در حال بارگذاری

ویدیوهای فیزیک

 • آزمایش قانون لختی ( قانون اول نیوتون )

  680 بازدید

  در این ویدئو با آزمایش بسیار ساده ای همراهتان هستیم که در آن به خوبی تاثیر قانون لختی ( یا قانون اول نیوتون ) را مشاهده می کنیم. طبق قانون اول نیوتون، اگر به جسمی نیروی خالصی وارد نشود، جسم با سرعت قبلی به حرکتش ادامه می دهد و در اینجا، این اتفاق برای کتاب ها رخ می دهد. برای مشاهده توضیحات بیش تر درباره همین ویدئو و قوانین فیزیکی، به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir همچنین می توانید ویدئو های علمی - آموزشی بیش تر را در کانال آپارات علم زیبا مشاهده کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش اثبات تراکم ناپذیری جامدات ( پرس کردن شمع )

  406 بازدید

  در این ویدئو، با آزمایشی بسیار جالب نشان می دهیم که جامدات، بر خلاف گاز ها، تراکم پذیر نیستند. در این آزمایش، 20 کیلوگرم شمع را در زیر فشار یک تن بر سانتی متر مربع قرار می دهیم. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه علمی - درسی بیش تر، به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • 0:8

  ماشین مرکب جالب برای تولید حباب

  418 بازدید

  در این ویدئوی کوتاه، ماشین مرکب بسیار جالب و مبتکرانه ای را می بینیم که می تواند حباب آب و صابون تولید کند. با دقت در ویدئو، شما نیز می توانید مثل همین ماشین را در خانه بسازید. پیشنهاد می کنم حتما ویدئو را مشاهده کنید. برای داشتن مطالب و اطلاعات بیش تر به وسایت ما سر بزنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش جالب فیزیک : منحنی هویگنس

  1,323 بازدید

  در این ویدئو با وسیله فیزیکی بسیار جالبی به نام منحنی هویگنس آشنا می شویم که تا حدودی شبیه به آونگ نیوتون کار می کند. بسیار جالب است. پیشنهاد می کنم حتما ببینید و در صورت امکان در خانه نمونه ای از این منحنی را بسازید و از علم پشت آن لذت ببرید! ویدئو های علمی - درسی بیش تر را با دنبال کردن کانال آپارات ما داشته باشید. وبسایت ما: mmscience.ir منتظرتان هستیم!

 • وسیله فیزیکی جالب! - حتما ببینید

  1,346 بازدید

  در این ویدئو یک وسیله فیزیکی جالب را می بینیم. این وسیله از یک میله فنری با یک توپ درون آن تشکیل شده. با چرخش فنر چنین حالت زیبای و عجیبی به وجود می آید. حتما ببینید. برای داشتن اطلاعات بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir