بررسی زاویه اعتقادی محمد باقر قالیباف با رهبر انقلاب

1,451
سلام؛ علیرغم احترام به زحمات و نقاط مثبت جناب قالیباف، چون بنای ما در کنار بیان نقاط مثبت مسئولین، نقد بدون تعارف آنها خصوصا اگر آن اشکال، زاویه با نظرات آشکار رهبر انقلاب داشته باشد می باشد، لذا این فیلم در معرض قضاوت عمومی قرار می گیرد تا بچه های انقلابی، بعضی دیدگاه های خود را نسبت به چهره های موجه اصلاح نمایند و بدانند که این روند را باید نسبت به افراد خوش نام دیگر نیز دنبال کنند موفق باشید.
ترتیب نمایش

ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة

3 سال پیش
سلام؛ قسمت اول: اشکال اساسی وارد به اظهارات محمد باقر قالیباف در فیلم فوق این است که وی پیشرفت را مقدم بر عدالت می داند، در حالیکه این دیدگاه مخالف صریح آموزه های معصومین -بر ایشان سلام- است که می فرمایند: فَإنَّ فِی‏ الْعَدْلِ‏ سَعَةً؛ نهج البلاغة (للصبحی صالح)، ص: 58 یعنی با اجرای عدالت پیشرفت و توسعه حاصل می شود، فرمایشات رهبر انقلاب نیز در فیلم فوق موید همین آموزه اسلامی - شیعی است، به گزارش رجانیوز، (در تاریخ پنجشنبه 9 خرداد 1392) در همین راستا محمد باقر قالیباف در برنامه گفتگوی ویژه خبری حاضر شد و ضمن ارائه نقطه نظرات مختلف خود در عرصه های مختلف، در پاسخ به پرسش مجری برنامه كه نظر وی را درباره دهه پیشرفت و عدالت جویا شد گفت: "به نظر من این بحث یک مقدمه ای دارد مقدمه اولش این است بنده اگر رئیس دولت شدم می خواهم تصمیم بگیرم (ادامه در بعدی)

ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة

3 سال پیش
قسمت دوم: برای پیشرفت کشور چون تا پیشرفت اتفاق نیفتد عدالت در واقع توزیع فقر است." این جملات در حالی از سوی شهردار تهران بیان شد كه نشان می دهد اولویت وی برای اداره كشور؛ نه عدالت بلكه "پیشرفت" است؛ هر چند وی به درستی اعلام می كند بدون پیشرفت؛ عدالت معنایی جز توزیع فقر ندارد و این مساله ای است كه در سخنرانی اول فروردین 87 رهبر انقلاب نیز مورد اشاره ایشان قرار گرفته است. ایشان می فرمایند: "نه عدالتِ بدون پیشرفت مطلوب است، نه پیشرفتِ بدون عدالت. عدالت بدون پیشرفت یعنی برابری در عقب ماندگی، برابری در فقر؛ این را نمی خواهیم. پیشرفت بدون عدالت را هم هرگز مطالبه نمی كنیم؛ پیشرفت، همراه با عدالت." اما نكته مهم و مورد غفلت قرار گرفته این است كه قالیباف بر اولویت خود بر مقوله پیشرفت نسبت به عدالت تاكید می كند و صراحتا می گوید مقدمه رسیدن به عدالت، "پیشرفت" می باشد.

ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة

3 سال پیش
قست سوم: نكته ای كه یادآور مشی عمومی دولت هاشمی رفسنجانی و در آن برهه اینگونه استدلال می شد كه ابتدا كشور باید توسعه پیدا كند و بعد به سمت عدالت حركت كرد .در همین باره رهبر معظم انقلاب در 8 شهریور 1384 در دیدار اعضای هیئت دولت ضمن تاكید بر مقدم بودن عدالت بر دیگر ارزش ها می فرمایند: "نباید ارزش عدالت به عنوان یك ارزش درجه ى دو كم كم در مقابل ارزشهاى دیگر به فراموشى سپرده شود؛ در نظام ما این خطر وجود داشته است. ارزش هاى دیگر هم خیلى مهم است؛ مثلاً ارزش پیشرفت و توسعه، ارزش سازندگى، ارزش آزادى و مردم سالارى. مطرح كردن ارزش عدالت مطلقاً به معناى نفى اینها نیست؛ اما وقتى ما این ارزش ها را عمده مى كنیم و مسأله ى عدالت و نفى تبعیض و توجه به نیازهاى طبقات محروم در جامعه كمرنگ مى شود، خطر بزرگى است."

ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة

3 سال پیش
قسمت چهارم: از طرف دیگر دكتر سعید جلیلی نیز در برنامه گفتگوی ویژه خبری حاضر شد و در پاسخ به همین سوال نكته مهم و قابل تاملی را بیان كرد. وی با اشاره به فرمایش معصوم در این باره گفت: "فرمایش حضرت علی علیه السلام هست که فی العدل سعه؛ یعنی در عدالت هست که پیشرفت شکل می گیرد، اگر بتوانیم فرصت های لازم را فراهم کنیم که همه این ظرفیت ها به موقع استفاده بشود فرصت های برابر داشته باشند حتماً به دنبال خودش پیشرفت را خواهد داشت. در مجموع به نظر می رسد با دقت در مواضع آشكار كاندیداهای حاضر در صحنه می توان عیار گفتمانی آنها و نسبت هر یك با گفتمان انقلاب اسلامی را سنجید؛ مساله ای كه بدون تردید در انتخاب رییس جمهور اصلح برای اداره كشور طی سالهای آتی اولویت اصلی خواهد بود. نقدهای دیگری هم به سخنان جناب قالیباف وارد شده است از جمله http://baharbia.blogfa.com/post-599.aspx

صادق

3 سال پیش
باسلام خدمت دوستان عزیز اگر درست گوش بدید ایشون نمیگن تولید ثروت باید بشه میگن تا پیشرفت اتفاق نیفته ........نگفتن تا تولید ثروت نشه.......تازه این کلیپ توضیحات قبل و بعد از این جمله را هم کات کرده که واقعا غیر منصفانه هست و جالبتر اینکه کسی که این کلیپ را گذاشته قصدش را هم گفته ......خخخخخخخ ....باشه ما هم قبول کردیم نیت شما خیر و اصلا از جایی تغذیه نمیشید و..........!!!!
ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة سلام؛ هم وطن گرامی، ضمن تشکر از نقطه نظرات شما، پاسخ شما به تفصیل در قسمت نظرات ارایه می شود. همیشه در مسیر درست موفق باشید.

مردم !!!

3 سال پیش
بنده همان به که زتقصیر خویش عذر به درگاه خدای آورد
ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة سلام؛ توبه از گناه شخصی طبعا باید به درگاه خداوند صورت گیرد؛ اظهارات جناب قالیباف در مورد عدالت و توسعه که همان نظرات آقای رفسنجانی و اصلاح طلبان می باشد مخالف اسلام است و چون در ملاء عام مطرح شده نیازمند توبه علنی است و الا دیگر اطمینانی وجود نخواهد داشت

مردم !!!

3 سال پیش
توبه هارو آقای رییسی رسیدگی میکنند از ایشون بپرسید :))
ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة سلام؛ متوجه منظورتان نشدیم؛ اگر مایلید توضیح دهید؛ جناب رئیسی، مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی (ع) را به عهده دارند، واظهارات جناب قالیباف که همان نظرات آقای رفسنجانی و اصلاح طلبان می باشد مخالف اسلام است و نیازمند اصلاح؛ موفق باشید.

مردم !!!

3 سال پیش
چی رو اطلاع بدن ؟؟
ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة سلام؛ که آیا جناب قالیباف از آنچه در فیلم فوق گفته است و رهبری هم صریحا با آن مخالفت فرمودند؛ برگشته و آنرا اصلاح کرده است؟ چرا که اظهارات جناب قالیباف همان نظرات آقای رفسنجانی و اصلاح طلبان می باشد که مخالف اسلام است، موفق باشید.

مردم !!!

3 سال پیش
من میگفتم این قالیباف یجوریه
ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة سلام؛ البته جناب قالیباف در مقابل این نقطه ضعف بزرگ نقاط قوت خوب و قابل توجهی نیز دارد؛ امیدواریم ایشان از این نگاه غلط به عدالت که خلاف نظر اسلام و منشاء فسادهای بسیاری است، رسما توبه کرده باشد؛ اگر چنین است و دوستان مطلع هستند، به ما خبر دهند. موفق باشید

از دیار سلمان(آماده باش برای جنگ احزاب)

3 سال پیش
ان شاء الله و ممنون- کسی که اشخاص را ملاک میدونه و نه اصل دین را-قالیباف نشد یکی دیگه باعث انحرافش میشه-الهم عجل لویک الفرج
ایستگاه حکمت Wisdom Station مَحطَّةُ الحِکمَة سلام؛ البته امیدواریم امثال جناب قالیباف هرگز به سرنوشت پشیمان شده ها و خسته ها و از راه برگشته ها دچار نشود؛ و همچنین سایر عزیزان انقلابی؛ همیشه در مسیر درست موفق باشید.
نمایش بیشتر دیدگاه ها
pixel