در حال بارگذاری
 • 5
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 218.3هزار
  بازدید

گروه انتشارات ققنوس

انتشارات ققنوس در سال ١٣٨٠، در میانه سومین دهه فعالیتش، ناشر برگزیده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد. این افتخار، به نحوی دیگر، در دوازدهمین و چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تکرار و تکرار شد و...

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

انتشارات ققنوس در سال ١٣٨٠، در میانه سومین دهه فعالیتش، ناشر برگزیده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد. این افتخار، به نحوی دیگر، در دوازدهمین و چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تکرار و تکرار شد و...

 • 5
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 218.3هزار
  بازدید
این کانال از سوی "گروه انتشارات ققنوس" تایید شده است.

همه ویدیو ها

 • به استقبال نوروز با کتاب

  150,037 بازدید

  بیایید امسال به همدیگر کتاب عیدی دهیم ... گروه انتشاراتی ققنوس را با شناسه qoqnoospub در فضای مجازی دنبال کنید .

 • جواد مجابی رمان در این تیمارخانه

  28 بازدید

  لحظه‌ای پای صحبت‌های آقای جواد مجابی بنشینیم به بهانه چهل و دومین سال فعالیت انتشارات ققنوس و انتشار کتاب تازه ایشان با نام در این تیمارخانه در رمان در این تیمارخانه تکه‌هایی از متون کهن تاریخی و ادبی در میان روایت اصلی رمان آمده‌اند.

 • شب یلدا

  68 بازدید

  شب یلدا این رسم باستانی بر شما گرامی باد ! انتشارات ققنوس

 • دیرین دیرین

  266 بازدید

  بهترین هدیه کتاب است! برای هدیه دادن بدون فکر کردن به اینکه برای هر مناسبت چه چیزی تهیه کنید، برای هر مناسبتی کتاب هدیه یا عیدی دهید و به نشر فرهنگ و آگاهی کمک کنید.

 • ققنوس در رسانه ها

  36 بازدید

  آیا #زنان تنها مهارت عاشقانه نویسی دارند ؟ #ققنوس_در_رسانه_ها به گزارش بی بی سی فارسی شاید بتوان لاله زارع را اولین زن پلیسی‌نویس سریالی و آگاتا کریستی ایران نام گذای کرد . آنچه به طور خاص در رمان «بی‌تابوت» به چشم می‌آید، نه جنبه معمایی داستان، که توجه ویژه به جنبه‌های روانی جنایت، سفر به لایه‌های زیرین شهر تهران و واشکافی روحیات مردم است.

 • به مناسبت روز کتاب گردی

  27 بازدید

  همراهان گرامی گروه انتشارات #ققنوس ، به مناسبت روز کتابگردی تعدادی از نویسندگان و مترجمان برجسته ایرانی روز پنج شنبه یکم آذرماه در کتاب فروشی انتشارات ققنوس حضور دارند. ما دوست داریم در کنار شما عزیزان این مناسبت را جشن بگیریم. در این مراسم بیش از سی نفر از نویسندگان و مترجمان انتشارات ققنوس حضور دارند. منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم . .

 • کتاب سوژه لاکانی

  46 بازدید

  ژاک لاکان (١٩٨١-١٩٠١) پزشک، فیلسوف و روانکاو برجسته فرانسوی بود که به خاطر ایده «بازگشت به فروید» و رساله‌‌ای که در آن ناخودآگاه را به صورت یک زبان، ساختاربندی کرده معروف شد. او از تاثیرگذاران بر فلسفه در فرانسه بوده است. در پشت جلد این کتاب آمده است: «لاکان نظریه‌ای اساسا جدید درباره سفر بژکتیویته پدید می‌آورد. لاکان روانکاو، برخلاف بیشتر پساساختارگرایانی که به دنبال واسازی و حذف مفهوم سوژه انسانی‌اند، مفهوم سوبژکتیویته را بسیار مهم می‌داند و به کاوش در معنای سوژه‌بودن، نحوه سوژه‌شدن فرد و عوامل شکست در سو

 • پایان تنهایی

  234 بازدید

  معرفی ویدیویی کتاب #پایان_تنهایی ، پرفروش ترین رمان سال کشور آلمان

 • ماه کرمو

  21 بازدید

  پیشنهاد خواندنی برای کودکان و نوجوانان استندیش تریدوِل (شخصت اصلی این کتاب) باهوش نیست، نه می‌تواند بخواند و نه می‌تواند بنویسد. حتی نمی‌تواند اسمش را هیجی کند. اما معلمش خانم کانولی، می‌گفت چیزی که استندیش را از بقیه متمایز می‌کند خلاق بودنش است.

 • کتاب صوتی درخت پرتقال

  79 بازدید

  کتاب #صوتی درخت پرتقال نوشته ی نویسنده ی نامدار مکزیکیکارلوس فوئنتس و باصدای منوچهر زنده دل ،در ظاهر شباهت کمی با آثار گذشته ی او دارد ولی در واقع وجه تشابه بسیار با اهمیتی میان این کتاب و کتاب های سرزمین ما و نبرد وجود دارد و آن تأکید نویسنده بر تلاقی فرهنگ هاست. گیاه درخت پرتقال در این کتاب نماد دو ملت اسپانیا و مکزیک دانسته شده اند و این درخت دورگه با میوه ای آبدار و شیرین حاصل تلاقی فرهنگ های این دو ملت است.

 • وقتی آتیش پاره وارد شهر می شود

  77 بازدید

  کتاب کودک انتشارات آفرینگان بخشی از انتشارات ققنوس است که کتاب کودک و نوجوان منتشر می کند.

 • کارنامه دکتر مصدق

  100 بازدید

  کتاب کارنامه مصدق درواقع متن کامل کتاب کارنامه مصدق در حزب توده است که انتشارات ققنوس در سال 1396 آن را به چاپ رساند. انتشار متن کامل این کتاب ارزشمند سند مهم دیگری در اختیار علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران و نیز پژوهشگران تاریخ می‌گذارد تا با شناختی دقیق، به دور از غرض و پیشداوری بتوانند با بخشی از گذشته مبارزات ضد استبدادی و ضداستعماری مردم ایران آشنا شوند.

 • روز ترس

  93 بازدید

  هترین کتاب ترسناک و هیجان‌انگیزی که خوانده‌اید چه کتابی بوده؟

 • مجموعه فروشگاه جادویی

  16 بازدید

  مجموعه «فروشگاه جادویی»، پنج جلد است و هر کدام از مجلدات، داستان مستقلی را روایت می کند؛ این داستان ها درباره کودکانی است که با مشکلات روحی و روانی بسیار مواجه هستند و مدام از سوی بچه های شرور و قوی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند این است که دست به فرار می زنند و در مسیر فرار، ناگهان فروشگاهی جادویی سر راهشان ظاهر می شود و هر کدام چیزی خاص از این فروشگاه برمی دارند که تا پایان ماجرا به کمک شان می آید.

 • کافه کتاب ققنوس

  28 بازدید

  بزودی منتظر کافه‌کتاب ققنوس باشید...

 • معرفی کتاب یوزپلنگ

  48 بازدید

  یوزپلنگ که پرخواننده ترین کتاب دوره پس از جنگ جهانی ایتالیاست به شرح وقایع زندگی یک شاهزاده سیسیلی «فابریتزیو سالینا» در زمان لشکرکشی گاریبالدی و سال های پس از آن می پردازد. زیبایی رمان در آمیختن واقعیات تاریخ با احساسات و شرح حال شخص نویسنده می باشد زیرا سرگذشت شاهزاده داستان تماماً با احساسات مؤلف درآمیخته است. حس فناپذیری و مرگ معنا و محتوای اصلی داستان را تشکیل می دهد.

 • ققنوس در رسانه ها (مسعودبهنود)

  45 بازدید

  مسعود بهنود، روزنامه نگار مقیم لندن هر هفته در روزهای سه شنبه دو کتاب را که اخیراً به بازار وارد یا تجدید چاپ شده اند مرور می کند. ‏ این هفته در ققنوس در رسانه ها شنونده ی معرفی ایشان از کتاب سینما و مرگ به قلم میلاد روشنی پایان باشید ...

 • کتاب روح گریان من

  72 بازدید

  کیم هیون هی، تمام فراز و نشیب های زندگی پرماجرا، دردناک و سرشار از ترس و رنج خود و حکومت کره شمالی را در این کتاب می گوید و بعد از ترجمه کتابش به یازده زبان دنیا، افراد بسیاری از زندگی او باخبر شدند. این داستان واقعی، سرگذشت جذاب ترین جاسوس کره است، شرح حال یک جاسوس زن.

