در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
کلیپ های سینمای ایران ویدیو‌های دیالوگ های درخشان
بازگشت به کانال

ویدیوهای دیالوگ های درخشان

 • دیالوگ درخشان: «عصبانی نیستم»

  4,059 بازدید

  «عصبانی نیستم» فیلمی که پس از تولید، قریب پنج سال طول کشید تا اکران شود (آن هم ۲۱ دقیقه کوتاه تر از نسخه اصلی). این مدت وقفه و آن مقدار سانسور، برای فیلمی که متاثر از کشمکش های سیاسی روز ساخته شده، کمرشکن بود. در بخش حاضر وحید تارانتینو (وحید قاضی زاهدی) به خوبی از عهده اجرای مونولوگ دشوار خود بر می آید. به گمان من در آینده از رضا کولغانی (سازنده موسیقی متن فیلم نیز خود او بود) بیشتر خواهیم شنید

 • دیالوگ های درخشان «قاتل اهلی»

  8,470 بازدید

  قاتل اهلی (1395) - نویسنده و کارگردان: مسعود کیمیایی/ تهیه کننده: منصور لشکری قوچانی/ بازیگران: پرویز پرستویی، امیر جدیدی، پگاه آهنگرانی، پولاد کیمیایی، پرویز پور حسینی و حمیدرضا آذرنگ

 • دیالوگ های درخشان «خشکسالی و دروغ»

  2,798 بازدید

  خشکسالی و دروغ (1394) دومین فیلم پدرام علیزاده و فیلم نامه آن نوشته محمد یغقوبی است.

 • دیالوگ های درخشان - «گل چهره»

  1,441 بازدید

  «گل چهره» (۱۳۸۹) که برنده جوایز متعدد داخلی و بین المللی بود؛ روایتگر بخشی از تاریخ افغانستان در دوره استیلای طالبان است. گرچه شاید نتوان به همه زوایای فیلم به دیده استنادی تارخی نگریست؛ اما نگاه نویسنده – کارگردان در بیان ضدیت تحجر با هنر را ستود.

 • دیالوگ درخشان «تیک آف»

  2,376 بازدید

  «تیک آف» (1394) سومین فیلم احسان عبدی پور پس از «تنهای تنهای تنها» و«پاپ» است که به تازگی شاهد اکران «پاپ» در گروه هنر و تجربه بودیم. بی شک از این نویسنده - کارگردان در آینده، فراوان خواهیم شنید.

 • دیالوگ های درخشان - «کافه ستاره»

  683 بازدید

  کافه ستاره (۱۳۸۴) چهارمین فیلم سامان مقدم، فیلمی اپیزودیک با تهیه کنندگی مصطفی شایسته و «هدایت فیلم» است . فیلم مورد توجه منتقدین بسیاری قرار گرفت. «کافه ستاره»، در قالب سه اپیزود، روایت محله ای در پایین شهر تهران است که به داستان سه زن - فریبا، سالومه و ملوک - می پردازد. به طور کلی، در این فیلم، زندگی هایی به فروپاشی می رسند و فقر، افراد را احاطه کرده است؛ اما از شعارزدگی به دور است.

 • دیالوگ های درخشان - این جوری هم «بعله» میگن

  889 بازدید

  عینک دودی (1378) به کارگردانی محمدحسین لطیفی و بازیگران اصلی آن ایرج طهماسب- فاطمه معتمدآریا- فقیهه سلطانی- حسن شکوهی و پانته آ بهرام است.

 • دیالوگ های درخشان - رستگاری در هشت و بیست دقیقه

  3,007 بازدید

  «رستگاری در هشت و بیست دقیقه» (1383) در مجموع در راستای اغلب فیلم های سیروس الوند است که توامان دغدغه اجتماعی و گیشه دارد. محمدهادی کریمی به عنوان نویسنده فیلم نامه هم به رغم طرح موضوعی آشکارا حساسیت برانگیز، نتوانسته تایید منتقدین را همراه خود نماید، عمده نقد های مخالفت نیز بر نگاه کمابیش سطحی نگر و کلیشه ای فیلم تاکید داشتند.

