در حال بارگذاری
 • 50
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 27.4هزار
  بازدید

نانو و صنعت

تحولات صنعتی فناوری نانو را از این کانال دنبال کنید!

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

تحولات صنعتی فناوری نانو را از این کانال دنبال کنید!

 • 50
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 27.4هزار
  بازدید
این کانال رسمی به درخواست "نانو و صنعت" ایجاد شده است.
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • ورود مواد آنتی باکتریال به تاروپود فرش ها

  284 بازدید

  شرکت فرش مشهد توانسته با استفاده از فناوری نانو فرش هایی با خاصیت آنتی باکتریال به تولید برساند. در این ویدئو کوتاه با جزئیات این محصول نانویی بیشتر آشنا می شوید.

 • معرفی سیستم های تصفیه آب و پساب ایرانی با بهره گیری از فناوری نانو

  299 بازدید

  تمام اجزا سیستم های تصفیه آب و پساب به دست فناوران جوان و متخصص ایرانی اجرا شده است. در این دستگاه با استفاده از فناوری نانو جاذب هایی تولید شده است که نه تنها قدرت جذب آلاینده های آب را ارتقا می دهد بلکه طول عمر جاذب نیز افزایش می یابد.

 • معرفی چاپگر ایرانی مدارهای الکترونیکی با بهره مندی از جوهرهای حاوی نانوذره

  168 بازدید

  دستگاه الکترونیک چاپی برای تولید محصولات الکترونیکی در حوزه های مختلف قابل استفاده است. در این فناوری با استفاده از نانوجوهر ها امکان ساخت افزاره های الکترونیک منعطف و ارزان فراهم می شود. هزینه پایین، سبک بودن، ضخامت کم، سازگاری با محیط زیست، انعطاف پذیری و پایداری از جمله مزایای این فناوری است.

 • تولید فرش آنتی باکتریال با استفاده از فناوری نانو

  756 بازدید

  در این ویدئو نحوه آنتی باکتریال کردن فرش ها با استفاده از فناوری نانو را مشاهده می کنید. این فرش ها توسط شرکت فرش مشهد به تولید می رسند.

 • نگاهی به تجهیزات ارائه شده در یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو

  566 بازدید

  یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو از ۲۱ تا ۲۴ مهرماه ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. در این گزارش ویدئویی با شرکت های تولیدکننده تجهیزات و ماشین آلات نانویی و تجهیزاتی که در این نمایشگاه ارائه کردند، آشنا می شویم.

 • دوره آموزشی صنعتی کاربرد پلاسما در صنایع پزشکی

  69 بازدید

  در راستای ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو و به منظور افزایش سطح کیفی و محتوایی در رویدادهای صنعتی و سمینارهای ترویج فناوری نانو در صنایع با محوریت پلاسما و کاربردهای آن، دوره آموزشی صنعتی فناوری نانو، با موضوع «توانمندی ها و کاربردهای فناوری پلاسمای سرد در‎‎صنایع مختلف»، روز سه شنبه ۷ شهریورماه ۱۳۹۶ به دو صورت مجازی و حضوری با ارائه دکتر رمدانی، کارگزار شبکه تبادل فناوری در حوزه پلاسما، بهداشت و سلامت ستاد نانو، در محل ستاد توسعه فناوری نانو برگزار شد.

 • دوره آموزشی صنعتی کاربرد پلاسما در صنایع نساجی

  63 بازدید

  در راستای ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو و به منظور افزایش سطح کیفی و محتوایی در رویدادهای صنعتی و سمینارهای ترویج فناوری نانو در صنایع با محوریت پلاسما و کاربردهای آن، دوره‌ آموزشی صنعتی فناوری نانو، با موضوع « توانمندی‌ها و کاربردهای فناوری پلاسمای سرد در‎‎ صنایع مختلف»، روز سه‌شنبه ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۶ به دو صورت مجازی و حضوری‏ با ارائه مهندس ابراهیمی، مدیر بخش نساجی شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو و با حضور مهندس مامی‌پور، مدیرعامل شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو در محل ستاد توسعه فناوری نانو

 • دوره آموزشی صنعتی کاربرد پلاسما در صنایع چاپ و بسته‌بندی

  59 بازدید

  در راستای ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو و به منظور افزایش سطح کیفی و محتوایی در رویدادهای صنعتی و سمینارهای ترویج فناوری نانو در صنایع با محوریت پلاسما و کاربردهای آن، دوره‌ آموزشی صنعتی فناوری نانو، با موضوع «توانمندی‌ها و کاربردهای فناوری پلاسمای سرد در‎‎صنایع مختلف»، روز سه‌شنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۶ به دو صورت مجازی و حضوری‏ با ارائه دکتر سعیدی، کارگزار رسوخ فناوری پلاسما در صنعت و با حضور مهندس صفا، مدیرعامل شرکت مهندسی پلاسما ایده آزما در محل ستاد توسعه فناوری نانو برگزار شد.

 • دوره آموزشی صنعتی کاربرد پلاسما در صنایع غذایی و کشاورزی

  47 بازدید

  در راستای ارائه اطلاعات فنی و صنعتی به مدرسین فناوری نانو و افزایش سطح کیفی و محتوایی در رویدادهای صنعتی و سمینارهای ترویج فناوری نانو در صنایع با محوریت پلاسما و کاربردهای آن، دوره آموزشی صنعتی فناوری نانو، با موضوع «توانمندی ها و کاربردهای فناوری پلاسمای سرد در‎‎صنایع غذایی و کشاورزی»، روز سه شنبه ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۶در محل سالن کنفرانس ستاد توسعه فناوری نانو برگزار شد.

 • نگاهی به محصولات ارائه شده در یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو

  730 بازدید

  یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو از ۲۱ تا ۲۴ مهرماه ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. در این گزارش ویدئویی با شرکت های تولیدکننده محصولات نانویی و محصولاتی که در این نمایشگاه ارائه کردند، آشنا می شویم.

 • معرفی دستگاه جدید تصفیه پساب شرکت پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر و صادرات به چین

  53 بازدید

  دستگاه جدید تصفیه پساب ساخته شده توسط شرکت پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر که در تصفیه پساب واحدهای نساجی کاربرد دارد، پس از نمایش نمونه آزمایشی در نمایشگاهی در چین، مورداستقبال قرار گرفت و نمونه صنعتی این دستگاه به کشور چین صادر شد.

 • نگاهی به توسعه بازار و صادرات محصولات نانوی ایران

  100 بازدید

  ستاد توسعه فناوری نانو از بدو تشکیل تاکنون به دنبال اهداف متعالی نظیر دستیابی به جایگاه اول اقتصادی در فناور ی نانو در منطقه و قرار گرفتن در میان کشورهای برتر جهان در این حوزه بوده است. یکی از مهم ترین ابزارها برای کسب چنین جایگاهی، توسعه بازار و صادرات محصولات نانویی است.

 • صادرات تجهیز ایرانی ایجاد نانوپوشش روی ابزارها و قطعات صنعتی به چین

  88 بازدید

  تجهیز ایرانی ایجاد نانوپوشش روی ابزارها و قطعات صنعتی ساخته شده توسط شرکت دانش‌بنیان مهندسی سطح سوین پلاسما به کشور چین صادر شد. این تجهیز پوشش‌هایی نانوساختار یا نانوضخامت را مطابق با آخرین استانداردهای بین‌المللی بر روی قطعات و قالب‌های صنعتی اعمال می‌کند. اعمال این پوشش‌ها موجب افزایش کارایی و طول عمر قابل توجه ابزارها می‌شود.

 • به کارگیری کفپوش های نانویی در بیمارستان آتیه همدان

  458 بازدید

  شرکت بسپارسازان ایرانیان (بساپلیمر) تولیدکننده محصولات پلیمری با فناوری پیشرفته است. این شرکت توانسته کف پوش های مایع نانویی را تولید و روانه بازار کند که منجر به محافظت از کف، افزایش طول عمر آن و ایجاد یک فضای بهداشتی می شود. کف پوش های نانویی تولیدی این شرکت تاکنون به مراکز و شرکت های بسیاری عرضه شده است، در این ویدئو به کارگیری این نانوکفپوش ها در بیمارستان آتیه همدان را مشاهده می کنید.

