در حال بارگذاری
 • 216
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 282.3هزار
  بازدید

ماهنامه پیوست

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 216
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 282.3هزار
  بازدید
این کانال رسمی به درخواست "ماهنامه پیوست" ایجاد شده است.

همه ویدیو ها

 • گرانی موبایل تقصیر کیست؟

  185 بازدید

  بازار تلفن همراه با کمبود و گرانی گوشی روبرو است. این وضعیت، تقصیر کیست؟ ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه، معتقد است فروشندگان گوشی هیچ تقصیری ندارند و هرچه هست برعهده واردکنندگان و دولت است. مشروح گفت وگوی پیوست با درستی که پیش از نمایشگاه تلکام انجام شده است را ببینید.

 • اپراتورهای تلفن همراه به کدام سو می روند؟

  562 بازدید

  وحید صدوقی، ۱۲ سال مدیرعامل همراه اول بود. مردی که او می توان را عامل اصلی ساخت اپراتور اول تلفن همراه کشور دانست. او اکنون از این اپراتور خارج شده و می تواند از زاویه ای بالاتر، وضعیت اپراتورهای تلفن همراه در ایران را تحلیل کند. پیش از نمایشگاه تلکام امسال گفت وگویی با او انجام دادیم که نسخه کامل آن را می توانید اکنون ببینید.

 • دادگاهی برای موبایلی ها

  67 بازدید

  در میانه مرداد ماه خبر رسید که تعداد زیادی از واردکنندگان بزرگ تلفن همراه، بازداشت شده اند. دستگیری این افراد و سپس برگزاری دادگاه برای آنان، بسیاری از فعالان صنعت ICT را شوک زده کرد. سرانجام آنها چه خواهد شد؟

 • بازار موبایل به کدام سمت می رود؟

  84 بازدید

  بازار تلفن همراه که از ابتدای سال جاری با کمبود گوشی و گرانی شدید روبرو شده بود، با دستگیری واردکنندگان گوشی به کما رفت. این روزها برخی از خبرگزاری ها از کاهش قیمت موبایل خبر می دهند؛ این موضوع تا چه حد واقعیت دارد؟

 • تعرفه های بیشتر، مشتریان کمتر

  33 بازدید

  اپراتورهای تلفن همراه، از ابتدای مهر ماه سال جاری، تعرفه های مکالمه خود را افزایش دادند و بسته های اینترنتی را نیز به گونه ای تغییر دادند که بسته های ارزان تر، حذف شدند. این تغییرات به چه منظوری انجام شدند؟ آیا تاثیری در وضعیت اقتصادی اپراتورها خواهند داشت؟

 • داستان خدمات ارزش افزوده موبایلی

  41 بازدید

  موضوع کلاهبرداری ۳۵ میلیارد تومان از مشترکان تلفن همراه از محل خدمات ارزش افزوده (VAS) که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پیگیر آن بود، سرانجام به نتیجه رسید. اما ماجرا از چه قرار بود؟ کدام اپراتور تلفن همراه درگیر این کلاهبرداری شده بود؟

 • مشکل اینترنت کشور چگونه حل می شود؟

  809 بازدید

  حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با «پیوست سی» از آینده شرکت های FCP، اپراتورهای مجازی تلفن همراه و تعرفه گذاری در اینترنت سخن گفت. نسخه کامل این گفتگو اکنون منتشر شده است.

 • اپراتورهای مجازی تلفن همراه، کجای این بازار ایستاده اند

  70 بازدید

  سه سال پس از واگذاری پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه، در حالی که تصور می شد این شرکت ها می توانند تا ۵ درصد بازار را از آن خود کنند، هنوز MVNOها نتوانسته اند خود را به مردم معرفی کنند. آیا مشکل از طرح تجاری آنها است یا اپراتورهای اصلی همکاری مناسبی ندارند؟ یا شاید پروانه این اپراتورها مشکل دارد.

 • چرا اینترنت ثابت همچنان در ایران با مشکل مواجه است؟

  34 بازدید

  گزارشی درباره این‌که چرا اینترنت ثابت در ایران نتوانسته است آنچنان که انتظار می‌رفت رشد کند و در میانه دهه ۹۰ از اینترنت همراه شکست خورد و بررسی آینده این بخش از صنعت ICT ایران.

 • سرنوشت شرکت مخابرات ایران پس از حذف آبونمان چه می شود؟

  171 بازدید

  پیوست سی در آستانه نمایشگاه تلکام گفت وگویی با مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران انجام داد که بخشی از آن پیشتر منتشر شد. اکنون نسخه کامل این گفت وگو در اختیار بینندگان قرار می گیرد. صدری در این گفت وگو از اثرات حذف آبونمان از قبوض تلفن ثابت، برنامه های شرکت مخابرات برای توسعه فیبر نوری سخن گفته است.

 • چالش‌ها و مشکلات فیبرنوری در ایران

  46 بازدید

  رسیدن فیبرنوری به منازل شهروندان، پروژه‌ای بود که با صدور پروانه اپراتور چهارم (ایرانیان‌نت) آغاز شد. اما پس از گذشت سال‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است. شرکت مخابرات ایران که اکنون مهم‌ترین بازیگر این عرصه به شمار می‌رود نیز با کمبود نقدینگی و افزایش هزینه‌هایش روبرو است. آیا می‌توان امید داشت این پروژه به سرانجام برسد؟

 • سرنوشت آبونمان تلفن ثابت چه می شود؟

  72 بازدید

  حکم دیوان عدالت اداری در مورد حذف آبونمان از قبوض تلفن ثابت، گرچه در ظاهر به نفع مصرف کنندگان است؛ اما توسعه ارتباطات ثابت را عملا متوقف می کند. مدیرعامل مخابرات می گوید این حکم عملا بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان از درآمد این شرکت، کم می کند.

 • بازار موبایل؛ گرانی و ریشه ها

  6,530 بازدید

  برداشت آخر ویژه برنامه «پیوست سی» برای تلکام ۱۹ به موضوع مشکلات بازار تلفن همراه بعد نوسانات نرخ ارز، دستگیری و دادگاهی گروهی از واردکنندگان تلفن همراه متخلف، اختصاص یافته است. به همین بهانه نیز مصاحبه ای با ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه انجام دادیم.

 • جنگ تعرفه ها

  5,721 بازدید

  برداشت سوم «پیوست سی» ویژه تلکام نوزدهم به موضوع خدمات ارزش افزوده و کلاهبرداری ۳۵ میلیاردی که چند وقت پیش در این زمینه رخ داد و با واکنش وزارتخانه روبرو شد، پرداخته است. از سوی دیگر در این ویژه برنامه موضوع افزایش تعرفه های ارتباطی اپراتورها و واکنش مشتریان آنها را مورد بررسی قرار داده ایم. در این ویژه برنامه، مصاحبه ای هم با وحید صدوقی مدیرعامل پیشین همراه اول انجام داده ایم.

 • رویاهای بی تعبیر

  8,725 بازدید

  دومین ویژه برنامه «پیوست سی» برای تلکام نوزدهم به موضوع توسعه اینترنت ثابت، بازبینی پروانه های FCPها و مشکلات توسعه اینترنت ثابت پرداخته است. از سوی دیگر در این ویژه برنامه ویدئویی سعی کرده ایم به دنبال دلایل توسعه نیافتن اپراتورهای مجازی تلفن همراه باشیم. در این ویژه برنامه مصاحبه ای با حسین فلاح جوشقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام داده ایم.

 • پیوست سی؛ برداشت اول / اختلاف روی زمین، توقف زیر زمین

  6,229 بازدید

  اولین قسمت از ویژه برنامه های پیوست سی تلکام ۱۹ به موضوع حذف آبونمان شرکت مخابرات ایران و روند کند توسعه اتصال فیبرنوری به منازل اختصاص پیاده کرده است. در این برنامه علاوه بر گزارش ها و پوشش خبری روز اول تلکام نوزدهم مصاحبه ای هم با مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات انجام داده ایم.

 • تلکام ۱۹ را با «پیوست سی» ببینید

  1,620 بازدید

  تیزر برنامه «پیوست سی» که هم‌زمان با تلکام ۱۹ هر شب ساعت ۲۲ از همین کانال، پخش خواهد شد. در این تیزر، بخش کوتاهی از سخنان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، رئیس سازمان تنظیم مقررات، نایب رئیس اتاق اصناف تهران و مدیرعامل پیشین همراه اول دیده می شود.

 • عصرانه پیوست با فعالان توییتری و وزیر ارتباطات

  6,350 بازدید

  اولین عصرانه پیوست با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و ۱۶ فعال توییتری در کافه تایپ تهران برگزار شد. حاضران در این عصرانه، نظرات و مشکلات خود را با محمدجواد آذری جهرمی درمیان گذاشتند.

 • سرائیان: ۵۰ درصد استعلام ها در اختیار دولت نیست

  239 بازدید

  رسول سرائیان، رئیس هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات در گفت وگوی اختصاصی با پیوست تاکید می کند که از ۱۳۰۰ استعلامی که در کشور وجود دارد، ۴۵ تا ۵۰ درصد آنها در اختیار نیروی انتظامی و قوه قضاییه هستند که عملا خود را ملزم به اتصال به شبکه دولت نمی دانند.

 • حسام آرمندهی: دوره رشد بازی های داخلی است

  2,184 بازدید

  حسام آرمندهی یکی از موسسان کافه بازار، در گفت وگو با پیوست عنوان کرد شرایط اقتصادی و سیاست خارجی کشور به سمتی می رود که حضور بازی های خارجی در ایران و بازی های ایرانی در کشورهای دیگر، سخت خواهد شد و این فرصتی است برای بازی سازان داخلی که رشد کنند.

 • بانک مرکزی درخواست فیلتر شدن نمی دهد

  5,366 بازدید

  مصاحبه با ناصر حکیمی معاون فناوری های نوین بانک مرکزی. در این مصاحبه به مشکلات فین تک ها و فیلتر شدن آنها و همچنین مسئله داغ ارز رمزها پرداخته شده است.

 • جوانان ناراضی اند چون توقعاتی دارند که به آنها نمی رسند

  18,899 بازدید

  مصاحبه با محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات. در این مصاحبه به موضوع استارت آپ ها، فیلترینگ و سرمایه گذاری در شرکت های نوپا اشاره شده است.

 • یونیکورن چیست؟

  376 بازدید

  آیا در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، یونیکورن داریم؟ کدام شرکت ها می توانند تبدیل به یک میلیارد دلاری های بازار ICT تبدیل شوند؟ در این گزارش، پاسخ این پرسش ها را بیابید.

 • پیوست سی برداشت آخر؛ ملت الکترونیکی یا دولت الکترونیکی

  6,532 بازدید

  ویژه برنامه ماهنامه پیوست برای الکامپ ۲۴ و الکام استارز چهارم / به همراه مصاحبه با رسول سرائیان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات/ آیا دولت الکترونیکی واقعا در ایران وجود دارد؟ اگر چنین است پس چرا مردم آن را احساس نمی کنند؟

 • پیوست سی؛ برداشت سوم/کودتا علیه بانک

  15,742 بازدید

  ویژه برنامه ماهنامه پیوست برای الکامپ ۲۴ و الکام استارز چهارم / به همراه مصاحبه با ناصر حکیمی، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی/ فین تک ها وارد رقابتی نفسگیر با بانک ها شده اند. ناصر حکیمی آینده این رقابت را خونین توصیف می کند. برنده این رقابت کیست؟

 • پیوست سی؛ برداشت دوم/ آینده بازی های موبایلی در ایران

  28,458 بازدید

  ویژه برنامه ماهنامه پیوست برای الکامپ ۲۴ و الکام استارز چهارم / به همراه مصاحبه با حسام آرمندهی، از موسسان کافه بازار / در این برنامه، گزارش هایی درباره مشکلات بازی سازان و اختلاف کافه بازار و بنیاد ملی بازی ها رایانه ای دیده می شود.

 • پیوست سی؛ برداشت اول / تک شاخ های فناوری ایران کیستند

  137,651 بازدید

  ویژه برنامه ماهنامه پیوست برای الکامپ ۲۴ و الکام استارز چهارم / به همراه مصاحبه با محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات / در این برنامه، گزارش هایی درباره یونیکورن ها و غیبت استارت آپ های بزرگ در الکامپ ۲۴ را می بینید.

 • تیزر «پیوست سی»-الکامپ ۲۴

  2,951 بازدید

  تیزر برنامه «پیوست سی» که هم زمان با الکامپ ۲۴ هر شب ساعت ۲۲ از همین کانال، پخش خواهد شد. در این تیزر، بخش کوتاهی از سخنان وزیر ارتباطات، موسس کافه بازار، معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی و رئیس سازمان فناوری اطلاعات دیده می شود. «پیوست سی» برنامه ای است در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که کار خود را از الکامپ ۲۴ آغاز می کند.