خط قرمز 16 | عماد افروغ: مجلس خبرگان نقض غرض است

26,093

گفتگوی صریح، جذاب و شفاف با دکتر عماد افروغ جامعه شناس و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در رابطه با مصلحت و سیاست در اولین قسمت از فصل دوم برنامه خط قرمز/ پخش اختصاصی از سایت آپارات - یک هفته در میان دوشنبه ساعت ۱۹

خط قرمز
خط قرمز 3.3 هزار دنبال کننده
ترفندهای علی بابا

ترفندهای علی بابا

2 روز پیش
سلام عالی بود
hadi-margo

hadi-margo

3 روز پیش
welcome back
محمد

محمد

3 روز پیش
سلام، مطالب خوبی بیان شد. به نظر بنده هم مناسب است کمی جسورتر باشید و از کلیات بیرون آیید. راهکارهای عملی بیشتری لازم بود ارایه شود. نکته بعدی اینکه مناسب است در میانه این گفتوگو دست کم دو بار تنفسی در قالب آمدن لوگو، مرور تیزر و .. باشد که ریتم یکنواخت را تا حدی تعدیل کند. کمی خسته کننده است کل جلسه را یکجا گوش کردن. در مجموع خدا قوت و متشکر از تدارک چنین برنامه مفید و پر زحمتی
شایان

شایان

4 روز پیش
سلام خیلی عالی شد که دوباره برگشتین. دلمون برایتان تنگ شده بود کلی منتظرتان بودیم. حتما خیلی زحمت کشیدید که این برنامه ها را بسازید و برای ما پخش کنید. مطمئنم فصل دوم برنامه #خط_قرمز نیز همچون فصل اول بسیار موفق و فوق العاده خواهد بود. مشتاقانه منتظر برنامه های بعدی تان هستیم. موفق باشید.
خط قرمز
خط قرمز سلام، خیلی ممنونیم از لطفتون، امیدواریم لایق محبت شما باشیم
انسان باش

انسان باش

5 روز پیش
در کشوری به ادعای خودشما اینهمه مردم سلب اعتماد کردن شما به بنده بگویید ساختار این نظام چگونه است ؟ نحوه انتخاب رئیس قوه قضاییه انتخاب اعضاء شورای نگهبان انتخابات و تایید افراد توسط شورای نگهبان و نیروهای نظامی فرمانده هان کی تعیین میکنه ؟ و بیشتر ثروت کجا تجمع داره ؟ ستاد اجرایی زیر نظر مستقیم رهبر چقدر دارایی داره و چه نوع فعالیتهایی داره ؟ اماکن مذهبی چقدر بعد از انتقلاب بیشتر شده و چقدر مردم پول به این اماکن ریختن و چقدر سرطان و بیماریها زیادتر شده و حاصل این این اعتماد چی شده ؟ روحانیون شغلشون چیه و درامدشون از چیه و در این حکومت چقدر مناسب حکومتی به اینها رسیده بعنوان شغل و چقدر غیر مستقیم . چقدر در زمینه های مختلف کشور هزینه میشه مثلا برای اینده سیل و یا مشکلات زلزله از محل پول نفت پس انداز شده تا روز مبادا برای مردم خانه و شغل ایجاد کنند ؟ چقدر به نیروهای نظامی واگذار شده ؟ اصلا کلا چقدر نفت فروختیم و چقدر هزینه شده و ریز این هزینه ها کجاست ؟ چقدر از کسایی که بر خلاف حکومت اشکارا حرف زدن و نوشتن ازاد هستن و چقدر زندانن و انهایی که زندانن وکیل دارن ؟ وکیل میتونن انتخاب کنند ؟ و ایا اون قاضی بعد از رای خلاف از جایی میترسه یعنی ابزار قدرتی از طریق غیر از حکومت و دستگاههای مربوطه هست که میل به عدالت پیدا کنه ؟ سوال بزرگ کسانی که به حکومت نزدیکن وقتی فسادی میکنن مثل اقای طوسی و مثل سعید مرتضوی چرا به چه دلیل با دستور ازاد میشن ؟ جامعه از ما نمیپرسه اون دختر بخاطر لباس و موی سرش بزور کتک باید بره کلانتری ولی گناه بزرگ و جرم سنگین کشتن ادم و یا دزدیدن اموال ازادانه میگردن یا با احترام فرار میکنن اون جامعه یعنی شعور نداره اینارو ببینه ؟ یا کارگر حقوقش پرداخت نشده دستگاه قضا اونو شلاق میزنه یا نه زندانی میکنه بعد کارگر میگه شکنجه شدم بعد بخاطر گفتن اینکه شکنجه شده دوباره زندانی میشه ؟ این با دین سازگاره یا با ستم سازگاره ؟ بعد جامعه کارگری با میل فلان مسئول شعورشو تنظیم میکنه یا با عدالتخواهی و همزاد پنداری درون خودش ؟
سایت هدف آموزش

سایت هدف آموزش

5 روز پیش
سلام و درود.. این ویدئو را 3 بار کامل و بادقت مشاهده کردم.. همچنین ویدئوی قبلی گفتگو با آقای دکتر افروغ را نیز که در "خط قرمز 1" بود ، را دوباره مشاهده و گوش کردم.. در این که ایشان جامعه شناس و نخبه هستند ، شکی نیست .. اما بعد از سه بار مشاهده ویدئو و گوش دادن به صحبت های ایشان ، متوجه شدم ، آقای دکتر خود دچار یک حلقه معیوب شده و یک تلاش کاذب برای آنچه که تحقق عملی ندارد ، به شدت در تلاش هستند..وقتی مجموعه ای با یک سری از آرمان ها و اهداف تعریف می شود و به آن اهداف و آرمان ها رسیده نمی شود ، پس دوباره تلاش برای حرکت به سمت آنها ، شیوه ای غلط است.. "آزموده را آزمودن خطاست!!" آن شیوه (آرمان ها و اهداف) باگ دارد .. خطا دارد..راه های نفوذی دارد از جنس همان آرمان ها و اهداف برای منفعت طلبی ها .. اسلحه هایی دارد برای افرادی که می توانند حالا حالا ها ، آن اهداف و آرمان ها را گروگان بگیرند .. چیزی به نام فطرت نداریم. انسان نیاز به پرورش دارد.. خروجی ما ، همین هست که در سطح جامعه می بینیم!! در بخش های مختلف صحبت ، آقای دکتر در خیلی از موارد نگاهی کامل از دور به وقایع داشتند و در بعضی جهات مهم، متاسفانه حل شده اند و دچار همان تلاش کاذب و بی ثمر هستند..وقتی تصمیم گیرندگان اصلی ، پشت به آن آرمان ها کرده اند و گویی آن اهداف صرفا راهی برای امتداد مسیر شخصی شان هست . اهدافی که در خرف ها آنها را بسیار می شنویم اما در عرصه عمل هیچ.. آقای دکتر عزیز!! آقای افروغ گرامی ، وقتی بستری مذهبی و قدسی فراهم شده که سیاست گذار ها و مقامات دورشان سیم خاردار کشیده شده ، کسی نمی تواند "توی دهن آنها بزند- البته به تعبیر شما" .. شما می توانید؟!! آقای دکتر افروغ صحبت های بسیار شیرینی می کنند ! می گویند: آن آرمان ها و اهداف مشکلی ندارند ، بلکه فعلیت رساندن آنهاست که مشکل دارد!! پس بهتر هست آن آرمان ها و اهداف را پرونده اش را ببندید و اهداف و آرمان های واقعی تر برای کشور تعریف شود تا با توجه به فرهنگ افراد جامعه (به دور از هرگونه خیال بافی ها در مورد فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و .. و داستان هایی از این موارد) ، برای بهبود کشور قانون گذاری کرد .. البته با یک سیستم نظارتی فوق العاده قوی و کاملا مستقل از هر ارگانی. لازم نیست که جار بزنیم و به افراد بگوییم نان حلال بخورند .. بلکه باید مانند تمام کشورها ، جلوی دزدی را از طریق قانون گرفت..نیازی به هیچ هدف و آرمانی هم نیست..وقتی جلوی دزدی را بگیریم ، نیازی هم به شعار دادن درباره حلال خورد نیست..این می شود قانون .. نه این که در توهمات خودمون هر روز تبلیغ حلال خوردن را بکنیم و از طرف دیگر شمار دزدان و اختلاس گران بیشتر شود.. این نقاب هست.. و آن اهداف و آرمان ها را بالا می آوریم. در انتها بسیار سپاسگذارم از شما و برنامه خوبتون.
مرتضی

مرتضی

1 هفته پیش
این گفتگو با این که مفید و جالب است، اما برای دچار نشدن به عواقب غیر قابل پیش‌بینی، بسیار کلی، مفهومی و بدون مصداق شده است. به‌شدت واضح است که هم مجری و هم مهمان برنامه بسیار با مصلحت‌اندیشی صحبت می‌کنند. تا آن‌جا که مجری برای طرح پرسش خود با وسواس زیاد سراغ انتخاب واژه‌هایی می‌رود که برایش دردسرساز نشود و آخرسر هم از بیان منظور خود عاجز است. حاصل این ترس از بیان عقاید، گفتگویی ناملموس و نه‌چندان جالب شده است که آدم را وامی‌دارد رو بیاورد به گفتگوهای صریح و شفاف رسانه‌هایی چون بی‌بی‌سی و من‌وتو.
amirbala1371

amirbala1371

1 هفته پیش
برنامه رو چالشی تر کنین. در حد شعار باقی نمونین. به مهمان بگین راهکار عملی ارائه بده و در تئوری و آرمان ها باقی نمونه. ضمنا مثل برنامه قبل صرفا متفکرین یک طرف رو دعوت نکنین. شما بیننده هایی با کثرت نگرش ها دارین که باید به اونها احترام گذاشت. تئوریسین های جناح دیگه هم توی این مسیر مفید هستن.
ali_m7

ali_m7

1 هفته پیش
وقتی گفته میشه ما بی طرفیم تنو بدن مون میلرزه خدا به خیر کنه...
خط قرمز
خط قرمز سلام و ارادت فکر کنم اگر سابقه پیج رو یه نگاهی بندازید تا حدی به بی طرف بودن برنامه مطمئنن بشید. خیلی ممنونم از شما