نگران هدایت بشر

4,730
KHAMENEI.IR 29.5 هزار دنبال‌ کننده
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «روح مطهّر نبیّ‌ مکرّم امروز از این رنج بشری آزرده است؛ و مشتاق سعادت بشر است و مشتاق هدایت بشر است و به معنای واقعی کلمه مثل یک پدر مهربان به دنبال این است که بشر خوشبخت بشود، به صراط مستقیم هدایت بشود و به سرانجامی که به نفع او است برسد.» ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
KHAMENEI.IR 29.5 هزار دنبال کننده
ترتیب نمایش

کلیپ کده / Clip kadeh

1 ماه پیش
دنبال کردم...دنبال کن

arman

1 ماه پیش
۱۰)و اما راجع به ترور شهيد فخري زاده : ترور دانشمندان، فرياد زدن مسيرها و فعاليت هايي است كه بيشترين آسيب را به دشمن ميزنند. پس علاوه بر عكس العمل هاي نظامي و بازدارنده كه بايد حتما انجام شود، بزرگترين ضربه به دشمن، تقويت و تمركز روي مسير و فعاليت هاي آنهاست. فرهنگ و تمدن ما آنقدر غني است كه با هزاران شهيد از ابتداي انقلاب تا امروز به فصل پاياني تمدن جهاني رسيده است. پس بكشيد ما را ملت ما بيدارتر ميشود.

arman

1 ماه پیش
۹)ترامپ تا قبل از ويروس ناديدني كرونا، نسبت به دور اول انتخابات رياست جمهوري اش به مراتب محبوب تر بود و اگر اين ويروس همزمان ضعف عقلي و محصولات اقتصادي او را نمايان و نابود نميكرد، توده مردم آمريكا با نگاه كوتاه مدت تنها به سفره هاي خود اهميت مي دهند و بسيار مهم است كه بدانيم ظهور مجدد تفكر ترامپيست به شدت نزديك به ذهن است.(حتي با اين فرض احمقانه كه سياست آمريكا از پيش طراحي شده نيست.) -آيا ميتوانيم مجددا اقتصاد ايران را به چرخه اوباما-بايدن-ترامپ-بايدن-ترامپ ها... وارد كنيم؟

arman

1 ماه پیش
۸)از منظر تاريخي و منافع ملي هيچ ايراني حق ندارد با مشت خالي يا نيمه پر، سرنوشت تمدن كهن ايران را براي مذاكره به ميزي ببرد كه حريف آنسوي ميز، هرچه توانسته و نتوانسته، مشتش را پر كرده. چند نكته : -برخي مديران فكر ميكنند كه در اين چهار سال توده آمريكايي ها دچار بلوغ سياسي بين المللي زودرس شده و ترامپ را به پايين كشيدند، خير.

arman

1 ماه پیش
۷)اگر اقتصاد آزاد بدون تحريم (به صورت واقعي نه فريب) ميخواهيد، روي اقتصاد خود تمركز كنيد. -آمريكا به عنوان پدر رژيمي كه حتي دوستانش آن را تروريست مي دانند چرا نبايد به شما فشار اقتصادي بياورد در حالي كه اهرم آن را در اختيار دارد. - چرا بايد لبخند ما و تضمين آنها كار كند؟ - در دنياي فعلي تنها چيزي كه رفتار كشورها را تغيير ميدهد، معادلات روي ميز است و قطعا انتظار و اعتماد و خوش بيني، جزء معادلات هيچ ميزي نيست. -اگر ميخواهيد آمريكايي ها را عاقل و آرام و منصف ببينيد، به سمت اقتصاد مقاومتي حركت كنيد آنگاه خواهيد ديد كه سير حمله و گستاخي آنها به نرم خويي و تسلیم تبديل خواهد شد.

