در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 107
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 81.2هزار
  بازدید

هوش تجاری، تحلیل داده ها و داده کاوی

آموزش اکسل پیشرفته و طراحی داشبوردهای هوش تجاری با اکسل و Power BI، داده کاوی با Python (پایتون)

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

آموزش اکسل پیشرفته و طراحی داشبوردهای هوش تجاری با اکسل و Power BI، داده کاوی با Python (پایتون)

 • 107
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 81.2هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • نمایش متن در Pivot Table با کمک Data Model

  153 بازدید

  ممکن است نیاز به نمایش مقادیر متنی در سلول های بخش Values در Pivot Table پیدا کرده باشید و تصور کنید چنین کاری ممکن نیست. اما اکسل با کمک Data Model یا همان Power Pivot این امکان را به شما می دهد.

 • معرفی دوره آموزشی Power BI

  447 بازدید

  بسیاری از شاغلین و دانشجویان از اکسل برای طراحی داشبورد و مصور سازی داده های خود استفاده می کنند، اما واقعیت این است عده زیادی امروزه از وجود و قدرت نرم افزار Power BI نامطلع هستند. دوره آموزشی طراحی داشبورد با Power BI شما را با طراحی داشبورد های زیبا، ساده و کاربرپسند و حرفه ای آشنا کرده و تسلط مناسبی در استفاده از این نرم افزار در سطح پیشرفته برای شما بوجود می آورد.

 • شروع کار با افزونه Power Pivot در اکسل

  179 بازدید

  در مطلب قبلی افزونه پاورپیوت (Power Pivot) را معرفی کردم. در این بخش می خواهیم با هم این افزونه را در اکسل فعال کرده و با محیط آن آشنا شویم. سپس یک فایل نمونه را در آن بارگذاری کنیم.

 • معرفی افزونه Power Pivot

  108 بازدید

  در نرم افزار اکسل برای ترسیم داشبورد ها، معرفی و استفاده از KPI ها و بازگذاری داده های حجیم افزونه ای به نام Power Pivot (پاور پیوت) از نسخه 2010 تعبیه شده است. البته برای اکسل 2010 باید فایل نصب کننده پاور پیوت را در سیستم خود اجرا کنید ولی در اکسل 2013 این افزونه وجود دارد فقط کافیست آن را فعال کنید.

 • مقدمه ای بر برنامه نویسی در اکسل

  116 بازدید

  با وجود تمام امکاناتی که در اکسل وجود دارد اما به هرحال در این نرم افزار مانند تمام نرم افزار های جهان محدودیت ها و بن بست هایی وجود دارد و نیاز مندی های جدیدی می تواند در هنگام استفاده از آن بوجود آید. با اینکه که اکسل از سری نرم افزار های COTS می باشد و بصورت عمومی و با اهداف کلی و عام طراحی شده اما معمولا شرکت مایکروسافت به فکر نیازهای آینده کاربران نیز بوده است و هرجا که امکانات نرم افزار اکسل گره گشای کارهای شما نباشد می توانید از برنامه نویسی داخل محیط اکسل برای رفع نیازهای جدید خود بهره بگیرید.

 • تعداد سطرهای اکسل

  242 بازدید

  در یک شیت یا کاربرگ اکسل به سطر ها Row گفته می شود که تعداد مشخصی دارند. سطرهای اکسل از نسخه 2007 به بعد به تعداد 1048576 عدد قابل استفاده است. این سطر ها قابل افزایش یا کاهش نیستند و ثابت می باشند بدین معنا که اگر با کمک دستور Insert به یک کاربرگ سطر اضافه کنید سطر آخر در صورتی که خالی باشد حذف شده و در محل مورد نظر شما یک سطر جدید ایجاد می شود، پس تعداد سطر های هرفایل اکسل همواره ثابت هستند. در این ویدئوی آموشی به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آخرین سطر یک شیت دست پیدا کنیم و نکات مهم مربوط به این موضوع

 • فرمول sumif در اکسل بدون تصویر

  82 بازدید

  در پاییز و زمستان سال 1394 در دو مرحله میزبان مشتریان نرم افزار های شرکت بامداد بودیم و برای آن ها کارگاه آموزش اکسل برگزار کردیم. دیدن بخشی از فیلم آن کارگاه برای خود من نیز تجدید خاطره کرد.

