در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS

همه ویدیو ها

 • عکاسی از پرندگان

  141 بازدید

  عکس های بسیار زیبای ثبت شده از پرندگان توسط اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان کلیپ پخش شده در ابتدای مراسم پنجمین سال تاسیس باشگاه در فرهنگسرای شفق در پنجم دیماه 98

 • فعالیتهای باشگاه پرنده نگری ایرانیان در سال 98

  69 بازدید

  گوشه ای از فعالیتهای باشگاه پرنده نگری ایرانیان در پنجمین سال تاسیس

 • SIRANGOLI WETLAND

  67 بازدید

  UN Equator Prize 2015 Goes to Naghadeh NGO Supported by GEF SGP/UNDP

 • تالاب درگه سنگی

  79 بازدید

  تالاب بین المللی «درگه سنگی» در ۲۰ کیلومتری شهر نقده قرار دارد که در گویش محلی به‌ آن «سیران گلی» و یا «داش دوورگه» هم می‌گویند. نقده 17 تالاب فصلی و دایمی دارد. سه تالاب حسنلو، درگه سنگی و یادگارلو جزء تالاب‌های بین المللی است. تا چند سال پیش بدلیل بی توجهی به زمین هایی شوره زار و خالی از هر موجود زنده تبدیل شده بودند تا اینکه به مدد فعالیت سمن های زیست محیطی نقده و همیاری جامعه محلی احیا شدند. سرگذشت این تالابها و تلاشهای انجام شده برای احیای آنها را در ویدیوی بعدی ببینید.

 • کاهش جمعیت پرندگان

  160 بازدید

  یک مطالعه جدید در مورد کاهش جمعیت پرندگان در آمریکای شمالی و کانادا در پنج دهه اخیر - کاهش جمعیت بدلیل تغییر شرایط اقلیمی، استفاده بیش از حد از سموم شیمیایی، پیامدهای آلودگی محیط زیست در همه قاره ها اتفاق افتاده است و اگر مطالعه دقیقی در همه دنیا انجام و منتشر شود آنگاه شگفت زده خواهیم شد. که چطور روز به روز داریم به محیط زیست طبیعی صدمه میزنیم و شرایط را برای زندگی جانداران تنگ تر و تنگ تر میکنیم. تنوع زیستی و به ویژه فراوانی وجود پرندگان در هر اقلیمی نشانه سلامت محیط زیست در آن منطقه است.

 • عقاب فیلیپین

  1,062 بازدید

  یکی از بزرگترین و قوی ترین شکاری ها در جهان که توانایی بلند کردن یک میمون را دارد. در بین شش هزار جزیره فیلیپین تنها در جنگلهای چهار جزیره و بر اساس تخمین تنها حدود چهارصد بهله بالغ وحشی آن یافت می شود. به علت جنگل زدایی و کمبود زیستگاه در حال انقراض است. این عقاب بزرگ، پرنده ملی فیلیپین نامیده شده و کشتن آن دوازده سال حبس و جریمه های سنگین در پی دارد در این فیلم نادر و کم نظیر که تصویر برداری آن پنج ماه طول کشیده است می بینیم که چگونه والدین مراقبت از یک جوجه را انجام می دهند تا بزرگ شود و آماده پرواز گردد

 • پرنده نگری در پارک شهر

  336 بازدید

  مستند تهرانگرد پخش شده از شبکه پنج مورخ 97/09/15 با موضوع پرنده نگری در پارک شهر تهران همراه با توضیحات کارشناس پرنده نگری - تورهای ترویجی پرنده نگری پارک شهر به صورت رایگان توسط باشگاه پرنده نگری ایرانیان و البته استفاده از امکانات ارزشمندی که شهرداری منطقه 12 در پارک شهر با عنوان "سایت پرنده نگری پارک شهر" ایجاد کرده است با اطلاع قبلی و ثبت نام از علاقمندان انجام می شود. تا کنون 45 تور رایگان توسط باشگاه اجرا شده است.

 • تور ترویجی پرنده نگری

  382 بازدید

  برگزاری چهل و پنجمین تور رایگان پرنده نگری توسط باشگاه پرنده نگری ایرانیان به مناسبت روز ملی پرنده نگری در تاریخ 97/09/08 با همکاری سایت پرنده نگری پارک شهر که توسط دوربین هفت شبکه آموزش تصویر برداری شده است.

