در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
esecurity.ir ویدیو‌های فارنزیک - Forensic
بازگشت به کانال

ویدیوهای فارنزیک - Forensic

 • مهندسی معکوس نرم افزار

  535 بازدید

  یکی از مفاهیم علمی در حوزه امنیت و همچنین فارنزیک، محبث مهندسی معکوس یا Reverse Engineering می باشد.در این فیلم آموزشی که توسط استاد مهندسی معکوس جناب آقای منصف تهیه شده است به مباحثی پیرامون حوزه مهندسی معکوس اشاره شده است. در این فیلم به آشنایی با محیط OllyDbg و بخش های آن آشنا می شوید و یک نرم افزار نیز در این محیط یه روش Serial Phishing کرک و مهندسی معکوس خواهد شد.

 • تور آموزشی رایگان جرم شناسی در لینوکس - بخش ششم

  87 بازدید

  در همین راستا وب سایت Esecurity.ir تور آموزشی رایگانی را با عنوان جرم شناسی در لینوکس یا Linux Forensic تهیه نموده است. یکی از مهمترین موارد در فارنزیک کشف آخرین دسترسی ها و آخرین تغییرات در فایل ها می باشد. در این بخش از تور آموزشی جرم شناسی لینوکس با دستوری آشنا می شویم که آخرین دسترسی ها و تغییرات فایل ها را به ما نمایش می دهد.

 • تور آموزشی رایگان ابزارهای دوره CEH - بخش ششم

  263 بازدید

  همانطور که مستحضر هستید، یکی از دوره های پایه در حوزه امنیت شبکه و تست نفوذ، دوره آموزشی هکر اخلاقی یا CEH می باشد. با توجه به اهمیت دوره آموزشی CEH، این دوره هم به صورت حضوری و هم به صورت بسته آموزشی در اغلب موسسات آموزشی و همچنین در وب سایت Esecurity.ir هم تدریس می شوند.در بخش ششم از تور آموزشی رایگان ابزارهای دوره CEH به آشنایی با وب سایت Rpcclient و AD Explorer می پردازیم.

 • تور آموزشی ابزارهای فارنزیک - بخش ششم

  150 بازدید

  در این تور آموزشی قصد داریم تا شما را با ابزارهای کاربردی حوزه فارنزیک و جرم شناسی آشنا نماییم. به همین منظور در بخش ششم از تور آموزشی ابزارهای فارنزیک به آشنایی با ابزار WinPerefetchView می پردازیم.

 • تور آموزشی ابزارهای فارنزیک - بخش پنجم

  88 بازدید

  در این تور آموزشی قصد داریم تا شما را با ابزارهای کاربردی حوزه فارنزیک و جرم شناسی آشنا نماییم. ر این ویدیو با ابزاری آشنا خواهید شد که فایل هایی که با هر فرمت بر روی یک سیستم باز شده است را ردگیری می نماید و تعداد دفعات استفاده را نیز بیان می کند. به همین منظور در بخش پنجم از تور آموزشی ابزارهای فارنزیک به آشنایی با ابزار OpenSaveFileView می پردازیم.

 • تور آموزشی ابزارهای فارنزیک - بخش چهارم

  108 بازدید

  در این تور آموزشی قصد داریم تا شما را با ابزارهای کاربردی حوزه فارنزیک و جرم شناسی آشنا نماییم. به همین منظور در بخش چهارم از تور آموزشی ابزارهای فارنزیک به آشنایی با ابزار Last Activity View می پردازیم.

 • تور آموزشی ابزارهای فارنزیک - بخش دوم

  98 بازدید

  در این تور آموزشی قصد داریم تا شما را با ابزارهای کاربردی حوزه فارنزیک و جرم شناسی آشنا نماییم. یکی از ابزارهایی که نفوذگران در حملات سطح شبکه و کلاینت استفاده می نمایند ابزار متاسپلویت می باشد.به همین منظور در بخش دوم از تور آموزشی ابزارهای فارنزیک به آشنایی با ابزار Antimeter می پردازیم که از آن برای تشخیص وجود Meterpreter استفاده می شود.

 • Live Response با ابزارهای فارنزیکی

  210 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما اگر حتی دانش لازم برای برخورد و مواجه با یک Incident را هم نداشته باشیم چه باید کرد؟ در این فیلم آموزشی با استفاده از ابزارهایی مانند Redline، نحوه شناسایی حادثه و کسب اطلاعات مورد نظر در خصوص آن آموزش داده شده است. امیدوارم از این ویدیو هم لذت ببرید. موفق و سربلند باشید

 • Live Response و مموری فارنزیک

  144 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان گرامی. هنگامی که حادثه ای در حوزه فناوری اطلاعات رخ می دهد، انجام فرآیند مدیریت حادثه یا Incident Handling صورت می گیرد. همچنین بیشتر اقدام فارنزیکی در بخش Live Response برخورد با داده های فرار است، پس اقدام و استفاده از ابزارهای Memory Forensic در این بخش نیز به کار خواهد آمد. یکی از این ابزارها، Mem Gator است که در این فیلم به آن اشاره شده است.

 • تور آموزشی USB Forensic - بخش چهارم

  63 بازدید

  با سلام و عرض ادب خدمت کلیه دوستان و همراهان گرامی یکی از مباحثی که در حوزه فارنزیک حائز اهمیت می باشد و کارشناسان حوزه جرم شناسی دیجیتال باید با آن آشنایی داشته باشند، مبحث USB Forensic می باشد. با توجه به این موضوع شرکت دهکده امن فناورانه صبا، اقدام به برگزاری تور آموزشی رایگانی با موضوع USB Forensic نموده است. در بخش چهارم از این تور آموزشی به پیدا کردن کاربر و Timestamp می پردازیم.

 • تور آموزشی USB Forensic - بخش سوم

  95 بازدید

  با سلام و عرض ادب خدمت کلیه دوستان و همراهان گرامی یکی از مباحثی که در حوزه فارنزیک حائز اهمیت می باشد و کارشناسان حوزه جرم شناسی دیجیتال باید با آن آشنایی داشته باشند، مبحث USB Forensic می باشد. با توجه به این موضوع شرکت دهکده امن فناورانه صبا، اقدام به برگزاری تور آموزشی رایگانی با موضوع USB Forensic نموده است. در بخش سوم از این تور آموزشی به جمع آوری اطلاعات دستگاه USB می پردازیم.

 • تور آموزشی USB Forensic - بخش دوم

  85 بازدید

  با سلام و عرض ادب خدمت کلیه دوستان و همراهان گرامی یکی از مباحثی که در حوزه فارنزیک حائز اهمیت می باشد و کارشناسان حوزه جرم شناسی دیجیتال باید با آن آشنایی داشته باشند، مبحث USB Forensic می باشد. با توجه به این موضوع شرکت دهکده امن فناورانه صبا، اقدام به برگزاری تور آموزشی رایگانی با موضوع USB Forensic نموده است. در بخش دوم از این تور آموزشی به نحوه به دست آوردن اطلاعات کارخانه سازنده می پردازیم.

 • تور آموزشی USB Forensic - بخش اول

  316 بازدید

  با سلام و عرض ادب خدمت کلیه دوستان و همراهان گرامی یکی از مباحثی که در حوزه فارنزیک حائز اهمیت می باشد و کارشناسان حوزه جرم شناسی دیجیتال باید با آن آشنایی داشته باشند، مبحث USB Forensic می باشد. با توجه به این موضوع شرکت دهکده امن فناورانه صبا، اقدام به برگزاری تور آموزشی رایگانی با موضوع USB Forensic نموده است. در بخش اول از تور آموزشی USB Forensic به آشنایی با این مبحث می پردازیم.

 • آشنایی با تریاژ و مراحل آن

  541 بازدید

  در این فیلم آموزشی که برگرفته از دوره آموزشی جرم شناسی در ویندوز یا FOR500 می باشد به آشنایی با Triage Acquisition و مراحل آن می پردازیم. : یکی از مباحث مهم و اساسی این خواهد بود که همیشه در مواقع برخورد با حادثه دارای یک اضطرار و یا همان triage هستیم. شخص First Responder می بایست به این موضوع آگاه باشد و این اطلاع کمک خواهد نمود که در مواجه با حادثه Incident داده هایی ضروری را استخراج نماید.

 • فرآیند آنالیز در تحقیقات سایبری و فارنزیک

  120 بازدید

  با سلام و عرض ادب خدمت کلیه دوستان گرامی در این فیلم آموزشی که برگرفته از دوره آموزشی جرم شناسی در ویندوز یا FOR500 می باشد به چهار مرحله ای که در فرآیند تحقیقات فارنزیکی باید مد نظر قرار گیرد، اشاره می گردد که به ترتیب زیر می باشد: Determine Query Determine Best Method Condoct Query Analyze Results

 • تور آموزشی رایگان جرم شناسی در لینوکس - بخش چهارم

  553 بازدید

  با توجه به داده های بسیار مهمی که بر سطح مموری وجود دارد، کسب و جمع آوری این دست از داده ها در حوزه فارنزیک بسیار حائز اهمیت می باشد. در این فیلم آموزشی، برخی از دستوراتی که در مورد مموری فارنزیک کاربرد دارد، معرفی می گردد. منتظر بخش های بعدی تور آموزشی جرم شناسی در لینوکس یا لینوکس فارنزیک باشید. موفق و سربلند باشید

 • تور آموزشی رایگان جرم شناسی در لینوکس - بخش سوم

  368 بازدید

  یکی از پرکاربردترین سیستم عامل های دنیا در سطح سرور، سیستم عامل لینوکس می باشد. به همین خاطر جرم شناسی یا فارنزیک در سطح این سیستم عامل بسیار حائز اهمیت می باشد. در همین راستا وب سایت Esecurity.ir تور آموزشی رایگانی را با عنوان جرم شناسی در لینوکس یا Linux Forensic تهیه نموده است. یکی از موضوعاتی که در هنگام انجام فعالیت های فارنزیکی باید به دست بیاوریم، کاربرانی است که بر روی سیستم فعال هستند.

 • تور آموزشی رایگان جرم شناسی در لینوکس - بخش دوم

  342 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان گرامی یکی از اقدامات در مرحله آنالیز زنده یا همان Live Analyze مبحث فارنزیک ، جمع آوری اینکه چه فایل هایی بر روی سیستم باز شده اند و یا اینکه این فایل ها توسط چه پروسه و سرویس و چه کسی باز شده اند بسیار مهم می باشد. در بخش دوم از تور آموزشی جرم شناسی در لینوکس، دستوری به نام LSOF معرفی می گردد. منتظر بخش های بعدی تور آموزشی جرم شناسی در لینوکس باشید.

 • تور آموزشی رایگان جرم شناسی در لینوکس - بخش اول

  479 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و گرامی یکی از پرکاربردترین سیستم عامل های دنیا در سطح سرور، سیستم عامل لینوکس می باشد. به همین خاطر جرم شناسی یا فارنزیک در سطح این سیستم عامل بسیار حائز اهمیت می باشد. در همین راستا وب سایت Esecurity.ir تور آموزشی رایگانی را با عنوان جرم شناسی در لینوکس تهیه نموده است. محتوای این تور آموزشی در روز های شنبه و پنج شنبه در سایت و کانال Esecurity@ قرار داده می شود.

 • مهندسی معکوس نرم افزار - بخش دوم

  1,365 بازدید

  یکی از مفاهیم علمی در حوزه امنیت و همچنین فارنزیک، محبث مهندسی معکوس یا Reverse Engineering می باشد. در این فیلم آموزشی یک نرم افزار با تکنیک Patching مهندسی معکوس می گردد. برای شرکت در دوره مهندسی معکوس به آدرس http://esecurity.ir/item/352 مراجعه نمایید.

