آیت الله حیدری: گمان میکردند قرآن در ارث مرد را بر زن مقدم کرده، غلط است آقا!

58,517

فیلم کامل سومین قسمت از برنامه چهارسو، گفتگو با آیت الله سید کمال حیدری، مرجع تقلید و استاد حوزه علمیه در باب موضوعات مهم و بروز اندیشه ای

چهارسو
چهارسو 258 دنبال کننده
ترتیب نمایش
پاسخی به شبهات

پاسخی به شبهات

3 ماه پیش
به جای تهمت زدن ، اول خوب مبانی فکری و سخنان ایشونو بخوانید از سایتشون و... و بعد نقد علمی بکنید! متهم کردن درست نیست!
دانش پژوه

دانش پژوه

3 ماه پیش
این آقا دو دهه از مباحث مطرح شده در محافل دانشگاهی و حوزوی درباره قطعیت یا نسبیت در معرفت دینی عقب است و حالا دیر اومده و میخواد زود به نتیجه برسه! برای همینه که کلاً قاطی کرده و اصلاً متوجه نیست که قوام هر دین و هر مذهب و حتی هر ایدئولوژی بشری به اصول متعین و باصطلاح ضروریات دین یا ایدئولوژی است!!! عجیب تر اینکه معیار صدق نظر را دست یافتن به واقعیت حسی تلقی می کنه و میگه ما نسبت به واقعیت معارف دین هیچ درک مستقیم و انطباق عینی نمی تونیم پیدا کنیم و اصلاً متوجه نیست که در انشائیات و تجویزها، قوام واقعیت به همان اراده تجویز کننده و عمل کننده است!!! به نظر میاد این آقا خیلی خونده ولی تمام فقه و اصول و کلام و جامعه شناسی و روانشناسی معرفت رو با هم قاطی کرده و از فلسفه هم تهی است!!!
عباس

عباس

3 ماه پیش
ایشان در ابتدای صحبت، آیه قرآن را تحریف وتفسیر به رای کردند: متن آیه اینست: "الا من رحم ربک ولذالک خلقهم .."پس "لذالک خلقهم " به "الامن رحم ربک " بازمی گردد نه به آیه پیش از آن که درمورد اختلاف بین مردم است(ولا یزالون مختلفین)پس نتیجه گیری ایشان اشتباه وتفسیر به رای است. ترجمه کامل دوآیه پشت سر هم اینست:اگر پروردگات می خواست همه مردم را امت واحدی قرار می دادولی همواره دراختلافند، مگر کسی که خدا به او رحم کند وبرای همین پذیرش رحمت آفرید وفرمان پروردگارت قطعی شده که جهنم را ازهمه سرکشان جن وانس پر خواهم کرد. ترجمه ساده این دو آیه می گوید: خداوند انسان را برای هدایت(رحمت) آفرید نه اختلاف!
282865428

282865428

3 ماه پیش
نظرات قابل احترام هستند و این نظر هم قابل تفکر و اندیشه
پاسخی به شبهات

پاسخی به شبهات

3 ماه پیش
جامعه مدرسین هیچی درباره ایشون نگفته الکی جو ندید!! به جای اینکارها اهل تحقیق باشید
پایگاه خبری تحلیلی بصیرت جویان

پایگاه خبری تحلیلی بصیرت جویان

3 ماه پیش
درباره تفاوت ارث مرد و زن از آغاز تا کنون تمام مسلمانان اجماع داشتند. یعنی مذاهب اسلامی با اختلاف هایی که دارند در این مسأله اتفاق نظر دارند. نباید به خاطر حرف های عامه پسند، شریعت اسلام را تحریف کرد.
mamadamin1403

mamadamin1403

3 ماه پیش
شخص خوبی هست اما باید برخی از تندروی ها را انجام ندهد. در کل مرجع تقلید بنده هست ایشون.
حسین اشرف السادات

حسین اشرف السادات

3 ماه پیش
همینکه جامعه مدرسین قدم علیه ایشون اطلاعیه میده یعنی باید به حرفای ایشون گوش داد..بهشون فکر کرد
مهدی

مهدی

3 ماه پیش
خوب چهار خط در مورد ایشون بدونید:
11069110

11069110

3 ماه پیش
لطفا صحبت های این آدم منحرف رو منتشر نکنید ، برای اطلاع خواننده های محترم فقط یه سرچ ساده در مورد اطلاعیه جامع مدرسین قم رو بر انحراف و گمراهی ایشون تو گوگل متوجه میشید که این شخص شیعه نیست
نمایش بیشتر دیدگاه ها