 • میش مرغ

  1,908 بازدید

  میش مرغ در ایران از سال 1346 به عنوان گونه حفاظت شده اعلام شد اما متأسفانه در دهه های اخیر جمعیت آن در ایران به شدت رو به کاهش نهاده و متاسفانه در آستانه انقراض است. بزرگترین جمعیت میش مرغ در حال حاضر در کشور اسپانیا پراکنش دارد. و این تصاویر نیز مربوط به این کشور است. برای آشنایی بیشتر با این پرنده گزارش کامل را در سایت باشگاه مطالعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=21205

 • سفر پرنده نگری در جزیره آشوراده

  757 بازدید

  سفر تخصصی اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان به جزیره زیبای آشوراده آبان ماه 1397 - آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای مازندران یکی از قطب های مهم پرنده نگری در کشور است. در این کلیپ ضمن مشاهده گونه های مختلف پرندگان می توانید همه زیبایی های جزیره و حیات جانوری و گیاهی آنرا یک جا ببینید. گزارش سایر سفرهای تخصصی پرنده نگری باشگاه را در سایت رسمی باشگاه دنبال کنید. http://www.iranianbirdingclub.com

 • جغد کوچک خالدار

  459 بازدید

  سایمون ونلینگ عکاس طبیعت و حیات وحش از انگلستان برنده جایزه انجمن بین‌المللی عکاسان حیات وحش این ویدیو را تهیه و در سایت خود منتشر کرده است. سایمون می گوید: از نظر من جغد یک پرنده جادویی است که هر کسی که او را نظاره می‌کند، از هر لحظه اش شگفت زده می‌شود.

 • فالاروپ گردن سرخ

  248 بازدید

  فالاروپ گردن سرخ Red necked Phalarope که به نام شناگر گردن سرخ هم شناخته می شود اغلب به صورت دسته جمعی و در حال شناکردن هستند. از رفتارهای جالب این پرنده زیبا، نحوه تغذیه آنهاست. هنگام تغذیه یک حرکت چرخشی روی آب انجام میدهند و جانوران کوچکی را که به سطح آب می آیند شکار می کنند.

 • پرنده نگری در دیزین

  218 بازدید

  کارآموزان دوره راهنمای تخصصی پرنده نگری به همراه مدرس دوره جناب آقای مهندس بختیاری در ارتفاعات دیزین به آموخته ها و تجربیاتشان می افزایند.

 • یک روز پر پرنده در جزیره

  110 بازدید

  کارآموزان دوره راهنمای تخصصی پرنده نگری به همراه مدرس دوره جناب آقای مهندس بختیاری در یک روز پر پرنده در جزیره آشوراده به آموخته ها و تجربیاتشان می افزایند.

 • دم جنبانک ابلق

  4,275 بازدید

  از خانواده دم جنبانکها در ایران می توان به گونه ابلق، سرزرد، شکم زرد و خاکستری و جنگلی اشاره کرد.

 • بلبل خرما

  26,649 بازدید

  از خانواده بلبل خرماها دو گونه در ایران یافت می شود. یکی همین گونه معمولی که فراوان تر است و با نام White-eared Bullbul شناخته می شود. و گونه دیگری با نام بلبل دمگاه سرخ یا Red-vented Bullbul که در جنوب کشور و برخی جزایر مانند کیش پراکنش دارد.

 • هدهد

  4,499 بازدید

  هدهد از راسته سبز قباسانان و تنها بازمانده از خانواده زیستی خود هدهدیان می باشد برای اشنایی بیشتر با این پرنده گزارش ما را در سایت باشگاه مطالعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18213

 • کرکس

  1,475 بازدید

  این کرکس آندی پس از اینکه توسط تیم دامپزشکان و متخصصان زیست شناسی محافظت و تحت درمان قرار گرفت، دوباره به آزادی رسید. ولی قبل از رهایی همه ی عظمت و شکوه خود را در مقابل عکاسان و خبرنگاران به رخ کشید.

 • مرغ مینا

  7,848 بازدید

  دهها گونه مینا در دنیا وجود دارد. ولی فقط دو گونه مینای معمولی و خاکستری در ایران دیده شده و حضور دارند برای آشنایی بیشتر با این پرنده گزارش کامل را در سایت باشگاه مطالعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18214

 • ماهی خورک

  742 بازدید

  لحظات جذاب و دیدنی از شکار ماهیخورک ها برای آشنایی بیشتر با این پرنده زیبا به سایت باشگاه مراجعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18212

 • کانال تلگرام باشگاه

  185 بازدید

  هدف اصلی از ایجاد این کانال علاوه بر مطلع نگاه داشتن اعضا و دنبال کنندگان رویدادهای باشگاه، ترویج پرنده نگری و فرهنگ دوست داشتن پرندگان و طبیعت به عموم مردم می باشد. بنابراین می توانید با معرفی کانال به دوستان و آشنایان، ما را در این امر نیک یاری نمایید.

 • اینستاگرام

  675 بازدید

  آخرین اخبار مشاهدات از ثبت های زیبای پرندگان ایران و فعالیتهای اعضا را در صفحه اختصاصی باشگاه ملاحظه فرمایید.

 • سایت باشگاه پرنده نگری ایرانیان

  192 بازدید

  باشگاه پرنده نگری ایرانیان به منظور افزایش آگاهی های عمومی در زمینه پرنده نگری و علاقمند سازی آحاد مردم به این فعالیت سودمند و همچنین ایجاد شبکه ای از متخصصان و راهنمایان پرنده نگری، آخرین اخبار و اطلاعات را در کلیه موضوعات پرنده نگری در اختیار علاقه مندان قرار میدهد.

 • میناب؛ مقصدی جذاب برای پرنده نگران اروپایی

  517 بازدید

  سرپرست گروه اروپایی: در این برنامه دو هفته ای که در ایران حضور داشتند در مجموع موفق شدند 250 گونه از پرندگان ایران را مشاهده کنند که 30 گونه رکورد جدید برای خودشان محسوب می شود. راهنمای تخصصی گروه نیز سرکار خانم فتاحی از اعضای فعال باشگاه پرنده نگری ایرانیان بودند که بهار امسال این گروه را در طول سفر همراهی و راهنمایی کردند.

 • پرنده نگر نابینا

  279 بازدید

  خوان پابلو کولاسو 29 ساله اهل اروگوئه و نابینا به دنیا آمده است. او پرنده ها را نمی بیند. در واقع، به پرندگان گوش می دهد و توانایی ذاتی خود را برای شناسایی تمایز پرندگان از طریق شنیدن صداها و آواز پرندگان توسعه داده است. خوان پابلو خود را یک پرنده نگر میداند و از این کار لذت میبرد. خوان با این کار ثابت کرد که برای لذت بردن از پرنده نگری راههای دیگری هم وجود دارد.

 • گزارش فعالیتهای دو ساله باشگاه پرنده نگری ایرانیان

  174 بازدید

  گزارش فعالیتهای دو ساله باشگاه در مراسم روز ملی پرنده نگری آذر 1396

 • عکس پرندگان

  963 بازدید

  گزیده ای از عکسهای اعضای باشگاه

 • تالاب بهشت معصومه

  532 بازدید

  اعضاء باشگاه پرنده نگری ایرانیان در حال بازدید و پرنده نگری در تالاب بهشت معصومه قم بودند که خبرگزاری صدا و سیما همزمان در حال تولید گزارش از پتانسیل پرنده نگری در استان قم بود.

 • سفر پرنده نگری مریوان اردیبهشت 1396

  861 بازدید

  از سری سفرهای تخصصی اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان به استان کردستان - تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر مریوان: 114 گونه

 • سفر پرنده نگری ترکمن صحرا فروردین 1396

  2,357 بازدید

  از سری سفرهای تخصصی اعضای باشگاه به استان گلستان، ترکمن صحرا و خالد نبی - تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر : 70گونه

 • روز جهانی پرندگان مهاجر

  361 بازدید

  دهم می برابر با بیستم اردیبهشت هر سال به نام روز جهانی پرندگان مهاجر نامگذاری شده است. در هر سال شعار روز جهانی پرندگان مهاجر بر روی هدف و عنوان بخصوصی متمرکز می گردد. سال 2017 شعار روز جهانی پرندگان مهاجر عبارت است از، "آینده آنها، آینده ماست."

 • سفر پرنده نگری مریوان اردیبهشت 1395

  667 بازدید

  مریوان و دریاچه زریبار یکی از قطب های منحصر به فرد پرنده نگری در ایران با تنوع بسیار از گونه های مختلف پرندگان آبزی، کنار آبزی، شاخه نشین و مهاجر است. در حین تهیه این گزارش توسط خبرگزاری صدا و سیمای مریوان، اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان در حال بازدید از دشت لک لک ها بودند. تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر مریوان: 105 گونه