در حال بارگذاری
 • 44
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 63.1هزار
  بازدید

بانک خون بندناف رویان

ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف؛ پشتوانه سلامت خانواده

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف؛ پشتوانه سلامت خانواده

 • 44
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 63.1هزار
  بازدید
این کانال رسمی به درخواست "بانک خون بندناف رویان" ایجاد شده است.

همه ویدیو ها

 • تزریق سلول های بنیادی خون بندناف به کودک 7 ساله مبتلا به فلج مغزی

  142 بازدید

  در فیلم "مستند به توان 40" که به معرفی فعالیت ها و دستاوردهای شرکت فناوری بن یاخته های رویان پردخته است، مراحل تزریق سلول های بنیادی خون بندناف به پسربچه 7 ساله مبتلا به فلج مغزی را مشاهده می کنید. این کودک، در بدو تولدخون بندنافش توسط پدر و مادرش ذخیره شده بود.

 • مجموعه مستند به توان 40 - قسمت سوم - زباله حیات بخش

  محمد مهدی خالقی
  1,129 بازدید

  پیشرفت های جمهوری اسلامی عوامل : به روایت: مجید داودی مدیر تصویربرداری: علی محمد خانیکی تصویربردار: سعید هوشمند دستیار: محمدرضا شیرپور سرپرست تدوین: مجتبی احسانی تدوینگران : ارشاد اسلامی زیرکی، محسن عقیلی دستیاران: سید مصطفی یوسف زاده، امیرمبارکی مدیر تولید: حسین نژاد موسی صدابرداران: حسین زرّین، سعید معینی طراح نشانه و پوستر: سیدمحمدرضا میری ویدئو گرافیک: ارشاد اسلامی مشاور فیلمنامه: محمد صادق رمضانی جانشین تهیه و مشاور کارگردان: هاشم مسعودی تهیه کننده، نویسنده و کارگردان :محمد مهدی خالقی

 • ذخیره سازی سلول های بنیادی خون محیطی قبل از شیمی درمانی

  170 بازدید

  پیوند اتولوگ سلو ل های بنیادی خون محیطی به صورت گسترده ای در درمان سرطان هایی که با دوز بالا شیمی درمانی می شوند، استفاده می شود؛ این روش نه تنها برای انواع سرطان های خونی استفاده می شود بلکه برای تومورهای جامد که حساس به روش شیمی درمانی هستند از جمله سرطان سینه و سرطان سلو ل های کوچک ریوی نیز کاربرد دارد. همچنین، نشان داده شده است تزریق متوالی سلو ل های بنیادی خون محیطی می تواند باعث افزایش شدت و قدرت شیمی درمانی شود.

 • فلوسیتومتری چه کاربردی دارد؟

  221 بازدید

  مهمترین کاربرد تکنیک فلوسایتومتری در آزمایشگاه های تشخیصی، ایمونوفنوتایپینگ سلولی است که با به کارگیری آنتی بادی های منو کلونال کنژوگه شده با مواد فلو رو کروم، علیه مولکول های سطحی و یا درون سلولی و نشاندار شدن سلول ها انجام می شود.

 • سومین جشنواره بین المللی سلول های بنیادی و طب بازساختی

  93 بازدید

  سومین جشنواره بین المللی سلول های بنیادی و طب بازساختی روز چهارشنبه 7 آذرماه در سالن اجلاس سران برگزار شد. این رویداد علمی امروز شنبه به کار خود پایان داد.

 • دریافت لوح تقدیر سومین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

  187 بازدید

  دکتر مرتضی ضرابی مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان لوح تقدیر سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی را دریافت کرد.

 • بزرگترین کارآزمای بالینی درمان فلج مغزی با همکاری بانک خون رویان

  124 بازدید

  مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: علاوه بر خون بندناف، سلول های بنیادی مزانشیم بافت بندناف نیز قابل استفاده است. لذا برای کودکان مبتلا به فلج مغزی و اوتیسم از این سلول ها استفاده شده و بزرگترین کارآزمای بالینی درمان فلج مغزی را با همکاری مرکز طبی کودکان در حال انجام هستیم.

 • نقش HLA در پیوند سلول های بنیادی چیست؟

  408 بازدید

  نقش تطبیق HLA برای انجام پیوند سلول های بنیادی بسیار مهم است زیرا هر چه HLA سازگارتر باشد احتمال پیوند موفق افزایش پیدا می کند.

 • بررسی سلول درمانی بیماران فلج مغزی در برنامه صبحی دیگر

  296 بازدید

  مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: سلول درمانی بیماران مبتلا به فلج مغزی(cp) با همکاری شرکت فناوری بن یاخته های رویان و مرکز طبی کودکان به صورت تحقیقاتی آغاز شده و پس از مشخص شدن نتایج طرح، اطلاع رسانی عمومی انجام خواهد شد

 • ذخیره سازی100هزارمین نمونه خون بندناف؛افزایش شانس پیوند

  5,519 بازدید

  با بالارفتن آمار نمونه های ذخیره شده در بانک خون بندناف، امکان استفاده از نمونه و امکان یافتن نمونه مناسب برای پیوند بیش از پیش امکان پذیر شده است.

