در حال بارگذاری
 • 31
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 51.7هزار
  بازدید

ppt.ir ابزارهای کاربردی ارائه

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 31
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 51.7هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • عکس هایی از ادوارد بارتینسکی از منظره های نفت

  429 بازدید

  در عکس های شگفت انگیز قطع بزرگ، ادوارد بارتینسکی راهی که نفت در جامعه ی مدرن می پیماید را از چاه ها نفت تا لوله ها تا متور ماشین ها -- و بعد تا آخر بازی پیشبینی شده ی پایان نفت را دنبال می کند.

 • راشل پیك: دانش پشت سر تیترهای آب و هوا

  31 بازدید

  در 4 دقیقه، شیمیدان جو راشل پیك نگاهی اجمالی بر تلاش علمی گسترده ای را كه برای تیترهای بزرگ در مورد تغییرات آب و هوایی انجام میشود، تدارك دیده است، كه با گروه خود -- که یکی از هزاران دانشمند فعال در این زمینه بوده اند-- و پرواز پر مخاطره بر فراز جنگل های حاره برای دستیابی به اطلاعات یک مولکول کلیدی انجام داده اند.

 • نسل جدید درمان کری مولیس برای عفونت های کشنده

  90 بازدید

  باکتری های مقاوم نسبت به دارو حتی توی عالی ترین بیمارستان ها کشنده اند. ولی الان عفونت های شدید مثل استافیلوکوکوس و آنتراکس می تونند به عنوان یه تعجب باشند. کری مولیس برنده ی جایزه ی نوبل شیمی، کسی که شاهد مرگ دوستش بود وقتی که قوی ترین آنتی بایوتیک ها هم ناموفق بودن، از یک درمان جدید و ریشگی با قابلیت های بی نظیر، پرده برداری می کند.

 • استفانا برادبنت : اینترنت، و امکان برقراری روابط صمیمی انسانی

  31 بازدید

  ما نگران آن هستیم که اینترنت،اس ام اس،چت و فیس بوک فرصت برقراری روابط صمیمی تر انسانی را از ما می گیرند. اما تحقیقات خانم برادبنت نشان میده که فناوری های ارتباطی، چگونه فرصت برقراری ارتباط های عمیق تر رو ایجاد می کنند،و چگونه به عشق،فرای موانعی مثل فاصله و محل کار،فرصت ظهور میدن.

 • بکی بلنتون (Becky Blanton): سالی که بی خانمان بودم

  80 بازدید

  بکی بلنتون تصمیم گرفت برای یک سال در ماشین ون خود زندگی کند و در کشورش سفر کند، اما وقتی که دچار افسردگی شد و کار آزاد خود را از دست داد، سفر کمپینگ وی به بی خانمانی منجر شد. وی در این سخنرانی صمیمانه، تجربه خودش را در مورد یک آمریکایی بی خانمان شاغل توصیف می کند.

 • راشل آرمسترانگ: ساختمانی که خودش را ترمیم می کند؟

  40 بازدید

  ونیز ایتالیا در حال غرق شدن است. برای نجات آن، راشل آرمسترانگ می گوید که ما باید سازه هایی ساخته شده از مصالح بی اثر را پرورش دهیم و سازه ای را بسازیم که خودش رشد می کند. او ماده ای نه چندان زنده را پشنهاد می کند که ترمیم های خودش را انجام می دهد و همچنین کربن را جدا می کند.

 • دیوید دویچ: راه جدیدی برای ارائه یک جواب قانع کننده

  44 بازدید

  ده هزارها سال است که اجداد ما درک خود را از دنیای اطرافشان از طریق افسانه ها بدست آورده اند، و سرعت تغییر آن بسیار کم بوده.بالارفتن درک علمی، جهان را در عرض فقط چند قرن، متحول کرد.چرا؟ فیزیکدان دیوید دویچ یک جواب ظریف به آن میدهد.

 • ای یِن گُلدین: هدایت آیندۀ جهانی ما

  22 بازدید

  همچنان که جهانی شدن و پیشرفتهای تکنولوژی، ما را به سمت آیندۀ منسجم تازه ای سوق می دهند، همۀ انسانها بنا به اشارۀ "ای ین گُلدین"، به یک نسبت نفع نمی برند. اما او می گوید که اگر ما این خطر را تشخیص بدیم، شاید بتوانیم احتمال زندگی بهتر برای همگان را دریابیم.

