در حال بارگذاری
آی آر ایمپلنت ویدیو‌های پروتز دندان و ایمپلنت
بازگشت به کانال

ویدیوهای پروتز دندان و ایمپلنت

 • آنچه درباره پانتیک ها باید بدانید!

  244 بازدید

  پانتیک ها بخشی از یک پروتز پارسیل ثابت ( بریج دندانی ) هستند که دندان های غایب را از لحاظ ظاهر ( زیبایی ) و فانکشن جایگزین می کنند. پانتیک باید راحتی و بهداشت بیمار را در بلند مدت تامین کند. پانیک باید امکان کنترل پلاک در زیر آن و در نواحی اطراف دندان های پایه و نیز امکان ادجاست با اکلوژن دندان مقابل را فراهم کند. فیلم زیر که بخشی از دوره جامع پروتز ثابت دندانی است، توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد انواع پانتیک ها و مزایا و معایب هر کدام است.

 • فیلم قالبگیری ایمپلنت با روش تری باز ( OPEN TRAY )

  589 بازدید

  در ایمپلنت ها به روش های مختلفی می توان قالبگیری را انجام داد. قالبگیری در سطح اباتمنت ، قالبگیری در سطح ایمپلنت ( قالبگیری در سطح فیکسچر ) از جمله این روش ها است. قالبگیری در سطح ایمپلنت خود به دو زیر گروه قالبگیری تری باز ( open tray impression ) و قالبگیری تری بسته ( closed tray impression ) تقسیم می شود. در فیلم زیر که بخش بسیار کوتاهی از دوره جامع پروتز ایمپلنت است، توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد قالبگیری تری باز بر روی مدل را مشاهده نمایید:

 • ساخت پست ریختگی به روش غیر مستقیم

  577 بازدید

  برای ساخت پست های ریختگی یا custom posts می توان الگویی را با موم یا آکریل در داخل دهان فرم داد که به آن روش مستقیم ( direct ) گفته می شود. همچنین می توان پس از آماده سازی دندان برای ساخت پست از کانال ریشه ها و انساج تاجی باقیمانده قالبگیری کرد سپس الگوی لازم در لابراتوار و بر روی کست فرم داده شود و توسط روش ریختگی به فلز تبدیل گردد که به آن روش غیر مستقیم ( Indirect ) گفته می شود. این فیلم که بخش کوتاهی از دوره جامع پروتز ثابت دندانی سایت irimplant.com است توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد روش غیر مس

 • معرفی دوره های آموزشی پروتز های ثابت دندانی و ایمپلنت ( دکتر غلامرضا طباخیان )

  107 بازدید

  در این فیلم که در زمستان 1396 آماده شده است، دکتر غلامرضا طباخیان متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنت و عضو هیات علمی دانشگاه به معرفی دوره های غیر حضوری خود ( "دوره جامع پروتز ثابت دندانی" و "دوره جامع پروتز ایمپلنت" ) که برای دندانپزشکان آماده سازی شده است، می پردازد. اطلاعات کامل این دوره ها در سایت irimplant.com وجود دارد.

 • استفاده از CAD-CAM برای طراحی و ساخت روکش

  265 بازدید

  استفاده از تکنولوژی پیشرفته دستگاه CAD-CAM برای طراحی و آماده سازی رستوریشن، باعث افزایش سرعت و دقت ساخت رستوریشن خواهد شد ، از طرف دیگر استفاده مناسب از امکانات نرم افزاری در طراحی به شما کمک می کند تا کلیه تغییرات مد نظر خود را بر روی رستوریشن اعمال نموده و به بهترین حالت آن رستوریشن را برای بیمار خود به صورت اختصاصی طراحی نمایید. فیلم زیر که توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد کار با کدکم است بخش بسیار کوتاهی از جلسه بیست و دوم دوره جامع پروتز ثابت دندانی سایت irimplant.com است.

