کروناویروس- دکتر فرشید رضایی- ریشه های همه گیری -بخش سوم-تریاژ عفونی

453
مهاجر 212 101 دنبال‌ کننده
453 بازدید
اشتراک گذاری
کروناویروس- دکتر فرشید رضایی -متخصص عفونی- مرکز مدیریت بیماریهای واگیر- مروری بر ریشه های همه گیری از چین تا ایران-بخش سوم- تریاژ عفونی- این مصاحبه در پنجشنبه 22 اسفند 1398 در فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران و برای مخاطبین گروه پزشکی تهیه شده است.
مهاجر 212 101 دنبال کننده

fatemeabdolinejad

1 سال پیش
حدود ۸۰ درصد بیماران فقط علائم upper respiratory (رینیت،سینوزیت،لارنژیت،برونشیت) دارند. پزشک باید بتواند بین موارد common cold covid with upper presentation ,complicated covid افتراق قائل شود. موارد درگیری upper درمان در منزل است،نیاز به سی تی اسکن و تست کرونا ندارد،توصیه ها داده میشود و به تیم بهداشت اطلاع داده میشود. در موارد درگیری upper و سرپایی فرض رو بر بیماری کووید گذاشته و از انتقال به دیگران جلوگیری میکنیم. که اصولا بیماری طی ۷ روز بهبود می یابد اما اگر کسی پس از این مدت هنوز تب دار بود،علائم تشدید شد،تنگی نفس پیدا کرد،سرفه های پایدار خلط دار شدید پیدا کرد بایستی مجددا مراجعه کند.

fatemeabdolinejad

1 سال پیش
تریاژ عفونی یک مثلث است که یک ضلع آن احتیاطات استاندارد یک ضلع آن خطرسنجی بالینی است و ضلع سوم شرح حال اپیدمیولوژیک است( سابقه شغلی، سابقه مسافرت، سابقه تماس با بیمار مشابه). سپس پزشک معاینه بالینی خود را در کمترین زمان ممکن باید انجام دهد و باید بدانیم که انتقال بیمار در بیمارستان یا خارج ان برای انجام کارهای پاراکلینیک مثل سی تی اسکن می تواند باعث درباره بیماری شود.

fatemeabdolinejad

1 سال پیش
دوره کمون بیماری به طور متوسط ۳ تا ۵ (۷) روز بوده و یک رنج ۲تا ۱۴ روز را در نظر میگیریم. شواهدی نشان می دهد که بیماری در دوره کمون نیز قابل انتقال است. برای حفاظت پرسنل توصیه می‌شود که هر بخش به سه منطقه قرمز،زرد و سفید تقسیم شوند، و با وسایل حفاظتی مثل ماسک و گان وارد مناطق سفید نشوید

fatemeabdolinejad

1 سال پیش
در این ویدئو دکتر رضایی در مورد تریاژ عفونی،احتیاطات و نمونه گیری تست کووید صبحت میکنند.
pixel