 • مارک کوسکا: 1.3 میلیون دلیل برای اختراع مجدد سرنگ تزریق

  96 بازدید

  استفاده مجدد از سرنگها که در بسیاری از کلینیک های كم درآمد رایج است، سالانه 1.3 میلیون نفر را میکشد. مارک کوسکا این مشکل ویرانگر را با کمک دوربین های مخفی، عکس و آمار برای ما به تصویر میکشد. راه حلی که وی به اشتراک میگذارد این است: تهیه یک سرنگ ارزان که نمیتوانید از آن دوبار استفاده کنید.

 • به شیوه برترین رهبران ارکستر رهبری کنید

  152 بازدید

  رهبر ارکستر با واپسین چالش رهبری مواجه است: ایجاد هماهنگی کامل بدون به زبان آوردن حتی یک کلمه. در این بحث جذاب، ایتای تالگام سبکهای منحصر به فرد شش رهبر ارکستر بزرگ قرن بیستم را به عنوان درسی مهم برای همه رهبران تشریح میکند.

 • متحرک سازی یک چهره دیجیتالی واقعی-نما

  84 بازدید

  در TEDxUSC (دانشگاه کالیفرنیا) پژوهشگر گرافیک رایانه ای «پال دبوک» درباره فناوری چهره سازی پشت «امیلی دیجیتالی» توضیح می دهد، چهره انسانی بسیار واقعی نما که به صورت دیجیتالی٬ با مراحل متعدد در تولید ساخته شده است.

 • جولین ترژر: چهار طریق jhev صدا بر ما

  150 بازدید

  گوش دادن به صداها می تونه هم خوشایند باشه هم ناخوشایند. جولین ترژر به ما نشون می ده چه طور صداها می تونن به چهار صورت بر ما اثر بذارن. به دقت گوش بدید تا نکته ی عجیبی در مورد محیط های کار باز شلوغ را بفهمید.

 • هنری مارکرام مغز انسان را به کمک یک سوپرکامپیوتر می سازد.

  76 بازدید

  هنری مارکرام می گوید که بزودی معمای ذهن میتواند حل شود -- بیماریهای روانی، حافظه، ادراک: آنها از نرونها و سیگنالهای الکتریکی را ساخته شده اند، و او قصد دارد که به کمک یک سوپر کامپیوتر که تمامی 100.000.000.000.000سیناپس مغز را شبیه سازی میکند، آنها را درک کند.

 • "روری سوترلند" : درس های زندگی از یک کارمند شرکت تبلیغاتی

  46 بازدید

  تبلیغات با تغییر درک ما به ارزش یک محصول تجاری بیش از مقدار واقعی آن می افزایند. "روری سوترلند" ادعای جسورانه ای می کند که یک تغییر در ارزش ظاهری می تواند به اندازه ی چیزی که به آن ارزش "واقعی" می گوییم برای ما مهم باشد -- و نتیجه گیری او پیامد های جابی برای نحوه ی نگاه ما به زندگی دارد.

 • دیوید هانسون: رباتهایی که "احساسات نشان می دهند"

  71 بازدید

  چهره رباتِ دیوید هانسون شبیه شما می ماند و مانند شما رفتار می کند: آنها احساسات را تشخیص داده و به آن واكنش نشان می دهند، و بیان احساسی خودشان را دارند. در اینجا این نمایش زنده "عاطفی" از ربات انیشتن مبین پیشرفت های بعدی است كه در آن رباتها حركات واقعی تری از چهره انسانها را دارا خواهند بود.

 • دنیای عجیب و غریب "فضاهای فردی"

  33 بازدید

  سام مارتین تصاویری از دنیای عجیب و خلاقانه ای را به اشتراک می گذارد که نمایانگر مدهای خود من درآوردی هستند:"فضاهای فردی". ( آنها پاتوقهایی سفارشی هستند که یک شخص می تواند آنجا را تا حدی به عنوان قلمرو شخصی اش برای کار،استراحت ، و ساعتی با خود خلوت کردن بداند.)یک جای فوق العاده پیدا کنید و لذت برید.

