در حال بارگذاری
 • 18
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 42.2هزار
  بازدید

rashid

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 18
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 42.2هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • مستند محمود دولت آبادی

  386 بازدید

  محمود دولت آبادی زادهٔ ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ دولت آباد سبزوار نویسنده، نمایش نامه نویس و فیلم نامه نویس اهل ایران است. رمان بلندِ ده جلدی کلیدر مشهورترین و با ارزش ترین اثر دولت آبادی می باشد، کلیدر، دولت آبادی را به کسب جایزهٔ نوبل ادبیات بسیار نزدیک کرد.

 • مستند پرویز تناولی

  305 بازدید

  پرویز تناولی (زاده ۳ فروردین ۱۳۱۶) مجسمه ساز، نقاش، پژوهش گر و مجموعه دار ایرانی است. از وی به عنوان یکی از پیش گامان مکتب سقاخانه یاد می شود. وی از شناخته شده ترین هنرمندان ایرانی است.مجموعه مجسمه های «هیچ»، «دست ها» و «قفل و قفس» در زمره معروف ترین آثار پرویز تناولی قرار دارند.

 • آشنایی با ساخت و طراحی ظروف کریستال

  353 بازدید

  واژهٔ کریستال ریشهٔ یونانی دارد و به معنی منجمد شده در اثر سرما است.به مواد معدنی جامدی که اجزای سازندهٔ آنها (مولکول، اتم یا یونها) در سه جهت فضایی به صورت منظمی کنار هم قرار گرفته باشند یا دارای نظم بلورشناسی باشند، کریستال یا بُلور می گویند.

 • آشنایی با ساخت و طراحی ساعت Audemars Piguet

  275 بازدید

  Audemars Piguet یک ساعت ساز خاص دربین برندهای سوئیس میباشد.این شرکت در سال 1875 در شهر لی براسوس تاسیس شد.مالکین این شرکت هنوز خانواده های جولیس اودیمارس و ادوارد پیگت میباشند، که موسسین اصلی آن نیز به شمار میروند.شایعه های زیادی وجود دارد که کارتیر و بولگاری ساعت های شرکت آودیمارس پیگت را خریداری کرده و سپس با تغییر نام برند آن را بنام خودشان فروخته اند .

 • آشنایی با ساخت و طراحی آباژور

  855 بازدید

  آباژور سرپوشی برای چراغ و مانند آن است که نور را به پایین افکند.آباژور واژه ای با ریشهٔ فرانسوی است.آباژور و چراغ های توکار هالوژنی به زیباتر نشان دادن محیط و همچنین آرامش بخشی بر روی افراد ساکن در محل کمک زیادی خواهند کرد.

 • آشنایی با ساخت و طراحی تبر های دست ساز Gränsfors Bruk

  2,107 بازدید

  آشنایی با ساخت و طراحی تبر های دست ساز Gränsfors Bruk ساخت کشور سوئد

 • آشنایی با ساخت و طراحی كفش دست دوز شركت Louis Vuitton

  2,478 بازدید

  شركت لویی ویتون طیف وسیعی از کالاهای لوکس را تولید و ارائه می نماید.کالاهای چرمی، لباس ، کفش، ساعت، طلا و جواهر، عینک آفتابی، انواع کیف و چمدان و...در سال ۱۸۵۴ لویی ویتان که پسر یک نجار بود، این شرکت را تاسیس کرد.لویی با ساختن چمدان، کیف، ساک سفری و وسایل مورد نیاز مسافرت، نام خود را بر سر زبان ها انداخت.برند لویی ویتون از جمله باارزش ترین برندهای دنیاست

 • آشنایی با ساخت و طراحی چاقوی دست ساز diresta

  4,947 بازدید

  ساخت و طراحی چاقوی دست ساز

 • آشنایی با ساخت و طراحی اسلحه James Purdy

  740 بازدید

  این شرکت در سال 1814 در انگلستان تاسیس شد. محصولات پردی تنوع مدل نداشته و مدعی تولیدبهترین می باشد. قیمت پایه دولول بغل هم این شرکت در گیج 12 ، 16 و 20 46.500 پوند می باشد. در گیج 28 به 52.000 پوند می رسد.

 • ساخت ساز كونگا

  857 بازدید

  ساز کنگا تا میزان زیادی،رایج ترین ساز دستی کاربردی در موسیقی مردمی به شمار می آید.ریشه کنگا از کنگوی آفریقا است.کنگاها را میتوان در موسیقی جاز،راک،بلوز و غیره دید.کنگا در سال 1940 وارد آمریکا شد و به سرعت جایگاه خود را در سبک های موسیقی باز نمود.در ایران به این سازها تومبا می گویند.