 • تبریک نشر ققنوس به مناسبت آغاز سال نوی میلادی (2019)

  51 بازدید

  آرزوی من برای تو، آغازی باشکوه در ژانویه، عشق در فوریه، صلح و آرامش در مارس، نداشتن نگرانی و دغدغه در آوریل، خوشبختی در می، شادی در ژوئن تا نوامبر و خوشبختی در دسامبر میباشد سالی پر از شانس و موفقیت برای شما آرزومندیم آغاز سال نو میلادی بر شما همراهان گرامی و هموطنان مسیحی مبارک

 • ماجراهای اربی

  52 بازدید

  در یک شب طوفانی یک ابر ربات خیلی هوشمند و ریزه میزه که برای رفتن به دنیای ناشناخته فضا و کشف عجایب آن طراحی و اختراع شده بود از کارخانه ربات سازی فرار می کند. متأسفانه باتری اُربی خیلی زود تمام شد... اما خیلی زود لینوس این ربات کوچولو را پیدا می کند و آن ها با هم دوست می شوند و ماجراهای بامزه و در عین حال آموزنده ای می سازد. .

 • ققنوس در رسانه ها

  45 بازدید

  با ققنوس در رسانه ها شنونده معرفی و نقد روزنامه سازندگی از مجموعه تاریخ ایران به روایت دیگر باشید. مجموعه تاریخ ایران روایتی دیگر به دبیری «بهزادکریمی» از سوی نشر ققنوس منتشر شده است. این مجموعه تلاش دارد سیر تحولات تاریخ ایران را بانگاهی تازه مورد ارزیابی قرار دهد. نقدی که این مجموعه متوجه روند مسلط تاریخ نگاری در ایران کرده است، توجه صرف به کلان روایت های تاریخ نگارانه با رویکرد سیطره نهاد سیاست است.

 • ژول‌ورن

  25 بازدید

  گروه انتشاراتی ققنوس، بنا به اهمیت آثار ژول ورن، تصمیم گرفت نسخه‌ی کاملی از آثار این نویسنده را تهیه، ترجمه و منتشر کند تا همه مخاطبان به صورتی منسجم با آثار علمی - تخیلی جهان و پیشگویی‌های علمی این نویسنده بزرگ در قالب رمان‌های جذاب و پُر کشش او آشنا شوند. این مجموعه از روی نسخه بزرگسال فرانسوی و بدون هیچ‌گونه تلخیص و تغییر تهیه شده است و در اختیار مخاطبان قرار میگیرد. امید است ادای دینی باشد به این نویسنده بزرگ و خلا مجموعه آثارش را در زبان فارسی پر کند. قسمت تازه این مجموعه با نام از زمین تا ماه از انتشا

 • عشق در زمان وبا، نشر ققنوس

  100 بازدید

  کتاب حلقه‌ای است، یک حلقه‌ی ماجرا را که می‌خوانی، حلقه باز می‌شود و با ماجرایی بزرگ‌تر، تکان دهنده‌تر، زیبا‌تر و غمگین‌تر رو در رو می‌شوی. شخصیت‌های اصلی رمان هر کدام داستان خود را تعریف می‌کنند و در کنار داستان خویش با داستان شخصیت دیگر داستان رو در رو می شویم، شخصیت دیگر راوی می‌شود و داستان پیش می‌رود تا همه چیز شکل بگیرد. داستانی از اواخر قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم.

 • مانولیتو

  24 بازدید

  بچه‌ها مانولیتو پسربچه‌ای ٩ ساله است که با پدر و مادر، پدربزرگ و برادر کوچکش در آپارتمانی در طبقه سوم در یک محله فقیرنشین، در مادرید زندگی می‌کند. او پدربزرگش را خیلی دوست دارد، چون همیشه در مراحل سخت زندگی با او همدردی می‌کند.ماجرای جذاب مانولیتو در مدرسه، در خانه و خلاصه در محله – به قول خودش «محله ما» - می‌گذرد. این داستان‌ها در ٧ جلد مجزا نوشته شده است، البته دو جلد آن فصول به هم پیوسته دارد ولی بقیه مستقل هستند.