 • بیو لوتو: خطاهای دیداری به ما نشان می دهند که ما چگونه می بینیم

  76 بازدید

  بازیهای با رنگ بیو لوتو بینایی شما را آشفته می کند، اما آنها همچنین برای شما روشن می کنند که شما چه چیزی را بطور نرمال نمی توانید ببینید: مغز شما چگونه کار می کند؟ این سرگرمی، در ابتدا به احساس تطبیق پذیر بینایی شما می پردازد و نشان می دهد که چگونه فرگشت، بر ادراک شما از آنکه واقعا چه چیزی در عمل وجود دارد، تاثیر می گذارد.

 • چیماماندا آدیچیه : خطر داشتن تنها یک داستان در مورد چیزی

  43 بازدید

  زندگی و فرهنگ ما متشکل از داستانهای زیادی است که با هم، هم پوشانی دارند. چیماماندا آدیچیه - رمان نویس- داستان اینکه چگونه به شخصیت فرهنگ محلی اش دست یافت را بیان می کند. و هشدار می دهد که اگر ما تنها یک داستان درباره شخص یا کشور دیگری بشنویم ، در واقع درک انتقادی خود را به خطر انداخته ایم.

 • خوراکیها چطور جهان ما را شکل می‎دهند

  43 بازدید

  هر روز، در شهری به وسعت لندن، ۳۰ میلیون وعده خوراکی سرو می‎شود. اما این همه خوراکی از کجا می‎آید؟ کارولین استیل مهندس معمار معجزه روزانه تغذیه یک شهر را به بحث می‎گذارد و نشان می‎دهد چطور مسیرهای خوراکی باستانی دنیای نوین را شکل دادند.

 • کارن آرمسترانگ به نقش دین در قرن بیست و یکم ، نگاهی می اندازد

  103 بازدید

  هفته ها بعداز راه اندازی منشور شفقت، کارن آرمسترانگ به نقش دین در قرن بیست و یکم ، نگاهی می اندازد: آیا اصول اعتقادی آن، ما را از هم جدا می کند؟ یا بخاطر مصلحت عمومی ، ما را متحد می کند؟ او کاتالیزورهایی را بررسی می کند که می توانند مذاهب جهان را به کشف دوباره قانون طلایی سوق دهد.

 • روش سومى براى فكر كردن درباره كمك رسانى

  44 بازدید

  بحث سر این است كه كمك رسانى خارجى، اغلب كسانى كه به خیریه بى اعتمادند را علیه كسانى كه درباره اتكا كردن به بازارها بدگمان هستند، به رقابت وا مى دارد. ژاكلین نووگراتز روشى حد وسط را پیشنهاد مى كند كه آن را سرمایه شكیبایى نامیده است، همراه با مثال هاى نویدبخش از تغییرات اجتماعى تحت تاثیر نوآورى هاى كارآفرینى.

 • ویلیام کامکوامبا: چطور باد را به استفادهٔ خود در آوردم

  33 بازدید

  در سن چهارده (۱۴) سالگی، درفقر و خشكسالی، یک پسر مالاوی اسیاب بادیی برای رساندن برق به خانهٔ خانواده اش ساخت. حالا در سن بیست دو (۲۲) سالگی، برای دوّمین دفعه ویلیام کامکوامبا سخنگوی TED (تد) است. در این صحبت هیجانی، با حرفهای خودش، داستان اپتکارش که زندگیش را تغییر داد می گوید.

 • آلیوِر سَکس: تَوَهُمات و خیالات واهی، چه چیزهایی را در مورد ذهن ما فاش میکنند

  433 بازدید

  نویسنده و متخصص اعصاب، آلیور سَکس، توجه ما را به سندرمِ چارلز بُنِه جلب مینماید -- پدیده ای که طی آن اشخاص با اختلالات بینائی، توهماتی را به طور واضح تجربه میکنند. او تجربیاتِ بیماران خود را با جزئیاتی دلگرم کننده توصیف میکند که سبب می شود آشنایی بیشتری با ریشه های این پدیده که کمتر به آن پرداخته شده پیدا کنیم.

 • جان لوید درباره چیزهای نامرئی صحبت می کند

  34 بازدید

  رموز طبیعت در این ۱۰ دقیقه درس کنایه آمیز و مفرح با بذله گویی های تند و تیز آمیخته می شوند. به عنوان کمدین٬ نویسنده و شخصیت تلویزیونی٬ جان لوید ذات چیزهای زیادی که قابل دیدن نیستند را عریان می کند.