 • ساخت دستگاه پلاسمای سرد اتمسفری؛ این بار در مقیاس صنعتی

  348 بازدید

  شرکت آدیکو از جمله شرکت های صاحب پلتفرم فناوری در ICAN است. این شرکت به عنوان راهبر تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در داخل کشور، به دنبال تامین طیف وسیعی از تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در زمینه های مختلف فناوری با کاربردهای مختلف در صنایع است. این شرکت به تازگی دستگاه پلاسمای سرد اتمسفری را در مقیاس صنعتی و با طراحی و قابلیت های جدید عرضه کرده است که به منظور پردازش سطح منسوجات مورداستفاده قرار می گیرد

 • رونمایی از تجهیز پیشرفته نانویی با حضور مسئولان کشور

  405 بازدید

  شرکت دانش بنیان سوین پلاسما، مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، از تجهیزات جدید اعمال نانوپوشش های سخت بر ابزارهای صنعتی رونمایی کرد. این مراسم روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور، دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان و دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در محل شرکت دانش بنیان سوین پلاسما صورت گرفت.

 • با افتخار؛ ساخت ایران!

  447 بازدید

  شرکت دانش بنیان مهندسی سطح سوین پلاسما موفق به طراحی و ساخت تجهیزات نوین اعمال پوشش های فوق سخت بر روی سطوح قطعات صنعتی شده است. این تجهیزات پوشش هایی نانوساختار یا نانوضخامت را مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی بر روی قطعات و قالب های صنعتی اعمال می کند. اعمال این پوشش ها موجب افزایش کارایی و طول عمر قابل توجه ابزارها می شود.

 • تجهیز ایرانی؛ ابزارهای صنعتی را سخت تر از قبل می کند!

  166 بازدید

  شرکت دانش بنیان سوین پلاسما، مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، از تجهیزات جدید اعمال نانوپوشش های سخت بر ابزارهای صنعتی رونمایی کرد. این مراسم روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور، دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان و دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه ی توسعه ی فناوری نانو در محل شرکت دانش بنیان سوین پلاسما صورت گرفت.

 • در مراسم رونمایی از دستگاه صنعتی پلاسما دژ چه گذشت؟

  472 بازدید

  مراسم رونمایی از دستگاه صنعتی پلاسما دژ برای ایجاد ویژگی آب گریزی در کفش ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ در مرکز تجاری سازی نانو فناوری کاربردی برگزار شد؛ این مراسم با حضور دبیر کل جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران، مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو، تیم فناور سازنده دستگاه از شرکت بسا فن آوران نصیر و اعضاء شرکت تولیدی کفش سپنتا برگزار شد.

 • اهمیت توجه به چرخه توسعه صنعتی فناوری نانو

  225 بازدید

  در این ویدیوی کوتاه پیش نیازها و ضرورت های توسعه صنعتی فناوری نانو را از زبان فعالان فناوری نانو می شنوید و با چرخه توسعه صنعتی فناوری نانو آشنا می شوید.

 • از ایده تا بازار فناوری نانو

  241 بازدید

  در این قسمت از ویدیوهای نانو و صنعت پای صحبت فناوران، مدیران و صنعتگرانی نشسته ایم که توانسته اند با موفقیت مسیر ایده تا بازار را طی کنند و محصولات دانش بنیان ایرانی را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنند. تماشای این ویدیوی ۸ دقیقه ای شما را با فراز و نشیب هایی که کارآفرینان و فعالان فناوری نانو پیموده اند، آشنا خواهد کرد.

 • بازارهای داخلی یا خارجی؟... مسأله این است!

  212 بازدید

  در این ویدیوی ۷ دقیقه ای، مدیران شرکت های نانویی از تجربیات خود در زمینه صادرات محصولات دانش بنیان می گویند و گوشه ای از چالش توسعه بازارهایشان در داخل و خارج از کشور را بیان می کنند.

 • دوره آموزشی صنعتی نانوپوشش ها در صنایع - جلسه هفتم

  112 بازدید

  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور افزایش سطح آگاهی صنایع از پوشش های نانو و کاربردهای آن و ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو، دوره ای آموزشی را با موضوع نانوپوشش ها در صنایع را در سال ۱۳۹۵ برگزار کرده است. در این ویدیو جلسه هفتم این دوره آموزشی با موضوع «کاربرد نانوپوشش ها در صنایع هوایی» را می توانید تماشا کنید.

 • دوره آموزشی صنعتی نانوپوشش ها در صنایع - جلسه ششم

  82 بازدید

  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور افزایش سطح آگاهی صنایع از پوشش های نانو و کاربردهای آن و ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو، دوره ای آموزشی را با موضوع نانوپوشش ها در صنایع را در سال ۱۳۹۵ برگزار کرده است. در این ویدیو جلسه ششم این دوره آموزشی با موضوع «کاربرد نانوپوشش ها در صنعت ساختمان» را می توانید تماشا کنید.

 • دوره آموزشی صنعتی نانوپوشش ها در صنایع - جلسه پنجم

  83 بازدید

  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور افزایش سطح آگاهی صنایع از پوشش های نانو و کاربردهای آن و ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو، دوره ای آموزشی را با موضوع نانوپوشش ها در صنایع را در سال ۱۳۹۵ برگزار کرده است. در این ویدیو جلسه پنجم این دوره آموزشی با موضوع «کاربرد نانوپوشش ها در صنعت پزشکی» را می توانید تماشا کنید.

 • فرار قطره ها!

  693 بازدید

  دستگاه صنعتی آب گریز کننده پلاسما دژ یک محصول پیشرفته ایرانی برای تولید محصولات مبتنی بر فناوری نانو است. این دستگاه بعد از حدود دو سال تحقیق و توسعه، توسط شرکت بسا فن آوران نصیر، بنا به درخواست گروه تولیدی کفش سپنتا به دست توانمند جوانان ایرانی ساخته شد. در این مستند کوتاه ویدیویی داستان شکل گیری ایده ساخت دستگاه، چگونگی به نتیجه رسیدن این همکاری فناورانه و فرار قطرها را تماشا خواهید کرد!

 • دوره آموزشی صنعتی نانوپوشش ها در صنایع - جلسه چهارم

  106 بازدید

  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور افزایش سطح آگاهی صنایع از پوشش های نانو و کاربردهای آن و ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو، دوره ای آموزشی را با موضوع نانوپوشش ها در صنایع را در سال ۱۳۹۵ برگزار کرده است. در این ویدیو جلسه چهارم این دوره آموزشی با موضوع «کاربرد نانوپوشش ها در صنعت کشاورزی و صنایع غذایی» را می توانید تماشا کنید.

 • دوره آموزشی صنعتی نانوپوشش ها در صنایع - جلسه سوم

  291 بازدید

  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور افزایش سطح آگاهی صنایع از پوشش های نانو و کاربردهای آن و ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو، دوره ای آموزشی را با موضوع نانوپوشش ها در صنایع را در سال ۱۳۹۵ برگزار کرده است. در این ویدیو جلسه سوم این دوره آموزشی با موضوع «کاربرد نانوپوشش ها در صنعت نساجی» را می توانید تماشا کنید.

 • دوره آموزشی صنعتی نانوپوشش ها در صنایع - جلسه دوم

  63 بازدید

  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور افزایش سطح آگاهی صنایع از پوشش های نانو و کاربردهای آن و ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو، دوره ای آموزشی را با موضوع نانوپوشش ها در صنایع را در سال ۱۳۹۵ برگزار کرده است. در این ویدیو جلسه دوم این دوره آموزشی با موضوع «کاربرد نانوپوشش ها در صنعت خودرو» را می توانید تماشا کنید.

 • در فن بازار نانوکامپوزیت چه گذشت؟

  583 بازدید

  پس از رقابت تنگاتنگ میان ۴۴ طرح فناورانه در چالش بهبود خواص مهندسی کامپوزیت های پلیمری با استفاده از فناوری نانو، سرانجام پنج طرح نهایی انتخاب و در فن بازار نانوکامپوزیت های پلیمری در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ در پژوهشگاه صنعت نفت به سرمایه گذاران معرفی شدند. در این ویدیو آنچه در این رقابت فناورانه گذشته است را می توانید تماشا کنید

 • دوره آموزشی صنعتی نانو پوشش ها در صنایع - جلسه اول

  555 بازدید

  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور افزایش سطح آگاهی صنایع از پوشش های نانو و کاربردهای آن و ارائه اطلاعات فنی به مدرسین فناوری نانو، دوره ای آموزشی را با موضوع نانوپوشش ها در صنایع را در سال ۱۳۹۵ برگزار کرده است. در این ویدیو جلسه اول این دوره آموزشی با موضوع «کاربرد نانوپوشش ها در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی» را می توانید تماشا کنید.

 • نانو در کدام بخش از صنایع لوازم خانگی کاربرد دارد؟

  280 بازدید

  هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی ۲ تا ۵ آذر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو با حضور در این نمایشگاه آخرین دستاوردهایشان را به نمایش گذاشتند و نشان دادند که این فناوری چه کاربردها و مزایایی در صنایع لوزام خانگی دارند. در این گزارش ویدیویی برخی از محصولات تجاری شده داخلی در صنایع لوازم خانگی را می توانید تماشا کنید.