 • ساخت ساز ارحو (كمانچه چینی)

  1,815 بازدید

  "ارحو "- کمانچه دو تار،ساز سیمی مشهور چین میباشد و تاریخ پیدایش آن میتواند به سلسله امپراتوری "تان "در قرنهای هفت تا ده بر گردد که بطور عمده در میان اقلیتهای ملی در شمال غرب چین رایج بود.طی بیش ازیک هزار سال این ساز همواره ساز همراه اپرا بوده است.

 • ساخت ساز چنگ یا harp

  945 بازدید

  چنگ گونه ای ساز زهی باستانی است. در کنار ساز رود (بربت) از مشهورترین سازهای ایران باستان به شمار می آمده است. در ادبیات پارسی بسیار از این ساز یاد شده است و سیارهٔ زهره را چنگ زن دانسته اند.ساز چنگ در ایران دارای چهار رشته سیم بوده است که در دورهٔ ساسانیان به ۱۱ رشته می رسد و در دوران اسلامی تا ۳۵ رشته هم می رسد.

 • ساخت ساز کاخون

  7,718 بازدید

  کاخون نوعی ساز کوبه ای است.کاخون لغتی اسپانیایی به معنی جعبه، صندوق یا صندوقچه است که به نوعی ساز کوبه ای اطلاق می شود. نوازنده کاخون بر روی آن می نشیند و با ضربات کف دست و انگشتان که بر روی صفحه جلویی ساز می کوبد، صدایی خاص و زنگ دار تولید می کند.بهترین سازندگان این ساز در کشور پرو هستند.

 • ساخت ساز Guzheng

  379 بازدید

  گوجن ساز سنتی چین بیش از سه هزار سال تاریخ دارد.ساز گوجن شباهت زیادی به ساز "قانون" دارد.

 • ساخت چوبک طبل یا Drum stick

  871 بازدید

  چوبک طبل یا Drum stick نوعی کوبهٔ ساده است که معمولاً از آن برای نواختن طبل ها و سِنج ها استفاده میشود.چوبک مناسب نواختن طبل و درامز چوبکی است که پس از ضربه زدن برگشت مناسبی داشته باشد و در آن لرزه پدید نیاید. درازای چوبک و نوع چوب تاثیر مستقیم با برگشت آن دارد.یک چوبک خوب تنه متوازنی دارد، بدین معنی که همیشه یکسان و راحت بر می گردد.

 • ساخت ساز كنترباس

  798 بازدید

  كنترباس بزرگ ترین و بم ترین ساز زهی آرشه ای است که یا به وسیلهٔ آرشه، و یا از طریق زخمه زدن نواخته می شود. امروزه این ساز در موسیقی کلاسیک غربی در دستهٔ سازهای زهی نقش مهمی را در ارکستر ایفا می کند. کنترباس نه تنها در موسیقی کلاسیک غربی، بلکه در دیگر سبک های مانند جاز، بلوز و راک اند رول کاربرد دارد.برای نواختن کنترباس دو مدل آرشه توسط نوازندگان این ساز استفاده می شود.آرشه آلمانی و فرانسوی

 • ساخت ساز سنج

  535 بازدید

  سِنج نوعی ساز ضربی به شکل دو صفحهٔ برنجی گرد است که معمولاً صدای آن را با کوبیدن به هم در می آورند.سنج عبارت از یک صفحه برنجی و فلزی مدور با قطرهای مختلف بین ۲۰ تا ۶۰ سانتیمتر و معمولاً وسط سمت بیرونی سنج برای نگهداشتن آن بکار می رود است. صدای سنج ها بسته به خاصیت آنها تفاوت می کند.

 • ساخت ساز توبا

  784 بازدید

  توبا از سازهای بادی برنجی است. این ساز نسبتاً جدید است و در قرن نوزدهم به مجموعه سازهای ارکستر افزوده شده است. مهم ترین نقشی که به این ساز در آثار موسیقی سمفونیک داده شده در سمفونی فانتاستیک اثر هکتور برلیوز بوده است. شکل دیگر این ساز بصورت (توبا تنور) یا یوفونیوم می باشد

 • ساخت ساز آکاردئون

  590 بازدید

  آکوردئون یک ساز بادی شستی دار با سطح مورب متحرک در دو طرف و بدنه فانوسی است.این ساز را نوازنده بین دو دست خود می گیرد که در میانهٔ آن، مجاری هوایی قرار دارند که با باز و بسته شدنشان توسط نوازنده صدا تولید می شود. در یک سمت صفحه کلید کوچکی تعبیه شده است که کلیدهای آن وظیفه کنترل ورود هوا به مجاری را دارند و در سمت دیگر جعبه بیس قرار دارد که معمولاً آن نیز دکمه های مخصوص خود را دارد.