 • ربكا ساكس: مغز چگونه قضاوت اخلاقی میكنه

  125 بازدید

  حس کردن انگیزه ها، باورها، احساسات در برابر عزیزان و غریبه ها استعداد طبیعی انسانهاست. اما چگونه ما اونها انجام می دهیم؟ اینجا، ربکا ساكس تحقیقات آزمایشگاهی خیلی جالبی رو با ما درمیان خواهد گذاشت، كه نشون میده مغز چگونه راجع به افکار دیگران فکر و درباره کارهاشون قضاوت می کنه.

 • ایوان گرنت: نمایش بصری صدا به وسیله صدانمایی یا سایمتیک

  40 بازدید

  ایوان گرنت در مورد علم و هنر صدانمایی (Cymatics)، فرآیند نمایش بصری صدا، صحبت می کند. علاوه بر مفید بودن جهت تحلیل صداهای پیچیده (مانند صداهای دلفینها)، الگوهای پیچیده و زیبایی را خلق می کند.

 • جاش سیلور و عینک های پر شده با مایع که قابل تنظیم شدن هستند

  33 بازدید

  "جاش سیلور" راه حل ساده و هوشمندانه اش را برای رفع مشکل ضف بینایی به ازای حداقل هزینه ی ممکن ارائه می دهد -- لنز های قابل تنظیم پر شده با مایع. در TEDGlobal 2009 او عینک ارزان خود را نمایش می دهد و نقشه جهانی خود را برای عرضه ی این عینک ها به یک میلیارد نفر متقاضی تا سال 2020 می گوید.

 • کری فولر : حفاظت از یک دانه در هر فرصت، راهی است برای حفاظت از غذا در آینده

  55 بازدید

  گونه های مختلف گندم، ذرت، و برنج که امروزه در دسترس اند با توجه به تغییر شرایط آب و هوا در آینده ممکن است قادر به بقاء نباشد. کری فولر در سخنرانی خود ما را به بانک جهانی بذر، که در کوههای یخی در نروژ ساخته شده می برد، مکانی که انواع مختلفی از غلات خوراکی را برای حوادث غیر مترقبه در آینده در خود ذخیره کرده.

 • هانس راسلینگ: اجازه دهید مجموعه داده های من طرز فکر شما را تغییر دهد.

  49 بازدید

  هانس راسلینگ این تابستان در وزارت امور خارجه ایالات متحده سخنرانی می کند و ازنرم افزار جالب حبابهای داده ای استفاده می کند تا رازهایی را درباره دنیای در حال توسعه آشکار کند. دنبال تجزیه تحلیل جدید در مورد چین و دنیای پس از کمک مالی که با نمایش داده های کلاسیک ترکیب شده، باشید.

 • " اریک گیلر " در معرفی تکونولوژی انتقال الکتریسیته ی بی سیم

  35 بازدید

  " اریک گیلر " می خواهد که زندگی ما را با انتقال الکتریسیته ی بی سیم از شر سیم ها راحت کند. در این سخنرانی، او پیشنهاد هایی را برای نحوه ی استفاده از این تکنولوژی خارق العاده بیان می کند، و ایده ی شگفت انگیز اعضای دانشگاه MIT ، یعنی WiTricity -- که یک اختراع در شرف تولید انبوه است و به زودی ممکن است برای شارژ تلفن های همراه، خودروها و ضربان دهنده های قلب استفاده شود را معرفی می کند.

 • دن پینک: یافته های غافلگیر کننده ی علم درباره ی ایجاد انگیزه

  225 بازدید

  تحلیلگرِ شغل، دن پینک، معمای ایجاد انگیزه را برسی می کند. او با حقیقتی شروع می کند که دانشمندان علوم اجتماعی از آن اطلاع دارند ولی بیشتر مدیران آن را نمی دانند: پاداش های سنتی همیشه آنقدر که ما فکر می کنیم مؤثر نیستند. به داستان ها روشنگر -- و شاید راه پیشرفتِ -- او گوش کنید.

 • مایکل پریچارد آب کثیف را آشامیدنی می کند

  51 بازدید

  بخش عمده ای از جهان به آب تمیز و آشامیدنی دسترسی ندارد. مهندس مایکل پریچارد [Michael Pritchard] کاری در موردش انجام داده -- با اختراع یک فیلتر قابل حمل بنام Lifesaver، که می تواند تهوع آمیزترین آب ها را در عرض چند ثانیه قابل آشامیدن کند. یک نمایش خارق العاده از TEDGlobal در سال ۲۰۰۹.