در حال بارگذاری
هنر معماری آنلاین: نقد و نظریه ویدیو‌های بخش فیلم هنرمعماری آنلاین
بازگشت به کانال

ویدیوهای بخش فیلم هنرمعماری آنلاین

 • کلیپی از دانشکده معماری دانشگاه ملی(شهید بهشتی) در1353

  67 بازدید

  این فیلم اهدایی مهندس علی رزاقی کاشانی است که نشان دهنده جشن کارناوال در دانشگاه ملی سابق(شهید بهشتی کنونی) است. در این فیلم دانشکده معماری، در زمستان همان سال نشان داده می شود.

 • نگاهی به مجموعه کتابهای اندیشه معماران معاصر ایران

  83 بازدید

  در این کلیپ افراد مصاحبه شده در چهار شماره نخست کتاب اندیشه معماران معاصر ایران معرفی می گردند. تهیه این کلیپ کاری است از عیسی ذکائی و پرهام ادیب پور

 • سخنرانی استاد علی امیری اردکانی در یزد

  67 بازدید

  استاد علی امیری اردکانی در روز چهارشنبه مؤرخ 11 مرداد 1396 در کتابکده رستاک یزد سخنرانی نمودند. این فایل صوتی مربوط به همین سخنرانی می باشد.

 • داوری ویلای لواسان، برنده ی جایزه ساختمان سال ایران 139

  883 بازدید

  ویلای لواسان اثر خواهران حریری(گیسو حریری و مژگان حریری) در نخستین دوره جایزه ساختمان سال ایران به عنوان برنده انتخاب گردسد. این فیلم گزارشی است از روند داوری این پروژه. در این رویداد داوران به بازدید حضوری از آثار اقدام ورزیدند. حامی انحصاری این رویداد شرکت رویا طرح داخلی بود.

 • تخریب آثار روز معمار شیراز(1396) توسط شهرداری

  377 بازدید

  شهرداری شیراز تنها به فاصله یک روز پس از اتمام روز معمار در شیراز، آثار حجمی ساخته شده توسط معماران و دانشجویان این شهر را تخریب نمود.

 • هارمونیک سنتر

  790 بازدید

  هارمونیک سنتر دارای بخشهای مختلفی است: باغچه ای کوچک نمایشگاه مبلمان فضای باز مبلمان فضای داخلی اکسسورا و لوازم دکوراتیو کافی شاپ بخش اداری نشریات و بخش فرهنگی هدف طراحی فضایی جهت نمایش کلیه ی کارها بود و همچنین توسعه ی مجموعه، در فکر طراحی چنین مجموعه ای با این ملک آشنا شدیمکه صرفاً یک فنداسیون داشت و بدلیل دسترسی عالی که داشت موقعیت را مناسب هدف تشخیص دادیم و طرح اولیه تهیه شد و نسبت به

 • بازدیدهای حضوری داوران جایزه ساختمان سال ایران-موج اول

  290 بازدید

  جایزه ساختمان سال ایران نخستین بار در سال 1395 توسط هنرمعماری برگزار گردید. در این جایزه برای نخستین بار داوران به بازدید حضوری از بناها اقدام ورزیدند. تا پیش از آن، قضاوت اثار معاری بر اساس پوسترهای معاری ارسالی از طرف معماران بود که در صحت و سقم عکسها تردیدهای وجود داشت. برنده ی این جایزه علاوه بر دریافت 44میلیون جایزه نقدی، در شماره 44 مجله هنرمعماری(بهار1396) معرفی گردید.

 • نگاهی به بازدیدهای حضوری داوران جایزه ساختمان سال ایران

  137 بازدید

  جایزه ساختمان سال ایران نخستین بار در سال 1395 توسط هنرمعماری برگزار گردید. در این جایزه برای نخستین بار داوران به بازدید حضوری از بناها اقدام ورزیدند. تا پیش از آن، قضاوت اثار معاری بر اساس پوسترهای معاری ارسالی از طرف معماران بود که در صحت و سقم عکسها تردیدهای وجود داشت. برنده ی این جایزه علاوه بر دریافت 44میلیون جایزه نقدی، در شماره 44 مجله هنرمعماری(بهار1396) معرفی گردید.

 • آثار معماری علی اکبر صارمی

  516 بازدید

  این وله نخستین بار در مراسم یادبود استاد در شامگاه هفتم بهمن 1395 و در تالار فرخی یزدی مجموعه ی باغ موزه ی زندان قصر به نمایش درآمد. این برنامه به مثابه مراسم سوم استاد بود و با استقبال گسترده ی دوست داران حقیقی استاد همراه گردید. این وله نگاهی سریع به آثار اجرایی استاد در قالب فعالیت های شخصی و مهندسین مشاور تجیر دارد.

 • چگونه بودنت مهم است!، اسکیس هایی از علی اکبر صارمی

  273 بازدید

  این وله نخستین بار در مراسم یادبود استاد در شامگاه هفتم بهمن 1395 و در تالار فرخی یزدی مجموعه ی باغ موزه ی زندان قصر به نمایش درآمد. این برنامه به مثابه مراسم سوم استاد بود و با استقبال گسترده ی دوست داران حقیقی استاد همراه گردید. در این وله ما به اسکیس های استاد از زاویه ای جدید نگریستیم و کوشیدیم مخاطب را متوجه منظور اصلی استاد از کروکی نمائیم.

 • درنگی بر زندگی دکتر علی اکبر صارمی: معلم اخلاق

  285 بازدید

  این وله نخستین بار در مراسم یادبود استاد در شامگاه هفتم بهمن 1395 و در تالار فرخی یزدی مجموعه ی باغ موزه ی زندان قصر به نمایش درآمد. این برنامه به مثابه مراسم سوم استاد بود و با استقبال گسترده ی دوست داران حقیقی استاد همراه گردید.

 • یادی از دکتر علی اکبر صارمی عزیز

  241 بازدید

  بخشی از سخنرای دکتر علی اکبر صارمی در مراسم نکوداشت ایشان در فرهنگسرای نیاوران. این برنامه به کوشش کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران برگزار شده بود. این فیلم توسط هنرمعماری و جهت نشر در وبسایت هنرمعماری آنلاین تهیه شده است.

 • فیلم/ طراحی با قلم های سه بعدی جدید

  163 بازدید

  طراحی در عصر فن آوری