 • دیالوگ های درخشان - پارتی

  5,586 بازدید

  پارتی (1379) به نویسندگی و کارگردانی سامان مقدم، فیلمی ست بر محور آزادی بیان. امین حقی (علی مصفا) روزنامه نگاری است که در صدد انتشار خاطرات برادر شهید خود است؛ اما به شدت از جانب عموی ذی نفوذ و ظاهرالصلاح خود تحت انواع فشار و تهدید حتی زندان قرار می گیرد و عاقبت . . .

 • دیالوگ های درخشان - چتری برای دو نفر

  4,748 بازدید

  «چتری برای دو نفر» (۱۳۷۹) به کارگردانی احمد امینی و بازیگری رضا کیانیان، هدیه تهرانی و شقایق فراهانی این هم دیالوگی پیرامون دروغ گویی و شیوع آن. طنز شیرین این ویدیو برای تفریح بد نیست.

 • دیالوگ های درخشان - هامون

  2,186 بازدید

  دیالوگی کوتاه اما بیانگر ویژگی های شخصیتی حمید هامون (خسرو شکیبایی). از جمله عصبانیت مفرط او از اجتماع سطحی، متقلب و شارلاتان پیرامون خود، و این فرض که کودکی که در همین اجتماع پرورش یابد، واجد همان ویژگی ها خواهد بود. دیالوگ دبیری (عزت الله انتظامی) گرچه همدلی برانگیز است؛ اما می تواند فقط ترفند او برای پیش بردن بجث طلاق هامون و همسرش باشد. فراموش نکنیم که او نیز وکیلی دودوزه باز است.

 • دیالوگ های درخشان - نیمه پنهان

  4,564 بازدید

  «نیمه پنهان» در سال ۱۳۷۹ به تهیه کنندگی، نویسندگی و کارگردانی تهمینه میلانی و بر اساس رمانی با عنوان «بعد از عشق نوشته» فریده گلبو ساخته شد و سال بعد به نمایش عمومی درآمد. تم اصلی فیلم آشکارا نقدی ست بر تندروی های سیاسی ابتدای اتقلاب، همراه با چاشنی عشق. بازیگران اصلی آن نیکی کریمی، آتیلا پسیانی، محمد نیک بین (همسر کارگردان) و صغری عبیسی هستند.

 • دیالوگ های درخشان - همه چیز برای فروش

  3,111 بازدید

  دومین فیلم امیر ثقفی در مقام نویسنده و کارگردان که به سال 1392 تولید شد و موفق به دریافت سیمرغ طراحی صحنه و لباس و دو دیپلم افتخار طراحی چهره و موسیقی متن شد.

 • دیالوگ های درخشان - مرگ یزدگرد

  4,982 بازدید

  بهرام بیضایی این نمایشنامه را با نام مرگ یزدگرد [مجلس شاه کُشی] نوشت؛ و نخستین بار در آبان ۱۳۵۸ اجرا شد. در سال ۱۳۶۰ فیلمی از اولین اجرای صحنه ای «مرگ یزدگرد» ثبت شد. مؤبد، سرکرده و سردار سپاه یزدگرد سوم در آسیابی نزدیک مرو گرد می آیند تا آسیابان، همسر و دختر او را به اتهام قتل پادشاه محاکمه کنند. روایت های آسیابان و همسر و دخترش با هم تعارض دارد. . .

 • دیالوگ های درخشان - دندان مار

  3,797 بازدید

  "دندان مار" از برترین آثار مسعود کیمیایی در بعد از انقلاب است با اغلب مولفه های سینمای او. تم اعتراض و تقابل، در سرتاسر فیلم حضور دارد. روایتی از تهران دهه 60 در هنگامه جنگ. بازی درخشان گلچهره سجادیه مثال زدنی است.

 • دیالوگ های درخشان - خونواده خوبش خوبه

  861 بازدید

  دیالوگ محوری فیلم "ابد و یک روز"، نوشته و کارگردانی سعید روستایی، که به وضوح بیانگر شرایط خانواده است.

 • دیالوگ های درخشان - پستچی سه بار در نمی زند

  3,623 بازدید

  داستان فیلم که در یک ساختمان سه طبقه می گذرد ، آشکارا به سه دوره از ایران معاصر اشاره می کند . طبقه سوم دوره پس از کودتای رضا شاه . طبقه دوم پس از کودتای سال 1332 و طبقه اول هم ایران امروز را روایت می کند . ویدیوی حاضر به ساکنین طبقه دوم ابرام (امیر جعفری) و مهوش ( پانته آ بهرام) می پردازد . دیالوگ های شخصیت ها نیز براساس زبان مرسوم با بهره گیری فراوان از کنایه ها و ضرب المثل های جاری نوشته شده .

 • دیالوگ های درخشان - روز سوم

  6,797 بازدید

  فیلم «روز سوم» روایت دفاع جوانان خرمشهری از بخش غربی شهر در مقابل تجاوز نیروهای عراقی در سال 1359 است . در لحظه ای که این جوانان از کانالی به عنوان استتار استفاده می کنند و محاصره نیروهای عراقی هردم تنگ تر می شود هریک از آنان آخرین درخواست های خود را با تلفن برای شخصی در آن سوی خط بی سیم مطرح می کنند .

 • دیالوگ های درخشان - پل چوبی

  16,138 بازدید

  این فیلم در سال 1390 و به کارگردانی مهدی کرم پور ساخته شد و در سال 1392 پس از 30 مورد اصلاحیه و 9 دقیقه کوتاه شدن توانست اکران شود . در زمان اکران نیز با تحریم حوزه هنری مواجه شد .

 • دیالوگ های درخشان - فرمایشات ، فت و فراوون (آدم برفی)

  8,401 بازدید

  در فیلم زیبای "آدم برفی" (1373) نوشته و کارگردانی داوود میرباقری ، عباس خاکپور ( اکبر عبدی ) برای گرفتن ویزای امریکا ُ در استانبول ( ترکیه ) از هر راهی که می رود به در بسته می خورد و یک شب در رستورانی جواد ( پرویز پرستویی ) خود را به میز او دعوت می کند . . .

 • دیالوگ های درخشان - حاجی واشنگتن (2)

  3,953 بازدید

  "حاجی واشنگتن" روایت گر سرگذشت غم انگیز حسینقلی خان صدرالسلطنه ، اولین سفیر ایران در "بلاد امریک " است به قلم و کارگردانی زنده یاد علی حاتمی و بازی درخشان عزت الله انتظامی . در ویدیو حاضر حاجی واشنگتن شرح پذیرایی خود از رییس جمهور امریکا را روایت می کند . غافل از این که چهار ماه است که رییس جمهور عوض شده .به دلیل تمرکز روی دیالوگ برخی از لحظه های پذیرایی این سکانس حذف شده است .

 • دیالوگ های درخشان - روز واقعه

  11,367 بازدید

  دیالوگ زنده یاد حسین پناهی در "روز واقعه" از دیالوگ های درخشان سینمای ایران است . عبدالله (علیرضا شجاع نوری) جوانی مسیحی است که تازه به اسلام روی آورده و دل در گرو عشق راحله دختر زید دارد. وی در جریان عروسی با راحله ندایی می شنود که او را به یاری فرا می خواند، عبدالله بیابان به بیابان، واحه به واحه به سمت کربلا می تازد . . .

 • دیالوگ های درخشان - محاکمه در خیابان

  8,324 بازدید

  " محاکمه در خیابان " نیز مانند همه آثار مسعود کیمیایی از جهت دیالوگ های درخشان بسیار غنی است . در ویدیو حاضر بخشی از آن ها تقدیم می شود . در مورد این فیلم البته باید اضافه کرد که اصغر فرهادی در نوشتن فیلمنامه با مسعود کیمیایی همکاری کرده است .

 • دیالوگ های درخشان مسعود کیمیایی

  10,342 بازدید

  سینمای ایران بسیار وامدار دیالوگ های درخشان دو تن از نامداران این عرصه است . زنده یاد علی حاتمی و مسعود کیمیایی . در این ویدیو بخش هایی از دیالوگ های(مونولوگ ها) چند فیلم ایشان که کمتر مورد توجه رسانه ها بوده انتخاب شوند . فیلم ها عبارتند از : "حکم" ، " رد پای گرگ " ، "محاکمه در خیابان " ، "جرم " و "رئیس "

 • دیالوگ های درخشان - شب یلدا

  6,611 بازدید

  شب یلدا" (محصول ۱۳۸۰)، شخصی ترین فیلم کیومرث پوراحمد و برگرفته از تجارب زندگی خود اوست. اولین نکته ای که در مورد این فیلم می شود گفت ، مشاوره کامبوزیا پرتوی ، رخشان بنی اعتماد و حسین جعفریان در فیمنامه است که خود نشانگر حساسیت آقای پوراحمد در مورد این فیلم بخصوص است و دیگر آن که محمد رضا فروتن برای بازی در این فیلم موفق به دریافت جوایز متعدد از چند جشنواره شد .

 • دیالوگ های درخشان - پذیرایی ساده

  14,808 بازدید

  «پذیرایی ساده» ، فیلمی بود که مخاطبانش را به دو دسته خیلی موافق و خیلی مخالف تقسیم کرد . داستان فیلم حول تقسیم بی چشمداشت کیسه های پول توسط لیلا و کاوه -شاید در یادآوری لیلی و کاوه گلستان - میان مردمی که بر سر راهشان قرار می گیرند و ثبت واکنش های آن ها . چه فیلم را دوست داشته باشید یا نه ، دیالوگ حاضر از نامتعارف ترین دیالوگ های سینمای ایران است که شنیده ام .

 • دیالوگ های درخشان - سوته دلان(۳)

  13,989 بازدید

  «سوته دلان» - نویسنده و کارگردان : علی حاتمی - تهیه کننده : علی عباسی - بازیگران : بهروز وثوقی ، شهره آغداشلو ، جمشید مشایخی ، فخری خوروش ، جهانگیر فروهر ، سعید نیکپور ، آتش خیر - دیالوگ « در عالم آوازه خونا ، یکیش می شه قمر . بقیه ، ای . . . می خونن .» به اندازه ضرب المثل های فارسی رواج پیدا کرد .

 • دیالوگ های درخشان - دوئل

  7,921 بازدید

  چند دیالوگ درخشان از فیلم «دوئل» - ساخته احمدرضا درویش

 • دیالوگ های درخشان - سگ کشی

  10,129 بازدید

  نویسنده،تدوینگر،تهیه کننده و کارگردان:بهرام بیضایی ساختنِ فیلم سال۱۳۷۸ آغاز شد.سال بعدش بیضایی فیلم را تدوین کردوسرانجام سال ۱۳۸۰ نسخهٔ کاملش در سینماهای ایران به نمایش درآمد.رضا کیانیان در مقاله "مشقت بیضایی بودن" مینویسد:اگر در شرایطی عادی به سر می بردیم،وزارت ارشادمیبایست ستاد تشکیل میداد تا هر مانعی را از سر راه بردارد که بیضایی و امثال اوبتوانند هر چه بیشترکارکنند سرمایه ملی که شاخ و دم ندارد

 • دیالوگ های درخشان - وقتی همه خوابیم

  7,545 بازدید

  " وقتی همه خوایم "(۱۳۸۷) ، آخرین اثر بهرام بیضایی ( نویسنده ، تهیه کننده و کارگردان) تا کنون محسوب می شود . بازیگران فیلم عبارتند از مژده شمسایی ، علیرضا جلایی تبار ، حسام نواب صفوی ، مجید مظفری ، سحر دولتشاهی و شقایق فراهانی . برنده سیمرغ بلورین ( بهرام بیضایی ، بهترین تدوین ) از جشنواره فیلم فجر . این فیلم به برخی از مناسبات پشت پرده سینمای ایران می پردازد .