در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
مای بیبی MYBABY ویدیو‌های روانشناسی کودک
بازگشت به کانال

ویدیوهای روانشناسی کودک

 • اندر احوالات کودکی ( دعوای والدین )

  94,610 بازدید

  مشاجره و دعوای پدر و مادر در حضور فرزند، می تواند تاثیرات منفی و مخرب بسیاری روی کودک داشته باشد که عواقب آن به طور حتم تا بزرگسالی همراه وی خواهند بود. کودکان با قرارگرفتن در موقعیت هایی مانند مخالفت لفظی، مشاجره و دادو بیداد، به شدت احساس ناامنی کرده و مستعد آسیب های روانی دیگری مانند خودمقصر پنداری و کمبود اعتماد به نفس می شوند. با دکتر محرری همراه باشید تا از اثرات مخرب دعوای پدر و مادر در حضور کودک بیشتر بدانید و با چند راهکار برای حل و تلطیف این مسئله آشنا شوید.

 • اندر احوالات کودکی ( ناخن جویدن )

  400 بازدید

  ناخن جویدن رفتار نامناسب و اختلالی است که می تواند ناشی از ناراحتی، نگرانی، هیجان یا بی حوصلگی کودک شما باشد. جویدن ناخن می تواند به عادت کودک شما بدل شده و اگر ترک داده نشود تا بزرگسالی همراه کودک شما بماند. با دکتر محرری همراه باشید تا با محرک های ناخن جویدن در کودکتان و روش های مناسب برخورد و ترک این عادت آشنا شوید.

 • اندراحوالات کودکی ( قبول فرزند دوم )

  144 بازدید

  دغدغه خیلی از پدر و مادرها وقتی که به بچه دوم فکر می کنن اینه که حالا چطور قدم نو رسیده رو به بچه اولشون معرفی کنن. واکنش فرزندان اول به ورود فرزند دوم اغلب با عدم پذیرش، حسودی، بدرفتاری و بدخلقی همراه است اما اگر این ناسازگاری ها با واکنش مناسبی از طرف والدین همراه شود، می توانند به راحتی رفع و برطرف شوند. با دکتر محرری در این قسمت همراه باشید تا چند راهکار ساده و عملی برای قبولاندن فرزند دوم به فرزند اول را یاد بگیرید.

 • اندر احوالات کودکی ( از پستونک گرفتن )

  983 بازدید

  برای کلی از کوچولوها پستونک بهترین دوسته، در حدی که بخش جدایی ناپذیر از به خواب رفتن اونها میشه و به آرامششون کمک می کنه. بنابراین گرفتن پستونک از بچه، برخلاف تصور بعضی از مادرها، کار بسیار سختیه و حتی از شیر گرفتن هم سخت تره. اگر مایلید بدونید که زمان مناسب برای ترک عادت پستونک چه سنیه و با روش های از پستونک گرفتن بچه آشنا بشید، با دکتر محرری در این پست همراه باشید.

 • اندراحوالات کودکی ( از شیر گرفتن )

  1,604 بازدید

  بچه ها تا کی باید شیر بخورن؟ تا چه سنی اونا رو شیرخوار می دونیم؟ بهترین شیوه برای از شیرگرفتن بچه چیه؟ و چطور کمک کنیم که دلبندمون این روند رو کمتر حس کنه و آسیب نبینه؟ با دکتر محرری همراه باشید تا با جزئیات روش های از شیر گرفتن کوچولوتون آشنا بشید.

 • اندر احوالات کودکی ( بد غذایی 2)

  1,692 بازدید

  هفته پیش بحثی رو درباره بد غذایی بچه ها شروع کردیم که این هفته قصد داریم ادامه اش بدیم با ما همراه باشید.

 • اندر احوالات کودکی ( بد غذایی 1 )

  501 بازدید

  خیلی از والدین دوست دارن که بچه هاشون عاشق غذا خوردن باشن و همیشه غذا رو تا ته بخورن بهتره بدونیم که دلیل اصلی بدغذایی بیشتر بچه ها، رفتار اشتباه والدینه. به زور غذادادن به بچه ها، توجه منفی به بچه ها و یا تنبیه بچه ها برای غذا نخوردن، رفتارهای اشتباهیه که اغلب ما بهشون عادت داریم. با دکتر محرری همراه باشید تا با روش های پیشگیری و رفع مشکل بدغذایی کودکان آشنا شوید.

 • اندر احوالات کودکی ( ترس در بچه ها )

  941 بازدید

  هیچوقت به بچه مون برچسب ترسو نزنیم. بچه ها معمولا در سنین پایین نسبت به خیلی از چیزهای جدید یا ناشناخته رفتار ترس از خودشون نشون میدن، مثل تاریکی, رعد و برق، غریبه ها یا حتی بعضی اسباب بازی های جدید ولی این به معنی ترسو بودن بچه نیست. در رابطه با ترس در بچه ها باید خیلی با احتیاط برخورد کرد چون رفتار ما در مقابل با ترس در بچه هامون می تونه تا سنین بالا همراه اونا بمونه. با دکتر محرری همراه باشید، در این پست در مورد روش های صحیح برخورد با ترس در کودکان توضیح خواهند داد.

 • اندر احوالات کودکی ( تربیت بدون فریاد )

  203 بازدید

  تربیت درست کودک به چه معناست و چگونه باید در این نوع تربیت و آموزش از هر نوع خشونتی دوری کرد؟ رفتار صحیح با کودک لجباز یا بدرفتار چیست؟ با دکتر محرری همراه باشید تا با هم یاد بگیریم چطور بدون فریاد، اقتدار خود را حفظ کرده و دلبندمان را شایسته تربیت کنیم.

 • اندر احوالات کودکی ( مهارت حل مسئله )

  1,478 بازدید

  مربیان آموزشی بر این عقیده اند که یادگیری مهارت حل مسئله، نقش اساسی و پایه در بالا بردن ظرفیت یادگیری کودکان بازی می کند. این مهارت می تواند از همان ماه های اولیه از طریق فرصت دادن به نوزاد برای پیدا کردن و لمس بعضی اجسام مانند پستانک، آموزش داده شود. با دکتر محرری همراه باشید تا از شیوه های مختلف آموزشی این مهارت و بازی های مرتبط با آن آگاه شوید.

 • اندر احوالات کودکی(تایم اوت)

  370 بازدید

  خیلی از ما مادرها توی دوران کودکی تجربه تنبیه شدن رو داشتیم و تلخی اون تجربه رو هنوز حس می کنیم. همه مون خوب می دو نیم که توی این دوره زمونه و برای بچه های امروز دیگه شیوه های تنبیهی گذشته کارآمد نیست و ممکنه تاثیری مخرب و بازگشت ناپذیر روی کودکمون بذاره و تا سنین بالا اونو آزار بده. با دکتر محرری همراه باشید تا در کنار هم با یک شیوه تنبیهی سالم آشنا بشیم.

 • اندر احوالات کودکی ( خجالت )

  488 بازدید

  هیچوقت به بچه مون نگیم خجالتی... خجالتی بودن کودک شما یک ایراد نیست بلکه یک ویژگی شخصیتی است که نباید نگران آن بود و باید به درستی با آن برخورد کرد. با دکتر محرری همراه باشید تا با چند تا تکنیک بالا بردن روابط اجتماعی و رفع خجالت دلبندتان آشنا شوید.

 • اندر احوالات کودکی ( خواب )

  564 بازدید

  خواب مناسب و به موقع کودک، موجب رشد مغزی و فیزیکی بهتر او می شود. کودکان از نظر خواب به دو دسه تقسیم می شوند. با دکتر محرری همراه باشید تا از روش های صحیح آماده کردن کودک برای خواب مناسب بیشتر بدانیم.

 • اندر احوالات کودکی ( دفاع از حق )

  123 بازدید

  بچه ها دیر یا زود باید یاد بگیرن که از حق خودشون دفاع کنن، ولی بهتره که این دفاع با کمترین خشونت، لوس بازی و مراجعه به والدین انجام بگیره. بادکتر محرری همراه باشید تا در مورد وظیفه مادر و واکنش مناسب در برابر کودکی که باید از حق خود دفاع کند، بیشتر بدانیم.

 • اندر احوالات کودکی ( از پوشک گرفتن )

  981 بازدید

  چه زمانی بچه مون رو از پوشک بگیریم؟ چطور بفهمیم بچه مون آماده اینکاره و از پوشک گرفتن چه شرایطی داره؟ دلبندمون رو چطور به توالت رفتن ترغیب کنیم؟ از پوشک گرفتن چقدر طول می کشه؟ با دکتر محرری همراه باشید تا در این پست به جواب همه این سوالا برسیم.

 • اندر احوالات کودکی ( مهد کودک )

  927 بازدید

  خیلی از ما که مهدکودک رفتیم از اونجا به عنوان یه مکانی رویایی یاد می کنیم که خاطرات لذت بخش کودکی رو به همراه داره؛ فرصتی بیرون از خونه که می تونستیم با بچه های دیگه معاشرت و بازی کنیم و یاد بگیریم. اگه دوست دارید بدونید که چرا بچه ها باید برن مهدکودک، شرایط مهد رفتن چیه و مهد به بچه ها چه کمکی می کنه، حتما با این مطلب دکتر محرری همراه باشید.

 • اندر احوالات کودکی ( بچه لوس )

  723 بازدید

  فرزندان ما از همان ماه های اولیه زندگی، از الگوی رفتاری ما تقلید می کنند و از آن می آموزند. جالب است بدانیم که رفتار اشتباه والدین مهم ترین عامل لوس شدن فرزندانشان است و این لوس شدن می تواند تا سنین بزرگسالی همراه آنها باشد.

 • اندر احوالات کودکی ( شروع یادگیری)

  402 بازدید

  یادگیری از کی شروع می شود؟ کودک شما آموختن را از کی شروع می کند؟ بهتر است بدانیم که دلبندتان یادگیری را قبل از تولد و از رحم مادر آغاز می کند. تحقیقات نشان داده اند که جنین داخل رحم، قادر به تشخیص صدای مادر، زبان مادری و گویش آن است. همچنین کودک می تواند از طریق خوراک مادر به سلامت غذاها و بایدها و نبایدهای خوراکی پی ببرد.

 • اندر احوالات کودکی ( اضطراب از جدایی )

  678 بازدید

  ترس ناشی از جدا شدن از والدین یا همان "اضطراب جدایی" ممکن است از سن شش یا هفت ماهگی در کودکان رخ دهد. این ترس در ١٢ ماهگی اوج می گیرد و در صورت برخورد مناسب، قبل از ١٨ ماهگی برطرف خواهد شد. البته از آنجایی که کودکان از نظر ویژگی های رفتاری با یکدیگر فرق می کنند، ممکن است زمان پیدایش و پایان این پدیده در کودک شما متفاوت باشد. با دکتر محرری همراه باشید تا از پدیده "اضطراب جدایی" در دلبندتان و راه های غلبه بر آن بیشتر بدانید.

 • اندر احوالات کودکی ( هوش عاطفی )

  182 بازدید

  هوش عاطفی یا EQ به کودکان کمک می کند تا درک کامل تری از حس عاطفی خود، خانواده و اطرافیان داشته باشند و بتوانند روابطشان را بهتر مدیریت کنند. کودکانی که هوش عاطفی بالایی دارند،ارتباط بهتری با احساسات خود داشته، دیگران را عمیق تر درک می کنند و در نتیجه روابط محکم و سازنده ای را در آینده خواهند ساخت. در این مطلب با دکتر محرری همراه باشید تا در کنار هم چند راهکار ساده برای بالا بردن هوش عاطفی در كودكان بیاموزیم.

 • اندر احوالات کودکی (لجبازی)

  272 بازدید

  لجبازی یکی دیگر از بداخلاقی های کودکان است که کم و بیش در همه کودکان و در سنین مختلف بروز می کند. لجبازی در بسیاری موارد کاملا طبیعی و عادی است و نشان از استقلال طلبی کودک دارد. در این مطلب با دکتر محرری همراه باشید تا از لجبازی در کودکان و نحوه برخورد صحیح با کودکان لج باز، بیشتر بدانیم.

 • اندر احوالات کودکی ( عزت نفس )

  848 بازدید

  همه پدر مادرها از اهمیت القای اعتماد به نفس به کودکان و نقش آن در شکل گیری شخصیت آگاهند.اعتماد به نفس بالا، به کودک کمک می کند که در خانه، مدرسه و هنگام بازی عملکرد بهتری از خود نشان داده، از توانایی های خود آگاه شود و با تکیه به آنها، با دنیای اطرافش هماهنگی پیدا کند. در این پست با دکتر محرری از اهمیت اعتماد به نفس و عزت نفس در کودکان بیشتر بدانیم.

 • اندر احوالات کودکی (بازی ها )

  2,022 بازدید

  بازی کردن برای کودک ضروری است . در هر سنی که باشد، بازی به رشد جسمانی، حسی-حرکتی و افزایش هوش کودک کمک می کند. بازی کودک را به چالش کشیده، او را سرگرم و آرام می کند. کودکی که بازی می کند با قواعد محیط اطرافش زودتر آشنا می شود و خواب و استراحتی بهتر و کامل تر خواهد داشت . این بار با دکترمحرری همراه باشید تا 8 بازی مناسب، جذاب وهیجان انگیز یاد بگیرید؛ با دلبندتون کل روز رو بخندید و به سادگی سرگرم باشید.