برادران اهل تسنن ببینند (وحدت اسلامی)

5,579
سیّد ایمان (do_arbab@) 1.4 هزار دنبال‌ کننده
5,579 بازدید
اشتراک گذاری
گزارش تخلف

سخنرانی استاد علی اکبر رائفی پور در ارتباط با برادران اهل تسنن و مسائل مربوط به برادران اهل تسنن. کلیدواژه: اهل سنت - وحدت اسلامی - وحدت بین شیعه و سنی - شیعه و سنی - تفرقه انگیزی - اختلاف افکنی - شیعه نماها - منافقین منتسب به شیعه - توهین به مقدسات اهل سنت - لعن علنی به مقدسات اهل سنت - سب مقدسات اهل سنت - معاشرت نیکو با اهل سنت - تفرقه بین شیعه و سنی - اختلاف افکنی بین شیعه و سنی - اتحاد اسلامی

سیّد ایمان (do_arbab@) 1.4 هزار دنبال کننده
ترتیب نمایش

سیّد ایمان (do_arbab@)

3 سال پیش
اما آن فقری که مورد نکوهش قرار گرفته و چه بسا سبب تزلزل در ایمان شود و حتی به کفر بیانجامد نیز فقط منحصر به فقر اقتصادی (بی پولی) نمی باشد، هر چند که فقر اقتصادی یا مالی یکی از مصادیق بارز آن است. بدیهی است که فقر فرهنگی، فقر علمی و فقر آگاهی و اطلاع از حقایق و واقعیت ها (جهل و بی بصیرتی)، به مراتب بیش از فقر اقتصادی موجبات تزلزل ایمانی و حتی گرایش به کفر را فراهم می آورد. بی تردید کسی که به خاطر فقر مالی، دچار اعوجاجات اعتقادی و ناهنجاری های رفتاری می شود، از فقر فرهنگی، علمی و تربیتی بیشتر رنج می برد و تزلزل یا فرو ریختن اعتقاداتش نیز به همین خاطر است. وگرنه شاهدیم که بسیاری از مؤمنین فقیر (مالی) هستند یا دست کم ثروتمند نیستند و ایمان شان نیز روز به روز راسخ تر می گردد. کمتر ثرونمندی به راحتی سر به سجده می گذارد، طغیان نمی کند، از تکبر گریزان است، تقوای الهی پیشه می کند، در راه خدا،
سیّد ایمان (do_arbab@) ، دین، ایمان، قرآن و نوامیس معنوی اش جان و مال را فدا می کند. اما اغلب مؤمنین و مجاهدین راه خدا ثروتمند نبوده و نیستند. پس دلیل نمی شود که فقر مالی، الا و لابد ایمان را زایل نموده و کفر را جایگزین نماید. بلکه فقرهای دیگر سببیت بیشتری دارند.

سیّد ایمان (do_arbab@)

3 سال پیش
«الفقر فخری»، یعنی فقر افتخار من است. فقر ممدوح انسان در قرآن کریم تصریح شده است. این فقر یعنی انسان باید بداند که ذاتاً موجودی نیازمند است و هیچ گاه نیز بی نیاز نخواهد شد؛ اما این نیاز، نیاز به خداوند منّان و رب جلیل، الله جلّ جلاله است. چنان چه به همه انسان ها [از مؤمن و کافر] متذکر شده و می فرماید: «یَا أَیُّهَا النَّاسُ أَنتُمُ الْفُقَرَاء إِلَى اللَّهِ وَاللَّهُ هُوَ الْغَنِیُّ الْحَمِیدُ» (فاطر، 15) ترجمه: اى مردم، شمایید نیازمندان به خدا، و خداست بى‏نیاز و ستوده. هم چنین تصریح می نماید که این انسانِ ذاتاً فقیر که هیچ گاه نیز بی نیاز و غنی نخواهد شد، اگر خود را غنی ببیند (گمان کند)، طغیان می کند. یعنی از پوسته ی حقیقی خود که بندگی است و صراط مستقیم رشد خارج می گردد: « كَلاَّ إِنَّ الْإِنْسانَ لَیَطْغى‏ * أَنْ رَآهُ اسْتَغْنى» (العلق، 6 و 7)
سیّد ایمان (do_arbab@) و 7 ) ترجمه: چنین نیست (که می پندارید)، حقاً که انسان سرکشی می کند * وقتی خود را بی نیاز (غنی) می بیند.

hawal.bra

3 سال پیش
حضرت علی ع میفرمود اگر فقر انسان بود قطعا به قتلش میرساندم.....کو پیروان این بزرگوار این شیر خدا که فقر رو ریشه کن کنن؟؟!!برعکس خودشون فقر و به وجود اوردن تا حکومت رانی کنن. .یا ملت زحمت کش ما ائم از شیعه و سنی لایق بهترینها نیستن؟؟؟؟؟تا کی باید بدبختی بکشیم!!!!!!!والا ما که از زندگی چیزی جز بدبختی فلاکت و گناه ندیدیم به اذن خدا تازه توبه کردیم و فهمیدیم که اگه دولت اسلامی بد باشه با مردمش مشکل از اسلام نیس ما نباید یقه اسلام بگیریم باید یقیه کسانی رو بگیریم که اسم اسلام رو به یدک میکشن و سرمون کلاه میزارن....الحمد و الله توبه کردم و سر توبه هم میمونم تا بنیرم...مگه مولا علی ع نگفت فقر کفر میاره پس با این حال شما خودتون دارین کفر رو اشاعه میدین
سیّد ایمان (do_arbab@) سلام، برادر/خواهر باید دقت شود که «فقر» به معانی و مقاصد متفاوتی در احادیث بیان شده است. لذا در احادیث بسیاری فقر مورد نکوهش و مذمت قرار گرفته است و متقابلاً در احادیث بسیاری مورد مدح قرار گرفته است، تا آنجا که پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:

Miami Boy

3 سال پیش
پ چرا داعشیا به ما میگن رافضی:|
سیّد ایمان (do_arbab@) معنای رافضی رو فهمیدید؟ آیا رافضی گفتن بده؟

Miami Boy

3 سال پیش
با نهایت احترام اگه ما رافضی هستیم شما هم وهابی و داعشی هستین…
سیّد ایمان (do_arbab@) سلام، رافضی میدونید یعنی چه؟ رافضی کسی است که از آن چه خدا از آن بیزار است ؛ دوری کند وهر چه را که خدای بدان امر کرده اطاعت کند. قبل از نظر، تفکر و تدبر دو امر مهمیه!

محمد امین

4 سال پیش
مباهله رایفی پور در کانالم برای حیدر حیدر
سیّد ایمان (do_arbab@) خیلی ممنونم ازتون

وحدت

5 سال پیش
آقا حصین همین روافض که میگین بزرگترین پشتیبان اهل سنت هستن
سیّد ایمان (do_arbab@) ای کاش بفهمند ...

سیّد ایمان (do_arbab@)

5 سال پیش
ببینید زود قضاوت نکنید، بنده خودم مازندرانی هستم، روستامون نه گاز داره و نه آب درست و حسابی، از کوه آب رسانی میشه!!! خیلی از مناطق دیگه ای هستن که اصلاً نه آب دارن و نه برق و نه گاز!!! رسیدگی و رسیدگی نکردن مسئولین رو به پای مذهب نکشید، این تفکرتون غلطه!!! نکنه میخوایین بگین پارتی ای درکاره؟؟ واقعاً براتون متاسفم!!! در ضمن اینو باید بگم که مذاهب شیعه و سنی اتفاقاً با هم وحدت دارن هم سنی ها دین اسلام رو قبول دارن و هم شیعیان دین اسلام رو قبول دارن، منتهای منی اتفاق نظر وجود داره!!! شما میفهمید چی میگید؟ کی گفته سنی ها دین اسلام رو قبول ندارن؟ شما دینتون چیه؟ مذهبتون چیه؟
سیّد ایمان (do_arbab@) غلط املایی => منتهای منی = منتها کمی

یاره قدیمی

5 سال پیش
جناب ایمان جوری صحبت میکنین که انگار اهل سنت خواهان کشته شدن بیگناهانه ، این هایی که به اسم سنی سر میبرند مورد تایید ما و علمای ما نیستند این هارا به ما نچسبانید که اینان خلاف روش صحابه رسول اکرم عمل میکنند ، در همین جمهوری اسلامی در بلوچستان به مناطق سنی نشین اصلا رسیدگی نمیشه ، دو ماه هست که نه برقه درست حسابی داریم نه آبه خوبی برای خوردن ، ولی به منطقه ی رافضی ها چنان رسیدگی شده که با مناطق ما قابل قیاس نیست ، آیا این انصاف است که با کسی که دین شما را قبول ندارد اصلا رسیدگی نشود ؟
سیّد ایمان (do_arbab@) برادر من براتون سوء تفاهم پیش اومده، کِی بهتون گفتم که اهل سنت دارن کشتار راه می اندازن؟ شما نظرمو به خوبی بخون بعد اظهار نظر کن!!! بله ما هم همینو میگیم که اونهایی که به اسم سنی میان کشتار راه می اندازن، میان اختلاف ایجاد میکنن، نه سنی هستن و نه شیعه!!!

سیّد ایمان (do_arbab@)

5 سال پیش
شما اینهمه اتفاقاتو ندیدی؟ کل جهان فهمیدن که انگلیس و آمریکا با توطئه های خودشون دارن با اسلام مبارزه کنن تا تخریبش کنن!!! ما طبق مکتب اهل بیت (ع) با برادران اهل تسنن رفتار میکنیم، امّا کسانی که دارن خلاف مکتب اهل بیت (ع) عمل میکنن، اونها نه شیعه هستن و نه سنی! اونها مزدور دشمنن، اونا سر انگشت دشمنن!!! امروز باید مذهب شیعه و سنی وحدت اسلامی رو حفظ کنن تا بتونیم دشمنان اسلام رو نابود کنیم!!!
سیّد ایمان (do_arbab@) جناب محمد اسحاق، وهابیون و افراطی ها نه تنها به سنی ها رحم نمیکنن هدف اصلیشون بچه شیعه ها هستن که در بسیاری از رسانه ها مشاهده میکنید و مشاهده میشه که سرشون رو از بدن جدا میکنن، حتی به کودکان رحم نمیکنن!!!
نمایش بیشتر دیدگاه ها
pixel