 • حضور مدیرعامل بانک خون بندناف رویان در برنامه طبیب

  942 بازدید

  به گزارش روابط عمومی، دکتر مرتضی ضرابی مدیرعامل بانک خون بندناف رویان روز شنبه 19 خرداد ماه با حضور در برنامه زنده تلوزیونی طبیب توضیحات جامعی درباره مزایای نگهداری سلول های بنیادی خون بندناف و سلول درمانی ارائه دادند.

 • نگهداری سلولهای بنیادی خون بندناف آیا واقعا اهمیت دارد؟

  9,543 بازدید

  سلولهای بنیادی خون بندناف، گنجی که تنها در کمتر از ده دقیقه بعد از تولد نوزاد قابل جمع آوری است را چرا باید نگهداریم؟ آیا این سلول ها واقعا قابل استفاده هستند؟

 • سلولهای بنیادی خون بندناف را چگونه نگهداریم؟

  8,788 بازدید

  مادران باردار درهفته 36 تا 38 بارداری فرصت دارند با مراجعه به دفاتر نمایندگی خون بندناف در سراسر کشور و یا وب سایت www.rsct.ir برای ذخیره سازی خون بندناف فرزندانشان اقدام کنند.

 • گزارش شبکه پرس تی وی از فعالیتهای بانک خون بندناف رویان

  457 بازدید

  شبکه بین المللی پرس تی وی در گزارش خبری به تشریح فعالیت های بانک خون بندناف رویان در زمینه ذخیره سازی سلول های بنیادین خون بندناف و همچنین گردشگری سلامت و درمان ناباروری پرداخت

 • گزارش شبکه هیسپان از دستاوردهای بانک خون بندناف رویان

  479 بازدید

  هیسپان تی وی (به اسپانیایی: HispanTV ) اولین شبکه تلویزیونی اسپانیایی زبان ایران در گزارشی به معرفی دستاوردهای بانک خون بندناف رویان در زمینه ناباروری و ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف پرداخت.

 • #درختکاری خانوادگی همراه با یک خبر خوب!

  1,152 بازدید

  خانواده های دارای فرزند فلج مغزی امیدوار باشند

 • تصمیم هوشمندانه خانواده کارن و درمان او با سلول بنیادی

  2,332 بازدید

  خانواده کارن شیوایی از بیماری فرزندشان و نحوه درمان او با استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف که در بدو تولد در رویان ذخیره کردند؛ می گویند. کارن کودکی با بیماری آنمی آپلاستیک (کم کاری مغز استخوان) دچار بود و با عنایت خدا و با پیوند سلول های بنیادی بیماری او رو به بهبود است.

 • سهم کرمان از بانک خون بندناف رویان؛ بیش از 2000 نمونه

  376 بازدید

  استان کرمان تا ابتدای سال 1395 سهم بیش از 2000 نمونه ایی از سلول های بنیادی خون بندناف ذخیره شده در بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان به خود اختصاص داده است. در حال حاضر این سلول ها با نظر پزشک متخصص قابلیت استفاده برای پیوند به منظور درمان بیماری های خونی را دارا هستند.

 • متخصص پیوند سلول های بنیادی، از روند درمان کارن می گوید

  2,070 بازدید

  17 بهمن 1393 کودکی دچار بیماریِ از کارافتادگی مغز استخوان شد؛ شروع این بیماری با یک سرماخوردگی بود در ادامه کبودی روی پوست و خونریزی شدید از بینی و گلو خانواده را نگران کرد. کارن مدت ها در بیمارستان بستری بود تشخیص پزشکان حکایت از سرطان داشت و درمان او را بسیار دشوار می دانستند به طوری که خانواده شیوایی (پدر و مادر کارن) دیگر قطع امید کرده بودند.

 • ذخیره خون بندناف برادر کوچکتر؛ ناجی جان برادر بزرگتر شد

  1,074 بازدید

  وقتی از او پرسیدم چند وقت از پیوند سلول بنیادی برای بیماری ات می گذرد گفت: دو ماه و یک روز! حتی حساب دقایقش را هم دارد. روزهای سختی را گذرانده و حالا که با پشتوانه برادر، سلامتی اش را به دست آورده اهداف بزرگی برای خودش در نظر گرفته است. می خواهد مهندس نفت بشود تا به کشورش خدمت کند.

 • زندگی دوباره امیرحسن با سلول های خون بندناف برادرش

  1,217 بازدید

  امیر حسن رشیدی 12 سال دارد وکلاس پنجم است. از 4 سالگی به بیماری ALL نوع 2 مبتلا شده و بارها و بارها تحت شیمی درمانی قرار گرفته ولی هر بار بعد از گذشت مدت کوتاهی از قطع درمان، بیماری عود کرده است. پزشکان آخرین راه نجات را پیوند از سلول های بنیادی خون بندناف تشخیص داده اند. وقتی از او پرسیدم چند وقت از پیوند سلول بنیادی برای بیماری ات می گذرد گفت: دو ماه و یک روز! حتی حساب دقایقش را هم دارد.

 • تولد دوباره "کارن" با سلول های بنیادی خون بندناف

  2,169 بازدید

  گزارش شبکه خبر؛ انجام یکی از نادرترین پیوندهای سلول های بنیادی خون بندناف بر روی "کارن" هفت ساله که با استفاده از نمونه سلول های بنیادی خون بندناف خودش انجام شد.

 • به یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی موسس پژوهشگاه رویان

  2,945 بازدید

  به مناسبت 14 دی ماه سالروز درگذشت جهادگر فقید زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی موسس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی و بانک خون بندناف رویان. مقام معظم رهبری در پیامی به مناسبت درگذشت این دانشمند فقید فرمودند: وی یکی از فرزندان صالح انقلاب و از رویش های مبارکی بود که آینده ی درخشان علمی در کشور را نوید می دهند.

 • حاشیه های پزشکی 20:30 - پیوند سلول های بنیادی

  1,973 بازدید

  در این گزارش که در قسمت حاشیه های پزشکی اخبار 20:30 مورخ 94/09/30 پخش شد به پیوند های صورت گرفته از نمونه های ذخیره شده در بانک خون بندناف رویان و مشکلات پیوند اشاره شده است

 • 14 پیوند از سلول های بنیادی خون بندناف رویان

  808 بازدید

  عمدتا پیوندهای انجام شده در انواع سرطان های خون، تالاسمی، آنمی آپلاستیک، نقص سیستمی، آنمی فانکونی یا کم خونی مادرزادی بوده است اما نکته مثبت پیوندهای امسال این بود که سه پیوند بر روی بیمارانی انجام شده که مبتلا به فلج مغزی بوده اند.

 • نقش بانوان در اداره بانک خون بندناف رویان

  897 بازدید

  در این کلیپ که از طرف شبکه انگلیسی زبان press TV تهیه و تولید شده است نقش زنان در اداره مراکز، شرکت ها و سازمان ها ایران می پردازد. در همین برنامه اشاره ای به نقش زنان در اداره بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان می شود. این کلیپ به زبان انگلیسی است.

 • خون بندناف چگونه جمع آوری می شود؟

  7,643 بازدید

  در این کلیپ شما با روش خونگیری از بندناف به منظور جمع آوری و ارسال نمونه خون به بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان آشنا می شوید.خون بندناف جمع آوری شده در اولین فرصت به آزمایشگاه پردازش سلول های بنیادی بانک خون ارسال می شود تا اقدامات لازم به منظور استحصال سلول های بنیادی انجام پذیرد.

 • قسمت سوم - جداسازی سلول های بنیادی خون بندناف

  3,054 بازدید

  در این قسمت شما فرآیند جداسازی سلول های بنیادی در آزمایشگاه پردازش بانک خون بندناف رویان، محل نگهداری نمونه ها، اینکه چه کسانی می توانند از این سلول ها استفاده کنند و یک خبر خوشایند در مورد پیوند موفق سلول های بنیادی خون بندناف به یک نوجوان 12 ساله را ملاحظه می کنید.

 • قسمت دوم - کاربرد درمانی سلول های بنیادی خون بندناف

  1,974 بازدید

  در این قسمت شما با ضرورت وجود بانک های خون بندناف، انواع بانک های خون بندناف، کاربرد درمانی سلول های بنیادی خون بندناف، بیماری های قابل درمان با استفاده از این سلول ها و راه های ارتباطی با ما آشنا خواهید شد.

 • ذخیره سلول های بنیادی خون بندناف؛ از ابتدا تا انتها

  1,554 بازدید

  در این کلیپ شما به صورت مختصر با روند ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف در شرکت فناوری بن یاخته های رویان آشنا می شوید.

 • قسمت اول - معرفی سلول های بنیادی خون بندناف

  2,692 بازدید

  سلول های بنیادی چیست؟ انواع سلول های بنیادی و معرفی سلول های بنیادی خون بندناف و بانک های سلول های بنیادی خون بندناف.

 • بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان

  1,199 بازدید

  حفظ و نگه داری سلول های بنیادی خون بندناف، انتخابی است که امروزه پدران و مادران زیادی در سراسر جهان برای استفاده احتمالی فرزند خود و سایر نیازمندان مورد توجه قرار می دهند