در حال بارگذاری

همه ویدیو ها

 • پرنده نگری در جزیره آشوراده

  45 بازدید

  سفر تخصصی اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان به جزیره زیبای آشوراده آبان ماه 1397 - آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای مازندران یکی از قطب های مهم پرنده نگری در کشور است. در این کلیپ ضمن مشاهده گونه های مختلف پرندگان می توانید همه زیبایی های جزیره و حیات جانوری و گیاهی آنرا یک جا ببینید. گزارش سایر سفرهای تخصصی پرنده نگری باشگاه را در سایت رسمی باشگاه دنبال کنید. http://www.iranianbirdingclub.com

 • جغد کوچک خالدار

  101 بازدید

  سایمون ونلینگ عکاس طبیعت و حیات وحش از انگلستان برنده جایزه انجمن بین‌المللی عکاسان حیات وحش این ویدیو را تهیه و در سایت خود منتشر کرده است. سایمون می گوید: از نظر من جغد یک پرنده جادویی است که هر کسی که او را نظاره می‌کند، از هر لحظه اش شگفت زده می‌شود.

 • فالاروپ گردن سرخ

  134 بازدید

  فالاروپ گردن سرخ Red necked Phalarope که به نام شناگر گردن سرخ هم شناخته می شود اغلب به صورت دسته جمعی و در حال شناکردن هستند. از رفتارهای جالب این پرنده زیبا، نحوه تغذیه آنهاست. هنگام تغذیه یک حرکت چرخشی روی آب انجام میدهند و جانوران کوچکی را که به سطح آب می آیند شکار می کنند.

 • پرنده نگری در دیزین

  96 بازدید

  کارآموزان دوره راهنمای تخصصی پرنده نگری به همراه مدرس دوره جناب آقای مهندس بختیاری در ارتفاعات دیزین به آموخته ها و تجربیاتشان می افزایند.

 • یک روز پر پرنده در جزیره

  24 بازدید

  کارآموزان دوره راهنمای تخصصی پرنده نگری به همراه مدرس دوره جناب آقای مهندس بختیاری در یک روز پر پرنده در جزیره آشوراده به آموخته ها و تجربیاتشان می افزایند.

 • دم جنبانک ابلق

  647 بازدید

  از خانواده دم جنبانکها در ایران می توان به گونه ابلق، سرزرد، شکم زرد و خاکستری و جنگلی اشاره کرد.

 • بلبل خرما

  7,385 بازدید

  از خانواده بلبل خرماها دو گونه در ایران یافت می شود. یکی همین گونه معمولی که فراوان تر است و با نام White-eared Bullbul شناخته می شود. و گونه دیگری با نام بلبل دمگاه سرخ یا Red-vented Bullbul که در جنوب کشور و برخی جزایر مانند کیش پراکنش دارد.

 • هدهد

  602 بازدید

  هدهد از راسته سبز قباسانان و تنها بازمانده از خانواده زیستی خود هدهدیان می باشد برای اشنایی بیشتر با این پرنده گزارش ما را در سایت باشگاه مطالعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18213

 • کرکس

  301 بازدید

  این کرکس آندی پس از اینکه توسط تیم دامپزشکان و متخصصان زیست شناسی محافظت و تحت درمان قرار گرفت، دوباره به آزادی رسید. ولی قبل از رهایی همه ی عظمت و شکوه خود را در مقابل عکاسان و خبرنگاران به رخ کشید.

 • مرغ مینا

  3,327 بازدید

  دهها گونه مینا در دنیا وجود دارد. ولی فقط دو گونه مینای معمولی و خاکستری در ایران دیده شده و حضور دارند برای آشنایی بیشتر با این پرنده گزارش کامل را در سایت باشگاه مطالعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18214

 • ماهی خورک

  303 بازدید

  لحظات جذاب و دیدنی از شکار ماهیخورک ها برای آشنایی بیشتر با این پرنده زیبا به سایت باشگاه مراجعه فرمایید http://www.iranianbirdingclub.com/details.asp?id=18212

 • کانال تلگرام باشگاه

  63 بازدید

  هدف اصلی از ایجاد این کانال علاوه بر مطلع نگاه داشتن اعضا و دنبال کنندگان رویدادهای باشگاه، ترویج پرنده نگری و فرهنگ دوست داشتن پرندگان و طبیعت به عموم مردم می باشد. بنابراین می توانید با معرفی کانال به دوستان و آشنایان، ما را در این امر نیک یاری نمایید.

 • اینستاگرام

  444 بازدید

  آخرین اخبار مشاهدات از ثبت های زیبای پرندگان ایران و فعالیتهای اعضا را در صفحه اختصاصی باشگاه ملاحظه فرمایید.

 • سایت باشگاه پرنده نگری ایرانیان

  47 بازدید

  باشگاه پرنده نگری ایرانیان به منظور افزایش آگاهی های عمومی در زمینه پرنده نگری و علاقمند سازی آحاد مردم به این فعالیت سودمند و همچنین ایجاد شبکه ای از متخصصان و راهنمایان پرنده نگری، آخرین اخبار و اطلاعات را در کلیه موضوعات پرنده نگری در اختیار علاقه مندان قرار میدهد.

 • میناب؛ مقصدی جذاب برای پرنده نگران اروپایی

  252 بازدید

  سرپرست گروه اروپایی: در این برنامه دو هفته ای که در ایران حضور داشتند در مجموع موفق شدند 250 گونه از پرندگان ایران را مشاهده کنند که 30 گونه رکورد جدید برای خودشان محسوب می شود. راهنمای تخصصی گروه نیز سرکار خانم فتاحی از اعضای فعال باشگاه پرنده نگری ایرانیان بودند که بهار امسال این گروه را در طول سفر همراهی و راهنمایی کردند.

 • پرنده نگر نابینا

  226 بازدید

  خوان پابلو کولاسو 29 ساله اهل اروگوئه و نابینا به دنیا آمده است. او پرنده ها را نمی بیند. در واقع، به پرندگان گوش می دهد و توانایی ذاتی خود را برای شناسایی تمایز پرندگان از طریق شنیدن صداها و آواز پرندگان توسعه داده است. خوان پابلو خود را یک پرنده نگر میداند و از این کار لذت میبرد. خوان با این کار ثابت کرد که برای لذت بردن از پرنده نگری راههای دیگری هم وجود دارد.

 • گزارش فعالیتهای دو ساله باشگاه پرنده نگری ایرانیان

  61 بازدید

  گزارش فعالیتهای دو ساله باشگاه در مراسم روز ملی پرنده نگری آذر 1396

 • عکس پرندگان

  684 بازدید

  گزیده ای از عکسهای اعضای باشگاه

 • تالاب بهشت معصومه

  274 بازدید

  اعضاء باشگاه پرنده نگری ایرانیان در حال بازدید و پرنده نگری در تالاب بهشت معصومه قم بودند که خبرگزاری صدا و سیما همزمان در حال تولید گزارش از پتانسیل پرنده نگری در استان قم بود.

 • سفر پرنده نگری مریوان اردیبهشت 1396

  687 بازدید

  از سری سفرهای تخصصی اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان به استان کردستان - تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر مریوان: 114 گونه

 • سفر پرنده نگری ترکمن صحرا فروردین 1396

  2,080 بازدید

  از سری سفرهای تخصصی اعضای باشگاه به استان گلستان، ترکمن صحرا و خالد نبی - تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر : 70گونه

 • روز جهانی پرندگان مهاجر

  276 بازدید

  دهم می برابر با بیستم اردیبهشت هر سال به نام روز جهانی پرندگان مهاجر نامگذاری شده است. در هر سال شعار روز جهانی پرندگان مهاجر بر روی هدف و عنوان بخصوصی متمرکز می گردد. سال 2017 شعار روز جهانی پرندگان مهاجر عبارت است از، "آینده آنها، آینده ماست."

 • سفر پرنده نگری مریوان اردیبهشت 1395

  500 بازدید

  مریوان و دریاچه زریبار یکی از قطب های منحصر به فرد پرنده نگری در ایران با تنوع بسیار از گونه های مختلف پرندگان آبزی، کنار آبزی، شاخه نشین و مهاجر است. در حین تهیه این گزارش توسط خبرگزاری صدا و سیمای مریوان، اعضای باشگاه پرنده نگری ایرانیان در حال بازدید از دشت لک لک ها بودند. تعداد کل گونه های رکورد شده در سفر مریوان: 105 گونه

 • تورهای رایگان پرنده نگری در پارک شهر تهران

  554 بازدید

  یکی از فعالیت های باشگاه پرنده نگری ایرانیان برگزاری تورهای رایگان پرنده نگری در سایت پارک شهر تهران به همراه راهنمای تخصصی پرنده نگری است. تور های پرنده نگری پارک شهر به صورت رایگان با همکاری باشگاه پرنده نگری ایرانیان، موسسه آوای ارسباران و البته استفاده از امکانات ارزشمندی است که شهرداری منطقه 12 در پارک شهر با عنوان "سایت پرنده نگری پارک شهر" ایجاد کرده است.

 • باشگاه پرنده نگری ایرانیان

  467 بازدید

  معرفی شکل گیری و فعالیتهای باشگاه پرنده نگری ایرانیان