در حال بارگذاری

همه ویدیو ها

 • روی خط نانو: کاربردهای فناوری نانو از نخ تا هواپیما

  63 بازدید

  این دومین ویدیو از مجموعه روی خط نانو است. در این ویدیوی کوتاه گزیده‌ای از محتوایی که از طریق شبکه های رادیویی و تلویزیونی منتشر شده است را می‌توانید مشاهده کنید.

 • روی خط نانو: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از موفقیت شرکت های نانویی می گوید

  46 بازدید

  این اولین ویدیو از مجموعه روی خط نانو است. از این به بعد گزیده ای از محتوایی که از طریق شبکه های رادیویی و تلویزیونی منتشر می شود را در قالب یک ویدیو از طریق کانال «آپارات نانو در ایران» منتشر می کنیم.

 • با فناوری نانو متمرکز باقی بمانید!

  491 بازدید

  در این ویدیو با عایق صوت نانویی ساخت ایران که توسط مجتمع صنایع نساجی نگین رز سپاهان تولید و به بازار عرضه شده است آشنا می شوید و عملکرد آن را در مقایسه با پشم سنگ با ضخامت های مختلف مشاهده می کنید.

 • نگران لک شدن لباس کودکان نباشید!

  169 بازدید

  در این ویدیوی کوتاه تفاوت لباس نانویی با لباس معمولی را مشاهده می کنید. این لباس ها توسط دستگاه ایرانی پلاسمادژ و با بهره گیری از فناوری نانو ضد آب و لک شده اند.

 • صادرات یک میلیارد دلاری محصولات نانو تا سال 1404

  53 بازدید

  دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، در مراسم اختتامیه جشنواره «نانو و رسانه» به سخنرانی پرداخت و نکاتی از چشم انداز صنعتی و تجاری فناوری نانو را برای اصحاب رسانه بیان کرد. این مراسم روز دو شنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۷ در باغ کتاب تهران با حضور مسئولان ستاد توسعه فناوری نانو و فعالان رسانه ای معرفی شدند.

 • برگزیدگان جشنواره نانو و رسانه معرفی شدند

  60 بازدید

  هر ساله به منظور ارزیابی عملکرد رسانه ها، ستاد توسعه فناوری نانو اقدام به برگزاری جشنواره «نانو و رسانه» و تجلیل از «رسانه های برتر» و «افراد با عملکرد برتر» در ترویج فناوری نانو می کند. برترین رسانه ها و فعالان خبری حوزه فناوری نانو در سال ۹۶، روز دو شنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۷ در باغ کتاب تهران با حضور مسئولان ستاد توسعه فناوری نانو و فعالان رسانه ای معرفی شدند.

 • از این باند خون نمی چکد!

  162 بازدید

  در این ویدیوی کوتاه عملکرد باند پانسمان زخم بهینه شده با فناوری نانو را در مقایسه با باند معمولی مشاهده می کنید. باندهای نانویی با بهره گیری از خواص فناوری نانو جذب بسیار بالاتری نسبت به باندهای معمولی دارند. این خاصیت به وسیله دستگاه ایرانی پلاسماتکس بر روی باندهای تولیدی شرکت باند و گاز و پنیه کاوه اعمال شده است.

 • دانش آموزان از جلبک دریایی محصول نانویی تولید می کنند

  98 بازدید

  در این گزارش خبری با دستاورد علمی دانش آموزان بوشهری که توانسته اند از جلبک های خلیج فارس محصول نانویی تولید کنند آشنا می شوید.

 • بتنی که هم سبک تر است هم مقاوم تر

  197 بازدید

  در این ویدیوی کوتاه مقایسه بتن معمولی را با بتن مقاوم نانویی مشاهده می کنید. بتن مقاوم نانویی توسط شرکت مهندسی طرح وندیداد با بهره گیری از فناوری نانو در ایران تولید می شود.

 • تولید صنعتی نانوبتن در شرکت دانش بنیان آپتوس ایران

  74 بازدید

  در این گزارش خبری با برخی از دستاوردهای نانویی شرکت دانش بنیان آپتوس ایران آشنا می شوید.

 • سیناآمفولیش؛ نانودارویی برای بیماران مبتلا به سالک

  35 بازدید

  هشدار: این ویدیو حاوی تصاویر دردناک و ناراحت کننده است. در این گزارش خبری با نانوداروی ایرانی سینا آمفولیش که به منظور درمان بیماری سالک تولید شده و به صورت موضعی قابل استعمال است آشنا می شوید. این نانودارو توسط شرکت دانش بنیان اکسیر نانوسینا و با بهره گیری از فناوری نانو تولید شده است.

 • به کارگیری کفپوش های نانویی در بیمارستان آتیه همدان

  نانو و صنعت
  151 بازدید

  شرکت بسپارسازان ایرانیان (بساپلیمر) تولیدکننده محصولات پلیمری با فناوری پیشرفته است. این شرکت توانسته کف پوش های مایع نانویی را تولید و روانه بازار کند که منجر به محافظت از کف، افزایش طول عمر آن و ایجاد یک فضای بهداشتی می شود. کف پوش های نانویی تولیدی این شرکت تاکنون به مراکز و شرکت های بسیاری عرضه شده است، در این ویدئو به کارگیری این نانوکفپوش ها در بیمارستان آتیه همدان را مشاهده می کنید.

 • ساخت دستگاه پلاسمای سرد اتمسفری؛ این بار در مقیاس صنعتی

  نانو و صنعت
  67 بازدید

  شرکت آدیکو از جمله شرکت های صاحب پلتفرم فناوری در ICAN است. این شرکت به عنوان راهبر تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در داخل کشور، به دنبال تامین طیف وسیعی از تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در زمینه های مختلف فناوری با کاربردهای مختلف در صنایع است. این شرکت به تازگی دستگاه پلاسمای سرد اتمسفری را در مقیاس صنعتی و با طراحی و قابلیت های جدید عرضه کرده است که به منظور پردازش سطح منسوجات مورداستفاده قرار می گیرد

 • کودک شما نمی تواند این موکت را خیس کند!

  141 بازدید

  در این ویدیوی کوتاه تفاوت موکت نانویی با موکت معمولی را مشاهده می کنید. موکت نانویی توسط دستگاه ایرانی پلاسمادژ و با بهره گیری از فناوری نانو ضدآب شده است.

 • مستند تلویزیونی معجزه امید - شرکت نانومتری پژوه

  93 بازدید

  در این مستند تلویزیونی، دستاوردها و خدمات شرکت نانومتری پژوه مورد بررسی قرار گرفته و ضمن گفتگو با مدیران این شرکت دانش بنیان، کارکردهای تجهیزات و محصولات تولیدی این شرکت در مراکز پژوهشی و دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفته است.

 • با هندزفری نانویی شنا کنید!

  273 بازدید

  در این ویدیوی کوتاه تفاوت هندزفری معمولی با هندزفری آبگریزشده نانویی را مشاهده می کنید. این هندزفری با دستگاه ایرانی پلاسمادژ و با بهره گیری از فناوری نانو در برابر نفوذ آب مقاوم شده است.

 • قالب های نانویی با ضربه پتک هم نمی شکنند!

  115 بازدید

  در این ویدیوی کوتاه خواهید دید که قالب های بتنی بهبود یافته با فناوری نانو در برابر ضربات سنگین پتک هم مقاوم هستند و هیچ آسیبی نمی بینند. این قالب ها توسط شرکت سهند سازه بتن طراحی و تولید شده است.

 • چرا پاکشوما به سراغ استفاده از فناوری نانو رفته است؟

  519 بازدید

  شرکت تولیدی و صنعتی پاکشوما به عنوان یکی از بزرگترین صنایع تولیدی لوازم خانگی در کشور برای رفع برخی از مشکلات خطوط رنگرزی خود به سراغ استفاده از فناوری نانوی ایرانی رفته است. در این ویدیو با مزایای فناوری پوشش های تبدیلی زیرکونیومی، که محصول شرکت شیلفر فرایند پارس است و در حال حاضر به عنوان زیرساز رنگ در خطوط رنگرزی شرکت پاکشوما استفاده می شود، آشنا می شوید.

 • شیشه هایی که با قطره ها قهر هستند!

  108 بازدید

  در این ویدیو تفاوت شیشه های ضد آب را با شیشه های معمولی مشاهده می کنید. این شیشه ها توسط محلول هایی که با بهره گیری از فناوری نانو در شرکت نانو پاد شریف تولید شده است، پوشش داده شده و آبگریز شده اند.

 • لکه های روی مبل را فراموش کنید!

  184 بازدید

  در این ویدیو تفاوت پارچه های مبلی بهینه شده با فناوری نانو را با پارچه های مبلی معمولی مشاهده می کنید. این پارچه با استفاده از دستگاه ایرانی پلاسما دژ و با بهره گیری از فناوری نانو ضد آب و لک شده اند.

 • کاشی نانویی ضدلک چه تفاوتی با کاشی معمولی دارد؟

  720 بازدید

  در این ویدیو تفاوت عملکرد کاشی های نانویی ضدلک که در شرکت ایرانی بهسرام تولید شده است را با کاشی های معمولی مشاهده می کنید.

 • کفش ضد آب نانویی چه تفاوتی با کفش معمولی دارد؟

  300 بازدید

  در این ویدیو عملکرد کفشی را مشاهده می کنید که با استفاده از دستگاه ایرانی پلاسمادژ و با بهره گیری از فناوری نانو ضد آب شده است و برخلاف کفش های معمولی، آب به سطوح آن نفوذ نمی کند!

 • مستند روز نخست پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو

  نانو و صنعت
  349 بازدید

  در این ویدیو گزیده ای از سخنرانی های روز نخست پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو را به همراه گفتگوهای صورت گرفته با فناوران و صاحب نظران را می توانید تماشا کنید.

 • مستند روز دوم پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو

  نانو و صنعت
  3,817 بازدید

  در این ویدیو گزیده ای از سخنرانی های روز دوم پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو را به همراه گفتگوهای صورت گرفته با فناوران و صاحب نظران را می توانید تماشا کنید.

 • برترین شرکت های فناوری نانو را بشناسید

  نانو و صنعت
  186 بازدید

  جشنواره برترین های فناوری نانو، شرکت هایی که فعالیت قابل توجهی در عرصه ی تولید، فروش و صادرات محصولات با فناوری نانو را دارند ارزیابی و رتبه بندی می کند. با توجه به رصد بازار محصولات نانویی شرکت های فعال در این زمینه در سال 95 توانستند بازاری با حجم 7 هزار میلیارد ریال را به خود اختصاص دهند که از این مقدار بیش از 1200 میلیارد ریال معادل 35 میلیون دلار به بیش از 20 کشور جهان صادرات داشته اند.

 • نگاهی به طرح های نوآورانه در دهمین جشنواره فناوری نانو

  نانو و صنعت
  371 بازدید

  مانند سال های گذشته، در دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو، غرفه طرح های نوآورانه فناوری نانو یا نانومچ در طبقه دوم سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برپا شد. در طی ۴ روز برگزاری جشنوراه، فناوران برگزیده با حضور در این غرفه طرح های نوآورانه خود را به بازدیدکنندگان، صنعتگران و سرمایه گذاران ارائه کردند. در این گزارش ویدیویی، با تعدادی از طرح های ارائه شده در این جشنواره آشنا می شویم...

 • فناوری نانو: ثروتی برای صنعت، رفاهی برای خانه

  نانو و صنعت
  768 بازدید

  از نخستین روزهایی که موضوع فناوری نانو در کشور مورد توجه قرار گرفته است، شعار «تولید ثروت و افزایش کیفیت زندگی مردم» به عنوان آرمان توسعه این فناوری نوین انتخاب شده است و در حال حاضر نهادها و سازمان های مختلفی در جهت تحقق آن تلاش می کنند. در این مستند ویدیویی نگاهی به برنامه های تعاملی این فناوری با صنایع کشور و اثرات آن در افزایش کیفیت زندگی مردم خواهیم داشت...

 • تحقیقات دانشگاهی نانوالیاف چطور به ثروت تبدیل می شوند؟

  نانو و صنعت
  247 بازدید

  در نخستین همایش بین المللی نانوالیاف ایران که ۲۹ و ۳۰ مهرماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، متخصصان و کارشناسان حوزه نانوالیاف از ایران و چندین کشور فعال در این حوزه گرد هم آمدند و جوانب مختلف این فناوری نوظهور و اثرگذار را بررسی کردند. یکی از موضوعاتی که در این گردهمایی مورد بررسی قرار گرفت، راز ثروت آفرینی تحقیقات دانشگاهی حوزه فناوری نانوالیاف بود...

 • فناوری نانو در فن بازار نانوالیاف به چالش کشیده شد!

  نانو و صنعت
  340 بازدید

  فن بازار نانو الیاف با معرفی ۸ طرح برتر کسب و کار با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برای سرمایه گذاران و حامیان علاقه مند سی ام مهرماه ۱۳۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. این ۸ طرح پس از رقابت با ۴۲+۹۸ ایده فناورانه این فرصت را پیدا کردند که در حضور سرمایه گذاران داخلی، راه حل های نوآورانه و محصولات فناورانه خودشان را ارائه کنند...