در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
آکادمی چرخ ویدیو‌های ویدیوکست رادیکال
بازگشت به کانال

ویدیوهای ویدیوکست رادیکال

 • چرا رشد برای استارتاپ ها مهم است؟ (رادیکال بخش 11)

  848 بازدید

  همواره تأکید می شود که رشد برای استارتاپ ها خیلی مهم است. اما منظور از رشد چیست؟ آیا معیارهای مشخصی برای اندازه گیری رشد یک استارتاپ وجود دارد؟ آیا رشد، همیشه برای استارتاپ ها مفید است؟ چه رابطه ای بین رشد استارتاپ و سوددهی آن وجود دارد؟ آیا استارتاپی که سود خود را فدای رشد بیش تر می کند لزوماً به موفقیت خواهد رسید؟ پاسخ به این سوالات توسط محمدرضا فرحی و عطا افتخاری، مشاور سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری لوتوس پارسیان.

 • فرهنگ تیمی و منابع انسانی در استارتاپ ها (رادیکال بخش 10)

  852 بازدید

  منظور از فرهنگ تیمی یک استارتاپ چیست؟ چگونه می توان فرهنگ اولیه استارتاپ را که توسط موسسان آن به وجود آمده به کارمندان جدید استارتاپ منتقل کرد؟ نقش ارزش های مدیران یک استارتاپ در فرهنگ سازمانی آن چیست؟ چه راه هایی برای انتقال موثر فرهنگ سازمانی می توان به تمام اعضای تیم وجود دارد؟ پاسخ این سوالات را از زبان محمدرضا فرحی و فرزانه قلی پور، مدیر منابع انسانی پیچک بشنوید.

 • زندگی کارمندی یا راه اندازی استارتاپ؟ (رادیکال بخش 9)

  1,917 بازدید

  چگونه می توان شغل کارمندی را رها کرده و استارتاپ خود را راه اندازی کنیم؟ آیا این کار به ثروتمند شدن ما منجر خواهد شد؟ برای راه اندازی یک استارتاپ موفق چه مهارت هایی را باید کسب کرد؟ آیا پدید آمدن این همه استارتاپ در ایران نشانه ای مثبت است؟ علت رشد سریع تعداد استارتاپ ها در سال های اخیر چه بوده است؟ پاسخ این سوالات را در اپیزود نهم رادیکال از زبان محمدرضا فرحی، هم بنیان گذار بیمه بازار و فرنس بروس، هم بنیان گذار تخفیفان بشنوید.

 • راهکارهای مواجهه با بحران نرخ ارز (رادیکال بخش 8)

  703 بازدید

  با وجود تورم شدید، گرانی و بحران نرخ ارز در کشور، آیا امیدی به تبدیل نشدن به ونزوئلایی دیگر برای ایران وجود دارد؟ در این شرایط که معیشت مردم عادی نیز به خطر افتاده، استارتاپ ها چگونه به فعالیت خود ادامه دهند؟ آیا راهکارهایی وجود دارد که استارتاپ ها به کمک آن خود را در برابر شرایط نابسامان ارزی بیمه کنند؟ آیا روی آوردن به دلالی می تواند راهکار مناسبی برای استارتاپ ها باشد؟ در این بخش از رادیکال، محمدرضا فرحی به همراه احسان طریقت سعی در پاسخ به این پرسش ها دارند.

 • ویدیوکست استارتاپی رادیکال

  273 بازدید

  در ویدیوکست رادیکال به دغدغه های مهم کارآفرینان استارتاپی می پردازیم. در فصل اول رادیکال به مباحثی چون تاریخچه ی استارتاپ و کارآفرینی در ایران و جهان، تیم سازی در استارتاپ ها، اهمیت رشد در استارتاپ ها، مسائل حقوقی استارتاپ ها و ... خواهیم پرداخت. رادیکال را از طریق کانال تلگرامی، وبسایت و آپارات آکادمی چرخ دنبال کنید.

 • نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر استارتاپ ها (رادیکال بخش 7)

  460 بازدید

  منشأ نوسانات نرخ ارز در چند ماه اخیر چه بوده است؟ افزایش چند برابری نرخ ارز به رشد صادرات کشور کمک کرده، اما این افزایش چه اثری بر استارتاپ ها داشته است؟ آیا هزینه استارتاپ ها با افزایش نرخ ارز افزایش می یابد؟ در این صورت استارتاپ ها چگونه می توانند هزینه های خود را مدیریت کنند؟

 • حقایقی در مورد استارتاپ ها که نمی دانید (رادیکال بخش 6)

  738 بازدید

  شکست یک استارتاپ به چه معناست و چه عواملی منجر به شکست یک استارتاپ می شود؟ آیا تقلید از استارتاپ های موفق خارجی می تواند منجر به ایجاد استارتاپ موفق در ایران شود؟ در فضای فعلی کشور که سرمایه کافی برای استارتاپ ها وجود ندارد، چطور می توان مشکلات ناشی از نبود پول کافی را شناسایی کرد و این مشکلات را کنترل کرد؟ در اپیزود ششم ویدیوکست رادیکال میزبان فرشید هندی، مدیرعامل «رهنما وِنچِرز» هستیم و از تجربه گرانقدر وی در برخورد با ده ها استارتاپ می شنویم.

 • چالش های حقوقی استارتاپ ها (رادیکال بخش 5)

  646 بازدید

  چرا خیلی از استارتاپ ها توجهی به مسائل حقوقی نمی کنن؟ آیا عدم توجه به مسائل حقوقی می تونه باعث ایجاد چالش ها و بحران های جبران ناپذیر برای استارتاپ ها بشه؟ قراردادهای بین سرمایه گذار و استارتاپ باید چه ساختار و چه ویژگی هایی داشته باشه؟ پاسخ این سوالات رو در قسمت پنجم رادیکال ببینید. مهمان ویژه این قسمت: دکتر حسام کدیور، مدیر حقوقی رهنما وِنچِرز.

 • تاریخچه اکوسیستم استارتاپی ایران (رادیکال بخش 2-4)

  446 بازدید

  اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی ایران از کجا شروع شد؟ با اینکه خیلی از استارتاپ های امروزی که همه ما باهاشون سر و کار داریم، کارشون رو از اوایل دهه 90 شروع کردن، تاریخچه ی اولین کسب و کارهای نوآورانه ی ایرانی به دهه 70 برمی گرده. در این قسمت از رادیکال میزبان رضا زرنوخی، مدیرعامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران هستیم و از تجارب 25 ساله ی ایشون می شنویم.

 • تاریخچه اکوسیستم استارتاپی ایران (رادیکال بخش 1-4)

  647 بازدید

  اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی ایران از کجا شروع شد؟ با اینکه خیلی از استارتاپ های امروزی که همه ما باهاشون سر و کار داریم، کارشون رو از اوایل دهه 90 شروع کردن، تاریخچه ی اولین کسب و کارهای نوآورانه ی ایرانی به دهه 70 برمی گرده. در این قسمت از رادیکال میزبان رضا زرنوخی، مدیرعامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران هستیم و از تجارب 25 ساله ی ایشون می شنویم.

 • چالش های تیم سازی در استارتاپ ها (ویدیوکست رادیکال)

  3,257 بازدید

  در روزهای اول راه اندازی استارتاپ چهار عامل کلیدی اهمیت بسیار دارند: اول تیم دوم تیم سوم تیم و چهارم سایر عوامل! اهمیت تیم سازی و چالش های آن در استارتاپ ها موضوع گفتگوی محمدرضا فرحی، ناصر غانم زاده و احسان طریقت در اپیزود سوم از مجموعه ویدیوکست استارتاپی رادیکال است. سایر قسمت های ویدیوکست رادیکال را از طریق کانال تلگرام @farahi_mr و آپارات چرخ دنبال کنید.

 • تاریخچه سرمایه گذاری خطرپذیر در جهان (رادیکال بخش 2)

  754 بازدید

  اولین شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در دنیا چگونه به وجود آمد و این شرکت چگونه موجب رشد اکوسیستم کارآفرینی در جهان شد؟ قسمت دوم به صحبت درباره تاریخچه ی سرمایه گذاری جسورانه اختصاص داره. داستان اولین شرکت سرمایه گذاری جسورانه در کشور آمریکا و شکل گیری اکوسیستم کارآفرینی در ایران و جهان. با حضور محمدرضا فرحی (هم بنیان گذار استارتاپ بیمه بازار) و احسان طریقت (مدیر بازاریابی محتوایی کاله)

 • تاریخچه کارآفرینی و استارتاپ ها در جهان (رادیکال بخش 1)

  963 بازدید

  مفهوم کارآفرینی برای اولین بار در جهان چه زمانی مطرح شد؟ در این قسمت داستان هایی از 4000 سال پیش و اولین قوانین مربوط به کارآفرینی و سرمایه گذاری خطرپذیر را مرور می کنیم.

 • معرفی ویدیوکست رادیکال (رادیکال بخش 0)

  649 بازدید

  در این قسمت محمدرضا فرحی و احسان طریقت از اهداف ساخت رادیکال، مسیری که قراره دنبال کنه، مهمون های هر قسمت و سورپرایزهای رادیکال صحبت می کنند.