در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
کلیپ های سینمای ایران ویدیو‌های لحظه های درخشان
بازگشت به کانال

ویدیوهای لحظه های درخشان

 • لحظه های ماندگار - «برجام»؛ چی فکر می کردیم، چی شد؟

  5,572 بازدید

  پرویز شهبازی از کارگردان های هوشمند با دغدغه های اجتماعی ست. «مالاریا« اگرچه در جشنواره فجر توفیقی نیافت، اما در برخی جشنواره های بین المللی، جوایزی برای فیلم و کارگردان را به همراه داشت. سکانس فوق به خوبی بیانگر هوشمندی شهبازی و ثبت لحظاتی تاریخی و استفاده از آن درجهت بیان مناسب موقعیت زمان و مکان و شرایط قصه است.

 • برای گرامیداشت «روز معلم»

  965 بازدید

  «حوض نقاشی»: نوشته حامد محمدی و کارگردانی مازیار میری و «دل شکسته» به نویسندگی و کارگردانی علی روئین تن

 • لحظه های درخشان - آتش سبز

  4,127 بازدید

  «آتش سبز» (۱۳۸۶) نوشته و کارگردانی محمدرضا اصلانی را می توان تجربه ای موفق در ترکیب معماری ایرانی، موسیقی ایرانی ، مینیاتور ایرانی و اساطیر و افسانه های ایرانی دانست. داستان آتش سبز برگرفته از روایت کهن و اساطیری سنگ صبور است. اصلانی در مورد این فیلم می گوید: در حقیقت قصه هایی که در 7 بخش در این فیلم خوانده می شود همه مربوط به خود استان کرمان بوده و در این شهر اتقاق می افتد و همه هم مستند هستند.

 • لحظه های درخشان - سرزمین خورشید

  651 بازدید

  سرزمین خورشید(1375) نوشته و کارگردانی احمدرضا درویش از درخشان ترین آثار حوزه جنگ سینمای ایران است. فیلم با نگاهی سینمایی به جنگ و آثار آن بر انسان های متفاوت و تحول آن ها می پردازد. بازی های درخشان بازیگران و مجموعه عوامل پشت صحنه و البته فیلم نامه ای دقیق، فیلم را در زمره آثار درخشان سینمای ایران قرار داده.

 • لحظه های درخشان - روزگاری من اینجا خونه داشتم

  939 بازدید

  #لحظه_های_درخشان روزگاری من اینجا خونه داشتم «کلاه قرمزی و سروناز» (۱۳۸۱) با کارگردانی ایرج طهماسب و نویسندگی ایرج طهماسب و حمید جبلی، دومین ساخنه سینمایی از سه گانه کلاه قرمزی بود. ایرج طهماسب، فاطمه معتمد آریا، رضا فیض نوروزی، رضا عطاران و خسرو احمدی از جمله بازیگران این فیلم و صداپیشگان اصلی آن هم حمید جبلی (کلاه قرمزی، پسرخاله و عموجان) و فاطمه معنمد آریا (سروناز) بودند.

 • لحظه های درخشان - دایره مینا

  4,113 بازدید

  «دایره مینا»(1353) پنجمین فیلم داریوش مهرجویی و دومین همکاری وی با غلامحسین ساعدی است. ساعدی که خود پزشک بود و با معضل خون های آلوده از نزدیک آشنا؛ با واقع نمایی به این معضل پرداخت. لذا فیلم افشاگر ماجراهای دردناکی از روند تجارت خون گردید.فیلم تا سال 1357 توقیف بود. از جهتی نیز فیلم در تکوین سازمان انتقال خون نیز بسیار موثر افتاد.

 • لحظه های درخشان - چهارشنبه 19 اردیبهشت

  7,771 بازدید

  وحید جلیلوند در اولین اثر سینمایی خود در مقام کارگردان، توفیق کسب دو سیمرغ بهترین فیلم و بهترین کارگردانی از بخش «نگاه نو» (فیلم های اول) جشنواره فجر را نصیب فیلم نمود.داستان فیلم شامل سه اپیزود است که در نهایت در هم ادغام می گردد. بازی های کنترل شده این فیلم نیز غالبا از بهترین نقش آفرینی های بازیگرانش است. سحر احمدپور نیز در اولین حضور سینمایی خود بسیار خوش درخشید.

 • لحظه های درخشان - سنتوری

  3,643 بازدید

  سنتوری(1385) از آثار ماندگار داریوش مهرجویی است که با حاشیه های فراوانی توام بود. این فیلم پس از نمایش در جشنواره فجر و با دریافت دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگری مرد و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، با توقیف مواجه شد و رنگ پرده را ندید و تنها پس از فوت تهیه کننده (فراز فرازمند) با اعمال سانسور، مجوز اکران ویدیویی گرفت.

 • روز معلم گرامی باد - ای ایران

  2,667 بازدید

  فیلم «ای ایران» به طور نمادین به روند انقلاب در شهری کوچک می پردازد. ناصر تقوایی این فیلم را در سال 1368 ساخت. بازی اکبر عبدی در این فیلم، بسیار تماشایی ست. ویدیوی حاضر بیانگر تضاد نظامی گری و آموزش فرهنگ است. حمید جبلی و غلامحسین نقشینه نیز از بازیگران این فیلم هستند

 • لحظه های درخشان - زندگی جای دیگریست

  4,416 بازدید

  داود (حامد بهداد) که در رفتار خانوادگی به شدت از الگویی پدرسالارانه تبعیت می کند ؛ از همسر قبلی خود جدا شده و اکنون با نفیسه (یکتا ناصر) که هم صیغه اوست و هم به امور خانه داری و مراقبت از فرزندان مشغول است ؛ به همراه دو فرزند خود زندگی می کند و هر گونه تماس با مادر را برای فرزندان قدغن کرده . . .بازی دختر نوجوان(ثمین حاجی مختاری) در این سکانس بسیار درخشان است. البته باید به منوچهر هادی تبریک گفت .

 • لحظه های درخشان - داش آکل

  16,947 بازدید

  «حاجی صمد»به هنگام مرگ، «داش آکل» را وکیل و وصی خود می کند و تمام داریی های خود را به او سپرده و در ضمن او را قیم دختر خود «مرجان» می کند . داش آکل با دیدن مرجان سخت دل به او می بندد اما مطرح کردن آن را دور از جوانمردی دیده و در عوض به میخوارگی پناه می برد . در شب عروسی مرجان، «داش آکل» (بهروز وثوقی) که از فرط مستی به زحمت روی پا بند است، با «کاکا رستم» (بهمن مفید)، رقیب دیرینه مواجه می شود . . .

 • لحظه های درخشان - دفاعیه پسرخاله

  5,135 بازدید

  «کلاه قرمزی و بچه ننه» که سومین فیلم بر اساس شخصیت های ماندگار «کلاه قرمزی و پسرخاله» است در سال 1390 تولید شد . یکی از محورهای آن ماجرای شیطنت های شخصیت «پسر عمه زا» است که منجر به دادگاهی شدن کلاه قرمزی و پسرعمه زا می شود . در این میان «پسرخاله» ، دفاع از بستگان خود را به عهده می گیرد و . . .

 • لحظه های درخشان - بوسیدن روی ماه

  2,406 بازدید

  پس از کشف پیکر حسین ، فرزند احترام اسادات (شیرین یزدان بخش) در تجسس های مناطق جنگی ، او از بنیاد شهید تقاضا می کند که پیکر حسین را با همرزمش محمد ، پسر فروغ خانم ، همسایه دیرینش ، جابجا کرده و به وی اطلاع دهند که پیکر پسر شهیدش کشف شده ؛ اما پس از مخالفت آقای فیض ( صابر ابر) مدیر جدید بنیاد ، او دست به دامن حاج مصطفوی (مسعود رایگان) ، مدیر قبلی بنیاد ، می شود و از او تقاضای کمک می کند .

 • لحظه های درخشان - به رنگ ارغوان

  3,988 بازدید

  فیلمی (1383) نوشته و کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا ، پس از 4 سال توقیف در سال 1388 به جشنواره فجر راه پیدا کرد و در اسفند همان سال نیز اکران شد . حاصل آن نیز کسب 5 سیمرغ بلورین از جمله جایزه نگاه مردمی بود .هوشنگ(حمید فرخ نژاد) که از مامورین امنیتی است برای دستگیری «شفق» که احتمال می رود برای دیدن دخترش «ارغوان»به ایران برگردد ؛کمین می کشد . اما به ارغوان دل می بازد . . .

 • لحظه های درخشان - خون بازی

  7,858 بازدید

  همکاری رخشان بنی اعتماد و محسن عبدالوهاب همیشه درخشان بوده . نمونه بارز آن هم فیلم «گیلانه» است . «خون بازی» (۱۳۸۵) با نگاهی بی سابقه به معضل اعتیاد می پردازد . بازی تاثیر گذار باران کوثری ( که برای وی چند جایزه نیز به همراه داشت ) و بقیه اعضای تیم بازیگری در کنار هنرنمایی همه عوامل پشت صحنه ، این فیلم را به عنوان اثری درخشان در کارنامه سینمای ایران ثبت کرد .

 • آرامش در حضور دیگران - لحظه های درخشان

  4,778 بازدید

  مشاجره زنده یادان منوچهرآتشی و محمد علی سپانلو در فیلم «آرامش در حضور دیگران» ،از لحظه های کمیاب سینمای ایران است .اولین ساخته بلند تقوایی(۱۳۴۸)به دلیل درونمایه سیاسی و انتقادی آن و تصویر واقع نما از جامعه ای در حال سقوط و نمایش پوچی زندگی یک افسر عالیرتبه ارتش شاه، از طرف اداره سانسور توقیف شد.اما فرخ غفاری آن را در سال ۱۳۴۹ در جشن هنر شیراز به نمایش درآورد و پس از آن دوباره توقیف شد .

 • لحظه های درخشان - زندگی با چشمان بسته

  13,645 بازدید

  محصول سال 1387 و به کارگردانی رسول صدر عاملی است . علی (حامد بهداد) پس از سال ها دوری از خانه ، پس از بازگشت ، با سوءظن اهالی محل و پدر و مادر خود نسبت به رفتارهای خواهرش پرستو (ترانه علیدوستی) مواجه می شود . و با علم به اینکه دوستش امید (پولاد کیمیایی) همچنان عاشق پرستو است ، تصمیم می گیرد به منظور کشف حقیقت و گرفتن حرف راست از پرستو ، سه نفری بازی دوران کودکی خود را انجام دهند . . .

 • لحظه های درخشان - تنگسیر

  11,161 بازدید

  از درخشان ترین سکانس های فیلم "تنگسیر" به نویسندگی و کارگردانی امیر نادری بر اساس داستان "تنگسیر" از صادق چوبک

 • تیتراژ درخشان "روبان قرمز"

  3,291 بازدید

  لاک پشتی سفری از دریا به صحرای خشک آغاز می کند و در لحظه ای اتومبیل برای پیاده کردن محبوبه (آزیتا حاجیان) توقف می کند . که اگر پیاده شدنی درکار نبود دیگر در پایان فیلم شاهد شنای این لاک پشت در چشمه نبودیم . "روبان قرمز" ، استعاری ترین فیلم ابراهیم حاتمی کیا و برداشت او از مفاهیم فلسفی و جاودانه است . لطفا ویدیو را تا آخر ببینید توضیح بیشتر در telegram.me/lranianmovieclips

 • لحظه های درخشان - سوت پایان

  2,975 بازدید

  "سوت پایان" ( محصول ۱۳۸۹ ) دومین تجربه سینمایی خانم نیکی کریمی ، موفق به دریافت چند جایزه بین المللی شد . در این فیلم ایشان به سراغ موضوع حساسی چون قصاص رفته اند و لجظه انتخابی فعلی نیز تلاش ایشان در مقام یک مستند ساز برای گرفتن بخشش از اولیای دم است .

 • روز معلم مبارک - دهلیز

  2,657 بازدید

  احسان (رضا عطاران) معلمی است که به خاطر عصبانیت ناگهانی در یک نزاع خیابانی مرتکب قتل شده و محکوم به قصاص . همه تلاش های همسرش برای انصراف اولیای دم از اجرای حکم شکست خورده و او که منتظر قصاص نفس است از زندان به مرخصی آمده . اما او معلم است ، بافرهنگ و صبور - گرچه یک بار دچار غفلت شده و کیست که اشتباه نکند - در این واپسین روزهای عمر ، فرهنگ درست زیستن را به فرزندش می آموزد .

 • روز جهانی کارگر مبارک - قصه ها

  3,968 بازدید

  بخشی از فیلم " قصه ها" ، آخرین ساخته خانم رخشان بنی اعتماد به پاس گرامی داشت روز جهانی کارگر . متاسفانه سینمای ایران در پرداختن به مشکلات این طبقه زحمتکش بسیار فقیر است .

 • لحظه های درخشان - آواز گنجشک ها

  9,652 بازدید

  « آواز گنجشک ها » به نویسندگی ، تهیه کنندگی و کارگردانی مجید مجیدی ، نماینده ایران در اسکار ۲۰۰۹ بود . همچنین این فیلم برنده دو سیمرغ بلورین – کارگردانی و تدوین – از جشنواره فیلم فجر شد و نیز رضا ناجی برای بازی در این فیلم ، برنده خرس نقره ای ازجشنواره فیلم برلین – ۲۰۰۸ – گردید . حسن حسندوست تدوین فیلم را بر عهده داشت و مهران کاشانی نیز در نوشتن فیلمنامه مشارکت داشته .

 • لحظه های درخشان - چهارشنبه سوری

  10,125 بازدید

  کارگردان : اصغر فرهادی - نویسندگان فیلمنامه : اصغر فرهادی و مانی حقیقی - بازی ها : حمیدفرخ نژاد - هدیه تهرانی - ترانه علیدوستی و پانته آ بهرام - لحظه های انتخابی ، بخشی از سکانس گره گشایی فیلم است و پایان بدون دیالوگ آن نشانی از هوشمندی فیلمنامه نویسان .

 • لحظه های درخشان - چند متر مکعب عشق

  3,242 بازدید

  عبدالسلام ( نادر فلاح ) که یک مهاجر افغان است، به همراه دخترش مرونا ( حسیبا ابراهیمی ) در یک کارگاه مشغول کار و زندگی است . صابر ( ساعد سهیلی ) کارگر ایرانی همان کارگاه ، عاشق مرونا شده و اکنون عبدالسلام از ماجرا باخبر شده . توضیح ببیشتر در کانال تلگرام telegram.me/lranianmovieclips

 • " آقا یوسف " ، فیلمی که باید دید!

  5,030 بازدید

  " آقا یوسف " ، دومین ساخته دکتر علی رفیعی است . مهدی هاشمی برای بازی در این فیلم ، موفق به دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر گردید . همچنین این فیلم در دو رشته بهترین فیلمنامه ( دکتر علی رفیعی ) و بهترین بازیگر مکمل مرد ( شاهرخ فروتنیان ) نیز کاندیدای دریافت سیمرغ بود .

