در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
کلیپ های سینمای ایران ویدیو‌های بازی های درخشان
بازگشت به کانال

ویدیوهای بازی های درخشان

 • درخشان ترین بازی بهروز وثوقی

  25,312 بازدید

  لحظه های فوق از آخرین سکانس های فیلم «کندو»(1354) و ساخته درخشان فریدون گُله است. بی شک انتخاب این لحظات بعنوان درخشان ترین بازی بهروز وثوقی و شاید به نوعی درخشان ترین لحظات بازیگری سینمای ایران، سلیقه ای شخصی است؛ چرا که می توان حدس زد از بین خیل پرتعداد بازی های درخشان بهروز وثوقی چنین انتخابی با مخالفان فراوانی روبروست. البته از هنرنمایی بی بدیل چنگیز جلیلوند به عنوان دوبلور این نقش نباید گذشت.

 • بازی های درخشان - بهروز وثوقی در «داش آکل»

  16,244 بازدید

  انتخاب بهترین بازی برای هنرپیشه ای در قواره بهروز وثوقی بی تردید، موقعیت بسیار دشواریست. ایفای نقش شخصیت «داش آکل» یکی از برترین بازی های این هنرمند توانای سینمای ایران است. بازی لحظه مرگ یا از پای درآمدن برای هر بازیگری چالشی جذاب است که بهروز وثوقی همیشه به خوبی از عهده آن برآمده و یکی ازدرخشان ترین نمونه های آن در فیلم «داش آکل» بود که به «داش آکل» شخصیتی اسطوره ای بخشید.

 • بازی درخشان حمید فرخ نژاد در "عروس آتش"

  12,522 بازدید

  حمید فرخ نژاد در سال 1378 با فیلم "عروس آتش" به کارگردانی خسرو سینایی و فیلمنامه ای نوشته خودش و خسرو سینایی وارد عرصه بازیگری شد. بازی او در نقش "فرحان" در این فیلم از چنان طراوت کم نظیری برخوردار بود که برای وی سیمرغ نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر و تندیس بهترین بازیگر مرد از جشن خانه سینما را به همراه داشت . در ویدیو حاضر مهدی احمدی نیز در نقش دکتر پرویز حضور دارد.

 • بازی های درخشان - گوهر خیراندیش

  4,156 بازدید

  از انبوه بازی های درخشان گوهر خیراندیش ، می توان به هنر بازیگری وی در نقش زنی پا به سن گذاشته در فیلم «دعوت» (ساخته ابراهیم حاتمی کیا) اشاره کرد . او که چهار دختر ازدواج کرده و دم بخت دارد و صاحب نوه هم هست اکنون خود در شرایطی بغرنج قرار گرفته . این نقش آفرینی برای خیراندیش تندیس زرین جشن خانه سینما را به همراه داشت .

 • بازی های درخشان - رویا نونهالی

  6,052 بازدید

  «بوی کافور ، عطر یاس» ،(۱۳۷۸) ، ساخته بهمن فرمان آرا از پرافتخارترین فیلم های تاریخ جشنواره فجر (با دریافت 8 سیمرغ بلورین و دو کاندیدایی) است . اما کمتر از 4 دقیقه حضور رویا نونهالی در این فیلم ، برای وی و سینمای ایران به اندازه سیمرغ بلورین «جشنواره فیلم فجر» و تندیس زرین «جشن خانه سینما» می ارزید .

 • مرضیه برومند در «هیچ» - بازی های درخشان

  4,596 بازدید

  «هیچ» (1388) به کارگردانی عبدالرضا کاهانی از آثار درخشان سینمای ایران ، روایت طمع سیری ناپذیر انسان است . مرضیه برومند گرچه کمتر به عنوان بازیگر شناخته شده تا کارگردان . پیش از این ها نیز در عرصه بازیگری فعالیت هایی داشته که شاید از خاطره انگیزترین آنها «آرایشگاه زیبا» باشد . در فیلم «هیچ» ، او در نقش عمه نادر سیاه دره ، شخصیتی بد عنق و از همه طلبکار است .

 • رویارویی دو اسطوره بازیگری در " تنگسیر "

  13,462 بازدید

  در فیلم "تنگسیر" (۱۳۵۲) اثر امیر نادری ، رویارویی زنده یاد پرویز فنی زاده (در نقش اسماعیل) با بهروز وثوقی (در نقش زائر ممد) تماشایی است . این دو اسطوره بازیگری دوباره در فیلم " گوزن ها " ، مقابل یکدیگر بازی کردند . پرویز فنی زاده که شاید اغلب با بازی در نقش "مش قاسم" در مجموعه "دایی جان ناپلئون" شناخته می شود بی شک یکی از نوابغ بازیگری ایران بود .

 • بازی درخشان انتظامی در هامون مهرجویی

  4,876 بازدید

  انتخاب برترین سکانس از بازی های عزت الله انتظامی از بین بازی های درخشان پرشمارشان ، به تایید همگان کاریست نشدنی . بنابراین فقط باید دست به انتخاب زد . از آن جا که در ویدیوهای دیگر کانال لحظه هایی از هنرنمایی شان در "حاجی واشنگتن " و " اجاره نشین ها " تقدیم شما شده بود ، سکانسی از فیلم جاودانه " هامون" ، به نیت قدردانی از یک عمر فعالیت هنری " آقای بازیگر " تقدیم می شود .

 • بازی درخشان- شهاب حسینی

  13,722 بازدید

  شهاب حسینی در "پرسه در مه" دومین ساخته بلند سینمایی بهرام توکلی نقشی به غایت دشوار را تجربه کرد . ایمان (شهاب حسینی) آهنگساز و نوازنده پیانو پس از ازدواج با رویا (لیلا حاتمی) و راهیابی به دانشگاه در رشته موسیقی ، برای ساختن قطعه ای رویایی (به نام ماه) دچار وسواس شده و چشمه ذوق خود را خشک شده می بیند . به اغتشاش عصبی دچار شده و تا آستانه جنون پیش می رود .

 • بازی درخشان - پرویز پرستویی در "بید مجنون"

  4,696 بازدید

  یوسف (پرویز پرستویی) که بینایی خود را در هشت سالگی از دست داده، اینک پس از سال ها، در خارج از ایران، پس از پیوند قرنیه، دوباره بینایی خود را بدست آورده و با ناشکیبایی تمام ، خود اقدام به باز کردن پانسمان چشم هایش کرده و با اشتیاق و ذوق فراوان درپی کشف دوباره نعمت بینایی به راهروی بیمارستان قدم می نهد - پرویز پرستویی یکی از چهار سیمرغ بازیگری خود را برای نقش آفرینی در همین فیلم دریافت نموده .

 • بازی درخشان علی نصیریان در "سربداران"

  2,520 بازدید

  هر زمان به بازی های درخشان آقای علی نصیریان فکر می کردم ، نمی توانستم از سکانس محاکمه قاضی شارح در مجموعه تلویزیونی "سربداران " ( با آن مونولوگ درخشان ) بگذرم .اما چون تصمیم داشتم فقط از لحظه های سینمایی برای این کانال استفاده کنم (گرچه پاره ای اوقات ناپرهیزی هم کرده ام )، از این سکانس چشم پوشی می کردم . اما امروز این وسواس را کنار گذاشتم تا در لذت تماشای آن با هم سهیم باشیم .

 • بازی درخشان - ترانه علیدوستی

  18,525 بازدید

  شکی نیست که خانم ترانه علیدوستی یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران هستند . در فیلم " انتهای خیابان هشتم " ساخته جسارت آمیز آقای علیرضا امینی ، شاهد یکی از بهترین سکانس های هنرنمایی ایشان بودیم . در تلگرام هم می توانید با ما همراه باشید : telegram.me/lranianmovieclips

 • بازی درخشان - مریم پالیزبان در "نفس عمیق"

  5,369 بازدید

  مربم پالیزبان در "نفس عمیق" با اولین حضور سینمایی خود در نقش آیدا ، دختری دانشجو و تا حدی روشنفکر (نقطه مقابل منصور با بازی منصور شهبازی ) هم در جشنواره فیلم فجر و هم در جشن خانه سینما ، نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن شد . او با جهره ای معمولی و صدا و گویشی که با معیارهای رسمی بازیگری بسیار فاصله داشت ، آن جنان بازی باطراوت و گرمی ارائه داد که باور کنیم که او در این نقش ، بازی که نه ، زندگی کرده .

 • بازی درخشان - ژاله صامتی در "عصر یخبندان"

  4,186 بازدید

  ژاله صامتی در سکانسی از «عصر یخبندان» -۱۳۹۳- در اجرایی چشمگیر ، احساس های کاملا متضاد و بلافاصله پشت هم را قدرتمندانه به نمایش می گذارد . گرچه شرایط موقعیت کمیکی را هم فراهم می کند اما به وضوح نمایانگر درک درست پیچیدگی احساس بشری - در اینجا زنانگی - از جانب مصطفی کیایی - نویسنده و کارگردان - و ژاله صامتی دارد . دست مریزاد به هر دو هنرمند .

 • به یاد خسرو شکیبایی - اتوبوس شب

  3,698 بازدید

  «اتوبوس شب» از زمره آثاری است که با تندیس جشن خانه سینما -برای بازی در نقش اول مرد- از زنده یاد شکیبایی قدردانی شد . کیومرث پوراحمد در طول ۹ ماه پنج بار فیلمنامه را - براساس یک داستان کوتاه نوشته حبیب احمدزاده -بازنویسی کرد و تندیس بهترین فیلم و فیلمنامه حاصل آن بود . در ویدیو « بازی های درخشان - خسرو شکیبایی » در همین کانال ، نمونه فاخری از هنر آن زنده یاد انتخاب شده که پیشنهاد می کنم ببینید .

 • بازی درخشان - پانته آ بهرام در "هیچ"

  7,328 بازدید

  پانته آ بهرام در فیلم " هیچ " هم مانند اغلب آثارش ، بازی درخشانی ارائه داد . گرچه گویا خودش از نقش آفرینی در دیگر فیلم عبدالرضا کاهانی " بیخود و بی جهت" بیشتر راضی است . در بخش انتخابی البته ، دیگر بازیگر ارزنده سینمای ایران ، مهران احمدی نیز مانند همیشه بازی فوق العاده ای دارد .

 • بازی درخشان - یکتا ناصر در "زندگی جای دیگریست"

  5,926 بازدید

  یکتا ناصر که برای بازی در فیلم قبلی منوچهر هادی (همسرش) "یکی می خواد باهات حرف بزنه" سیمرغ نقش مکمل زن را دریافت کرده بود ، در این فیلم نیز بازی درخشانی ارائه داد . داوود (حامد بهداد) که از همسر خود جدا شده ، نفیسه (یکتا ناصر) را برای خانه داری و نگهداری فرزندان خود استخدام کرده و نفیسه به جهت رعایت شرع خواسته که به هم محرم شوند و اکنون موعد صیغه به سر آمده و نفیسه قصد بازگشت به خانه پدری دارد .

 • بازی درخشان - فاطمه معتمدآریا در "گیلانه"

  3,442 بازدید

  فاطمه معتمد آریا در فیلم " گیلانه" ساخته رخشان بنی اعتماد بازی بی نظیری ارائه داد که بر پیشانی بازیگری ایران جاودانه حک شد .

 • بازی درخشان - پرویز فنی زاده در "خشت و آینه"

  6,107 بازدید

  پرویز فنی زاده در "خشت وآینه" ساخته ابراهیم گلستان مانند همیشه درخشان ظاهر شد ( علاقمندان بازیگری حتما ببینند ) . ابراهیم گلستان در باره این سکانس گفته است که خواسته پوچی مطالبی که این به ظاهر روشنفکران کافه نشین رد و بدل میکنند ، را به نمایش بگذارد ( نقل به مضمون ) . در نتیجه فنی زاده به هنگام اجرای این نقش ، قرار بوده افکاری که هیچ ارزشی ندارند را متعالی نمایش دهد .

 • بازی درخشان - خسرو شکیبایی در "سرزمین خورشید"

  3,271 بازدید

  بی گمان تایید می کنید که انتخاب نمونه ای چند دقیقه از بازی های درخشان زنده یاد خسرو شکیبایی از میان بی شمار بازی های درخشان ایشان ، انتخاب دشواری است . بخصوص از میان سکانس های در خشان بازیگری ایشان در فیلمی چون "سرزمین خورشید" که از ماندگارترین بازی های شان است .

 • بازی های درخشان - علی نصیریان و نیکی کریمی

  2,308 بازدید

  علی نصیریان و نیکی کریمی در فیلم " دیوانه ای از قفس پرید " ساخته احمد رضا معتمدی در کنار عزت الله انتظامی و پرویز پرستویی بازی درخشانی ارائه میدهند . سکانس انتخابی فعلی از زیباترین سکانس های جاودانه سینمای ایران است .

 • بازی درخشان - لیلا حاتمی در "ارتفاع پست"

  5,447 بازدید

  لیلا حاتمی در فیلم " ارتفاع پست" ساخته ابراهیم حاتمی کیا نقش کم نظیری بر عهده داشت . زنی آرام و فرمانبردار ، در حمایت از همسر خود ، ناگهان طغیان کرده و سرنوشت همه همراهان خود را تغییر میدهد .