خدا وجود ندارد!؟ اصلا حقیقتی وجود ندارد! | به رنگ آب 1

35,758

در نخستین قسمت از برنامه به رنگ آب با سئوالاتی مواجه می شوید که زلزله ای در اعتقادات شما بوجود می آورند. با ما همراه باشید از گذرگاه شک تا مقصد حقیقت از بطن تاریک سردرگمی تا روشنای یقین!

به رنگ آب
به رنگ آب 358 دنبال کننده
معتکف

معتکف

1 سال پیش
ممنون.قدم خوبی برداشتین در این زمینه.ثابت قدم ادامه بدین.
به رنگ آب
به رنگ آب ان شاالله.
yaar110110

yaar110110

1 سال پیش
سلام.خسته نباشید.قدم خوبی برداشتید و متاسفم برای رسانه ملی که چهل سال این مسائل مطرح نکردند.چندتا نکته است که به کارشناس محترم برنامه برسونید.اولا در برنامه اول مطلبی بیان شد که بیشتر آقایون توجه ندارند و اون تفاوت استقرا و تجربه است که مرحوم مطهری متذکر این نکته شده است که تجربه یقینی است و بزرگان منطق و فلسفه هم توجه داشتند ولی بین ما غلط مشهور شده که میگوییم تجربه همان استقرا است درحالیکه تجربه از جزء یقینیات در منطق شمرده شده است و به قول بوعلی در تجربه برهان خفی وحود دارد که موجب یقین است درحالیکه استقرا مفید ظن است.این حتما مراجعه کنید و تصحیح بفرمایید.مطلب دوم در مورد حرف امام صادق و پاسکال که فرمودید ارزش احتمال به در صد احتمال ضرب در محتمل است.اگر بین خودمان بحث کنیم این مطلب درست است و محتمل بی نهایت است ولی در مقابل کسی که در محیطی بزرگ شده است که افکار ماتریالیستی حاکم است و زندکی بدون خدا را هر روز تجربه می کنند اصلا احتمال و محتملی مطرح نیست.اگر در جامعه به ظاهر دینی ما در جواب سید بچه میگن یک درصد احتمال می دهیم خدا باشد در جامعه ماتریالیسی صفر درصد احتمال میدهند و اگر احتمالکی هم بدهند محتمل در نزد آنها بی نهایت نیست آنچه بی نهایت است کام گرفتن از این عالم مادی و کشف رازهای آن و رفاه هر چی بیشتر در آن است.بازم ممنون
به رنگ آب
به رنگ آب سلام با تشکر
ahmad.jafari666

ahmad.jafari666

1 سال پیش
سلام. ظاهراً دو قسمت رو در یک فایل گنجانده اند. اما قسمت دوم، مشکل داره و از میانه فایل به بعد نمایش داده نمیشه. اما مرحبا به این حرکتتون. هزاران بار مرحبا. من که خودم نسبت به اینکه عوام هستم مطالعه خیلی زیادی دارم اما بسیار استفاده کردم
به رنگ آب
به رنگ آب سلام خیر یک قسمت است منتها به دلیل مشکل آپارات در آخر دوباره تکرار می شود بسیار ممنونم از لطفتون
kafeil313

kafeil313

1 سال پیش
سلام لطفا زودتر فایلهاتون را به اینستا و تلگرام انتقال دهید
به رنگ آب
به رنگ آب سلام چشم
mohammad reza ATASHBARG

mohammad reza ATASHBARG

1 سال پیش
سلام علیکم.اشتباهاتی داشت جوابها.ان شاءالله رفع شود.موفق باشید
به رنگ آب
به رنگ آب سلام ممنون میشم موردی بفرمایید
منتظر ظهور

منتظر ظهور

1 سال پیش
یه پیشنهاد بهتون میدم که هم بازدیدکننده هاتون بیشتر بشه هم راحت تر بشه جواب یه سوال فهمید . کلیپ رو بر اساس سوالات پرسیده شده قطعه قطعه کنید و به صورت جدا جدا بزارید تا هر کسی در هر بخشی سوال براش مطرحه ببینه .اینجوری خیلی خیلی بهتره .
به رنگ آب
به رنگ آب سلام به دلیل پیوسدگی بحث فعلا مقدور نیست
sommaroo

sommaroo

1 سال پیش
این یارو تازه از آخوندکی در اومده شده آخوند بعد میاد خدا رو اثبات میکنه!
محسن

محسن

1 سال پیش
با سلام. شروع بحث خوب بود و این مطلب رو تداعی می کرد که گویا قرار است چالش بزرگی انجام بشه و در نهایت به یک جواب قابل قبول نزدیک بشیم. ولی با ادامه بحث همانند همه بحثهای دینی کار به نقد انواع ایسم ها رسید و در نهایت به محکوم کردن ایسم ها. هر عقیده که بخواهد خودشو نشون بده قرار نیست با برهان خلف و نفی سایر عقاید خودشو ثابت بکنه. شما تمام عقایدو نقد کردین و عیبهاشو گفتین ولی کلمه ای در نقد عقاید اسلام نگفتین. شما بحثو با سوال در مورد وجود خدا شروع کردین ولی هیچ جواب قانع کننده از اسلام ندادین . هیچ دلیلی برای گفته های اسلام ارائه نکردین. متاسفانه هنر بزرگ اسلام همینه که وقتی می پرسید دلیل وجود خدا چیه میگه چون در قران اومده . بعدش وقتی پرسیده میشه دلیل خدایی و معجزه بودن قران چیه میگه چون تو قران اومده این کلام خداست. ( خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی ).