آیا دولت در بازار بورس دخالت می‌کند؟

7,567
روح الله میرصانعی دبیرکل کانون کارگزاران بورس در گفتگو با بازار گفت: در دوران ریزش بورس، دولت کارگزاران بورس را با اقدامات مختلف تحت فشار زیادی قرار داد. دولت وظیفه نظارت بر بازار را داشت اما به دور از وظیفه نظارتی خود با فشار بر کارگزاران برای نفروختن سهام خود و حذف و ابطال سفارش‌های فروش سهامداران سعی کرد تا به نفع سهامداران حقیقی، شاخص بورس را مثبت نشان دهد. بنابراین می‌توان گفت سازمان بورس تحت فشار نهادهای حاکمیتی در بازار بورس دخالت کرده است.

علی

2 هفته پیش
این چه سوالیه؟ معلومه که دخالت می کنه. کافیه دولت بگه شنبه خبر خوبی برای صنعت فولاد دارم. بورس فولاد شش ماه قرمز می شه بدون اینکه نیاز باشه دولت اصلا کاری بکنه.

MGA

2 هفته پیش
عالی

iraniandigital.com

2 هفته پیش
عالی

فرامرز

2 هفته پیش
۱۰۰در صد دخالت دارد. کاملا مشخص هست. سرمایه مردم را کاملا به باد داد. چرا دولت جلوس سقوط دلار رو گرفت و از افزایش قیمت ریالی، دلار حمایت کرد. بورس کاملا دستوری عمل میکند ، این حرف رو از کلام صاحب نظران بورس بشنوید. همه از این اقدامات گنگ و برنامه ریزی شده ، مطلع هستند ، نیازی به طرح این سوال نیست

GAMA START

2 هفته پیش
شاید بکنه شاید نکنه

3

2 هفته پیش
با یک اقدام انسانی قیمت ها را به ماکزیمم قیمت سال برسانید تا سبدهای مختلف افرادی که تیر ماه وارد شده اند و الان زیر سرمایه اشان هستند نقد کنند و با قیمت های اصلاحی دوباره خرید و فروش کنند.

AC_Poorya_Nasirpoor

2 هفته پیش
سلام خسته نباشید، واقعا ویدیوی زیبایی بود، من شما رو فالو کردم، ممنون میشم کانال من رو فالو کنید،
pixel