در حال بارگذاری
 • 0
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 3.3هزار
  بازدید

نشرافا

نشرافا واحد آینده پژوهی و اطلاع رسانی موسسه رایانشرفرهنگ است که با انتشار نشریات الکترونیکی به انعکاس تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان می پردازد.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

نشرافا واحد آینده پژوهی و اطلاع رسانی موسسه رایانشرفرهنگ است که با انتشار نشریات الکترونیکی به انعکاس تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان می پردازد.

 • 0
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 3.3هزار
  بازدید
Loading...
این کانال از سوی "نشرافا" تایید شده است.

همه ویدیو ها

 • نوآوری جدید: واقعیت افزوده تاکتیکی برای ارتش آمریکا

  219 بازدید

  دارپا از نوآوری جدید خود با نام واقعیت افزوده تاکتیکی (T.A.R) برای ارتش آمریکا پرده برداشت. این فناوری توسط یک لنز چشمی 1 اینچی، به سربازان توانایی دید در شب، مشاهده موقعیت مکانی دیگر سربازان نسبت به محیط اطراف در فضای سه بعدی، دریافت تصاویر ویدئویی از پلت فرم های نظارتی، مشاهده پهپادها و همچنین، دیدن آن سوی موانع را می دهد.

 • معرفی محصولات جدید برندهای گوشی همراه در MWC2017

  111 بازدید

  گزارشی از روز اول MWC 2017 : در کنگره MWC امسال نیز مانند سال های گذشته، یکشنبه روز دستگاه ها بود. ا ل جی، هوآوی، نوکیا و سامسونگ، همگی محصولاتی جدید با فناوری هایی جدید معرفی کردند. بلک بری نیز که یک روز زودتر دست به کار شده بود، گوشی جدید خود را معرفی نمود. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • تجربه کاربری در دستگاه های همراه

  38 بازدید

  سخنرانی کلیدی مدیرعامل شرکت Ansible : شرکت Ansible شاخصی به نام mdex طراحی کرده است که برندها را بر اساس میزان موفقیت در بهره گیری از فضای دستگاه های همراه رتبه بندی می کند. با توجه به گسترش و نفوذ بسیار بالای دستگاه های همراه در زندگی روزمره افراد، ارائه یک تجربه کاربری عالی بر روی این دستگاه ها اهمیت فوق العاده ای یافته است. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • از نوآوری در ارائه تصاویر ویدئویی تا خودرو بدون راننده

  28 بازدید

  گزارشی از روز دوم MWC 2017 : در روز دوم از کنگره MWC، نمایندگان شرکت های بزرگی چون نت فلیکس، سونی و بهارتی به ایراد سخنرانی پرداختند. از جمله موضوعات مطرح شده در این سخنرانی ها می توان به نوآوری در صنعت ارائه تصاویر ویدئویی، خودروهای متصل به اینترنت، هوشمندی شبکه، حذف هزینه های رومینگ و ارتباطات نسل پنج اشاره داشت. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • اقتصاد دیجیتال

  38 بازدید

  در کنگره MWC 2017، جان استنکی، مدیرعامل شرکت AT-and-T، درباره وضعیت فعلی صنعت موبایل و شرکت های مخابراتی، پلت فرم های دیجیتال، اهمیت نرم افزار، فشرده شدن زنجیره های ارزش، نقش شبکه های ارتباطات در آینده و تغییر جهت گیری آتی شرکت AT-and-T سخن گفت. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • ارتباطات نسل پنج، تنظیم مقررات و اهداف توسعه پایدار

  90 بازدید

  گزارشی از روز سوم MWC 2017 : در روز سوم از کنگره جهانی موبایل (MWC)، تمرکز به سمت ارتباطات نسل پنج (5G) و رویکردهای تنظیم مقررات برای آن معطوف گردید و همچنین، به موضوع اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد پرداخته شد. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • نقش فناوری های موبایل در انقلاب صنعتی چهارم

  110 بازدید

  گزارشی از روز چهارم MWC 2017 : در روز چهارم از کنگره جهانی موبایل، چهره های برجسته ای از جمله رئیس شرکت نوکیا، رئیس شرکت Tele2، مدیر بخش جهانی PwC و مدیرکل پروژه شهر هوشمند دوبی به ایراد سخنرانی پرداختند و نظرات خود را در رابطه با تأثیر فناوری های موبایل در روند تحولات دنیای آینده مطرح نمودند. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • صنعت موبایل و دستیابی به اهداف توسعه پایدار

  16 بازدید

  جرمی اوپنهایم، رئیس کمیسیون کسب وکار و توسعه پایدار درباره اقدامات این کمیسیون در جهت دستیابی به اهداف رشد و توسعه پایدار و مزایای اقتصادی آن سخن گفت. او همچنین به اهمیت صنعت موبایل به عنوان تنها صنعتی که در تمام حوزه های دیگر نقشی مهم به گردن دارد، اشاره نمود. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • اهمیت کلیدی نرم افزار در بازار رقابت

  11 بازدید

  در کنگره MWC 2017، جف لاسون، مدیرعامل شرکت تولیو (Twilio)، درباره تفکر نرم افزارگرا و نقش آن در بازار و صنایع مختلف صحبت کرد. به اعتقاد او، ما به دوره ای وارد می شویم که کلید ادامه حیات شرکت ها در نرم افزار نهفته است. او در این سخنرانی به بررسی ذهنیت افراد نرم افزارگرا و افراد غیر نرم افزارگرا پرداخت و همچنین با مدیرعامل TransferWise نیز مصاحبه کرد. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • نقش موبایل در توسعه پایدار

  29 بازدید

  متس گرنرید، مدیر شرکت GSMA، گفتگویی را با گریتا بال، مدیرعامل شرکت CGAP و آرون گور، مدیرعامل شرکت GrayGhost Ventures، پیرامون نحوه رسیدن به اهداف توسعه پایدار از طریق موبایل انجام داده است. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • تحقق شهرهای هوشمند آینده

  141 بازدید

  سخنرانی باب موریتس در کنگره 2017 MWC : رئیس هیئت مدیره شرکت PwC در سخنرانی خود به بررسی پتانسیل های موجود در شهرهای هوشمند و چگونگی تحقق آنها پرداخت. وی توجه به آموزش و جنبه های انسانی را در این مسیر ضروری دانست. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • آینده شرکت های مخابراتی در جهان دیجیتال

  69 بازدید

  سخنرانی کلیدی مدیر شرکت Vimpelco در کنگره MWC 2017 : سازمان های فعال در حوزه مخابرات، از وضعیت فعلی درآمدهای خود ناراضی اند و چندان به آینده صنعت خود امیدوار نیستند. آنان برای بقا در دنیای دیجیتالی امروز نیازمند تدوین یک مدل کسب وکاری جدید و اتکا به نرم افزار هستند. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • مسابقه تسلیحاتی جدید

  98 بازدید

  سخنرانی مدیر تحقیقات شرکت F-secure : تا به امروز، تنها رایانه ها و گوشی های هوشمند قابلیت اتصال به اینترنت را داشتند؛ اما امروز، تمامی اشیای دیگر نیز این قابلیت را دارند و ما در آستانه انقلاب اینترنت اشیا (IoT) هستیم. این تحول، فضا را برای شکل گیری رقابت تسلیحاتی جدید فراهم می کند. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • اهمیت نوآوری و دگردیسی دیجیتال در کسب و کارها

  331 بازدید

  گفتگو با مدیر امور خارجی و حقوقی مایکروسافت و مدیر عملیات UBS Group : روز به روز کسب وکارهای بیشتری به دگردیسی دیجیتال روی می آورند و از فناوری های مختلفی مانند یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، کلاد و غیره بهره مند می شوند. این کار به آن ها کمک می کند هزینه های خود را کاهش دهند و همچنین کارایی خود را بیشتر نمایند. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • مصاحبه با ادوارد اسنودن: حریم خصوصی، نظارت جمعی و امنیت

  104 بازدید

  ادوارد اسنودن در سبیت ۲۰۱۷ به صحبت درباره سیاست های نظارت جمعی و امنیت اطلاعات پرداخت. او همچنین به سؤالاتی در خصوص وضعیت فعلی خودش، سازمان های اطلاعاتی، انتخابات اخیر آمریکا و موضوعات دیگر پاسخ داد. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • اینترنت اشیا، اینترنت خطرات جدید

  171 بازدید

  سخنرانی مدیر امنیت و حریم خصوصی شرکت هوآوی: اینترنت اشیا (IoT) تحول برگشت ناپذیری است؛ نمی توان آن را به صورت امتحانی به کار گرفت و پس از مدتی به فناوری های قبلی بازگشت. IoT بیش از هر چیز، در سه حوزه نمود خواهد یافت: خانه های هوشمند، خودروهای بدون راننده و سیستم های کنترل صنعتی. اینترنت اشیا اکوسیستمی متشکل از مؤلفه های مختلف است و تأمین امنیت دستگاه های درگیر به تنهایی برای امن کردن آن کافی نیست.

