در حال بارگذاری
 • 23
  دنبال کننده
 • 6
  دنبال شونده
 • 17.8هزار
  بازدید

کانال رسمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 • 23
  دنبال کننده
 • 6
  دنبال شونده
 • 17.8هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • نخستین بار در جهان؛ محققان شیراز گامی مهم در درمان سرطان برداشتند

  23 بازدید

  جمعی از محققان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای نخستین بار در جهان موفق به تولید ایمونوتوکسین اختصاصی کشنده سلول های سرطانی شدند. دکتر یونس قاسمی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این ترکیب جدید قادر است بدون آسیب به سلول های سالم، به صورت هدفمند تنها سلول های سرطانی را از بین ببرد.

 • مرکز جامع خدمات بیماران خاص استان فارس به شبکه کشوری وصل شد

  20 بازدید

  مرکز جامع خدمات بیماران خاص استان فارس به شبکه کشوری وصل شد

 • دانستنی های درد سینوس

  21 بازدید

  به عقیده دکتر بیژن خادمی استاد بخش گوش وحلق بینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز علت اکثر دندان دردها ممکن است از لحاظ سینوسی باشد پس می توان این احتمال را در بروز دندان درد داد.

 • نظر متخصصان شیراز درباره درمان چشمان دختر رامهرمزی

  68 بازدید

  مدیر گروه پیوند شبکیه مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: رمیصا بناری مبتلا به بیماری شبکیه ناشی از نارسی نوزاد و اکسیژن درمانی یا رتینوپاتی است. دکتر محسن فروردین افزود: رمیصا با وزن پایین و در شش ماهگی متولد شده و در زمان تولد تحت اکسیژن درمانی قرار گرفته است. وی افزود: با بررسی مدارک پزشکی ارسالی از اهواز مشخص شد

 • خیریه ای ماندگار در بهشت فارس

  8 بازدید

  خیریه ای ماندگار در بهشت فارس ۹۰ جراح، متخصص و فوق تخصص در شیراز خیریه ماندگار بهشت فارس را برای کمک به نیازمندان تشکیل داده اند.

 • انجام نقشه برداری مغزی در تنها ترین مرکز جنوب کشور

  39 بازدید

  بررسی آخرین یافته‌های نوروتکنولوژی در همایش بین المللی علوم اعصاب همایش بین المللی علوم اعصاب با محوریت نوروتکنولوژی و نقشه برداری مغز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز به کار کرد. دکترمجید رضا فرخی رییس این همایش با بیان اینکه علوم اعصاب شاخه‌ای از علم است که به مطالعه اعصاب مرکزی شامل مغز، نخاع و رشته‌های عصبی و نحوه ارتباط سلول‌های عصبی می‌پردازد، گفت: برای آگاهی از کارکرد مغز باید از اطلاعات و نحوه عملکرد مغز نقشه برداری کنیم.

 • آیا می دانید رفلاکس معده خلط پشت حلق را ایجاد می کند

  110 بازدید

  دکتر بیژن خادمی استاد بخش گوش وحلق بینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: افرادی که ترشحات پشت حلق تیره، خونی یا سبز رنگ دارند یا ترشحات آن ها با نشانه های دیگری مانند درد و گرفتگی بینی همراه است باید به پزشک مراجعه کنند، این اشخاص باید از آلاینده ها به ویژه دود سیگار و قلیان و حساسیت زا هایی که نسبت به آن ها واکنش نشان داده اند یا می دهند، پرهیز کنند.

 • اعزام کاروان اورژانس ۱۱۵ فارس جهت خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی

  38 بازدید

  اعزام کاروان اورژانس ۱۱۵ فارس جهت خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی-۲۴ مهرماه ۱۳۹۷

 • علل ابتلا به سینوزیت

  114 بازدید

  مهترین علت علل ابتلا به #سینوزیت دكتر بیژن خادمی استاد دانشگاه علوم پزشكی شیراز گفت:مهم ترین تهدیدی که ابتلا به یک سرماخوردگی جزئی در فصل زمستان به همراه دارد، این است که تهاجم ویروس ها جای خود را به عفونت باکتریایی سینوس ها بدهد. البته در غالب موارد سرماخوردگی و سینوزیت بیماری های معمول و خفیفی هستند

 • سالمندی دوره کمال، پختگی، خردمندی، شکیبایی و صلابت است

  61 بازدید

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پیامی به مناسبت هفته سالمند، سالمندی را دوره کمال، پختگی، خردمندی، شکیبایی و صلابت دانست. به گزارش #روابط_عمومی_دانشگاه_علوم_پزشکی_شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» در این پیام، با اشاره به نامگذاری هفتم تا سیزدهم مهر به عنوان هفته بزرگداشت سالمند و اعلام روزشمار این هفته، به اهمیت جایگاه سالمندان در جامعه پرداخت.

 • امکان درمان قطعی نارسایی روده در شیراز

  337 بازدید

  عضو تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انجام اولین عمل‌های موفق پیوند روده و چند ارگانی در شیراز گفت: بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا، در انجام بازتوانی و پیوند روده، در آسیا پیشتاز است.دکتر حامد نیکوپور گفت: پیش بینی می شود سالانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر در کشور به دلیل بی اطلاعی از ابتلا به بیماری نارسایی روده جان خود را از دست می دهند.

 • بیش فعالی واختلال توجه

  101 بازدید

  بیش فعالی واختلال توجه در کودکان دکتر محمد نامی مدیر گروه علوم فن آوری علوم پزشکی شیراز کودکان زیر ۱۲ سال با اختلال کمبود توجه نمی توانند تمرکز کنند . این اختلال تمرکز روی فعالیت های روزانه ی آن ها تاثیر میگذارد

 • کمربند ایمنی

  258 بازدید

 • سامانه 1590

  295 بازدید

  در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت ، خط ۱۵۹۰ راه اندازی و در اختیار گیرندگان خدمت قرار گرفته تا مسیر دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی که در حوزه اجرای طرح تحول می باشد تسریع و تسهيل شود.

 • نحوه صیح مصرف مکمل های آهن

  204 بازدید

  چه زمانی و چگونه قرص آهن بخوریم؟ بسیاری از ایرانیان به دلیل کم خونی و فقر آهن از قرص آهن استفاده می کنند و برای آن ها سوال است که بهترین زمان مصرف قرص آهن کی می باشد.

 • #دانستنی های #عیوب #انکساری

  18 بازدید

  دکتر #شهرام_بامداد_فوق_تخصص_چشم و #قرنیه و#عضو_هیات_علمی_دانشگاه_علوم_پزشکی شیراز بهترین و ساده ترین درمان برای تصحیح عیوب انکساری چشم را عینک دانست وگفت: لیزر های تماسی در مرحله بعد و در مرحله آخر عمل جراحی روی قرنیه و همچنین لیزیک در شرایط خاص و برای اشخاصی توصیه می شود که شماره چشم آنها طی یک سال، تغییری نکرده باشد و فقط به منظور عدم استفاده از عینک انجام می پذیرد.

 • چگونه باهوش باشیم

  287 بازدید

  دکتر محمد نامی دکترای تخصصی علوم اعصاب نورو سومنولوژیست دانشگاه علوم پزشکی شیرازگفت: آزمایشگاه تخصصی علوم اعصاب دانشکده علوم و فناوری‌های نوین پزشکی شیراز، این آمادگی را دارد که ظرفیت‌های پژوهشی، مشاوره‌ای، تشخیصی و بازتوانی خود را ضمن هم‌افزایی با سایر مراکز، به ویژه مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز، اجرایی کند.

 • افتتاح رسمی غرفه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جشنواره خدمت

  54 بازدید

  افتتاح رسمی غرفه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جشنواره خدمت با حضور استاندار فارس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه همزمان با آغاز جشنواره خدمت در فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضوری فعال در این جشنواره، غرفه ارائه دستاوردها و خدمات سلامت برپا کرده است.

 • پنجم شهریور ماه مصادف با زادروز محمد زکریای رازی روز داروساز نامیده شده است.

  75 بازدید

  یا من اسمه دواء و ذکره شفاء پنجم شهریور ماه مصادف با زادروز محمد زکریای رازی روز داروساز نامیده شده است. روزی برای قدردانی از نقش حیاتی و بی‌بدیل‌ جامعه داروسازان کشور در زنجیره خدمات سلامت. این روز فرصتی مغتنم و مناسب برای یادآوری و درک اهمیت جامعه پرتلاش و توانمند داروسازان کشور در تکمیل چرخه تأمین سلامت است.

 • روزی برای تجلیل از خدمات پزشکان

  93 بازدید

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: رقم خوردن برگی زرین در تاریخ پرافتخار فارس با عزم راسخ پزشکان دکتر علی بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با گرامیداشت یکم شهریور، روز پزشک، با ارسال پیامی، ضمن تبریک به دست اندرکاران عرصه پزشکی، تلاش آنان را در امر ارتقای سلامت، ارج نهاد.

 • چرایی ریزش آب بینی در فصول سال

  122 بازدید

  دکتر سیدحسام الدین نبوی زاده فوق تخصص بیماری های آسم والرژی گفت:آبريزش بيني، تا حدودي براي بدن سودمند بوده و از نفوذ عوامل بيماري زا و عفوني از محيط خارجي به داخل بدن جلوگيري مي کند.

 • چه عواملی موجب کاهش خطر بروز سکته مغزی می شود

  173 بازدید

  سالانه ۲ هزار بیمار مبتلا به سکته مغزی به بیمارستان نمازی شیراز مراجعه می کنند که حدود ۱۵ درصد از این افراد، زیر ۴۵ سال و یک سوم بیماران نیز زیر ۶۵ سال هستند.

 • تغذیه در نوزاد نارس، معجزه ای به نام شیرمادر

  140 بازدید

  در آستانه هفته جهانی تغذیه با شیر مادر مسئول برنامه های سلامت نوزادان و کودکان دانشگاه علوم پزشکی شیراز شیر مادر را بهترین تغذیه برای نوزاد نارس برشمرد. دکتر زحمتکش افزود:شیر مادر به تنهایی از لحظه تولد تا پایان ۶ ماهگی همه نیاز های غذایی نوزاد را تامین می کند.

 • آشنایی با بیماری اسهال

  86 بازدید

  اسهال بیماری است که به دلایل عفونی و فصلی در بدن ایجاد شده و سلامت بخش های مهم بدن را تا حد بالایی تهدید می کند و باید درمان آن را جدی گرفته شود.

 • علائم های پوسیدگی دندان را بشناسیم

  312 بازدید

  پوسیدگی دندان به علت تخریب مینای دندان در اثر اسید موجود در دهان ایجاد می شود. این پوسیدگی ابتدا در سطح خارجی دندان ایجاد می شود اما در صورت عدم درمان به نواحی پایین تر و حتی ریشه پیشرفت می کند.

 • دانستنی های دکتر سید علی ملک حسینی

  1,908 بازدید

  معلم عشایری که پدر پیوند کبد ایران شد سال ها قبل کودکی در یک خانواده کوچک ایلی به دنیا آمد که نامش را علی گذاشتند. در آن دوران هیچ خبری از بهداشت و آموزش در روستاهای منطقه نبود. در سراسر خطه بویر احمد دو یا سه پزشک یار وجود داشتند که به دلیل عدم وجود راه های روستایی دسترسی به همین چند پزشک یار نیز آسان نبود.

 • دانستی های علل ابتلا به سینوزیت

  289 بازدید

  دکتر بیژن خادمی استاد بخش گوش حلق وبینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مهم ترین تهدیدی که ابتلا به یک سرماخوردگی جزئی در فصل زمستان به همراه دارد، این است که تهاجم ویروس ها جای خود را به عفونت باکتریایی سینوس ها بدهد

 • #بیماری #اسم را #چگونه #تشخیص دهیم

  148 بازدید

  دکتر سید حسام نبوی زاده فوق تخصص بیماری های آسم والرژی درباره کنترل و درمان بیماری آسم، اظهار کرد: آسم یک بیماری ریوی التهابی، شایع و مزمن است که تنگی راه های هوایی ریه از مشخصه اصلی این بیماری محسوب می شود. مسئول بیماری غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز شناسایی و دوری از محرک های آسم را مهم ترین عمل در جلوگیری از ایجاد حمله های آسم دانست .

 • سن ابتلا بیماری قلبی

  384 بازدید

  دکتر محمد جواد کجوری فوق تخصص قلب وعروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیماری ژنتیکی قلبی وعروقی را عامل نخست وتعیین کننده این بیماری دانست و تاکید کرد: مردان در سن 40 و زنان از سن 50 سالگی در کشور ما در معرض ابتلا به بیماری گرفتگی عروق قرار دارند از این رو باید بیشتر مراقبت های پزشکی را انجام دهند .

 • مستند #وزیر #اسبق_بهداشت #دکتر_کامران_باقری_لنکرانی

  217 بازدید

  مستند زندگی دکتر کامران باقری لنکرانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 • آیا گرما زدگی صحت دارد

  95 بازدید

  پیشنهاد دکتر اکبر اجرایی در برابر گرما زدگی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در زمان گرمازدگی اگر فرد گرمازده هوشیار باشد باید از مایعات استفاده کند، اما اگرهوشیاری خود را ازدست داده باشد، از دادن هر نوع خوراکی وآشامیدنی به وی خودداری کرده و سریعاً به اورژانس 115 اطلاع داده شود تا فرد مورد درمان قرار گیرد.

 • #آزمون های #شناختی وکشف #استعداد_در_کودکان

  132 بازدید

  آزمون های شناختی وکشف استعداد در کودکان دکتر محمد نامی مدیر گروه علوم فن آوری علوم پزشکی شیراز