arman

1 ماه پیش
۶)آقايان،در شرايط فعلي آمريكايي ها فارق از صحنه سازي ها حاضر هستند ميز مذاكره را ماه ها با خود حمل كرده و به دنبال شما بدوند و ايده آل آنها مذاكره كردن سريع با شماست چرا كه براي آنها واضح است در قياس با دولت انقلابي منافع آمريكا بسيار بيشتر و بسيار راحت تر تامين خواهد شد. تنها سياست محوري، امن و عاقلانه براي سالهاي آينده ايران فهميدن اين جمله است "هر چيزي كه خودتان كنترل نمي كنيد، دشمن بر عليه شما كنترل خواهد كرد." -اگر S-500 ميخواهيد ، باور را تقويت كنيد. -اگر جنگنده ميخواهيد، جنگنده هاي كوچك خود را قوي تر كنيد.

arman

1 ماه پیش
۵)و اقتصاد ايران را در دستان نيروهاي انقلابي به سمت اقتصاد مقاوم در برابر فشارهاي آمريكا رها مي كنند. پس خطاب به دولت آزاردهنده: آمريكايي ها در سالهاي خوش بيني و انتظار و انفعال شما، نمودار مذاكره را به نقطه پيك يا اوج آن از منظر منافع ملي نامشروع خود رسانده اند ، جايي كه آنها در قوي ترين حالت ممكن و ما در ضعيف ترين حالت ممكن براي مذاكره قرار داشته باشيم و سرنوشت ايران و تمدن آن در اين شرايط روي ميز، مورد بحث قرار گيرد.

arman

1 ماه پیش
۴)فقط احمق ها باور ميكنند كه آمريكا (برخلاف دولت ما كه در اين سالها به جاي تبديل نقاط ضعف اقتصادي به درمان و بازدارندگي و ضعيف كردن و خارج كردن برگهاي قدرت آمريكا از دستش، به دنبال مذاكره با مگس ها براي ننشستن روي زخم هاي اقتصاد بوده است.) بعد از فعال كردن و وارد كردن همه ي ظرفيتهاي ممكن و غيرممكن اقتصادي سياسي و نظامي خود به ميز مذاكره و همزمان قرار دادن ايران در شديد ترين فشار ممكن و خالي كردن دستان ايران تا جايي كه حماقت ايراني ها اجازه ميداد، از چيدن ميوه ي اين شرايط و برپايي ميزي جديد براي نقد كردن تلاش هايشان صرف نظر مي كنند

arman

1 ماه پیش
۳)ايران به عنوان محور تمدن آينده بشر بايد تا جاي ممكن مرجع و مستقل باشد ( با درك كردن و در نظر گرفتن اولويت ها در شرايط محيطي خصمانه). اوباما،بايدن و ترامپ فارق از صحنه آرايي ها در اين سالها با بهره برداري كامل از ضعف تفكر حاكم بر دولت ايران ،هرچه مي توانستند برگهاي بازي ايران در مذاكرات و معادلات را از دستش خالي كردند و همزمان هرچه مي توانستند به برگهاي بازي خود افزودند(برگهاي ممكن و غيرممكن اقتصادي،سياسي،نظامي).

arman

1 ماه پیش
۲)به نظر ميرسد،آقايان توانايي درك و هضم اين سير تحولي تمدني بشر را ندارند و هنوز به دنبال درست بازي كردن در بند و تبصره هاي غربي براي رسيدن به نتيجه هستند كه اي كاش قوانين جهاني به جاي منافع و حيله و ابزار پشتوانه حقيقت و عدالت داشتند. تمدن ايران نميتواند و نبايد منتظر هيچ قدرت بيروني براي طي كردن اين مسير بماند و در داخل هم فصل مديران با تفكرات زيرمجموعه اي قاجار و پهلوي در سير تحول تاريخ ايران به پايان رسيده و اين تفكر براي اين شرايط ايران نه تنها به وضوح ناكارآمد كه از منظر منافع ملي ميتواند بسيار خطرناك باشد.
نمایش بیشتر دیدگاه ها
pixel