 • بهترین های نمایشگاه سبیت 2017

  63 بازدید

  در نمایشگاه سبیت امسال، می شد نشانه های دگردیسی دیجیتال را به وضوح مشاهده کرد. نوآوری های ارائه شده در این نمایشگاه، بیش از همه بر حوزه هایی نظیر هوش مصنوعی، روبا ت های انسان نما، سیستم های خودران، درُن ها، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و شهرهای هوشمند متمرکز بودند. در این ویدئو، بهترین های نمایشگاه سبیت 2017 پیش روی شما گذاشته شده است.

 • شهر هوشمند، محرک اقتصاد دیجیتال

  87 بازدید

  آندره بلوزیروف، معاون بخش مدیریت IT در شهرداری مسکو، در یکی از نشست های سبیت به طرح مباحثی پیرامون شهر هوشمند پرداخت. او با اشاره به اقدامات صورت گرفته در پایتخت روسیه، ملزومات حرکت به سوی شهرهای هوشمند را به اختصار برشمرد. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • مسائل قانونی در حوزه هوش مصنوعی و روباتیک

  52 بازدید

  مسائل قانونی در حوزه هوش مصنوعی و روباتیک طی نشستی تخصصی در سبیت ۲۰۱۷، مورد بحث قرار گرفت. دانشمندان هوش مصنوعی، وکلا و سیاست گذاران کلان در اتحادیه اروپا طی یک نشست تخصصی، مسائل قانونی و اخلاقی مربوط به هوش مصنوعی را به بحث و بررسی گذاشتند. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • پتانسیل استفاده از درن ها در صنایع مختلف

  109 بازدید

  جدیدترین تحولات حوزه درن ها در سبیت ۲۰۱۷ به نمایش گذاشته شد. امروزه، این اشیای پرنده دیگر صرفا برای تفریح نیستند و کاربردهای متنوعی در صنایع گوناگون برای آ ن ها تعریف شده است. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • افزایش کارایی و بهره وری کسب و کارها با اینترنت اشیا

  138 بازدید

  سخنرانی رئیس خطوط کسب وکار، IoT و زنجیره تأمین دیجیتال در شرکت SAP SE شرکت SAP SE در سبیت امسال محصول جدید خود را با نام SAP Leonardo معرفی کرد که به افزایش کارایی و بهره وری کسب و کارها کمک می کند. این محصول فناوری های مختلفی مانند کلاد، داده های بزرگ، هوش مصنوعی(AI)، فناوری های پوشیدنی و یادگیری ماشین را با یکدیگر ترکیب می نماید. «ترجمه و زیرنویس شده توسط نشرافا»

 • نمایشگاه فناوری سبیت؛ همفکری ماشین ها

  235 بازدید

  CeBIT 2017 از دید شبکه خبری Euronews

 • میدان خلاقیت در حوزه فناوری ارتباطات

  51 بازدید

  CeBIT 2017 از دید شبکه خبری Euronews

 • نسل جدید دستگاه های اداری در سبیت ۲۰۱۷

  192 بازدید

  CeBIT 2017 از دید شبکه خبری Euronews

 • واقعیت مجازی و دستگاه بازیافت کاغذ ژاپنی ها در سبیت

  119 بازدید

  CeBIT 2017 از دید شبکه خبری Euronews

 • چشمه ای از رویای ژاپن برای آینده در سبیت ۲۰۱۷

  120 بازدید

  CeBIT 2017 از دید شبکه خبری Euronews

 • تحول صنعت پوشاک با فناوری های تازه

  252 بازدید

  CeBIT 2017 از دید شبکه خبری Euronews

 • پهپادها، روبات ها، ماشین ها و خانه های هوشمند

  231 بازدید

  CeBIT 2017 از دید شبکه خبری Euronews