کانادا،آمریکا، سوئیس، دانمارک،فرانسه،یا... توی کجا دوست داری زندگی کنی؟ چرا؟؟

14,227
اوتوپیا - گفت و گوی مصاف پلاس قسمت سیزدهم
ترتیب نمایش

کارتون و فیلم و سرگرمی(دنبال=دنبال)

3 ماه پیش
ناراحت شدم چقدر مردم نادان هستند

saeedbasafa

1 سال پیش
اونایی که حرف از برجام میزنند مثل اینکه فراموش کردندکه با امضای برجام قرار بود تمام مشکلات حتی آب خوردن مردم حل بشه؟ حالا که هیچ کدوم از اون اتفاق ها نه افتاده! خیلی زوره که بعضی ها بیان بگن در قضیه برجام همه ی دنیا به خط شدند و لال شدن؟ حالا همه دنیا کجاند که بیاند و به داد این مردم برسند؟ ما باید خودمون به داد خودمون برسیم؟ همون حرفی که امام خامنه ای بارها گفتند: که به توان داخلی اتکا داشته باشید؟ ولی کو گوش شنوا در مسئولین الان کشور....

محمد حسن قاسمی

1 سال پیش
امریکا اعتیاد و اسیب اجتماعیش کمتره

sdmustafa96

1 سال پیش
ایران در سال ۱۹۹۶ رتبه ۵۲ تولید علم در دنیا رو داشت https://www.scimagojr.com/countryrank.php?year=1996 اما تو ۲۰۱۷ به رتبه ۱۶ رسید https://www.scimagojr.com/countryrank.php?year=2017 تو ۲۰۱۷ به رتبه ۷ مهندسی عمران رسیده. این هم یک سند دیگه: https://www.isna.ir/news/96111609076/%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%B4-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C

sdmustafa96

1 سال پیش
اگه می خواهید به نتیجه برسید بهتره به شخص بنده حمله نکنید (در تخیلات به سر می برید)(گویا کلا مطالعه ندارید) این که تحریم اثر نداره بخاطر اینه که دور زدن تحریم مشکل نیست. خیلی از جنسای ایرانی رو ما تو مغازه های پاکستان (این یکی رو خودم دیدم) و قطر و کشورای دیگه پیدا می کنیم که از راه دبی وارد شدن. شرکتایی هستند که ابزار مهندسی از ایران می خرند و از راه دبی صادر می کنند. سند دور زدن هم خود جنسای ایرانی در کشورای خارجی هستند. این دور زدن هم مسلما سند نباید داشته باشه و گرنه دور زدن ممکن نیست. https://www.latimes.com/politics/la-na-pol-trump-iran-sanctions-20190505-story.html این یکی از سندهای ناکارآمدی تحریمه. خود اوباما می گفت ما اگه برجام رو امضا نمی کردیم تحریم ها کارایی خوشو از دست می داد. اگر هم مشکلات اقتصادی هست بخاطر اینه که یک عده تو مسئولین که قدرتو بدست گرفتن به جای اعتماد به مردم، به غربی های وحشی کراوات زده ادکلن زده اعتماد کردند. یا حتی به خیلی از کشورای دیگه اعتماد نکردند. چرا ایران تو هند و چین سفیر نفرستاد. در حالی که بزرگترین همکارای تجاری ایرانن؟ چرا فقط منتظر اروپایی ها موندن. چرا شما همه ملاکتون gdp هست. چرا رشد ضریب جینی و یا بدهکاری های دولت رو مقایسه نمی کنید. چرا امنیت رو مقایسه نمی کنید. چرا آمار خودکشی رو مقایسه نمی کنید. در ضمن جنگ اقتصادی هنوز تموم نشده. اگه خرمشهر از دست رفت معنیش این نیست که ایران شکست خورد. هنوز راه زیاده.