 • پاییز فلسفی ققنوس

  34 بازدید

  معرفی برخی از کتاب‌های فلسفی منتشر شده در گروه انتشاراتی ققنوس

 • همکاری آپارات و انتشارات آفرینگان

  24 بازدید

  آپارات کودک توحاشیه جشنواره ی قصه گویی به #مسابقه داره با یه #سورپرایز خاطره انگیز، تازه هر کسی تو هر سن و سالی هم میتونه توش شرکت کنه... مامان باباها دست بچه هاتونو بگیرید و بیارینشون پیش ما تا کلی خاطره خوب رقم بزنند و جایزه بگیرند

 • ژول ورن از زمین تا ماه، نشر ققنوس

  45 بازدید

  گروه انتشاراتی ققنوس، بنا به اهمیت آثار ژول ورن، تصمیم گرفت نسخه‌ی کاملی از آثار این نویسنده را تهیه، ترجمه و منتشر کند تا همه مخاطبان به صورتی منسجم با آثار علمی - تخیلی جهان و پیشگویی‌های علمی این نویسنده بزرگ در قالب رمان‌های جذاب و پُر کشش او آشنا شوند. این مجموعه از روی نسخه بزرگسال فرانسوی و بدون هیچ‌گونه تلخیص و تغییر تهیه شده است و در اختیار مخاطبان قرار میگیرد. امید است ادای دینی باشد به این نویسنده بزرگ و خلا مجموعه آثارش را در زبان فارسی پر کند.

 • روز جهانی حقوق بشر

  27 بازدید

  منم #کوروش، شاه جهان، شاه بزرگ... آنگاه که بدون جنگ و پیکار وارد بابل شدم، همه ی مردم گام های مرا با شادمانی پذیرفتند. در بارگاه پادشاهان بابـِل بر تخت شهریاری نشستم. مردوک خدای بزرگ دل های پاک مردم بابل را متوجه من کرد … زیرا من او را ارجمند و گرامی داشتم. ارتش بزرگ من به صلح و آرامی وارد بابل شد. نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این شهر و این سرزمین وارد آید. وضع داخلی بابل و جایگاه های مقدسش قلب مرا تکان داد … من برای صلح کوشیدم.

 • فلسفه از نگاه دکتر اردبیلی قسمت دوم

  61 بازدید

  میزبان صحبت‌های دکتر محمدمهدی اردبیلی، دبیر بخش فلسفه انتشارات ققنوس هستیم.ایشان به یکی از اصلی‌ترین سوالات شما مخاطبان و نویسندگان پاسخ دادند که روند انتخاب کتاب و چاپ آن در انتشارات ققنوس به چه شیوه‌ای است؟ آیا نیاز به پارتی و دوست و آشنا دارد؟ در قسمت‌های بعدی ایشان چهار سطح کتاب های فلسفی را که در انتشارات ققنوس به چاپ رسیده، معرفی می‌کنند تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • فلسفه از نگاه دکتر اردبیلی قسمت اول

  106 بازدید

  این گفتگوی شنیدنی در چندین قسمت در هفته‌های متوالی تقدیم علاقه‌مندان به #فلسفه و معرفت خواهد شد (این جمله بدین معنی نیست که این فهم این گفتگو نیاز به مطالعه قبلی یا پیش‌نیازی داشته باشد) در قسمت اول ایشان به یکی از اصلی‌ترین سوالات شما مخاطبان و نویسندگان پاسخ دادند که روند انتخاب کتاب و چاپ آن در انتشارات ققنوس به چه شیوه‌ای است؟ آیا نیاز به پارتی و دوست و آشنا دارد؟ در قسمت‌های بعدی ایشان چهار سطح کتاب های فلسفی را که در انتشارات ققنوس به چاپ رسیده، معرفی می‌کنند تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • پاییز ادبی ققنوس

  21 بازدید

  پاییز ادبی ققنوس من هیچ غمی نداشتم که خواندن یک صفحه کتاب از بین نبرده باشد. کتاب، عمر دوباره است. در دنیا لذتی که با لذت مطالعه برابری کند، نیست. مُنْتِسکیو پاییز فصل آزادی است برگ ها به جای صرفا سبز بودن می توانند زرد، قرمز، قهوه ای و نارنجی بودن را انتخاب کنید. در پاییز کتاب های متفاوت بخوانید.

 • پاییز تاریخی ققنوس

  55 بازدید

  کتاب، سفینه ای است که اقیانوس بیکران زمان را درمی نوردد. فرانسیس بیکن پاییز تاریخی ققنوس .