 • لحظه های درخشان - روبان قرمز

  4,945 بازدید

  " روبان قرمز" (1377) بی تردید سمبلیک ترین و بالطبع جهانی ترین اثر ابراهیم حاتمی کیا است . داستان فیلم گرچه وامدار جنگ تحمیلی است ولی در عین حال می توان داستان آنرا به هر زمانی ( چه گذشته و چه آینده ) تعمیم داد . اگر نبود بازی سه تن از برجسته ترین بازیگران ایران ، شاید چنین اثر جسارت آمیزی هیچ گاه شکل نمی گرفت . نشانی ما در تلگرام : telegram.me/lranianmovieclips

 • لحظه های درخشان - دونده

  3,768 بازدید

  " دونده " (1363) - به کارگردانی امیر نادری اولین فیلم ایرانی بعد از انقلاب است که در آنسوی مرزها مورد توجه واقع شد و جوایزی نیز کسب کرد . امیر نادری که پیش از این تجربه ساخت چند فیلم را در کارنامه سینمایی خود داشت ، شخصیت "امیرو" فیلم را به مانند اثر دیگرش " ساز دهنی " و بعدها " آب ، باد ، خاک " از تجارب شخصی الهام گرفته . بخش انتخابی از سکانس های پایانی فیلم است که ابتدای آن حذف گردیده .

 • لحظه های درخشان - نیاز

  3,330 بازدید

  "نیاز" (1370) به کارگردانی علیرضا داودنژاد بی شک از درخشان ترین آثار سینمای ایران است . داودنژاد با استفاده از سناریوی خوب و با بهره گیری از دو نابازیگر در نقش های اصلی و البته شهره لرستانی و محمدرضا داودنژاد موفق به خلق اثری انسانی ، مورد تحسین قریب به اتفاق مردم و کارشناسان گشت . فیلم موفق به دریافت جوایز متعدد داخلی و خارجی ، از جمله سیمرغ بلورین بهترین فیلم از جشنواره فیلم فجر گردید .

 • لحظه های درخشان - نرگس

  6,038 بازدید

  " نرگس " (1370) به کارگردانی رخشان بنی اعتماد موفق به دریافت دو سیمرع بلورین ( کارگردانی و موسیقی متن ) از دهمین جشنواره فیلم فجر گردید . عادل ( ابوالفضل پور عرب ) به علل مختلف ، از جمله اختلاف سنی با همسر خود آفاق ( فریماه فرجامی ) تصمیم به ازدواج مجدد با نرگس ( عاطفه رضوی ) میگیرد . آفاق علیرغم مخالفت در مراسم خواستگاری نقش مادر عادل را بازی می کند . آفاق و عادل از طریق دزدی زندگی می گذرانند .

 • لحظه های درخشان - باشو غریبه کوچک

  7,728 بازدید

  هرچند در انتخاب " لجظه های درخشان " سعی می کنم که گوشه های کمتر پرداخته شده فیلم ها در معرض دید علاقمندان ( جهت یادآوری ) قرار گیرد اما از این سکانس واقعا نتونستم چشم پوشی کنم . باری بخشی از یکی از درخشان ترین آثار سینمای ایران تقدیم به شما علاقمندان . "باشو غریبه کوچک "(به نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی ) درسال 1364 تولید و در سال 1369 پس از 5 سال توقیف به نمایش درآمد .

 • لحظه های درخشان - ضد گلوله

  6,365 بازدید

  دو سکانس از " ضد گلوله " (1389) ساخته مصطفی کیایی با بازی درخشان ژاله صامتی .مصطفی کیایی در سی امین دوره جشنواره فیلم فجر برای نوشتن فیلمنامه این فیلم موفق به دریافت سیمرغ شد . مصطفی کیایی با استفاده بجا از طنز موقعیت در سراسر فیلم ، آنرا به اثری جذاب دیدنی تبدیل نموده . البته بازی بی نقص مهدی هاشمی در باورپذیری نقش بسیار موثر بود .