در حال بارگذاری
پخش خودکار بعدی:
؟
با فعال بودن پخش خودکار، در صورتی که سایت را رها نکرده باشید، پس از پایان نمایش، ویدیو بعدی پخش می‌شود.

مصاحبه با پروانه سلحشوری، با زیرنویس فارسی

5,445
مصاحبه با پروانه سلحشوری ، نفر یازدهم لیست امید ، توسط خبرنگار ایتالیایی و صحبتهای او در زمینه حجاب اختیاری
دیدگاه‌ها
 1. 2 سال پیش
  شرط میبندم چند سال بعد همین خانم را بی حجاب تو ماهواره ببینید که به عنوان ضد انقلاب فراری داره به نظام توهین میکنه. اتاق فکر اصلاحات در دوره خاتمی مثل سروش و مهاجرانی الآن دارند توی رسانهای بیگانه نوکری آمریکا رو میکنند و به انقلاب فحش میدهند.
 2. 2 سال پیش
  سلام، بی بصیرتی مردم افرادی را به مجلس می فرستد که به عنوان نماینده تفکرات غربی، میخواهند با خدا هم در مورد احکام واضحش بحث کنند و نعوذ بالله به خدا هم بگویند که اشتباه میکنی!
 3. 2 سال پیش
  این هم از خانم اصلاح صلب ...خوب شد اکثرا مجلس رو بدست نیاوردن وگرنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 4. 2 سال پیش
  بله مراجع هم انسانند و ممکن الخطا، معصوم هم که نیستند، ممکن است خطایی داشته باشند اما باید همه ی ماجرا رو دید و احیانا فقط روی اون نقاط اشتباه تمرکز نکرد. این مورد هم درسته و حضرت عیسی مسیح ع بیشترین مخالفت رو با بسیاری از روحانیون زمان خودش داشته، این مشکل رو پیامبر ص هم با بسیاری از روحانیون یهود و نصارای زمان خودشون داشتند اما دقت کنیم که چه روحانیونی، روحانیونی که یک دین تحریف شده در دستانشون بود و کورکورانه بر آن پای می فشردند وگرنه روحانیون حقیقت بین حتی در آن زمان هم کم نبودند، حتما داستان بحیرای مسیحی و بشارت نبوت به پیامبر ص رو در خاطر دارید. در آخر هم از این که یه خورده پر گویی کردم عذر می خوام ولی اینم بگم بنده سعی ام بر اینه که اون چه که حق می بینم رو بیان کنم حالا این حرف های من نزدیک به طیف سیاسی اصولگرا یا اصلاح طلب هست رو نمی دونم!
 5. 2 سال پیش
  دوست عزیز علمای ما بحث زمان رو در استخراج احکام اسلام لحاظ نکردند؟ نگاهی به فرق اسلامی بیاندازید تا متوجه شوید که بروزترین فرقه ی اسلامی همین تشیع است. حتما می دانید که منابع استخراج احکام از دید فقه شیعه "کتاب، سنت، اجماع و عقل است"، در دو مورد آخر توجه به مقتضیات هر زمان به وضوح موثرند. امااینکه فرمودید باید به عقل رجوع کردمن هم با شما موافقم اما برای اصول دین یعنی"توحید، معاد، نبوت، امامت و عدل". این پایه های دین را به دستور خود منابع دین باید با عقل پی به آن ببریم و در آن نمی توانیم به گفته های علما و مراجع بسنده کنیم، اما در مورد فروع دین همچون احکام نماز و ...دیگر یک بحث تخصصیست که نیاز به آشنایی دقیق با منابع تشخیص احکام دارد مثل تمام بحث های تخصصی دیگرکه نیاز به یک متخصص هست.شما اگر مثلا کسی بخواهد خانه بسازد به او توصیه می کنیدکه خودت برو بساز "هیچ وقت م
 6. 2 سال پیش
