سینگرام پلاس - آیا سینمای ایران به ورشکستگی رسیده است؟

10,348
مووی مگ ( Moviemag ) 1.5 هزار دنبال‌ کننده
بحث سودآوری سینمای ایران مدتهاست که مورد تردید است. سینمایی که در آن هزینه های ساخت فیلم به صورت شفاف اعلام نمی شود و تنها برخی اشارات از سوی تهیه کنندگان است که کارشناسان را به یک عدد تقریبی می رساند. در این قسمت از برنامه « سینگرام پلاس » به این موضوع پرداخته ایم که سینمای ایران شکست خورده است و اغلب فیلمهای ساخته شده در آن حتی نمی توانند هزینه ساختشان را بدست بیاورند! در برنامه این هفته « سینگرام پلاس » همراه ما باشید.
مووی مگ ( Moviemag ) 1.5 هزار دنبال کننده
ترتیب نمایش

hcimfll

1 سال پیش
بهترین فیلم

ماکان

1 سال پیش
توی این اوضاع اقتصاد اکران فیلم های خارجی یعنی خروج ارز بیشتر از کشور و کمتر شدن ارز پول ملی ... از این گذشته ظاهراً مافیای پولشویی سینما از پول های کوچک فیلم های ایرانی ناراضی هستین و دنبال پول های درشت فیلم های مشهور خارجی هستن، یکی از راهای این مافیا وارد شدن به سینما به عنوان منتقد هست! خودشون میاد و انتقاد می کنن از سینما ایران که باید اکران فیلم خارجی داشته باشیم ملت زود باور هم راحت باور می کنن اما یکی نمیگه که پول شویی توی فیلم های خارجی ده ها برابر می تونه بیشتر و راحت تر باشه. ... و خیلی نکات دیگه مثل تحریم و خروج ارزی که گفتم و این پول قراره توی جیب کی بره؟ و برای چی؟ @ظاهراً عده ای خیلی ناراحت هستن که ما فیلم های خارجی رو راحت و رایگان می بینیم!

saleh.aparat

1 سال پیش
دنبال شدید لطفا دنبال کنید باتشکر

صالح tv

1 سال پیش
من موندک که چرا فیلم هایی مثل تنت و اونجرز اکران نمیشه بعد یه فیلم هایی مثل مطرب اکران میشه

JEBRIL5

1 سال پیش
واقعا یعنی همشون ضرر دادن؟ چه جالب

عامر

1 سال پیش
حکایت سینما تشابه زیادی با صنعت خودرو دارد اینکه به بهانه حمایت چند ده ساله از خودروساز داخلی هم در حق هموطنان ظلم میشود و هم جاده ای صاف و مستقیم برای دزدان و مختلسین و فاسدان آماده میشود بدون اینکه از این خان یغما تکه ای هم نصیب کارگران صنعت خودرو و همچنین بازیگران مستعد و گمنام نصیب شود ، شاید با قاطعیت گفت که سینمای پرمدعای وطنی در چند ده نام ستاره خلاصه میشود و این ممنوعیت اکران فیلم خارجی چنان این ستاره ها را نازپرورده بار آورده که برای هر به ظاهر فیلمی درخواست های میلیاردی دارند و نشان به آن نشان که تقریبا اکثرشان رندگی شان در خارج از مملکت است و صرفا برای گرفتن ارث پدری شان چند صباحی یاد وطن میکنند و همچنین برای ورود هر شخص جدیدالورودی به دایره تنگ بازیگران اینچنین مقاومت میکنند ( حکایت تلخ ورود بهرام افشاری به حلقه بازیگران ) . بنظر من اگر بازیگران وطنی آنچنانکه بخود میبالند و خود را صاحب هنر میدانند وقت آن رسیده که خود را در آزمون انتخاب مردم گذارند و صد البته این شامل فیلم نامه نویسان و تهیه کنندگان و کارگردانان هم میشود .

mehdi

1 سال پیش
من حدود 10 سال در زمینه تجهیزات مرتبط با فیلمبرداری مشغول به کار هستم و به یک حقیقت بسیار تلخ و شگفت آور در سینمای ایران از ابتدای کارم پی بردم اون هم این هست که در ایران چیزی به زیر ساختی نام صنعت سینما وجود ندارد

دلووگل

1 سال پیش
درجه یک

@ AGM

1 سال پیش
عاللللللی

gamerotaku

1 سال پیش
ضایعه س که برای پولشوییه دگه (: خیلی وقته روعه خودتونم میدونید
نمایش بیشتر دیدگاه ها
pixel