گره 23 | مگه آدم خلافکار، قانون تصویب می کنه؟

30,194

گره های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی از زبان مردم... گره را دنبال کنید و موضوعات مورد نظر خود را پیشنهاد دهید.

گره مدیا 1.7 هزار دنبال کننده
ترتیب نمایش

منم

1 ماه پیش
دم هموطنام گرم که انقد باهوشن. کاش عاقل هم بودن و همگی رای میدادن❤

NINJA_11

1 ماه پیش
من در انتخابات امسال شرکت نمیکنم. امّا چرا؟ چون در حال حاضر تنها راه اعتراض به نظرات و تصمیمات مسئولین و شنوندن نظر مخالفمون به اونها شرکت نکردن در انتخابات هست. اگه بریم تو خیابون اعتراض کنیم که میشیم اشرار ، افرادی نقاب زده ، غرب زده ، نفوذی ، افرادی گول خورده و ... اگه هم در انتخابات شرکت کنیم اونها اینکار ما رو میذارند روی تأیید سیاستهاشون (کافیه به حرفهای مسئولین هنگام شرکت مردم (چه مخالف چه موافق نظام) در تشیع جنازه آقای سلیمانی دقّت کنید ، میبینید که اون رو گذاشتند به حساب تأیید عملکرد خودشون. در یکی از سخنرانی گفتند این حضور مردم برای تشیع جنازه آقای سلیمانی یعنی رفراندوم ، یعنی مردم نظام را قبول دارند) من که باور نمیکنم نماینده مجلس به فکر مردم باشه. چرا؟ چون یه استاد دانشگاه ، کارشناس ، یا معتمد مردم اگه بخواد رأی بیاره احتیاج به تبلیغات داره. برای تبلیغات شما احتیاج به مقدار زیادی پول دارید. این افراد با کار کردن به صورت قانونی (حلال) توانایی در آوردن این میزان پول در عرض چهار سال رو ندارند. پس فقط کسانی میمونند که بتوند این هزینه ها رو بپردازند. امّا این افراد چطوری هزینه ها رو میپردازند؟ یا افراد پولدار میان و هزینه های تبلیغاتی اونها رو تقبل میکنند یا شرکتهای سرمایه داری عظیم . بعد از چهار سال کار به عنوان نمایندگی این افراد نمیتونند پول این افراد (یا شرکت ها) رو بازپرداخت کنند، پس میان با انواع روش ها (رانت اطلاعاتی ، امضا برای استیضاح وزیر و پس گرفتن امضا منوط به دادن امتیاز از طرف وزیر به اون نماینده و ...) لطفشون رو جبران میکنند. تنها راهی که در حال حاضر برای اصلاح امور به ذهنم میرسه تظاهرات قانونی جلوی در مجلس تا به تصویب رسیدن قانون شفافیت ، تعارض منافع و سوتی زنی هست. اندکی شوخی : یه عده باید جلوی در مجلس رو بگیرند و اجازه ندن نماینده ها از تو ساختمون فرار کنند و یه عده هم باید جلوی در دستشویی های مجلس رو بگیرند و نزارند کسی بره دستشویی.اجازه دستشویی رفتن به کسانی داده بشه که به سه قانون بالا رأی مثبت بدن. با این کار زمانی که به مسئولین فشار میاد مجبور میشن تا به قانون رأی مثبت بدن و اون رو تصویب کنند.

Goozal

1 ماه پیش
منم رای نمیدم

D@rk$py

1 ماه پیش
همه دزدن به هیشکی رای ندی بهتره

❤Pooneh❤

1 ماه پیش
سلام

Aurora

1 ماه پیش
واقعا من هنوز نمی‌دونم کیی شرکت کرده تو انتخابات نه قیافشون و دیدم نه اسم و مشخصات و پیشینه کاری تو اینترنتم گشتم کلا پیامی که از مخابرات اومدبا اسامی که تو سایت فرق داره.تو تلویزیون هم که لیست اسامی وگذشته رو نشون نمیدن الان موندم به کیی رای بدم .

parsa

1 ماه پیش
كلاً غير خلافكارا الان كسى كارى انجام نميده

u_7244617

1 ماه پیش
فیلم
نمایش بیشتر دیدگاه ها
filimo
روز بازی - قسمت 1: فوتبال کلاسیک
%94
لوئیز سوارز کودکی بی دردسری را پشت سر نگذاشت. نداشتن پدر و مشکلاتی که مادرش در تأمین معاش خانواده با آن مواجه بود، او را تحت فشار می گذاشت که در فوتبال به موفقیت برسد. لحظه ی کلیدی زندگی او، زمانی بود که در اروگوئه و در نوجوانی با همسر آینده اش، سوفیا، ملاقات کرد. سوارز توضیح می دهد که کمی بعد از این ملاقات، سوفیا ناچار می شود با خانواده اش به بارسلونا نقل مکان کند اما علی رغم فاصله، رابطه ی آنها زنده می ماند. زمانی که بارسا به جذب او علاقه نشان داد، او متوجه شد که حالا می تواند رویای تمام زندگی اش را محقق کند: در بارسلونا و در کنار سوفیا زندگی کند و برای بهترین تیم دنیا به میدان برود.
pixel