در حال بارگذاری

همه ویدیو ها

 • آیا افراد مجرد هم میتوانند مشاوره ژنتیک شوند؟

  841 بازدید

  آیا در زمان مجردی و قبل از ازدواج هم میتوانند مشاوره ژنتیک انجام دهند؟ صحبت های دکتر سعید رضا غفاری ،متخصص ژنتیک در مرکز درمان ناباروری ابن سینا را در این باره ببینید.

 • آیا کمبود اسپرم یا نداشتن آن ارثی است؟

  257 بازدید

  صحبت های دکتر سعید رضا غفاری،متخصص ژنتیک پزشکی در مزکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا را ببینید.

 • در روش IVF چه تعداد جنین بهتر است به رحم منتقل شود؟

  2,030 بازدید

  در روشهای کمک باروری معمولا چند جنین تشکیل میشود. اما چه تعداد جنین بهتر است به رحم منتقل شود تا نتیجه بهتری در درمان حاصل شود؟ دکتر محمد رضا صادقی ،متخصص جنین شناسی در مرکز درمان ناباروری ابن سینا، در این باره می گوید:

 • آیا ابتلا به تنبلی تخمدان ارثی است؟

  381 بازدید

  آیا داشتن سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری PCO یا سندرم تخمدان پلی کیستیک به این معناست که من صد درصد به این بیماری مبتلا می شوم؟ صحبت های خانم دکتر مریم رفعتی ،متخصص ژنتیک در مرکز فوق تخصصی ابن سینا را در این باره ببینید.

 • عمل جراحی واریکوسل چه تاثیری بر کیفیت اسپرم ها دارد؟

  2,069 بازدید

  برخی از آقایان نگران کاهش کیفیت اسپرم ها بعد از عمل جراحی واریکوسل هستند. دکتر محمدرضا صادقی متخصص جنین شناسی در مرکز درمان ناباروری ابن سینا از تاثیر این عمل برکیفیت اسپرم ها میگوید.

 • اسپرم چیست وچطور تولید میشود؟

  974 بازدید

  اسپرم سلول جنسی مردانه است که حاوی نیمی از ذخیره ژنتیکی انسان است.در این کلیپ درباره مراحل ساخته شدن اسپرم صحبت می شود.

 • آیا ناباروری در مردان ارثی است؟

  155 بازدید

  ایا ناباروری در مردان ارثی است؟ آقای دکتر ناصر امیر جنتی متخصص ناباروری مردان و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره توضیح می دهد.

 • بیماری هموفیلی و روشهای پیشگیری از آن

  127 بازدید

  بیماری هموفیلی چیست و چطور می توان از بروز آن در فرزندان پیشگیری کرد؟ در این کلیپ درباره نحوه انتقال ژنتیکی بیماری هموفیلی ،علائم ، تشخیص و پیشگیری از آن صحبت می شود.

 • مشکلات روحی در بیماری کیست تخمدان

  478 بازدید

  زنانی که مبتلا به تنبلی تخمدان یا سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند با مشکلات روحی خاصی روبرو می شوند. دکتر بهزاد قربانی ،روانپزشک و مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره می گوید:

 • شناخت و درمان اندومتریوز در مرکز درمان ابن سینا

  817 بازدید

  یکی از بیماری های شایع در زنان، اندومتریوز است.اندومتریوز باعث دردهای شدید دوران پریود، گاهی دردهای مقاربتی و ناباروری می شود.آقای دکتر آرش مهذب، مدیر داخلی کلینیک دردهای لگنی و اندومتریوز مرکز درمان ابن سینا در این باره می گوید:

 • اشکال در سیستم ایمنی چگونه باعث سقط می شود.

  281 بازدید

  یکی از علل مهم سقط در زنان به خاطر عملکرد نادرست سیستم ایمنی است .خانم دکتر مریم توکلی، ایمنولوژیست در مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره می گوید:

 • واریکوسل چیست؟

  2,734 بازدید

  آقای دکتر سعید آراسته جراح و متخصص اورولوژی و ناباروری مردان و عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا درباره ی واریکوسل می گوید.

 • در هر چرخه ی تخمک گذاری و قاعدگی چه اتفاقی می افتد؟

  10,127 بازدید

  در هر چرخه ی قاعدگی ، با ترشح هورمونهای خاصی از مغز ، یک تخمک بالغ آزاد می شود و بافت رحم هم آمادگی های لازم برای نگهداری جنین را پیدا می کند.در این کلیپ آنچه در این چرخه رخ می دهد را نمایش می دهد.

 • مشکلات تیروئید، ناباروری و سقط

  223 بازدید

  گاهی ابتلا به برخی بیماری های داخلی مثل مشکلات تیروئید به علت اشکال در سیستم هورمونی بدن می تواند باعث ناباروری شود.دکتر حسین صمدانی فر، فوق تخصص بیماری های غدد و متابولیسم و عضو هیئت علمی مرکز درمان ابن سینا در این باره می گوید:

 • واریکوسل شایع ترین علت قابل اصلاح ناباروری در مردان

  924 بازدید

  واریکوسل، یکی از بیماری های شایع در مردان است که می تواند باعث ناباروری شود.اما تشخیص و درمان این بیماری چگونه است؟

 • لاپاراسکوپی چیست؟

  259 بازدید

  لاپاراسکوپی شیوه ای از جراحی است، که جراح بدون شکافتن گسترده شکم بیمار و تنها با ایجاد چند سوراخ کوچک، جراحی پیشرفته را انجام می دهد.در این کلیپ درباره ی چگونگی انجام این روش جراحی در مرکز درمان ناباروری ابن سینا توضیح داده می شود

 • انتقال جنین به رحم

  7,470 بازدید

  پس از لقاح آزمایشگاهی ، جنین تشکیل می شود به رحم منتقل می شود.انتقال جنین عمل ساده ای است که در اتاق عمل مجاور بخش جنین شناسی صورت می گیرد.

 • مشاوره اولیه زوج ها در مرکز درمان ناباروری ابن سینا

  444 بازدید

  همه زوج ها پس از ورود به مرکز درمان ناباروری ابن سینا مشاوره می شوند.در این مشاوره پزشک درباره ی مراحل کار ،آزمایشات و معایناتی که انجام آن برای زن و مرد لازم است توضیح می دهد:

 • اختلالات تخمک گذاری، چطور باعث ناباروری میشوند؟

  772 بازدید

  یکی از شایع ترین علل ناباروری در زنان اختلالات تخمک گذاری است. اختلالات تخمک گذاری میتواند باعث بی نظمی در قاعدگی و ناباروری شود. دکتر افسانه محمد زاده، متخصص زنان و فلوشیپ نازایی در مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره می گوید:

 • بعد از IVF و میکرواینجکشن چه تغذیه ای مناسبتر است؟

  675 بازدید

  آیا بعد از درمان های ناباروری مثل IVF و میکرواینجکشن باید تغذیه ی خاصی داشت تا خطر سقط کاهش یابد.خانم دکتر لادن گیاهی، متخصص تغذیه در مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره می گوید:

 • چه مواردی باعث کاهش میل جنسی زنان می شود؟

  1,350 بازدید

  گاهی اوقات تجربه های ناخوشایند باعث میشود که میل جنسی در زنان کاهش پیدا کند. چطور می توان تاثیر این تجربه ها را کاهش داد. دکتر سید علی آذین ،متخصص پزشکی اجتماعی و روان درمانگر جنسی در مرکز درمان ابن سینا در این باره می گوید: کلینیک سلامت جنسی ابن سینا 021-23519

 • مسائل حقوقی پیرامون استفاده از اهدا برای درمان ناباروری

  346 بازدید

  آقای دکتر علیرضا میلانی فر، دکترای حقوق و اخلاق پزشکی در مرکز درمان ناباروری ابن سینا درباره ی مسائل حقوقی ای که ممکن است برای زوج در استفاده از اهدای جنین، رحم جایگزین و اهدای تخمک به وجود بیاید، می گوید:

 • چه عواملی باعث ابتلا به عفونت های مکرر می شود

  696 بازدید

  ابتلا به عفونت های مقاربتی یکی از علل ناباروری در زنان و مردان است.چه عواملی باعث می شود که برخی از افراد مکرر به این عفونت ها مبتلا شوند؟ خانم دکتر سارا مختار ، متخصص زنان و فلوشیب نازایی در مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره می گوید:

 • ویژگی های بدنی چه تاثیری در روابط زناشویی دارند؟

  515 بازدید

  دکتر سید علی آذین ، متخصص پزشکی اجتماعی ، روان درمانگر جنسی و سرپرست پژوهشگاه ابن سینا در این باره می گوید: کلینیک سلامت جنسی مرکز درمان ابن سینا 23519

 • علت های شایع ناباروری در خانمها

  290 بازدید

  چهل درصد علل ناباروری زنانه، چهل درصد مردانه با علت ناشناخته و یا مشترک است.چه بیماری هایی می توانند احتمال ابتلا به ناباروری را در خانم ها افزایش دهند. در این کلیپ درباره ی شایع ترین علل ناباروری زنانه توضیح داده می شود.

 • احتمال عود بیماری واریکوسل بعد از عمل چقدر است؟

  1,158 بازدید

  عمل جراحی،یکی از روشهای درمان بیماری واریکوسل است.اما بعد از عمل جراحی چقدر احتمال دارد که بیماری عود کند و یا به حالت اول برگردد؟ آقای دکتر سعید آراسته جراح و متخصص اورولوژی و ناباروری مردان و عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا این درباره می گوید:

 • تشخیص واریکوسل در دوران نوجوانی

  952 بازدید

  عوارض درمان بیماری واریکوسل مثل ناباروری مردان در صورت تشخیص زودرس آن کمتر است.در دوران نوجوانی در صورت مشاهده علائم این بیماری، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.آقای دکتر سعید آراسته، جراح و متخصص اورولوژی و ناباروری مردان و عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا در این باره می گوید:

 • سن چه تاثیری روی باروری مردان و زنان دارد؟

  509 بازدید

  سن می تواند روی قدرت باروری زنان و مردان تاثیر داشته باشد.خانم دکتر سارا مختار،متخصص زنان و فلوشیب ناباروری در مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره می گوید:

 • درصورت داشتن ژن بیماری تنبلی تخمدان، چگونه پیشگیری کنیم

  850 بازدید

  بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک که به اسم تنبلی تخمدان هم شناخته می شود می تواند باعث اختلال های قاعدگی و حتی ناباروری شود. یکی از عوامل ابتلا به ان بیماری زمینه ژنتیکی است. اما آیا در صورت وجود داشتن چنین زمینه ای هم میتوان از ابتلا به آن پیشگیری کرد؟. دکتر فاطمه ارجمند تیموری ،متخصص زنان ، فلوشیپ نازایی و عضو تیم تخصصیب مرکز درمان ناباروری ابن سینا در این باره توضیح میدهد.

 • چه دردهایی در زمان مقاربت ناشی از بیماری اندومتریوز است

  615 بازدید

  بیماری اندومتریوز، بیماری ای است که می تواند باعث دردهای شدید قاعدگی، درد های زمان نزدیکی و حتی ناباروری شود.اما چه دردهایی در زمان نزدیکی ناشی از این بیماریست و برای درمان آن باید چه کرد؟ آقای دکتر سیدعلی آذین ،متخصص پزشکی اجتماعی،درمانگر جنسی و سرپرست پژوهشگاه ابن سینا در این باره می گوید:

 • داروها می توانند باعث افزایش تعداد اسپرم مردان شوند؟

  4,070 بازدید

  تبلیغات مختلفی درباره ی استفاده از داروهای شیمیایی و یا گیاهی خاصی وجود دارد که می تواند باعث افزایش تعداد اسپرم مردان و یا درمان آزواسپرمی شود.آیا این ادعاها درست است؟ آقای دکتر کاوه سلطان زاده،فوق تخصص ناباروری مردان و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری در این باره می گوید:

 • علت ایجاد دیابت بارداری چیست؟

  567 بازدید

  برخی از خانمها در دوران بارداری دچار دیابت می شوند. این بیماری میتواند عوارضی را برای مادر و جنین ایجاد کند. دکتر ژاله ذوالقدری، فوق تخصص ناباروری و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا درباره علت ایجاد این بیماری توضیح میدهد: