در حال بارگذاری
پخش خودکار بعدی:
؟
با فعال بودن پخش خودکار، در صورتی که سایت را رها نکرده باشید، پس از پایان نمایش، ویدیو بعدی پخش می‌شود.
Loading...
موسیقی ایران (36 ویدیو)
36 / 19
همایون شجریان: از ثبت ملی «ربنا» سورپرایز شدم

همایون شجریان: از ثبت ملی «ربنا» سورپرایز شدم

19,020
همایون شجریان در نشست خبری پروژه «سی» از جزییات چگونگی ثبت ملی ربنای استاد شجریان گفت. www.hafdang.com
دیدگاه‌ها
 1. 4 ماه پیش
  آقا یا خانم @Daco تناقض اینه که تو نظر اولی که گذاشتید گفتید شجریان خودش نمی خواد پخش بشه و مشکل صداوسیما نیست. بعد تو نظرات بعدیتون سندی رو در جواب حرف های من منتشر کردید که تو همین سند به تاریخ ۱۳۹۰(بعد از آخرین نامه شجریان به رئیس سازمان صداوسیما) به صورت آشکار شجریان ربنا رو از این قاعده مستثنی کرده. تناقض اینه. بعد هم راهکاری که ارائه دادید رو به دو دلیل رد می کنم. ۱. نمی شود برای پخش تک تک برنامه های تلویزیون رفراندوم برگزار کرد که اگر اینچنین بود شاید مردم رای به جمع شدن بیش از ۹۰ درصد برنامه ها می دادند. ۲.صداوسیما برای همهٔ ملته. اقلیت اکثریت نداریم. صداوسیما باید صدا و خواسته و سلیقه همه مردم رو پوشش بده، چه اکثریت ۹۰ درصدی چه اقلیت ۱۰ درصدی. عرضی نیست دیگر. خوش و خرم باشید. میهن خویش کنیم آباد با احترام به سلایق و حقوق یکدیگر از جمله اکثریت یا اقلیتی که خواهان پخش ربنا هستند.
 2. 4 ماه پیش
  خب من اگر نخونده بودم که نمیاوردم اینجا،حرفهام هم با سند تناقض نداشت اگر کسایی که میخوان بیشتر از کسایی ک نمیخوان باشه و آقای شجریان هم پیشینه ای خلاف نظام نداشته باشه بهتره پخش بشه.
 3. 4 ماه پیش
  @daco آفرین چه سندی رو کردی. جواب خودت تو همین نامه هست. این گفتگو برای سال ۹۰ هستش و آخرین نامه شجریان به صداوسیما مربوط به سال ۸۸ هستش. بخون سطر اخر رو، شجر می گه ربنا رو به مردم هدیه دادم. حالا برای ثواب یا وجدانم باشه این ربنا مال مردمه و من اجازه ندارم این رو از مردم دریغ کنم. بخون خب سندت خودتو. بعد بابا چرا نمی گیری من می گم اگه قبول داری پخش ربنا خواسته بخشی از مردمه (هر چند اندک) از نظر شما خب چرا مسئولان تصمیم گیرنده این مشکل کوچیک رو حل نمی کنن. بعد به نظر من مشکل کوچیک و بزرگ نداره. ربا و فساد و فعالیت های اقتصادی نهاد های فراقانونی و حقوق های نجومی و امکلاک نجومی و ورود بانوان به ورزشگاه و ربنا همه با هم مشکلند و همه باید احترام بذاریم به طیف های متنوع مردم که نسبت به هر کدوم از این مسائل حساسن. نه این که تا یکی دهنش وا شد بگید آی در این برهه حساس خفه شید مشکلات بزرگ تری داریم
 4. 4 ماه پیش
  اما اگر حق کسی خورده شده باید بهش برگردوند و اون هم برای گرفتن حقش تلاش کنه و آقای شجریان هم همینطور اما حرف من اینهکه جامعه بخشای مختلفی داره،هنر یک قسمت کوچکشه و موسیقی هم یک قسمت از هنر چرا و چرااا اینهمه داره به این موضوع بها داده میشه؟مرمی ک ناراحتن بخاطر اینه که میگن چرا از ربنا خیلی بیشتر از مشکلات ما صحبت میکنین چرا ریزش معدن و کشته شدن اینهمه کارگر و یتیم شدن بچه هاشون کمتر از ربنا بازتاب دادین،ما موافقیم که از ربنا اگر حقی داره صحبت بشه اما فقط در حد یک موسیقی ک استاد آوازی ایران خونده نه بیشتر.البته اگر حقی بر ایشون باشه.
 5. 4 ماه پیش
  حسین شما اول لحن حق به جانبتو بذار کنار بعدش برادر یا خواهر خطاب کن بله تحقیق خوبه و نباید غیر مستند صحبت کرد،صدا و سیما ۱۰۰۰تومن هم برای ربنا نداده،و هییییچگونه مالکیتی نداره روی ربنا و کل این سی و چند سال بدون حق مالکیت داشته پخش میشده،ربنا یک تکه ای بوده که ایشون داشتن به کار آموزهایی ک ایشون داشتن برای رادیو آموزش میدادن خونده شده،این لینک توضیحات آقای شجریان در خصوص ربنا. http://www.tarikhirani.ir/fa/news/4/bodyView/4456/%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AA.%D8%B4%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86.%D8%A7%D8%B2.%D8%B6%D8%A8%D8%B7.%D8%AF%D8%B9%D8%A7%DB%8C.%D8%B1%D8%A8%D9%86%D8%A7.html
 6. 4 ماه پیش
  @DAco اقا یا خانم داکو چرا ندونسته یه چیزی رو می گی برادر یا خواهر من. اصلن شجریان رو ربنا مالکیت نداره که بخواهد ممنوع کنه. مالک کار صداوسیما است. تو صدا.سیا ضبط شده به درخواست صداوسیما با هزینهٔ صداوسیما. بعد تو نامهٔ سال ۷۵ شجریان به لاریجانی خیلی صریح ربنا استثناء شده. با این حال حتا اگه هم اجازهٔ پخش نداده بشه اصلن ربطی به ایشون نداره. مالک اثر صداوسیما است. کمی تحقیق بد نیست.
 7. 4 ماه پیش
  @arma آرما آخه چرا باید ول کنیم مومن. مگه چیز زیادیه پخش یه دعا از یه کانال رادیویی یا تلویزیونی؟ پوپولیسم یه مفهوم سرمایه داریه، شما چرا دیگه از این عبارت استفاده می کنید. هر کس حرف از مردم و درد مردم رو زد بهش گفتن پوپولیست پوپولیست. بابا اصلن یه اقلیتی از مردم خواستار پخش ربنا هستند، مگه نمی گی کوچیکه خب چرا نباید تصمیم گیرندگان که به مدد همین مردم تصمیم گیرنده شدن این مشکل رو برای ۹ سال حل نکنن. اتفاقن اگه انقلابی هستی باید بری یقه اونا رو بگیری که آهای مدیران صداوسیما چتونه؟ چرا به صدای مردم گوش نمی دید؟
 8. 4 ماه پیش
  آقای شجریان خودش نامه داد و گفت نمیخام آواز و صدامو پخش کنی،نامش هم با امضاش هست،حالا من نمیفهمم وقتی خودش گفته نمیخام صدام پخش بشه شماها چرا دارید سنگشو به سینه میزنید،اون خودش نمیخاد شماها چیکاره اید آخه
 9. 4 ماه پیش
  رهرو ولایت، چرا مردم رو تحقیر می کنی؟ مردم درباره هر دشمنی حواسشون جمعه و مثل شیر از کیان مملکت دفاع می کنن همون طور که تو جنگ با عراق کردن. شما و همفکرات به جای دو دسته کردن مردم قدردان حضور مردم و نجابت مردم باشین و سعی کنین شما هم همراه خواسته های حداقلی مردم مثل پخش ربنا که واقعن پیش پا افتاده است ولی تو ایجاد این فضا که مردم حس کنن صداشون شنیده می شه کمک کنید. رهرو ولایت کمک کنید به مردم به جای کاشتن بذر نفاق و اختلاف. به سلایق هم احترام بذاریم. صداوسیما مال همهٔ مردمه و باید تمام سلیقه ها رو پوشش بده. اینو چی می گی رهرو ولایت؟
 10. 4 ماه پیش
  باشه ربنا خوب...قشنگ...خوش صدا...بابا مشکلات مملکتو حل کنید جای این پوپولیسم کاریها....ول کن هم نیستن ماشالا....