در حال بارگذاری
پخش خودکار بعدی:
؟
با فعال بودن پخش خودکار، در صورتی که سایت را رها نکرده باشید، پس از پایان نمایش، ویدیو بعدی پخش می‌شود.

شب و روز، خورشید گرفتگی و فصل ها در زمین تخت

5,167
2 سال پیش
علم و تکنولوژی
دیدگاه‌ها
 1. 1 سال پیش
  سلام با دیدگاه زمین تخت چطور زاویه های مختلف تابشی خورشید رو در یک وقت معین در مکان های مختلف ثابت می کنید؟ امتحان زاویه دار بودنش هم خیلی سادست کافیه دو تا میله ی بلند رو با فاصله چند کیلومتر از هم بزارید.
 2. 2 سال پیش
  منظورم اینه که کروی بودن زمین باعث میشه قسمتای از زمین از تیررس پرتوهای خورشید دور بمونه و اگه زمین صاف باشه منطقی اینه که قسمت های بیشتری از زمین با نورش روشن بشه .
  1. نور خورشید توسط جو غلیظ به شدت کاهش پیدا میکنه ولی حتی در شب اگر با دوربین های مخصوص تصویر برداری کنید نور خورشید بصورت خیلی جزیی در افق دیده میشه و این نشون میده خورشید دور و نزدیک میشه و درحال چرخش به دور زمینه اما در یک کره این امکان نداره
 3. فرض هم بگیریم حساب کردید خب الان به بحث ما چه ربطی داره؟ اینکه قدرت اشعه خورشید با سفر دوهزار کیلومتری شما کاهش پیدا نمیکنه نشان از کروی بودن زمینه؟ من دقیق متوجه منظور شما نشدم! خورشید ضعیف و قوی نداریم بحث شما مثل این میمونه که چون یک بخاری از یک خانه کوچکتره بنابراین نمیتونه خانه رو گرم کنه و نیاز به بخاری هم اندازه خانه داریم!
 4. 2 سال پیش
  با توجه به ارتفاع حدودی خورشید که خودتون قبول دارید و قدرت پرتو افشانی و گرمایی خورشید چطور میشه مدلی که از تاریکی و غروب در بالا ارائه شده رو قبول کرد ؟ چون با این قدرت خورشید که ما در سفرمون مثلا دو هزار کیلومتر میریم و قدرتش تغییری نمیکنه فقط پنهان شدنش پشت جسمی هستش که میتونه قدرتشو بگیره و این همون گرد بودن زمینه اگه زمین تخت باشه باید سطح بیشتری از زمین و در ساعت های طولانی تر روز و شب باشن. برای مدل بالا به خورشیدی ضعیف تر احتیاجه
  1. تاریکی و غروب چه ربطی به نوع خورشید داره؟ غروب و طلوع که شدت نور کم میشه مربوط به عبور نور از لایه جو هست!از کجا میدونید تغییر نمیکنه؟ مگه حساب کردید؟