در حال بارگذاری

ویدیوهای آموزش مقدمات شطرنج

 • سری دوم آموزش ابتدایی-اصول اولیه-ضعف قطر f شاه(۲)

  3,489 بازدید

  مربی فدراسیون شطرنج و نایب قهرمان اسبق جوانان کشور سرکار خانم هانیه علی اکبری در این سری از ویدئوها اصول اولیه بازی شطرنج از قبیل ضعیف شدن قطر f شاه و نحوه بهره برداری از آنرا با چند بازی نمونه نشان می دهد. در این ویدئو نمونه های معروف به مات ناپلئونی نیز بررسی می گردند.

 • اولین دروس مات کردن شاه

  3,443 بازدید

  هدف از بازی شطرنج مات کردن شاه حریف می باشد و هر نو آموز پس از فرا گرفتن نحوه حرکات مهره ها می بایست ماتهای اولیه را فرا گیرد. در این سلسه از ویدئوها مربی فدراسیون جهانی شطرنج افشین تهرانی ماتهای مقدماتی را برای نوآموزان تشریح می کند.

 • سری اول آموزش ابتدایی٫ گرفتن در حین عبور, ارتقاء, ثبت

  5,895 بازدید

  حرکاتی که اکثرا بازیکنان آماتور با آنها به درستی آشنا نیستند در این ویدئو آموزش داده می شود نظیر گرفتن پیاده توسط پیاده در حین عبور, ارتقاء پیاده ها, نحوه ثبت حرکات و یک بازی نمونه. در این سلسله از دروس سرکار خانم نینا همتی زاده اولین درسهای شطرنج را برای نوآموزان ارائه می کند.

 • سری اول آموزش ابتدایی شطرنج٫ کیش, مات, پات و قلعه رفتن

  9,837 بازدید

  آشنایی با مفاهیم کیش دادن به شاه, مات کردن شاه, پات شدن بازی و قلعه رفتن و شرایط آن موضوع ویدئوی حاضر است. در این سلسله از دروس سرکار خانم نینا همتی زاده اولین درسهای شطرنج را برای نوآموزان ارائه می کند.

 • سری اول آموزش ابتدایی شطرنج٫ آشنایی با حرکت مهره ها

  16,287 بازدید

  آشنایی با نحوه حرکت مهره های شطرنج به شکل ساده دومین مرحله آموزش شطرنج است. در این سلسله از دروس سرکار خانم نینا همتی زاده اولین درسهای شطرنج را برای نوآموزان ارائه می کند.