 • ساخت ساز فاگوت

  353 بازدید

  از سازهای بادی چوبی است که قمیش دوزبانه ای دارد. صدای این ساز در ناحیهٔ باس است. فاگوت را در کشورهای انگلیسی زبان «باسون» می خوانند.در مقایسه با سازهای زهی، باسون صدایی معادل ویولن سل دارد و می تواند سه اکتاو اجرا کند.اصول ساختمان آن مانند کلارینت است.

 • ساخت ساز سی تار

  1,339 بازدید

  سی تار از سازهای زهی زخمه ای هندی است.این ساز دسته ای بلندوکشیده وکاسه ای به شکل گلابی دارد.هفت سیم اصلی و ۱۱ یا ۱۳ سیم تشدیددارد که در زیر سیم های اصلی بسته می شود و با مضرابی فلزی نواخته می شود. سیم های اصلی که وظیفهٔ تولیدآواهای نغمه را به عهده دارندپس از ضربه خوردن سیم های همراه را به صدا درمی آورند.دستان های روی دسته ساز فلزی و کمانی شکل اند.راوی شانکار و ولایت خان از نوازندگان مشهور این ساز

 • ساخت ساز كلارینت

  4,401 بازدید

  کلارینت یکی از سازهای بادی قمیشی است که انواع حرفه ای اش معمولاً از چوب سیاه آفریقایی ساخته می شود.کلارینت انواع زیادی دارد که روی هم آنها را «خانواده کلارینت» می خوانند. معمولاً منظور از کلارینت نوع سوپرانوی آن است.نوعی کلارینت که توانایی تولید فاصله های موسیقی شرقی را دارد به قره نی معروف است.

 • ساخت ساز گیتار

  1,808 بازدید

  گیتار کلاسیک، در ردهٔ سازهای زهی زخمه ای، که خود بخشی از خانوادهٔ سازهای زهی (Chordophone) است، قرار می گیرد. گیتار کلاسیک همچون پیانو، به نوازنده امکان اجرای اثرهایی با بافت کنترپوانتیک با ملودی های پیچیده و همچنین اثرهایی با بافت هارمونیک با توانایی اجرای چندین نت در یک زمان را می دهد. به همین دلیل این ساز، به عنوان سازی تک نواز شناخته شده است. گیتار کلاسیک به شکل استاندارد دارای شش سیم می باشد.

 • ساخت ساز ویولنسل

  817 بازدید

  ویلنسل (به فرانسوی: Violoncelle) سازی زهی و آرشه ای از خانواده ویولن است. صدای این ساز در منطقهٔ میانیِ سازهای این خانواده قرار دارد. ویلنسل از ویولن و ویولا (ویلون آلتو)بزرگ تر است. در هنگام اجرا، این ساز در بین دو پای نوازنده قرار می گیرد و از طرفی دیگر، توسط میله ای که در انتهای آن وجود دارد روی زمین استوار می شود.این ساز عضو ثابت در ارکسترها به صورت استاندارد می باشد

 • ساخت ساز ترومپت برند باخ

  3,250 بازدید

  ترومپت از سازهای بادی برنجی است و که در محدوده سوپرانو زیرترین صدا را در بین سازهای بادی برنجی می تواند تولید کند. ترومپت از نظر ظاهر بسیار شبیه به کورنت است. فرق آن با کورنت در لوله آن است که در بیشتر طول خود قطری یکسان دارد.ترومپت در انواع موسیقی های امروزی مانند موسیقی کلاسیک، موسیقی جاز، موسیقی پاپ بکار می رود

 • ساخت ساز پیانو

  620 بازدید

  اشتاین وی سازندهٔ معتبر آلمانی-آمریکایی پیانوهای دست ساز است. شرکت استاین وی در سال ۱۸۵۳ میلادی، توسط یک مهاجر آلمانی تبار به نام هنری انگلهارد استاین وی در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا تأسیس شد.موفقیت کارخانهٔ پیانوی استاین وی در کویینز، نیویورک باعث شد که این شرکت، کارخانه ای را نیز در هامبورگ، آلمان راه اندازی کند.

 • ساختن ساز ویولن

  940 بازدید

  ویدئویی كامل و زیبا برای آنهایی كه علاقه به آشنایی با مراحل ساخت ساز ویولن دارند

 • رضا عابدینی گرافیست و طراح ایرانی

  803 بازدید

  مستنندی در رابطه با آثار و زندگی هنری رضا عابدینی.كارگردان حامد یوسفی