در حال بارگذاری
 • 695
  دنبال کننده
 • 5
  دنبال شونده
 • 1.1میلیون
  بازدید

مثلث زرد

تحلیل تخصصی تاسیسات الکتریکی

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

تحلیل تخصصی تاسیسات الکتریکی

 • 695
  دنبال کننده
 • 5
  دنبال شونده
 • 1.1میلیون
  بازدید
Loading...
این کانال از سوی "مثلث زرد" تایید شده است.
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • تشخیص نوع جریان نشتی در بریکرهای نشتی جریان

  20 بازدید

  نوع جریان نشتی به اندازه ی میزان جریان نشتی در بریکرها اهمیت دارد، بریکرها و RCD ها بر اساس مقدار جریانی که می تواند آن ها را تحریک کند کلاس بندی می شوند اما نوع نشتی نیز می تواند مستقیم، متناوب و ... باشد. این بریکرها از نظر نوع تشخیص نشتی جریان در تیپ های B+,B, F, A, AC موجود هستند.

 • مشخصه های الکتریکی سنسورها

  68 بازدید

  سنسورها مشخصه های الکتریکی خاصی دارند که می تواند بر اساس نوع سنسور، کمیت مورد اندازه گیری و خروجی فرمان متغیر باشد. مواردی مانند مشخصه های تغذیه از نظر میزان و نوع ولتاژ، مشخصه های خروجی از نظر جریانی، ولتاژی، نوع فرمان مانند آنالوگ، دیجیتال، عملکردهای باز و بسته، اتصال سیم ها و غیره از جمله این موارد هستند. برگرفته از دوره ی تصویری تجهیزات کنترل و فرمان

 • کلید چنج آور گردان

  42 بازدید

  کلید چنج آور گردان ساده ترین نوع کلید چنج آور است که مکانیزم معمولی و برگشت پذیر دارد. این کلیدها در تابلو یا جعبه ی مجزا قابل نصب هستند. 1 پل تا 4 پل تا قدرت 400 آمپر موجود بوده و به صورت کلی در صنایع کوچک قابل استفاده هستند. برگرفته از دوره ی تصویری کلیدهای فشار ضعیف. لطفا جهت مشاهده ی سرفصل های دوره به وب سایت مثلث زرد مراجعه فرمایید. www.mosalasezard.com

 • سیستم IT

  60 بازدید

  برگرفته از دوره ی تصویری تست سیستم های زمین، لطفا جهت مشاهده ی سرفصل های دوره به وب سایت مثلث زرد مراجعه فرمایید. www.mosalasezard.com

 • مدار فرمان چپ گرد و راست گرد لحظه ای

  132 بازدید

  مدار فرمان چپ گرد و راستگرد در مدل های بسیار متنوعی طراحی می شود. یکی از ساده ترین و در عین حال پرکاربرد ترین این مدارها، کار کرد به صورت لحظه ای است. این مدار می تواند با جوی استیک، ریموت و یا شستی های معمولی پیاده سازی شود. در مدار لحظه ای با فشردن شستی ها مدار در یک جهت کار کرده و با برداشتن دست متوقف می شود. نکات مهم در خصوص طراحی این مدار را مشاهده کنیم ...

 • بریکر نشتی جریان ترکیبی

  89 بازدید

  بریکر ترکیبی یا RCBO یک بریکر نشتی جریان و مینیاتوری است که ساختاری یکپارچه دارد، می تواند یک ماژول یا دو ماژول باشد. سیم نول می تواند به صورت جداگانه از آن خارج شده باشد یا دو ترمینال برای خروجی و دو ترمینال برای ورودی داشته باشد. این بریکرها شامل حفاظت در برابر نشتی جریان، اضافه بار، اتصال کوتاه و دارای کلید تست هستند. همچنین از نظر میزان نشتی جریان، از 10 میلی آمپر تا 1 آمپر قابل انتخاب هستند.

 • مشخصات ظاهری سنسورها

  62 بازدید

  علاوه بر کمیت های قابل سنجش در سنسورها باید به شکل ظاهری و محیط نصب آن ها نیز توجه کنیم. سنسورها از نظر ظاهر می توانند استوانه ای، مکعبی، شیاردار، حلقه ای و غیره باشند. از عوامل محیطی نیز می توان به دما، رطوبت، آلودگی ها، تاثیر سنسورهای مجاور و غیره اشاره کرد.

