بدونیم بدنیست ۶- چرا پیامبر در مکه یا مدینه خطبه غدیر را مطرح نکرد؟!

44,263

در سال دهم هجری در غدیر خم یک واقعه تاریخی رقم خورد! پیامبر اکرم (ص) بالای منبری از جهاز شتران رفت و خطبه ای خواند. در فرازی از این خطبه تاریخی بود که دست علی(ع) را گرفت و بالا برد. چنان که جماعت به درستی ببینند و آگاه شوند و سپس فرمود:"هر کس من مولای او هستم علی مولای اوست" و این حدیث به تواتر از علما و محدثین شیعه و سنی نقل شده است. اما سوال اینجاست! چرا در غدیر خم؟ اگر پیامبر قصد داشت که علی (ع) رو به عنوان جانشین و امام به همگان معرفی کنه چرا مکه و یا مدینه رو برای این امر مهم انتخاب نکرد؟ بهتر نبود این خطبه در مکه و مدینه که اجتماع مسلمین است خوانده میشد؟

masaf۱۲

8 ماه پیش
سلام لطفا فالو کنید ممنون❤

u_6471952

8 ماه پیش
با سلام و عرض تبريك ، در مورد فرمايشات star ، اولا در مورد مطلبي كه فرموديد ميتواند در مورد امام و جانشين و مولا تفاوت باشد بايد عرض كنم اين مطالب به اين اشاره دارد كه تمامي شئونی که حضرت رسول داشتند امام نیز دارد . دوما اینکه حضرت هارون خلیفه مردم در نبود حضرت موسی بودند . و اینکه بعد از حضرت موسی خلیفه می بودند . اما چون ایشون زود تر از حضرت موسی به رحمت خدا رفتند . خلیفه نشدند . اما چون حضرت علی بعد از حضرت رسول بودند ، خلیفه و امام شدند .

Star

8 ماه پیش
من که یادمه تو مدرسه میخوندیم پیامبر گفت هر که من برادر و مولای او هستم علی هم مولای اوست.پیامبر ممکنه در مورد خیلی اصحاب دیگه هم چیزهائی گفته باشه اما در بعضی سایت ها دیدم بصراحت نوشته پیامبر گفت که علی جانشین وصی و امام بعد از من در میان امت است. بین مولا و جانشین و امام میتونه تفاوتهائی باشه و اگه به نوشته های اهل سنت استناد می کنیم باید ببینیم کدوم نقل رو قبول دارند.یا مثلا علی نسبت به من مثل هارون هست نسبت به موسی. من نشنیدم که وقتی موسی نبود هارون بین مردم خلیفه شده باشه بلکه فرد موثق و موجهی بود در میان قوم. اینکه خلیفه باشه یا نباشه بسته به انتخاب یا اجماع مردم بود

جنبش امام حسین (ع)✅

8 ماه پیش
ممنون لطفا کانال مارا هم دنبال کنید

earth 300098

8 ماه پیش
عالی. خدا خیرتون بده بخاطر این کانال پر محتوا. اجرتون با آقا امام زمان.
pixel