سعید

1 سال پیش
sdmustafa96 شما گویا کلا در تخیلات به سر میبرید، عرض کردم مستند حرف بزنید نه تصورات ذهنی خودتون. هند و چین با آمریکا مخالفت نمیکنند؟ پس سر برجام چی بود همه ی دنیا به خط شدند و لال شدن؟ تحریم ها اثر خودشون رو از دست دارن میدن؟ شما گویا کلا مطالعه ندارید، الان بفرمایید شرایط اقتصادی کشور ما در چه وضعیتیه؟ میزان صادرات، واردات،GDP وضعیت صنایع، تورم، حالتون خوشه؟! ایران طبق کدوم سند بیشترین جهش علمی رو داشته در دنیا؟ لطفا یک بینک یا فقط یک سند بدین.

sdmustafa96

1 سال پیش
در مورد افول غرب و صعود جامعه اسلامی مخصوصا ایران میشه ساعت ها حرف زد اما فقط چند تا مثال می زنم. مثلا اینکه تحریم ها اثر خودش رو داره از دست میده و ایران در حال خودکفاییه و الان کشور های زیادی به تحریم توجه ندارن . هند و چین که نمی تونستن با آمریکا علنا مخالفت کنن امروز مخالفت می کنند. پاکستان که نخست وزیرش تا دیروز بدون اجازه آمریکا تکون نمی خورد امروز خودش اومده ایران و علنا ضد آمریکا حرف می زنه. بازار عراق سوریه قطر پاکستان و خیلی از جاهای دیگه برای ایران بازه البته اگه مسئولا غربی ها رو ول کنند و بازار تین کشورا رو بگیرن، راه پیشرفت اقتصاد خیلی بازتر میشه. ایران بالاترین جهش علمی رو تو دنیا داره. کافیه رتبه علمی امروز ایران رو با ۲۰ سال پیش مقایسه کنید. اگه می خواید در مورد پیشرفت ایران در زمینه نفوذ فرهنگی در غرب رو ببینید کافیه بیاید قم و طلبه هایی که از اروپا و قاره آمریکا اومدن رو ببینید و از اونها وضع کشوراشون رو بپرسید. ایران عقب هست اما حرکتش رو به جلو هست. غرب جلو هست اما چون از اول مسیر کلی رو اشتباه رفته بود الان کند شده. اصلا اینکه یک کشور پرچم آمریکا رو آتیش زد و ۴۰ سال دوام آورد خودش ضعف آمریکاست. اینکه جامعه آمریکا رئیس جمهوری مثل ترامپ انتخاب کرده خودش نشانه افول فرهنگیه. من خودم پاکستانی هستم و قبل از اینکه بیام حوزه مهندس بودم، اکثر فامیلام تو کانادا، آمریکا، انگلیس و قطر زندگی می کنند. خودم میتونستم برم کانادا یا استرالیا اما با دیدن وضع زندگی خیلی از خارج نشینا دیدم هیچ جایی بهتر از ایران نیست. هر چند خیلی ها این حرف رو قبول ندارن اما روز به روز تعداد کسایی که موافق این حرف هستند بیشتر میشه. بعد از اینکه اومدم قم افرادی رو دیدم که از جامعه آمریکا بیزار شدند و به قم پناه آوردند. انگلیس نشینهایی رو دیدم که حسرت زندگی در قم تو دلشون مونده. فعلا اینقدر کافیه تا بعد :)

سعید

1 سال پیش
sdmustafa96 گرامی لطفا بفرمایید دقیقا منظورتون از غرب رو به افول هست و ایران رو به پیشرفت از چه جهاتی هست؟ مستند. با تشکر.

sdmustafa96

1 سال پیش
آقای سعید دو تا بحث هست که باید بهش توجه کنید. اولا هر جایی که تو ایران به مشکل و عقب موندگی رسیدیم به خاطر عمل نکردن به اسلام هست و خیلی جاها به خاطر تقلید کور کورانه از غربی ها. خیلی از خوبیها که باید از اونها یاد می گرفتیم یاد نگرفتیم و خیلی جاها که نباید تقلید می کردیم تقلید کردیم. دوما ملاک مهمتر از وضعیت کنونی یک جامعه مسیرش هست. جامعه غربی تا چند سال پیش رو به جلو پیش می رفت اما امروز در حال افوله. الان داره سر پایینی میره و ایران رو به بالا حرکت می کنه. اگر مردم بخوان اقتصاد ایران خیلی خوب میشه. مثلا اگه اکثریت مردم به کالای ایرانی تعصب داشته باشند خیلی چیز ها حل میشه.

sdmustafa96

1 سال پیش
با سلام سوال: این آمار که آلمان رتبه بالایی تو فساد داره رو از کجا آوردید؟ چون من چند تا از سایت ها رو نگاه کردم یه همچین چیزی ندیدم.
استاد علی اکبر رائفی پور (کانال رسمی موسسه مصاف) سلام انتهای مصاحبه منابع ذکر شده
نمایش بیشتر دیدگاه ها
pixel