در حال بارگذاری

ویدیوهای ژنتیک

 • آیا افراد مجرد هم میتوانند مشاوره ژنتیک شوند؟

  841 بازدید

  آیا در زمان مجردی و قبل از ازدواج هم میتوانند مشاوره ژنتیک انجام دهند؟ صحبت های دکتر سعید رضا غفاری ،متخصص ژنتیک در مرکز درمان ناباروری ابن سینا را در این باره ببینید.

 • آیا کمبود اسپرم یا نداشتن آن ارثی است؟

  257 بازدید

  صحبت های دکتر سعید رضا غفاری،متخصص ژنتیک پزشکی در مزکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا را ببینید.

 • آیا ابتلا به تنبلی تخمدان ارثی است؟

  381 بازدید

  آیا داشتن سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری PCO یا سندرم تخمدان پلی کیستیک به این معناست که من صد درصد به این بیماری مبتلا می شوم؟ صحبت های خانم دکتر مریم رفعتی ،متخصص ژنتیک در مرکز فوق تخصصی ابن سینا را در این باره ببینید.

 • آیا ناباروری در مردان ارثی است؟

  155 بازدید

  ایا ناباروری در مردان ارثی است؟ آقای دکتر ناصر امیر جنتی متخصص ناباروری مردان و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره توضیح می دهد.

 • بیماری هموفیلی و روشهای پیشگیری از آن

  127 بازدید

  بیماری هموفیلی چیست و چطور می توان از بروز آن در فرزندان پیشگیری کرد؟ در این کلیپ درباره نحوه انتقال ژنتیکی بیماری هموفیلی ،علائم ، تشخیص و پیشگیری از آن صحبت می شود.

 • لزوم بررسی ژنتیکی افراد مبتلا به یائسگی زودرس

  427 بازدید

  گاهی برخی از افراد در سنین پایین دچار یائسگی می شوند.وجود زمینه های ژنتیکی در ایجاد یائسگی زودرس موثر است. خانم دکتر مریم رفعتی متخصص ژنتیک و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ابن سینا درباره ی لزوم بررسی ژنتیک افراد مبتلا به یائسگی زودرس می گوید:

 • در زمان انتقال صفات ژنتیکی ، چه اتفاقی می افتد؟

  171 بازدید

  در زمان انتقالی ژنتیکی از یک نسل به نسل دیگر چه اتفاقی می افتد؟ دکتر سعید رضا غفاری ، متخصص ژنتیک و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره توضیح میدهد:

 • ازدواج فامیلی، آری یا خیر؟

  527 بازدید

  امروزه پزشکان معتقدند که ازدواج فامیلی به معنای ایجاد معلولیت در فرزندان نیست، به شرطی که با انجام مشاوره ژنتیک از نبودن سابقه بیماری در خانواده مطمئن شد. دکتر سعید رضا غفاری، متخصص ژنتیک و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره می گوید:

 • آیا ناباروری و سقط می توانند ارثی باشند؟

  246 بازدید

  دکتر سعیدرضا غفاری، متخصص ژنتیک و عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا درباره ی اینکه آیا ابتلا به ناباروری و سقط می تواند ارثی باشد توضیح می دهد:

 • آزمایش ژنتیک چیست؟

  1,033 بازدید

  برای انجام آزمایش ژنتیک از زوج ها خون گرفته می شود و طی مراحلی که روی آن صورت می گیرد ، می توان شانس ابتلای فرزند آینده را به بیماری های ژنتیکی تشخیص داد. در این کلیپ نحوه انجام آزمایش ژنتیک و اینکه چه زمانی زوج ها نیاز به انجام آزمایش ژنتیک در مرکز فوق تخصص درمان و ناباروری ابن سینا دارند را بیان می شود