در حال بارگذاری

همه ویدیو ها

 • ضرورت همکاری برای تأمین امنیت در فضای سایبری

  5 بازدید

  در یکی از نشست های همایش RSA 2018، رییس مایکروسافت درباره حملات WannaCry و NotPetya در سال ۲۰۱۷ و راهکارهای پیشگیری از چنین حوادثی، صحبت کرد. وی معتقد است همه نقش آفرینان در حوزه فناوری، افتا، دولت و حتی کاربران باید با یکدیگر همکاری کنند تا بتوان با حملات سایبری به مقابله پرداخت.

 • ضرورت تغییر فرهنگ سازمان ها برای تأمین امنیت

  4 بازدید

  در همایش RSA 2018، مدیرعامل شرکت مک آفی به مقایسه صنعت سفرهای هوایی و اتفاقات ۵۰ سال اخیر آن با صنعت افتا پرداخت. وی معتقد است باید فرهنگ سازمان ها را تغییر دهیم تا همه کارکنان سازمان ها، افتا را به عنوان بخشی از وظیفه و مسئولیت خود در نظر بگیرند و آن را در اولویت قرار دهند.

 • خطرناک ترین شیوه های جدید حملات سایبری

  35 بازدید

  کارشناسان امنیت مؤسسه SANS با معرفی پنج مورد از خطرناک ترین تکنیک ها در حملات سایبری جدید، راه های مقابله با این حملات یا کاهش مخاطرات آن ها را تشریح کردند.

 • نشست تخصصی رمزنگاری در همایش RSA 2018

  10 بازدید

  گرچه امنیت اطلاعات بسیار پیشرفته و قوی شده است، اما هنوز هم یک حوزه جوان به حساب می آید. در نشست تخصصی رمزنگاری در همایش RSA 2018، بزرگان این صنعت به صحبت درباره وضعیت دنیای افتا و سیستم های رمزنگاری پرداختند.

 • ابزارهای IBM برای تست سیستم های هوش مصنوعی

  10 بازدید

  امروزه، از سیستم های هوش مصنوعی (AI) برای بهبود افتا استفاده می شود؛ اما شرکت IBM هشدار می دهد که مهاجمان می توانند با تزریق داده های مخرب، به این سیستم ها حمله کنند. این شرکت به تازگی مجموعه ابزارهایی را برای تست میزان مقاومت این سیستم ها عرضه کرده است.

 • ضرورت تمرکز روی امنیت به جای تهدیدات

  15 بازدید

  رییس همایش RSA در سخنرانی خود گفت صنعت افتا به جای این که روی پیشرفت های خود تمرکز کند، روی پیشرفت هکرها تمرکز دارد. انگیزه پیشرفت صنعت افتا تا کنون ترس از پیامدهای شکست بوده است؛ اما انگیزه واقعی باید بر اساس نتایج موفقیت ها باشد.

 • رونمایی از محصولات جدید شرکت های بزرگ

  54 بازدید

  اولین روز از کنگره جهانی موبایل (MWC) امسال به رونمایی از دستگاه های موبایل اختصاص داشت و شرکت های بزرگی چون سامسونگ، نوکیا، هوآوی، اینتل و ZTE با معرفی محصولات جدید خود، تیتر مهمترین اخبار رسانه ها را به خود اختصاص دادند.

 • نقش اپراتورها در تحقق فناوری های آینده

  19 بازدید

  در کنگره جهانی موبایل (MWC) سال ۲۰۱۸ ، قابلیت ها و نوآوری های بسیاری در حوزه هوش مصنوعی (AI) به نمایش درآمدند. به گفته سخنرانان کلیدی در این کنگره، اپراتورهای موبایل از عوامل اصلی تحقق این قابلیت ها هستند.

 • نوآوری در صنعت، کلید پیشرفت در آینده

  51 بازدید

  در سخنرانی های کلیدی کنگره جهانی موبایل (MWC) تأکید زیادی بر نوآوری در سازمان ها شد. از دید یکی از سخنرانان، برندگان واقعی سازمان هایی هستند که هم قدرت اجرایی خوبی دارند و هم قابلیت نوآوری بهتری فراهم می کنند.

 • بی طرفی اینترنت، یک ضرورت

  17 بازدید

  در سخنرانی های کلیدی کنگره جهانی موبایل (MWC) امسال، بی طرفی اینترنت یکی از موضوعات بسیار مهم بود و شاهد بودیم که سخنرانان به اهمیت برخورداری از اینترنتی باز و آزاد پرداختند. در این میان، شرکت هایی مانند سونی نیز جدیدترین محصولات خود را معرفی کردند.

 • بی طرفی اینترنت و مسئولیت پذیری در تجارت الکترونیک

  23 بازدید

  نایب رییس کمیته اروپا در سخنرانی خود در یکی از نشست های تخصصی کنگره جهانی موبایل امسال (MWC 2018)، با اشاره به اهمیت وضع قوانین برای فضای آنلاین و اینترنت، از بی طرفی اینترنت دفاع کرد.

 • تحقق ارتباطات نسل پنج با شبکه های هوشمند

  25 بازدید

  آجیت پای، رییس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC)، در سخنرانی خود در کنگره جهانی موبایل (MWC) با تأکید بر ضرورت آزادی اینترنت در آینده، اظهار داشت برای تحقق مزایای ارتباطات نسل پنج (5G) به شبکه های هوشمند نیاز داریم.

 • هویت، لازمه حضور در دنیای دیجیتال

  21 بازدید

  مدیر عامل شرکت Telenor در سخنرانی خود در کنگره جهانی موبایل (MWC) با تأکید بر اهمیت داشتن مدرک شناسایی و هویت دیجیتال، از تلاش های این شرکت برای هویت دار کردن افراد بی هویت در کشورهای درحال توسعه و همچنین کمک به سازمان های غیردولتی و دولتی برای مدیریت بهتر فعالیت های امدادی در حوادث و مواقع اضطراری سخن گفت.

 • به کارگیری ارتباطات 5G و هوش مصنوعی برای آینده ای بهتر

  38 بازدید

  رییس انجمن GSMA در افتتاحیه کنگره جهانی موبایل (MWC)، با معرفی شعار «ایجاد آینده ای بهتر» ارتباطات نسل پنج (5G) و هوش مصنوعی (AI) را دو دستاورد مهم و آغازگر عصر جدیدی در صنعت موبایل عنوان کرد.

 • انقلاب صنعتی چهارم و دنیای پیش رو

  39 بازدید

  در یکی از سخنرانی های کلیدی MWC 2018 ، سو سیگل، مدیر نوآوری جنرال الکتریک، به صحبت درباره فعالیت های شرکت جنرال الکتریک و موضوع نوآوری در حوزه های صنعتی مختلف پرداخت. او در سخنرانی اش، از همگرایی بخش های مختلف و به کارگیری فناوری های گوناگون در ترکیب با هم برای دستیابی به راه حل هایی صحبت کرد که فقط با همکاری و مشارکت نقش آفرینان مختلف ممکن می شوند و البته، ارزش های زیادی نیز به همراه دارند.

 • نقش اپراتورها در انقلاب صنعتی چهارم

  15 بازدید

  مدیرعامل شرکت Synchronoss با اشاره به آغاز انقلاب صنعتی چهارم اظهار داشت اگر اپراتورهای موبایل می خواهند از مزایای این انقلاب استفاده کنند، باید تغییرات مهمی را در کسب و کار خود ایجاد نمایند.

 • کاربردهای مختلف فناوری blockchain

  51 بازدید

  بیشتر افراد فناوری blockchain را با بیت کوین می شناسند؛ اما در واقع این فناوری علاوه بر حوزه ارزهای مبتنی بر رمزنگاری، در حوزه های مختلفی از جمله اقتصاد، بهداشت و سلامت و مدیریت هویت دیجیتال کاربرد دارد.

 • افتا در عصر دگردیسی دیجیتال

  7 بازدید

  در کنگره جهانی موبایل (MWC)، مدیرعامل شرکت مک آفی، بزرگ ترین شرکت تخصصی راه حل های امنیتی در دنیا، به صحبت درباره نقش امنیت و افتا در رشد و شکوفایی عصر دیجیتال پرداخت. او کلید غلبه بر چالش های افتا را همکاری نقش آفرینان با یکدیگر دانست.

 • تجربه دنیای فناوری های متصل به شبکه

  27 بازدید

  یکی از ویژگی های مهم نمایشگاه CES سال ۲۰۱۸ آن بود که تمامی محصولات و راه حل های ارائه شده، قابلیت اتصال به شبکه را داشتند. از خانه ها و شهرهای هوشمند گرفته تا خودروها و محصولات واقعیت افزوده و واقعیت مجازی.

 • گسترش تجربیات فراگیر سه بعدی

  23 بازدید

  یکی از بخش های مهم در نمایشگاه CES امسال، افزایش حضور محصولات مرتبط با واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) بود. پیش بینی می شود نقش این فناوری ها در زندگی روزمره افراد در سال جدید، به طرز چشمگیری بیشتر شود.

 • آینده شهرهای هوشمند

  123 بازدید

  نمایشگاه CES جایی است که می توان در آن، کل اکوسیستم شهرهای هوشمند، متشکل از فناوری ها، راه حل ها، نقش آفرینان و ساکنان این شهرها را در کنار یکدیگر تجربه کرد.

 • تحقق آینده با پهپادها و روبات ها

  164 بازدید

  پهپادها و روبات ها در حال شکوفایی هستند و در آینده ای نزدیک، نحوه تعامل ما با دنیا را دگرگون خواهند ساخت.

 • حرکت به سوی توسعه شهرهای هوشمند

  28 بازدید

  شرکت های گوناگونی در نمایشگاه CES امسال بر ارائه راه حل هایی برای توسعه شهرهای هوشمند تمرکز داشتند. در این نمایشگاه بیش از ۴۲ غرفه در فضایی با مساحت بیش از 1100 مترمربع به معرفی محصولات خود در این حوزه پرداختند.

 • تحولات روباتیک در سال ۲۰۱۸

  82 بازدید

  روبات ها در حال متحول ساختن بازارهای مختلف و ایجاد نوآوری های ساختارشکن در کسب و کارها و بخش های بهداشت و درمان و آموزش هستند. در نمایشگاه CES 2018، محصولات روباتیک یکی از جذاب ترین بخش ها بودند و آینده نویدبخشی را به تصویر می کشیدند.

 • تازه های صنعت پهپاد

  492 بازدید

  47 غرفه در بیش از ۳۵۰۰ مترمربع از نمایشگاه CES امسال برای معرفی نوآوری ها در حوزه پهپاد اختصاص داده شده بود که نشان از اهمیت بالا و توسعه سریع صنعت پهپاد دارد.

 • خانه هایی هوشمندتر از همیشه

  140 بازدید

  یکی از موضوعات جذاب در نمایشگاه CES امسال، خانه های هوشمند بود. امروزه، نسل جدید محصولات خانه هوشمند به یک واقعیت در زندگی انسان ها تبدیل شده اند و روز به روز زندگی را آسان تر می سازند.

 • محصولات هوش مصنوعی در CES 2018

  79 بازدید

  جدیدترین و آخرین پیشرفت ها در حوزه هوش مصنوعی (AI) در نمایشگاه CES 2018 به نمایش درآمدند؛ از دستیارهای دیجیتالی گرفته تا خودروهای بدون راننده.

 • فناوری های جدید واقعیت افزوده و مجازی

  195 بازدید

  شرکت های فعال در حوزه فناوری های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در نمایشگاه CES امسال حضور پررنگ تری داشتند و محصولات مختلفی را به نمایش گذاشتند؛ فناوری هایی که سعی دارند تجارب سه بعدی بی نظیری را برای کاربران فراهم آورند.

 • نوآوری ها در حوزه خانه های هوشمند

  94 بازدید

  همه مصرف کنندگان دوست دارند در هر زمان و مکانی به اینترنت متصل باشند. از این رو، ارائه دهندگان در CES امسال تمام تلاش خود را کرده اند تا محصولاتی ارائه دهند که قابلیت های اتصال پذیری بهتری دارند.

 • پرواز شبیه سازی شده با یک تاکسی هوایی

  268 بازدید

  به نظر می رسد استفاده از وسایل نقلیه پرنده برای انجام سفرهای شهری در آینده ای نزدیک به تحقق بپیوندد. شرکت Bell Helicopter در نمایشگاه CES امسال طرحی مفهومی از یک تاکسی هوایی معرفی کرد که بازدیدکنندگان می توانستند از طریق یک هدست واقعیت مجازی (VR) پرواز با آن را تجربه کنند.

 • بررسی مخاطرات فناوری blockchain در CES 2018

  37 بازدید

  ضرورت تنظیم مقررات برای بورس های ارزهای دیجیتال: برنت تومر، وکیل دادگستری در کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالای آمریکا، در سخنرانی خود در نمایشگاه CES امسال، با تأکید بر حفظ امنیت بورس های ارزهای دیجیتال و پیشگیری از کلاهبرداری و تقلب در آن ها، از تنظیم مقررات برای این حوزه خبر داد.

 • معرفی گوشی پرچم دار و راه حل خانه هوشمند هوآوی

  24 بازدید

  شرکت هوآوی در نمایشگاه CES امسال، نیز حضور پررنگی داشت و نوآوری های خود را در حوزه دستگاه های همراه، اتصال پذیری و خانه هوشمند به نمایش گذاشت. این شرکت علاوه بر معرفی گوشی پرچم دار جدید خود یعنی گوشی هوشمند Mate 10 Pro، از عرضه مستقیم این گوشی در بازار آمریکا نیز خبر داد.