 • قابلیت consolidate در اکسل برای تجمیع داده ها

  119 بازدید

  تجمیع داده ها در اکسل یعنی تعدادی فایل یا شیت داریم که باید داده های آن ها جمع بندی و یکسان سازی شوند. در این مساله اکسل با گزینه Consolidate به کمک ما خواهد آمد.

 • تحلیل ال کلاسیکو با بی آی مایکروسایت

  125 بازدید

  با کمک ابزار های هوش تجاری مایکروسافت، مسابقه داربی فوتبال بین تیم های رئال مادرید و بارسلونا تحلیل شده است. این ویدئوی جالب را از دست ندهید. این تحلیل و بررسی توسط داده های دوره های قبلی این مسابقه و با کمک نرم افزار قدرتمند Power BI انجام شده است.

 • نمودار ستونی در اکسل

  142 بازدید

  در نرم افزارهایی که قابلیت ترسیم نمودار دارند نمودار ستونی یا Column برای ترسیم شرایط مقایسه ای اقلام و آیتم های مورد نظر بر اساس مقادیر مشخص استفاده می شود. در ویدئوی زیر که در سطح مقدماتی و به مدت 4 دقیقه ارائه شده است نگاهی کوتاه به این نوع نودار ها خواهی داشت.

 • تغییر رنگ سطری یک جدول به صورت داینامیک توسط Conditional Formatting

  198 بازدید

  در میان انبوه داده ها اغلب نیاز به تغییر رنگ سطری یک جدول به صورت داینامیک توسط Conditional Formatting پیدا میکنیم. توسط ابزار کاربردی Conditional Formatting به راحتی میتوان داده های موجود در یک سل و یا سلهای موجود در یک ستون را با یک شرط مشخص متمایز کرد.اما برای انجام اینکار و اعمال فرمت دلخواه و تغییر رنگ به صورت سطری  نیاز به دقت و رعایت نکات خاص تری در پنجره Conditional Formatting خواهیم داشت.

 • آخرین ستون اکسل

  135 بازدید

  در این ویدئو نحوه دسترسی به آخرین ستون اکسل، نحوه نام گذاری ستون ها و سایر موارد مربوط به این موضوع را مرور کرده ایم.

 • افزونه تبدیل عدد به حروف در اکسل

  645 بازدید

  بسیار از کاربران اکسل بخصوص حسابداران و متخصصان مالی و بطور کلی افرادی که با اعداد مالی در اکسل سر و کار دارند به تبدیل عدد و رقم به حروف نیاز پیدا می کنند یعنی مثلا نیاز است تا عدد 12000 را بصورت "دوازده هزار" نمایش دهد. حتی برخی از موارد لازم است واحد پول نیز به انتهای این متن اضافه شود.

 • اصلاح کدها با افزودن تعداد صفر دلخواه به ابتدای آنها

  123 بازدید

  اصلاح کدها با افزودن تعداد صفر دلخواه به ابتدای آنها از جمله مباحثی است که در محیطهای کاری به دفعات با آن مواجه میشویم.این موضوع غالبا پیش میاید که کدهای ارسالی از یک واحد یا مجموعه دیگر از فرمت استاندارد و تعداد کاراکتر لازم برخوردار نیست کدهایی مانند کد پرسنلی، کد ملی، کد کالا و ...

 • آموزش جدید فرمول vlookup در اکسل

  776 بازدید

  تابع vlookup برای جستجوی عمودی یک مقدار (Lookup_Value) در اولین ستون یک ناحیه داده ای (Table_Array) و بازگرداندن مقداری در ستون دیگر آن (col_index_num) بکار می رود. مثلا وقتی می خواهیم کد یک کالا را وارد کنیم و اکسل نام این کالا را از طریق کد وارده شده، در یک جدول دیگر یافته و نمایش دهد از فرمول vlookup استفاده می کنیم.

 • اجرای کدهای پایتون در Power BI

  118 بازدید

  در نرم افزار Power BI امکان استفاده از کدهای زبان برنامه نویسی Python برای نمایش نمودارها و خروجی های داده کاوی بوجود آمده است. شما می توانید با نصب و راه اندازی Python و کتابخانه‎های matplotlib و pip و ... به سادگی اولین نمودار خود را در پاور بی آی نمایش دهید. این نمودارها مثل سایر Visualization ها در Power BI قابلیت تعامل با سایر عناصر و فیلتر شدن را دارند.

 • مقایسه ستون ها در اکسل یا همان مغایرت گیری

  415 بازدید

  مقایسه دو ستون از اعداد یا داده ها از پرکاربردترین کارهای مورد استفاده کاربران در اکسل است. در این ویدئوی آموزشی 7 دقیقه ای به شما یاد داده ایم که چگونه داده هایی که در یک ستون وجود دارند را رنگی کنید.

 • فرمول‎نویسی و کپی‎کردن در محدوده های فیلتر‎شده در اکسل

  417 بازدید

  خیلی وقت ها نیاز به کپی و انتقال فرمول ها در ستونی از یک جدول که فیلتر شده داریم اما فرمول به سطرهایی که نمایش داده نمی شوند نیز کپی می شود. در این ویدئو به شما آموزش داده ایم که چگونه سطرهای مخفی را از انتخاب خارج کنید. البته در نسخه های جدید اکسل این موضوع کاربردی ندارد و حل شده است. pooryab.ir

 • تشخیص Outlier یا داده های پرت در نرم افزار اکسل

  657 بازدید

  تشخیص داده های پرت برای انجام تحلیل های آماری و داده کاوی از جمله مراحل مهم پیش پردازش داده ها می باشد. این کار به سادگی در نرم افزار اکسل و با کمک فرمول های آماری و فرمت دهی شرطی قابل انجام است. مناسب پروژه های کوچک داده کاوی / پایان نامه های دانشگاهی / تحلیل های آماری

 • کاربرد Sparklines در اکسل

  282 بازدید

  نمودارهای درون سلول ها در اکسل با توجه به شرایط محدود جداول و صفحات کاربرد خیلی زیادی دارند و می توانید بدون رسم یک نمودار مجزا وضعیت و روند مقادیر گوناگون را نمایش دهید.

 • ایجاد لینک فایل ها در اکسل بطور خودکار با فرمول Hyperlink

  210 بازدید

  در اکسل می توانید با کمک فرمول Hyperlink می توان بصورت یکجا تعداد زیادی نام فایل را به خود آن فایل ها لینک کرد. مدرس: پوریا بغدادی

 • ایجاد لیست فایل های یک پوشه در اکسل بدون ماکرو نویسی

  176 بازدید

  شاید تصور کنید برای استخراج لیست فایل های یک پوشه (حتی فرمت خاصی از فایل ها) نیاز به ماکرو نویسی (VBA) در اکسل داریم اما می توانید با دو فرمول ساده و با کمک قابلیت نامگذاری در اکسل اینکار را انجام دهید. من پوریا بغدادی هستم و در این ویدئوی 9 دقیقه ای این موضوع را برای شما تشریح خواهم کرد.

 • فرمت بندی اعداد بصورت شرطی در اکسل

  255 بازدید

  زمانی که لازم است تا برخی اعداد بصورت سه رقم سه رقم جدا شوند و برخی نه، یا ارقام آخر برخی اعداد به صفر تبدیل شوند و برخی نه، نیاز به پیاده سازی فرمت با کمک فرمول های IF و Text و Round وجود دارد. در این آموزش به مدت 11 دقیقه به کاربرد فرمت نویسی در اکسل با کمک IF و Text پرداخته شده است.

 • کنترل فرمول ها و سلول ها با Watch Window در اکسل

  177 بازدید

  در اکسل این قابلیت وجود دارد تا با کمک پنجره Watch Window که همیشه بر روی صفحه بصورت ثابت نمایش داده می شود تغییرات سلول ها و فرمول های گوناگونی را مشاهده و بر آن ها نظارت کنیم. در این آموزش نحوه استفاده از این گزینه اکسلی که در زبانه Formulas و در بخش Formula Auditing قرار دارد تشریح شده است. مدرس: پوریا بغدادی pooryab.ir

 • ردیابی آدرس فرمول ها در اکسل با Trace Dependents و Trace Precedents

  132 بازدید

  اگر یک فایل شلوغ و دارای فرمول ها و شیت های زیاد در اکسل داشته باشید می دانید که پاک کردن سلول ها و فرمول ها و ستون ها و سطرها کار بسیار پر ریسکی خواهد بود. بنابراین با کمک گزینه های بخش Formual Auditing می توانیم از اینکه کدام سلول ها در کدام فرمول ها شرکت کرده اند مطلع شویم. در این آموزش کاربرد های گزینه های Trace Dependents و Trace Precedents ارائه شده است. مدرس: پوریا بغدادی pooryab.ir

 • ایجاد نمودار Line با چند رنگ بصورت شرطی در اکسل

  251 بازدید

  در اکسل نمودار های Line بسیار پرکاربرد هستند و تغییرات در واحد زمان یا هرواحدی که پیوستگی داشته باشد را نمایش می دهند. اما اگر بخواهیم خط این نمودار برحسب شرط یا شرطهایی تغییر رنگ دهند نیاز به فرمول نویسی و کارهای بیشتری داریم تا بتوانیم این حالت را پیاده سازی کنیم. مدرس: پوریا بغدادی pooryab.ir

 • بروزرسانی خودکار Pivot Table در اکسل

  456 بازدید

  قابلیت Pivot Table در اکسل برای گزارش گیری استفاده می شود. زمانی که داده ها در جدول اصلی تغییر می کنند لازم است تا Pivot Table را Refresh کنید و تغییرات را مشاهده کنید، اما گاهی اوقات نیاز به اعمال تغییرات بصورت آنی در Pivot Table بوجود می باشد. در این ویدئوی آموزش که می توانید در خود سایت آپارات نیز آن را مشاهده کنید با کمک ماکرو نویسی یا همان VBA بصورت لحظه ای Pivot Table را Refresh می کنیم. برای یادگیری این مباحث نیاز است تا به مباحث پایه ای VBA آشنا باشید.

 • افزودن فرمول به اکسل / ساخت تابع سفارشی (UDF) با زبان VBA در اکسل

  319 بازدید

  با استفاده از زبان VBA یا همان ماکرو نویسی در اکسل کارهای غیر ممکن ممکن می شود. یکی از کارهای جالب و پر کاربرد برای ماکرو نویسی افزودن فرمول به فرمول های اکسل است. در این فیلم آموزشی با یک مثال خیلی ساده به بیان قابلیت های ماکرو نویسی برای اینکار پرداخته شده است. pooryab.ir

 • نرخ رشد و آیکن های صعودی و نزولی در Pivot Table

  175 بازدید

  محاسبه و نمایش نرخ رشد درصدی و عددی و حتی محاسبات تجمعی در Pivot Table ها با کمک گزینه های محاسباتی و بخش Show Value As امکان پذیر است.

 • ترفندها و کلیدهای میانبر کار با شیت ها در اکسل

  207 بازدید

  در اکسل کلیدهای میانبر و روش های بسیار آسان و ناشناخته ای برای کار با شیت ها وجود دارد. در این ویدئو 7 کلید و ترفند که کار شما با شیت ها و دسترسی به آن ها را بسیار راحت می کند ارائه شده اند. مدرس: پوریا بغدادی pooryab.ir