در حال بارگذاری

همه ویدیو ها

 • سخنرانی دکتر امی وب در همایش SXSW 2018

  103 بازدید

  خانم امی وب، مدیر موسسه فیوچر تودی، سخنرانی ای در همایش SXSW در ابتدای سال 2018 داشتند که با حضور نزدیک به سه هزار مخاطب برگزار شد. در این سخنرانی که نزدیک به یک ساعت به طول انجامید، ایشان در ابتدا به معرفی مختصری از گزارش روندهای فناوری پرداختند و در ادامه چگونگی مطالعه این گزارش را شرح دادند و توضیحی از هر کدام از روندها و ابعاد مختلف آن نیز ارائه دادند.

 • ابزارهای IBM برای تست سیستم های هوش مصنوعی (RSA 2018)

  70 بازدید

  امروزه، از سیستم های هوش مصنوعی (AI) برای بهبود افتا استفاده می شود؛ اما شرکت IBM هشدار می دهد که مهاجمان می توانند با تزریق داده های مخرب، به این سیستم ها حمله کنند. این شرکت به تازگی مجموعه ابزارهایی را برای تست میزان مقاومت این سیستم ها عرضه کرده است.

 • چالش های پیش روی افتا در عصر دیجیتال (RSA 2018)

  33 بازدید

  نایب رییس سیمانتک در RSA 2018 عنوان کرد: ارزش صنعت افتا تنها زمانی محقق می شود که این صنعت بتواند به دیگر صنایع کمک کند تا دستاوردهای خود را به شیوه ای امن ارائه دهند. صنعت افتا با فراهم آوردن امکان به کارگیری افراد مختلف و استفاده از نظرات آن ها می تواند سایر صنایع را توانمندتر سازد.

 • ضرورت تحول ابزارها، فناوری و فرایندهای افتا (RSA 2018)

  30 بازدید

  در همایش RSA 2018 ، مدیرعامل شرکت Juniper Networks ضمن اشاره به ضرورت تحول ابزارها، فناوری ها و فرایندهای افتا، روی دو موضوع مهم به عنوان مأموریت کارشناسان افتا تأکید کرد: اول به کارگیری فناوری های خودکارسازی و دوم، آموزش افراد.

 • ضرورت همکاری برای تأمین امنیت در فضای سایبری (RSA 2018)

  53 بازدید

  در یکی از نشست های همایش RSA 2018، رییس مایکروسافت درباره حملات WannaCry و NotPetya در سال ۲۰۱۷ و راهکارهای پیشگیری از چنین حوادثی، صحبت کرد. وی معتقد است همه نقش آفرینان در حوزه فناوری، افتا، دولت و حتی کاربران باید با یکدیگر همکاری کنند تا بتوان با حملات سایبری به مقابله پرداخت.

 • ضرورت تغییر فرهنگ سازمان ها برای تأمین امنیت (RSA 2018)

  26 بازدید

  در همایش RSA 2018، مدیرعامل شرکت مک آفی به مقایسه صنعت سفرهای هوایی و اتفاقات ۵۰ سال اخیر آن با صنعت افتا پرداخت. وی معتقد است باید فرهنگ سازمان ها را تغییر دهیم تا همه کارکنان سازمان ها، افتا را به عنوان بخشی از وظیفه و مسئولیت خود در نظر بگیرند و آن را در اولویت قرار دهند.

 • آمریکا و تقویت بازدارندگی در برابر حملات (RSA 2018)

  38 بازدید

  مدیر بخش نوآوری اطلاعات سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) با اشاره به دستاوردهای چشمگیر این سازمان در ۶۰ سال اخیر، برنامه ها و فناوری های مختلف این سازمان برای توانمندسازی آمریکا در پیشگیری از حملات سایبری را تشریح کرد.

 • ضرورت تمرکز روی امنیت به جای تهدیدات (RSA 2018)

  24 بازدید

  رییس همایش RSA در سخنرانی خود گفت صنعت افتا به جای این که روی پیشرفت های خود تمرکز کند، روی پیشرفت هکرها تمرکز دارد. انگیزه پیشرفت صنعت افتا تا کنون ترس از پیامدهای شکست بوده است؛ اما انگیزه واقعی باید بر اساس نتایج موفقیت ها باشد.

 • راهبرد امنیتی جدید آمریکا برای عصر جدید امنیت (RSA 2018

  93 بازدید

  وزیر امنیت داخلی آمریکا (DHS) در سخنرانی خود در RSA امسال، با اشاره به راهبرد جدید افتا در این وزارت، در مورد ضرورت نوآوری و همکاری برای حفاظت از شهروندان و سازمان ها در برابر حملات سایبری، رخنه ها و جرائم سایبری سخن گفت.

 • نگاهی به وضعیت کنونی افتا و رمزنگاری (RSA 2018)

  59 بازدید

  گرچه امنیت اطلاعات بسیار پیشرفته و قوی شده است، اما هنوز هم یک حوزه جوان به حساب می آید. در نشست تخصصی رمزنگاری در همایش RSA 2018، بزرگان این صنعت به صحبت درباره وضعیت دنیای افتا و سیستم های رمزنگاری پرداختند.

 • خطرناک ترین شیوه های جدید حملات سایبری (RSA 2018)

  134 بازدید

  با پیشرفت فناوری های مختلف، مخاطرات مربوط به آن ها نیز پیوسته در حال تغییر است. به همین جهت، متخصصان امنیت IT در یکی از نشست های همایش RSA امسال، به مهم ترین نمونه های جدید این مخاطرات اشاره کردند.

 • رونمایی از محصولات جدید شرکت های بزرگ (MWC 2018)

  87 بازدید

  اولین روز از کنگره جهانی موبایل (MWC) امسال به رونمایی از دستگاه های موبایل اختصاص داشت و شرکت های بزرگی چون سامسونگ، نوکیا، هوآوی، اینتل و ZTE با معرفی محصولات جدید خود، تیتر مهمترین اخبار رسانه ها را به خود اختصاص دادند.

 • نقش اپراتورها در تحقق فناوری های آینده (MWC 2018)

  26 بازدید

  در کنگره جهانی موبایل (MWC) سال ۲۰۱۸ ، قابلیت ها و نوآوری های بسیاری در حوزه هوش مصنوعی (AI) به نمایش درآمدند. به گفته سخنرانان کلیدی در این کنگره، اپراتورهای موبایل از عوامل اصلی تحقق این قابلیت ها هستند.

 • نوآوری در صنعت، کلید پیشرفت در آینده (MWC 2018)

  109 بازدید

  در سخنرانی های کلیدی کنگره جهانی موبایل (MWC) تأکید زیادی بر نوآوری در سازمان ها شد. از دید یکی از سخنرانان، برندگان واقعی سازمان هایی هستند که هم قدرت اجرایی خوبی دارند و هم قابلیت نوآوری بهتری فراهم می کنند.

 • بی طرفی اینترنت، یک ضرورت (MWC 2018)

  20 بازدید

  در سخنرانی های کلیدی کنگره جهانی موبایل (MWC) امسال، بی طرفی اینترنت یکی از موضوعات بسیار مهم بود و شاهد بودیم که سخنرانان به اهمیت برخورداری از اینترنتی باز و آزاد پرداختند. در این میان، شرکت هایی مانند سونی نیز جدیدترین محصولات خود را معرفی کردند.

 • مسئولیت پذیری در تجارت الکترونیک (MWC 2018)

  67 بازدید

  نایب رییس کمیته اروپا در سخنرانی خود در یکی از نشست های تخصصی کنگره جهانی موبایل امسال (MWC 2018)، با اشاره به اهمیت وضع قوانین برای فضای آنلاین و اینترنت، از بی طرفی اینترنت دفاع کرد.

 • تحقق ارتباطات نسل پنج با شبکه های هوشمند (MWC 2018)

  59 بازدید

  آجیت پای، رییس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC)، در سخنرانی خود در کنگره جهانی موبایل (MWC) با تأکید بر ضرورت آزادی اینترنت در آینده، اظهار داشت برای تحقق مزایای ارتباطات نسل پنج (5G) به شبکه های هوشمند نیاز داریم.

 • هویت، لازمه حضور در دنیای دیجیتال (MWC 2018)

  38 بازدید

  مدیر عامل شرکت Telenor در سخنرانی خود در کنگره جهانی موبایل (MWC) با تأکید بر اهمیت داشتن مدرک شناسایی و هویت دیجیتال، از تلاش های این شرکت برای هویت دار کردن افراد بی هویت در کشورهای درحال توسعه و همچنین کمک به سازمان های غیردولتی و دولتی برای مدیریت بهتر فعالیت های امدادی در حوادث و مواقع اضطراری سخن گفت.

 • ارتباطات 5G و هوش مصنوعی برای آینده ای بهتر (MWC 2018)

  96 بازدید

  رییس انجمن GSMA در افتتاحیه کنگره جهانی موبایل (MWC)، با معرفی شعار «ایجاد آینده ای بهتر» ارتباطات نسل پنج (5G) و هوش مصنوعی (AI) را دو دستاورد مهم و آغازگر عصر جدیدی در صنعت موبایل عنوان کرد.

 • انقلاب صنعتی چهارم و دنیای پیش رو (MWC 2018)

  113 بازدید

  در یکی از سخنرانی های کلیدی MWC 2018 ، سو سیگل، مدیر نوآوری جنرال الکتریک، به صحبت درباره فعالیت های شرکت جنرال الکتریک و موضوع نوآوری در حوزه های صنعتی مختلف پرداخت. او در سخنرانی اش، از همگرایی بخش های مختلف و به کارگیری فناوری های گوناگون در ترکیب با هم برای دستیابی به راه حل هایی صحبت کرد که فقط با همکاری و مشارکت نقش آفرینان مختلف ممکن می شوند و البته، ارزش های زیادی نیز به همراه دارند.

 • نقش اپراتورها در انقلاب صنعتی چهارم (MWC 2018)

  44 بازدید

  مدیرعامل شرکت Synchronoss با اشاره به آغاز انقلاب صنعتی چهارم اظهار داشت اگر اپراتورهای موبایل می خواهند از مزایای این انقلاب استفاده کنند، باید تغییرات مهمی را در کسب و کار خود ایجاد نمایند.

 • کاربردهای مختلف فناوری بلاک چین (MWC 2018)

  113 بازدید

  بیشتر افراد فناوری blockchain را با بیت کوین می شناسند؛ اما در واقع این فناوری علاوه بر حوزه ارزهای مبتنی بر رمزنگاری، در حوزه های مختلفی از جمله اقتصاد، بهداشت و سلامت و مدیریت هویت دیجیتال کاربرد دارد.

 • افتا در عصر دگردیسی دیجیتال (MWC 2018)

  47 بازدید

  در کنگره جهانی موبایل (MWC)، مدیرعامل شرکت مک آفی، بزرگ ترین شرکت تخصصی راه حل های امنیتی در دنیا، به صحبت درباره نقش امنیت و افتا در رشد و شکوفایی عصر دیجیتال پرداخت. او کلید غلبه بر چالش های افتا را همکاری نقش آفرینان با یکدیگر دانست.

 • تجربه دنیای فناوری های متصل به شبکه (CES 2018)

  37 بازدید

  یکی از ویژگی های مهم نمایشگاه CES سال ۲۰۱۸ آن بود که تمامی محصولات و راه حل های ارائه شده، قابلیت اتصال به شبکه را داشتند. از خانه ها و شهرهای هوشمند گرفته تا خودروها و محصولات واقعیت افزوده و واقعیت مجازی.

 • گسترش تجربیات فراگیر سه بعدی (CES 2018)

  66 بازدید

  یکی از بخش های مهم در نمایشگاه CES امسال، افزایش حضور محصولات مرتبط با واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) بود. پیش بینی می شود نقش این فناوری ها در زندگی روزمره افراد در سال جدید، به طرز چشمگیری بیشتر شود.

 • آینده شهرهای هوشمند (CES 2018)

  364 بازدید

  نمایشگاه CES جایی است که می توان در آن، کل اکوسیستم شهرهای هوشمند، متشکل از فناوری ها، راه حل ها، نقش آفرینان و ساکنان این شهرها را در کنار یکدیگر تجربه کرد.

 • تحقق آینده با پهپادها و روبات ها (CES 2018)

  233 بازدید

  پهپادها و روبات ها در حال شکوفایی هستند و در آینده ای نزدیک، نحوه تعامل ما با دنیا را دگرگون خواهند ساخت.

 • حرکت به سوی توسعه شهرهای هوشمند (CES 2018)

  59 بازدید

  شرکت های گوناگونی در نمایشگاه CES امسال بر ارائه راه حل هایی برای توسعه شهرهای هوشمند تمرکز داشتند. در این نمایشگاه بیش از ۴۲ غرفه در فضایی با مساحت بیش از 1100 مترمربع به معرفی محصولات خود در این حوزه پرداختند.

 • تحولات روباتیک در سال ۲۰۱۸ (CES 2018)

  161 بازدید

  روبات ها در حال متحول ساختن بازارهای مختلف و ایجاد نوآوری های ساختارشکن در کسب و کارها و بخش های بهداشت و درمان و آموزش هستند. در نمایشگاه CES 2018، محصولات روباتیک یکی از جذاب ترین بخش ها بودند و آینده نویدبخشی را به تصویر می کشیدند.

 • تازه های صنعت پهپاد (CES 2018)

  612 بازدید

  47 غرفه در بیش از ۳۵۰۰ مترمربع از نمایشگاه CES امسال برای معرفی نوآوری ها در حوزه پهپاد اختصاص داده شده بود که نشان از اهمیت بالا و توسعه سریع صنعت پهپاد دارد.

 • خانه هایی هوشمندتر از همیشه (CES 2018)

  254 بازدید

  یکی از موضوعات جذاب در نمایشگاه CES امسال، خانه های هوشمند بود. امروزه، نسل جدید محصولات خانه هوشمند به یک واقعیت در زندگی انسان ها تبدیل شده اند و روز به روز زندگی را آسان تر می سازند.

 • محصولات هوش مصنوعی در CES 2018

  167 بازدید

  جدیدترین و آخرین پیشرفت ها در حوزه هوش مصنوعی (AI) در نمایشگاه CES 2018 به نمایش درآمدند؛ از دستیارهای دیجیتالی گرفته تا خودروهای بدون راننده.