 • شناسایی فایل های اجرایی بر روی ویندوز

  352 بازدید

  محققان جرم یابی(Forensic) در سیستم های ویندوزی این امکان را دارند که فایل های اجرایی بر روی سیستم را کشف و استخراج نمایند . این امکان توسط قابلیتی به نام Prefetch File برای بازرسان فارنزیک فراهم می شود. در این ویدیو در خصوص این فایل و نحوه دسترسی به آن و معرفی ابزاری که به راحتی به محققان فارنزیک جهت دستیابی به این فایل ها کمک می نماید توضیحاتی داده شده است.

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش دهم

  505 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بحش دهم از تور آموزشی فارنزیک با کالی لینوکس به معرفی و کار کردن با ابزار missidentify می پردازیم. منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید. موفق و سربلند باشید

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش نهم

  327 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بحش نهم از تور آموزشی فارنزیک با کالی لینوکس به معرفی و کار کردن با ابزار autopsy می پردازیم. منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید. موفق و سربلند باشید

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش هشتم

  352 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بحش هشتم از تور آموزشی فارنزیک با کالی لینوکس به معرفی و کار کردن با ابزار DFF یا Digital Forensic Framework می پردازیم. منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید. موفق و سربلند باشید

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش هفتم

  299 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بحش هفتم از تور آموزشی فارنزیک با کالی لینوکس به معرفی و کار کردن با ابزار Scalpel می پردازیم. منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید. موفق و سربلند باشید

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش ششم

  335 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بحش پنجم از تور آموزشی فارنزیک با کالی لینوکس به مبحث جمع آوری اطلاعات با ابزار Volatility می پردازیم منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید. موفق و سربلند باشید

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش پنجم

  386 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بحش ششم از تور آموزشی فارنزیک با کالی لینوکس به مبحث جمع آوری اطلاعات فایل های اجرا شده و پروسس های مربوط به آن ها می پردازیم منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید. موفق و سربلند باشید

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش چهارم

  568 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بحش چهارم از تور آموزشی فارنزیک با کالی لینوکس به مبحث بسیار مهم ریکاوری می پردازیم و با ابزار foremost هم در این فیلم آشنا خواهیم شد منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید.

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش سوم

  394 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. پس از گرفتن ایمیج فارنزیکی از سطح هارد دیسک طبق استاندارد چرخه فارنزیک می بایست کار بر روی ایمیج را شروع کنیم. در این ویدیو به طور خلاصه در این باب صحبت شده و در ادامه یک ابزار بسیار حرفه ای با نام Sleuth kit که مخصوص کار فارنزیکی بر روی ایمیج هارد است معرفی می شود.

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش دوم

  517 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بخش دوم از دوره فارنزیک در کالی لینوکس به گرفتن رونوشت فارنزیکی (Forensic Image) می پردازیم. منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید.

 • تور آموزشی رایگان FWK - بخش اول

  674 بازدید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان و همراهان عزیز با تور آموزشی فارنزیک در کالی لینوکس یا FWK در خدمت شما هستیم. در بخش اول از دوره فارنزیک در کالی لینوکس به معرفی این تور و بخش های مختلف فارنزیکی که در کالی لینوکس وجود دارد می پردازیم. منتظر فیلم های بعدی ما در تور FWK باشید.

 • دوره آموزشی ردگیری هکر 3

  813 بازدید

  در سلسله مباحث گذشته، یعنی ردگیری هکر 1 و ردگیری هکر 2 ، به مطالب مختلفی در خصوص طریقه شناسایی یک هکر بر روی سیستم و نحوه انجام فعالیت وی پرداختیم و در حال حاضر مطالب تکمیلی در این خصوص را تحت عنوان دوره آموزشی ردگیری هکر3 طراحی نموده ایم که هم اینک با این دوره آموزشی در خدمت شما هستیم. اطلاعات بیشتر در لینک زیر http://esecurity.ir/item/265