در حال بارگذاری

همه ویدیو ها

 • پرنده نگری در پارک شهر

  110 بازدید

  مستند تهرانگرد پخش شده از شبکه پنج مورخ 97/09/15 با موضوع پرنده نگری در پارک شهر تهران همراه با توضیحات کارشناس پرنده نگری - تورهای ترویجی پرنده نگری پارک شهر به صورت رایگان توسط باشگاه پرنده نگری ایرانیان و البته استفاده از امکانات ارزشمندی که شهرداری منطقه 12 در پارک شهر با عنوان "سایت پرنده نگری پارک شهر" ایجاد کرده است با اطلاع قبلی و ثبت نام از علاقمندان انجام می شود. تا کنون 45 تور رایگان توسط باشگاه اجرا شده است.

 • تور ترویجی پرنده نگری

  179 بازدید

  برگزاری چهل و پنجمین تور رایگان پرنده نگری توسط باشگاه پرنده نگری ایرانیان به مناسبت روز ملی پرنده نگری در تاریخ 97/09/08 با همکاری سایت پرنده نگری پارک شهر که توسط دوربین هفت شبکه آموزش تصویر برداری شده است.

 • میش مرغ

  948 بازدید

  میش مرغ در ایران از سال 1346 به عنوان گونه حفاظت شده اعلام شد اما متأسفانه در دهه های اخیر جمعیت آن در ایران به شدت رو به کاهش نهاده و متاسفانه در آستانه انقراض است. بزرگترین جمعیت میش مرغ در حال حاضر در کشور اسپانیا پراکنش دارد. و این تصاویر نیز مربوط به این کشور است. برای آشنایی بیشتر با این پرنده گزارش کامل را در سایت باشگاه مطالعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=21205

 • سفر پرنده نگری در جزیره آشوراده

  217 بازدید

  سفر تخصصی اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان به جزیره زیبای آشوراده آبان ماه 1397 - آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای مازندران یکی از قطب های مهم پرنده نگری در کشور است. در این کلیپ ضمن مشاهده گونه های مختلف پرندگان می توانید همه زیبایی های جزیره و حیات جانوری و گیاهی آنرا یک جا ببینید. گزارش سایر سفرهای تخصصی پرنده نگری باشگاه را در سایت رسمی باشگاه دنبال کنید. http://www.iranianbirdingclub.com

 • جغد کوچک خالدار

  169 بازدید

  سایمون ونلینگ عکاس طبیعت و حیات وحش از انگلستان برنده جایزه انجمن بین‌المللی عکاسان حیات وحش این ویدیو را تهیه و در سایت خود منتشر کرده است. سایمون می گوید: از نظر من جغد یک پرنده جادویی است که هر کسی که او را نظاره می‌کند، از هر لحظه اش شگفت زده می‌شود.

 • فالاروپ گردن سرخ

  148 بازدید

  فالاروپ گردن سرخ Red necked Phalarope که به نام شناگر گردن سرخ هم شناخته می شود اغلب به صورت دسته جمعی و در حال شناکردن هستند. از رفتارهای جالب این پرنده زیبا، نحوه تغذیه آنهاست. هنگام تغذیه یک حرکت چرخشی روی آب انجام میدهند و جانوران کوچکی را که به سطح آب می آیند شکار می کنند.

 • پرنده نگری در دیزین

  116 بازدید

  کارآموزان دوره راهنمای تخصصی پرنده نگری به همراه مدرس دوره جناب آقای مهندس بختیاری در ارتفاعات دیزین به آموخته ها و تجربیاتشان می افزایند.

 • یک روز پر پرنده در جزیره

  29 بازدید

  کارآموزان دوره راهنمای تخصصی پرنده نگری به همراه مدرس دوره جناب آقای مهندس بختیاری در یک روز پر پرنده در جزیره آشوراده به آموخته ها و تجربیاتشان می افزایند.

 • دم جنبانک ابلق

  910 بازدید

  از خانواده دم جنبانکها در ایران می توان به گونه ابلق، سرزرد، شکم زرد و خاکستری و جنگلی اشاره کرد.

 • بلبل خرما

  10,224 بازدید

  از خانواده بلبل خرماها دو گونه در ایران یافت می شود. یکی همین گونه معمولی که فراوان تر است و با نام White-eared Bullbul شناخته می شود. و گونه دیگری با نام بلبل دمگاه سرخ یا Red-vented Bullbul که در جنوب کشور و برخی جزایر مانند کیش پراکنش دارد.

 • هدهد

  1,116 بازدید

  هدهد از راسته سبز قباسانان و تنها بازمانده از خانواده زیستی خود هدهدیان می باشد برای اشنایی بیشتر با این پرنده گزارش ما را در سایت باشگاه مطالعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18213

 • کرکس

  421 بازدید

  این کرکس آندی پس از اینکه توسط تیم دامپزشکان و متخصصان زیست شناسی محافظت و تحت درمان قرار گرفت، دوباره به آزادی رسید. ولی قبل از رهایی همه ی عظمت و شکوه خود را در مقابل عکاسان و خبرنگاران به رخ کشید.

 • مرغ مینا

  3,770 بازدید

  دهها گونه مینا در دنیا وجود دارد. ولی فقط دو گونه مینای معمولی و خاکستری در ایران دیده شده و حضور دارند برای آشنایی بیشتر با این پرنده گزارش کامل را در سایت باشگاه مطالعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18214

 • ماهی خورک

  370 بازدید

  لحظات جذاب و دیدنی از شکار ماهیخورک ها برای آشنایی بیشتر با این پرنده زیبا به سایت باشگاه مراجعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18212

 • کانال تلگرام باشگاه

  63 بازدید

  هدف اصلی از ایجاد این کانال علاوه بر مطلع نگاه داشتن اعضا و دنبال کنندگان رویدادهای باشگاه، ترویج پرنده نگری و فرهنگ دوست داشتن پرندگان و طبیعت به عموم مردم می باشد. بنابراین می توانید با معرفی کانال به دوستان و آشنایان، ما را در این امر نیک یاری نمایید.

 • اینستاگرام

  504 بازدید

  آخرین اخبار مشاهدات از ثبت های زیبای پرندگان ایران و فعالیتهای اعضا را در صفحه اختصاصی باشگاه ملاحظه فرمایید.

 • سایت باشگاه پرنده نگری ایرانیان

  50 بازدید

  باشگاه پرنده نگری ایرانیان به منظور افزایش آگاهی های عمومی در زمینه پرنده نگری و علاقمند سازی آحاد مردم به این فعالیت سودمند و همچنین ایجاد شبکه ای از متخصصان و راهنمایان پرنده نگری، آخرین اخبار و اطلاعات را در کلیه موضوعات پرنده نگری در اختیار علاقه مندان قرار میدهد.

 • میناب؛ مقصدی جذاب برای پرنده نگران اروپایی

  314 بازدید

  سرپرست گروه اروپایی: در این برنامه دو هفته ای که در ایران حضور داشتند در مجموع موفق شدند 250 گونه از پرندگان ایران را مشاهده کنند که 30 گونه رکورد جدید برای خودشان محسوب می شود. راهنمای تخصصی گروه نیز سرکار خانم فتاحی از اعضای فعال باشگاه پرنده نگری ایرانیان بودند که بهار امسال این گروه را در طول سفر همراهی و راهنمایی کردند.

 • پرنده نگر نابینا

  232 بازدید

  خوان پابلو کولاسو 29 ساله اهل اروگوئه و نابینا به دنیا آمده است. او پرنده ها را نمی بیند. در واقع، به پرندگان گوش می دهد و توانایی ذاتی خود را برای شناسایی تمایز پرندگان از طریق شنیدن صداها و آواز پرندگان توسعه داده است. خوان پابلو خود را یک پرنده نگر میداند و از این کار لذت میبرد. خوان با این کار ثابت کرد که برای لذت بردن از پرنده نگری راههای دیگری هم وجود دارد.

 • گزارش فعالیتهای دو ساله باشگاه پرنده نگری ایرانیان

  65 بازدید

  گزارش فعالیتهای دو ساله باشگاه در مراسم روز ملی پرنده نگری آذر 1396

 • عکس پرندگان

  721 بازدید

  گزیده ای از عکسهای اعضای باشگاه

 • تالاب بهشت معصومه

  291 بازدید

  اعضاء باشگاه پرنده نگری ایرانیان در حال بازدید و پرنده نگری در تالاب بهشت معصومه قم بودند که خبرگزاری صدا و سیما همزمان در حال تولید گزارش از پتانسیل پرنده نگری در استان قم بود.

 • سفر پرنده نگری مریوان اردیبهشت 1396

  704 بازدید

  از سری سفرهای تخصصی اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان به استان کردستان - تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر مریوان: 114 گونه

 • سفر پرنده نگری ترکمن صحرا فروردین 1396

  2,167 بازدید

  از سری سفرهای تخصصی اعضای باشگاه به استان گلستان، ترکمن صحرا و خالد نبی - تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر : 70گونه

 • روز جهانی پرندگان مهاجر

  280 بازدید

  دهم می برابر با بیستم اردیبهشت هر سال به نام روز جهانی پرندگان مهاجر نامگذاری شده است. در هر سال شعار روز جهانی پرندگان مهاجر بر روی هدف و عنوان بخصوصی متمرکز می گردد. سال 2017 شعار روز جهانی پرندگان مهاجر عبارت است از، "آینده آنها، آینده ماست."

 • سفر پرنده نگری مریوان اردیبهشت 1395

  508 بازدید

  مریوان و دریاچه زریبار یکی از قطب های منحصر به فرد پرنده نگری در ایران با تنوع بسیار از گونه های مختلف پرندگان آبزی، کنار آبزی، شاخه نشین و مهاجر است. در حین تهیه این گزارش توسط خبرگزاری صدا و سیمای مریوان، اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان در حال بازدید از دشت لک لک ها بودند. تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر مریوان: 105 گونه

 • تورهای رایگان پرنده نگری در پارک شهر تهران

  619 بازدید

  یکی از فعالیت های باشگاه پرنده نگری ایرانیان برگزاری تورهای رایگان پرنده نگری در سایت پارک شهر تهران به همراه راهنمای تخصصی پرنده نگری است. تور های پرنده نگری پارک شهر به صورت رایگان با همکاری باشگاه پرنده نگری ایرانیان، موسسه آوای ارسباران و البته استفاده از امکانات ارزشمندی است که شهرداری منطقه 12 در پارک شهر با عنوان "سایت پرنده نگری پارک شهر" ایجاد کرده است.

 • باشگاه پرنده نگری ایرانیان

  582 بازدید

  معرفی شکل گیری و فعالیتهای باشگاه پرنده نگری ایرانیان