سخنرانی استاد رائفی پور « ماجرای بنزین »

17,424

قم - هئیت فاطمیون - 29 آبان ماه 1398

ترتیب نمایش

سعید

3 هفته پیش
البته زیاد نوشتم میدونم ولی حواسمم هست همه رو منتشر نکردین ها D:

سعید

3 هفته پیش
سلام مجدد؛ ابتدا تشکر میکنم که همیشه نظرات بنده رو منتشر میکنید، فارغ از موافق یا مخالف. دوم اینکه تنها مجموعه ای هستید که بعد از این همه سال منصفانه و خالصانه بدون جبهه گیری و تمایل به جناحی خاص تلاش میکنید. همان طور که عرض کردم بنده سال هاست سخنرانی های استاد رائفی پور رو پیگیری میکنم و در خلوص نیت ایشان ذره ای شک ندارم. همچنین قطعا ایشان سواد و مطالعه و آگاهیشون بسیار بیشتر از بنده هست، اگر بنده نظری هم میدم در حد سواد و تجربه خودم عرض میکنم. قصد و نیت استاد هم بر من و امثال من پوشیده نیست و در کلام ایشان جز وطن دوستی و بشر دوستی و حق طلبی چیزی دیده نمیشه. اما افسوس ... استاد عزیز و برداران و خواهران من در موسسه ی مصاف، مشکل این جاست که دیگه مردم به این دولتمردان و حاکمان اعتقاد ندارند، وگرنه گرانی بنزین و سختی معیشت و تحریم و ... برای این ملت چیزی نیست که تاب نیاروند، مردم ایران این رو بارها ثابت کردند، مگر برای همین نظام اسلامی و کشور خون و جان ندادند؟! پس زمانی که کسی مثل من دیگه باور نداره حرف های این ها رو، شما بگین بنزین از 1000 تومان شده 1001 تومان، من میگم میخوان 1 تومن در هر لیتر بیشتر بدزدند، چون این دولتمران برای امثال من چوپان دروغ گو شده اند. حرف زیاده، ناگفته ای نیست که مردم ندانند. تنها امید ما ظهور صاحب الزمان (عج) است.

سعید

3 هفته پیش
تو ایران شارژ موبایلت تموم میشه کاری نمی تونی کنی وسط جایی گیر افتاده باشی، اینجا شارژ منفی میرزنه 2 ماه بعدشم بدی پولو کاری ندارن. موبایل آیفون 11 با سیم کارت و اینترنت 5G و امکانات از دم قسط میدن ماهی 28 یورو که پول 2 ساعت تدریس خصوصی زبان (یرای بچه ها نه تخصصی) هست. بنده 17 سال در ایران تدریس کردم، مجرد بودم، طراح 3 بعدی و گرافیک روز به روز بی پول تر شدم. چند ماه اومدم اینجا دوباره دارم انگیزه زندگی میگیرم. بیش از 12 ساله سخنرانی های شما رو گوش میدم و خیلی هاش درسته، ولی مردم رو فریب ندین با امید واهی. مادر من 30 سال خدمت کرد در آموزش و پرورش معلم بود و باز نشسته شد الان اجاره خونه نداره بده. نمی تونه ضامن 2 میلیون وام بشه.

سعید

3 هفته پیش
ضمنا بنده که اومدم ایتالیا والا آب که انقدر ارزونه اصلا روی اجاره خونه نمیگیرن و پول گرمایش رو!!! هزینه برق و گاز هم سر جمع اینجا برای ما که 5 نفر هستین پول 5 ساعت تدریس خصوصی زبان بنده که تازه نصفشم به آموزشگاه میرسه و حداقل درآمد هست چون دانشجو هستیمه. میفرمایید عمرا تو اروپا نمیبینید ما که داریم میبینیم. نه تحریم هستیم اینجا، نه قیمت ها روز به روز گرون میشه. بنده 1400 یورو خرید کردم از آمازون محصولات رو برداشته هنوز پول رو از حساب من کم نکردن. میتونم برم پولمو از بانک بردارم! البته دزد نیستم حلا و حرام سرمه ولی دارم میگم مقایسه کنید. تو کشور خودم استاد دانشگاه بودم پول تاکسیمم دیگه در نمیومد اواخر (ساکن کیش بودم 9 سال قراردادی بدون بیمه) اینجا دانشجو هستیم نه تنها پول نمیگیرند، بلکه سالی چند هزار یورو هم کمک هزینه میدهند، هزینه دانشگاه تقریبا صفره (البته یکم مالیات داریم 186 یورو کلا) پول غذامون رو هم میدن.

سعید

3 هفته پیش
و یک سوال، خدا وکیلی این پول ها رو بگیرن به عمران و آبادانی کشور خرج میکنن؟ یا اختلاس و ... که تا الان هم بوده؟! شما یه دودوتا چهارتای ساده میکنید در شرتیطی که همه چیز درست باشه یا به اصطلاح برای شما کمیگم که آکادمیک هستید در فضای آزمابشگاهی. ولی این پول ها کجا به ملت درست داده شده و کجا درست در راستای انقلابی و اسلامی و منافع مستضعفین خرج شده؟ مثلا درآمد کشور زیاد بشه به ملت کمک میشه؟ کی شده که این دومیش باشه؟!

سعید

3 هفته پیش
استاد عزیز، چین که اون یارانه رو به سوختش برای مردم داده تولید کننده نفت نیست، ما تولید کننده هستیم... این بخش اول. و اینکه چرا چین رو مثال میزنید؟ چرا خیلی کشورهایی که حتی تولید کننده نیستند و شرایط بهتر دارند نمی گین؟ من چند مدتی هست از ایران رفت، الان تو ایتالیا هستم و بنزین حدود 1.5 یورو هست، ولی آیا این یارانه و قیمت رو میتونید با وضع ایران مقایسه کنیم به همین سادگی؟! چرا وقتی محایبات رو انجام میدید میزان درآمد رو با اون نمی سنجید؟ بنزین 1.5 یورویی اینجا با در آمدشون که 1200 یورو یورو هست، با کشور ما که بنزین شده 3000 و 3500 تومن و پایه حقوق 1 میلیون و 200 هست قابل قیاسه؟! این انصاف و عدالته؟ تازه ایتالیا نفت و بنزین میخره؛ ما استخراج و صادرات داریم.

bid8l

1 ماه پیش
در مورد دشمنان ایران هم صحبت کنید

hh

1 ماه پیش
سخنرانی های استاد در وقت خودش تاثیرگذارتره ولی متاسفانه دیر منتشر میشه... درضمن آقای سلحشور عزیز که قد بلندی هم دارن روی دو زانو کنار استاد نشستن و از اول تا آخر کنار سخنران حتی تو کلوزآپ حضور دارن! من نمیدونم چه معنی داره اونطوری پشت به بغل دستی هاشون همش سرش تو مانیتور استاد باشه؟! خب عزیز برادر رعایت کنید دیگه

ارسلان عزیززاده

1 ماه پیش
چقدر قبلا بهتر بود حداقل یه روز در میان یه سخنرانی جدید میدی؟ آخه این چه وضع؟؟؟؟ ماهی دو تا سخنرانی میذارید میرید تا ماه بعد از استاد میخوایم این شخصی که مسئول آپلود سخنرانی های ایشون هست و عوض کنن.یه آدم بی خیال معلوم الحال برداشتن گذاشتن مسئول آپلود

میعاد

1 ماه پیش
رحمت خدا بر این بزرگ مرد تاریخ ، آینده خواهند فهمید که استاد رائفی در زمره چمران ها و رجائی ها و بهشتی ها است ولی چون زنده هستند کسی قدر این بزرگوار رو نمیدونه وای بر ما مردم مرده پرست.
نمایش بیشتر دیدگاه ها
pixel