 • روش صحیح مخلوط کردن سمان زینک فسفات

  287 بازدید

  یکی از پر کاربردترین سمان ها در دندانپزشکی، سمان زینک فسفات است. با این حال در بسیاری موارد مخلوط کردن آن به نحو صحیح انجام نمی گیرد.همین مساله باعث می شود که نتوان از خصوصیات فوق العاده این سمان حداکثر استفاده را برد. فیلم کوتاه زیر توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد نحوه صحیح مخلوط کردن این سمان است.

 • تنظیمات اکلوزالی اسپلینت اکلوزالی ( نایت گارد )

  331 بازدید

  اسپلینت های اکلوزالی که اصطلاحا به آنها نایت گارد هم گفته می شود انواع مختلفی دارند که که یکی از پر کاربردترین آنها اپلاینس ثبات دهنده است که اتفاقا این نوع بیشتر به نام نایت گارد توسط دندانپزشکان تجویز می شود. در این فیلم کوتاه 4 دقیقه ای که بخشی از دوره جامع پروتز ثابت دندانی سایت irimplant.com است ، بخشی از تنظیمات لازم برای این وسیله بیان می شود.

 • تعیین رنگ دندان به صورت دیجیتال با VITA Easyshade

  197 بازدید

  انتخاب رنگ دقیق یکی از مهمترین مراحل درمان های پروتزی و زیبایی است و البته از دشوارترین مراحل درمانی نیز می باشد، چون عوامل مختلفی می توانند انتخاب رنگ صحیح را دستخوش اشتباه و خطا کنند. روش های هایی برای انتخاب رنگ وجود دارد که توسط فرد درمان کننده این انتخاب انجام شود. اما با استفاده از دستگاه های دیجیتال می توان انتخاب رنگ را با حداقل خطا انجام داد ، البته به شرطی که نکات لازم به دقت رعایت شوند.

 • بازساری کامل دهان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت (بخش 2)

  343 بازدید

  بخش درمان پروتزی یک بیمار بی دندان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت جزو پیچیده ترین درمان های دندانپزشکی است. در بخش اول فیلم مراحل ارائه طرح درمان و قراگیری ایمپلنت شرح داده شد، در این بخش به شرح مراحل پروتزی درمان می پردازیم.

 • بازساری کامل دهان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت (بخش 1)

  824 بازدید

  درمان بیماران بی دندان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت نیاز به مراحلی دارد که انجام دقیق آنها موفقیت دراز مدت درمان را تضمین می کند. شاید بتوان چنین درمانی را از پیچیده ترین درمان های دندانپزشکی دانست که نیازمند رعایت نکاتی دقیق در مراحل مختلف طرح درمان ، انجام جراحی بازسازی های استخوانی ، جراحی قرارگیری ایمپلنت و قسمت های درمان پروتزی است.

 • اندازه مناسب ایمپلنت - ایمپلنت های کوتاه

  525 بازدید

  اهمیت طول و قطر ایمپلنتی که برای جایگزینی دندان انتخاب می کنیم چیست؟ چه معیارهایی را باید در انتخاب طول و قطر ایمپلنت ها در نظر گرفت؟ ایمپلنت های کوتاه ( short implants ) در چه مواردی کاربرد دارند و مزایا و معایب آنها چیست؟ این فیلم ، حدود 4 دقیقه و نیم از جلسه اول دوره جامع ایمپلنت است که در آن دکتر غلامرضا طباخیان توضیحاتی درمورد سوالات بالا ارائه کرده اند.

 • ریتینر لق شده بریج و مشکلات آن

  308 بازدید

  یکی از موارد مهمی که موقع درمان پروتز با آن روبرو می شویم ، بیمارانی هستند که برای آنها بریج قرار گرفته و الان ریتینر روی دندان یا دندان های پایه لق شده است. این حالت می تواند با یا بدون علامت باشد ، فیلمی کوتاه از دکتر غلامرضا طباخیان شامل توضیحاتی در مورد ریتینر لق شده را مشاهده نمایید .

 • نکات مهم برای سمان کردن روکش

  814 بازدید

  برای سمان کردن روکش باید آماده سازی هایی بر دندان و رستوریشن انجام داد و در عین حال نکاتی را حین انجام سمان کردن رعایت نمود . در این فیلم به این موارد اشاره شده است.