  دوست عزیز اینکه شما می گویید "اگر کسی اندامش رو با یه لباس مناسب بپوشونه منطق حکم می کنه که می تونه حجاب آزادتری داشته باشه" یعنی چه؟ اصلا تعریف حجاب یعنی همین دیگه: "پوشاندن مو و سایر اعضای بدن توسط زنان به جز صورت و دست ها در برابر مردان نامحرم"، دیگه حجاب آزادتر یعنی چه؟ به نظر بنده هدف اسلام همین پوشش است و دیگر نوع آن با خود زنان است. بله جلوگیری از تحریک جنسی هم تنها با حجاب زنان حاصل نمی شود و به مردان نیز وابسته است اما این که گفتید در زمان پیامبر ص خانه ی عفاف بوده منظورتان چیست؟ مدرکی بر این حرف دارید؟ بله یکی از مشکلات، فراهم نبودن بستر ازدواج آسان است اما این کار به نظرم بیشتر راه حل نگرشی دارد تا مادی،نگرش خانواده ها و جوانان نسبت به یک ازدواج آسان و بهنگام باید تغییر کند،بعد از آن کمک های مالی نیز می تواند تاثیر زیادی داشته باشد وگرنه پمپاژ کمک های مادی
 7. 2 سال پیش
  سلام دوست عزیز. ممنون از توجهتون. باید گفت که حجاب تنها به 1400 سال پیش برنمی گرده، تنها به دین اسلام و یهود و مسیحیت هم برنمی گرده، حتی در مسلک های غیر توحیدی شرق آسیا هم می بینید که برای زن پوشش به نسبت کاملی رو در نظر گرفتن. این یه امر فطری و غریزیه، مثل پوشیدن لباس گرم در موقع سرما. اما اینکه که گفتید عرب ها در زمان جاهلیت دخترها را به به قول شما به علت تحریک کنندگیشون زنده به گور می کردن باید گفت تاریخ اینگونه نمی گوید، عرب ها ی زمان جاهلیت چون جنس مونث را متاسفانه، متاسفانه و باز هم متاسفانه، پست می دانستند، از همان ابتدا می خواستند این ننگ را از دامان خود پاک کنند که پس از اسلام و هدیه ی دادن خداوند حضرت فاطمه س را به پیامبر و موضع گیری های پیامبر ص در مورد ایشان و زنان و دختران، ورق برگشت اما باز عده ای به همان رسوم جاهلی بازگشتند، البته نه به آن شدت قبل.
 8. برادرمن آقامهدی ؟! شمامنظورتون اینه که روحانیون بدن ؟!کاملانظراشتباهی دارین متاسفانه.. مانیازبه مراجع داریم حداقل بخاطراینکه بیشترازمامطالعه درامردین داشتن ودارن.
 9. 2 سال پیش
  خیلی از اشتباهات همون مراجع رو میتونیم بشماریم.پس حرفهای تکراریشون رو دور بریزین بذارید مغزتون با لطف و کرم خدا در کنار تلاشتون به بهترین پاسخها برسه. مطمئن باشید حتما دلیلی داشته که عیسی مسیح بزرگ بیشترین مخالفت رو با روحانیون زمان خودش داشته چون کسی که ادعا علم کنه و اون رو از خودش بدونه حتما دچار خطا میشه.
 10. 2 سال پیش
  در ادامه... ما به درخترهامون یاد نمیدیم که مفهوم حجاب یعنی پوشش قابل تحمل در کنار جلوگیری تحریکی جنسی.ما براشون کاری نکردیم و حالا باید علم و عقل بهمون کمک کنه.متعصب نباشید دوستان که آخرش بچه هامون رو هم نمیتونیم رشد بدیم.علما کشور ما بحث زمان رو در دین اسلام لحاظ نکردن پس اصولگرایان عزیز شما میتونید مثل 1400 سال پیش با کاسه غسل کنید.برای ادراک بیشتر دینتون حتما انجیل و تورات رو بخونید و مطمئن باشید همونطور که خدا در قرآن فرموده که زبان قرآن را ساده و شیوا قرار دادیم تا آن را درک کنید به عقلتون رجوع کنید و از مرجع تقلیدتون رو عقلتون قرار بدید که اگر در زندگی، روزانه 1 ساعت فکر کنید که از 70 سال عبادت ارزش بیشتری داره، هیچوقت محتاج هیچ مرجع تقلیدی نمیشید.