در حال بارگذاری
پخش خودکار بعدی:
؟
با فعال بودن پخش خودکار، در صورتی که سایت را رها نکرده باشید، پس از پایان نمایش، ویدیو بعدی پخش می‌شود.
Loading...

بالن ارتفاع بلند باور 1 فیلم پرواز و تله متری دیتا و تصویر

699
فیلم ریکاوری یا پیدا شدن بالن را جداگانه بارگذاری می نمایم. بالن ارتفاع بلند یا High Altitude Balloon یکی از سامانه های هوافضایی سبکتر از هواست که کاربرد های زیادی دارد اما هنوز در ایران شناخته نشده است. این نسل از بالنها در کنار کشتی هوایی ارتفاع بلند به علت داشتن مداومت پروازی بالای چند هفته، و دور بودن از دید رادار ها، آینده هوافضا را تشکیل می دهند. نمونه بالن رو در پروژه لون Loon گوگل خواهید دید. اطلاعات بیشتر در مورد بالن باور 1 بسیج را می توانید در سایت Havafaza.org ببینید.
دیدگاه‌ها
 1. 3 سال پیش
  ممنون از کجا تهیه کردید بالون رو؟ قیمتش (در چه سالی)؟
  1. خود بالن رو 700 خریدیم 31 شهریور 92 همون موقع نمونه بالن رو 3 میلیون میفروختند .
 2. 4 سال پیش
  با سلام در ابتدا به همه ی شما عزیزان تبریک میگم و براتون ارزوی موفقیت میکنم...اما کارتون یک اشکال هم داره( البته به نظر من)... هرچقدر اطلاعات این پرواز رو چک کردم، چیزی درمورد حجم بالون، گاز استفاده شده، وزن محموله و...اطلاعاتی نبود!...من از علاقه مندان به این حوزه هستم و دوست دارم به طور جدی این مقوله را ادامه بدم (البته رشته تحصیلی ام این نیست)...خوشحال میشم اگر بتونم کمکی کنم..یا علی
  1. بالن یک کره با قطر 4.5 متر بود، 12 کیلو لیفت میداد. که پیلود ما 6 کیلو بود. گاز هم هیدروژن بود چون پول نداشتیم هلیوم بخیرم. دیگه چه اطلاعاتی لازم دارید؟
 3. 4 سال پیش
  مرسی از همت شما
 4. فیلم ریکاوری رو تو بخش ویدئو های پاسخ گذاشتم، یا حق