 • ترسیم مدار قدرت چپ گرد و راستگرد تکفاز با کنتاکتور 4 پل

  94 بازدید

  در بخش های قبلی ترسیم مدار قدرت چپ گرد و راستگرد الکتروموتور تکفاز را با استفاده از دو کنتاکتور 3 پل حضورتان ارائه کردیم. در این بخش روش استفاده از کنتاکتورهای 4 پل برای تغییر جهت گردش موتورهای تکفاز که ایمن تر هستند مشاهده می کنید. این ترسیم در اتوکد الکتریکال انجام می شود.

 • معرفی سیستم زمین

  45 بازدید

  دست پیدا کردن به یک مقاومت پائین جهت اتصال به جرم کلی زمین با قرار دادن یک یا چند الکترود، تسمه های فلزی، هم بندی و ... ایجاد می شود. هدف از سیستم زمین می تواند ایجادسیستم های زمین الکتریکی، حفاظتی، حفاظت در برابر صاعقه و ... بوده و هریک ملزومات خاص خود را برای اجرا داشته باشند.

 • موارد مهم در انتخاب سنسور

  76 بازدید

  برای انتخاب سنسور باید سوالات زیادی را مطرح کنیم. به عنوان مثال اینکه سنسور باید آنالوگ باشد یا دیجیتال؟ سنسور چیزی را اندازه گیری یا مشخص می کند؟ جنس موضوع مورد نظر چیست؟ سنسور با موضوع مورد نظر تماس دارد یا خیر؟ شرایط محیطی نصب سنسور از نظر دما، غبار، رطوبت و ... چگونه است؟ این سوال ها باعث می شود بهترین انتخاب را از نظر جنس، دقت و نوع سنسور داشته باشیم.

 • مدار قدرت چپ گرد و راستگرد موتور تکفاز با کنتاکتور 3 پل

  93 بازدید

  الکتروموتورهای تکفاز از دو گروه سیم پیچ تحت عنوان اصلی و استارت ساخته می شوند. برای تغییر جهت گردش در این موتورها باید یکی از سیم پیچ ها را ثابت نگه داشته و دو سر سیم پیچ دوم را جابجا کرد. برای این کار می توان از دو کنتاکتور سه پل یا دو کنتاکتور چهار پل استفاده کرد. در این ویدئو مدل سه پل در اتوکد الکتریکال ترسیم می شود.

 • واحد نشتی جریان Add-On Block

  46 بازدید

  واحد نشتی جریان Add-On Block در واقع یک ترانس اندازه گیری نشتی جریان بوده و فاقد پلاتین های قدرت است. این واحد به تنهایی کاربرد نداشته و باید در کنار یک بریکر مینیاتوری با تعداد پل های متناسب قرار بگیرد. واحد نشتی جریان بعد از شناسایی جریان خطا یک فرمان مکانیکی صادر کرده و بریکر مینیاتوری را در وضعیت قطع قرار می دهد. در این ویدئو با خصوصیات و اجزای داخلی این واحد آشنا می شویم.

 • کلید موتوردار

  154 بازدید

 • ترسیم مدار قدرت ستاره مثلث چپ گرد و راست گرد

  72 بازدید

  برای تغییر جهت گردش در الکتروموتورهای بزرگ مکمن است از ترکیب مدار چپ گرد و راست گرد و ستاره مثلث استفاده شود. در این روش قبل از مدار ستاره مثلث از دو کنتاکتور برای جابه جایی دو فاز اصلی استفاده می شود. در این ویدئو مدار قدرت ستاره مثلث چپ گرد و راست گرد را در اتوکد الکتریکال ترسیم می کنیم.

 • آشنایی با سیستم زمین و روش های اندازه گیری مقاومت

  91 بازدید

  فصل اول و دوم دوره ی تصویری و 6 ساعته تست سیستم های زمین به صورت کلی سیستم زمین را معرفی کرده و روش های اندازه گیری مقاومت در آن را شرح می دهد. روش های اندازه گیری مقاومت به اندازه ی انتخاب نوع دستگاه در تست سیستم های زمین اهمیت دارد. در این دوره با روش های دو سیمه، سه سیمه، چهار سیمه و بدون سیم آشنا می شویم. علاوه بر این موارد اندازه گیری مقاومت ویژه خاک به روش ونر نیز جزء این مجموعه می باشد.

 • بررسی دستگاه های ارت تستر کیوریتسوی ژاپن

  85 بازدید

  بعد از آشنا شدن با روش های اندازه گیری باید یک دستگاه مناسب برای تست سیستم های زمین انتخاب کنیم. برند کیوریتسو یکی از قدرتمند ترین برندها در تولید تجهیزات اندازه گیری مخصوصا اندازه گیری مقاومت زمین است. در این فصل با دستگاه های دو سیمه یا ساده شده، سه سیمه، چهار سیمه و بدون سیم یا کلمپی از این برند قدرتمند آشنا می شویم. معرفی این تجهیزات به صورت کامل و با توجه به دفترچه های راهنما انجام می شود.

 • اندازه گیری های عملی مقاومت زمین با روش های مختلف

  186 بازدید

  جهت تسلط در تست سیستم های زمین تنها شناخت روش ها و دستگاه های اندازه گیری کافی نیست. باید برای خبره شده در این زمینه تست های عملی را انجام دهیم. در این فصل با روش های مختلف اندازه گیری و نقش انتخاب روش و دستگاه در تست سیستم های زمین آشنا می شویم. روش های دو سیمه، سه سیمه، چهار سیمه و بدون سیم به همراه تنظیم دستگاه ها، حذف مقاومت های پراپ، اندازه گیری مقاومت ویژه ی خاک در این دوره شرح داده می شوند

 • کاربرد سنسور

  52 بازدید

 • بریکر نشتی جریان سه فاز RCCB

  98 بازدید

  بریکر نشتی جریان سه فاز ساختاری شبیه به نوع تکفاز دارد با این تفاوت که تعداد هادی های عبور از آن بیشتر است. این مدل را می توان به صورت سه فاز و سه فاز و نول استفاده کرد. این بریکرها نیز دارای کلید تست، ترانس کور بالانس داخلی و تیپ های مختلف جریانی هستند. نکته ی مهم در خصوص کلید تست این است که اگر از سیم نول استفاده نکنیم ممکن است این کلید عملکرد نداشته باشد.

 • عملکرد کلیدها در یک سیستم چنج آور

  64 بازدید

  در ویدئوهای قبلی با روش ساخت #چنج_آور توسط دو کلید جداگانه آشنا شدید. استفاده از دو کلید می تواند در سیستم های استندبای انجام شود. در روش استندبای سوئیچ به منبع اضطراری و منبع اصلی با خاموشی یا قطع کوتاه مدت انجام می شود. هنگامی که برق شهر یا الویت اول وصل باشد کلید مربوط به آن بسته و کلید ژنراتور باز است، با قطع منبع اصلی هر دو کلید در وضعیت باز قرار گرفته و کلید منبع اضطراری بسته می شود.

 • چرا باید از سنسور استفاده کنیم؟

  198 بازدید

  اگر یک سنسور را با تجهیزات مکانیکی مانند میکروسوئیچ ها مقایسه کنیم می توان گفت که بعلت حذف قطعات مکانیکی در سنسورها طول عمر آن ها افزایش پیدا می کند.علاوه بر طول عمر می توان به مواردی مانند دقت و سرعت بالا نیز اشاره کرد.

 • معرفی دوره ی تصویری تست سیستم های زمین

  89 بازدید

  یکی از وظایف مهم شما این است که قبل از بهره برداری از سیستم های الکتریکی و در بازه های زمانی مشخص، وضعیت ایمنی و حفاظتی مخصوصا سیستم ارت را بررسی کنید. برای اندازه گیری میزان مقاومت سیستم های زمین، دستگاه ها و روش های بسیار متنوعی وجود دارد اما کدام روش و کدام دستگاه را باید انتخاب کنیم؟ در این خصوص، مثلث زرد با همکاری گروه اندرسون، دوره ی تصویری تست سیستم های زمین را حضورتان معرفی می کند.

 • عملکرد بریکر نشتی جریان تکفاز

  294 بازدید

  نقش ارت در جلوگیری از شوک و آتش سوزی های الکتریکی بدون بحث است اما در بسیاری از موارد یک حفاظت تکمیلی مناسب می تواند ایمنی سیستم را دوچندان کند. از حفاظت های تکمیلی می توان به RCD ها اشاره کرد که بریکر نشتی جریان یا RCCB یکی از آن هاست. این بریکرها در مدل های متفاوت مانند تکفاز و سه فاز با جریان نشتی گسترده و تیپ های متنوع ساخته می شوند. در این ویدئو عملکرد یک نمونه RCCB تکفاز را مشاهده می کنید.

 • ۲۸ آپریل روز جهانی ایمنی در محیط کار

  148 بازدید

  هر ساله جان افراد زیادی به علت وصل بدون هماهنگی برق به خطر می افتد. با استفاده از لاک اوت و تگ اوت از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنید. مثلث زرد در برخی از دوره های آموزشی کارت تگ اوت را ارائه می کند.