در حال بارگذاری
شهرستان ادب ویدیو‌های جلسه نقد و بررسی
بازگشت به کانال

ویدیوهای جلسه نقد و بررسی

 • نخستین نشست هم اندیشی رسانه و ادبیات در شهرستان ادب

  164 بازدید

  نخستین نشست هم اندیشی «رسانه و ادبیات» در آخرین روزهای ماه رمضان به میزبانی دفتر رسانه در سالن اجتماعات موسسه شهرستان ادب برگزار شد. در این نشست صمیمانه جمعی از تحریریه سایت شهرستان ادب، طراحان گرافیک، عکاسان، فیلمبرداران، برنامه نویسان، گویندگان رادیو، برنامه سازان، مسئولان صفحات و سایت ها و... حضور داشتند.

 • فراخوان هفتمین دوره آموزشی شعر جوان کشور«آفتابگردان ها»

  53 بازدید

  علاقمندان به شرکت در این دوره ها می توانند به نشانی اینترنتی https://goo.gl/NKHHf8 مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانند با شماره 02177517830 داخلی 130 یا 133 تماس بگیرند یا با آیدی تلگرامی دفتر شعر https://t.me/office4poem مکاتبه کنند.

 • رونمایی از دو کتاب تازۀ سید اکبر میرجعفری

  192 بازدید

  هشتاد و یکمین نشست راویان اندیشه ۳ خرداد همزمان با سالروز فتح خرمشهر با معرفی و رونمایی کتاب های «ریحان هایی که مادرم دوست داشت» و «ریختن نور روی شاخه های پایین» نوشته سید اکبر میر جعفری با حضور نویسندگان و اهالی فرهنگ و علاقه مندان در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد. این دو کتاب مجموعه داستان های خیلی کوتاه اما پیوسته ای درباره جنگ به قلم سید اکبر میرجعفری است

 • مراسم رونمایی از کتاب شور اشراق

  408 بازدید

  مراسم رونمایی از کتاب «شور اشراق» در موسسه شهرستان ادب با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، محمدرضا سرسنگی پژوهشگر ادبی، محمدرضا ترکی شاعر و آیت الله علی اکبر رشاد مولف کتاب «شور اشراق» برگزار شد.

 • نقد و بررسی «دلقک و شاعر دربار» اثر اسماعیل امینی

  326 بازدید

  نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «دلقک و شاعر دربار» دکتر اسماعیل امینی با حضور شاعران و صاحبنظرانی چون : ناصر فیض، ساعد باقری و مصطفی علیپور عصر روز سه شنبه در فرهنگسرای سرو برگزار شد

 • «دست خونِ» مودب به روایت محمود اکرامی فر

  414 بازدید

  یکی دیگر از شاعران خوب کشورمان در اولین نشست تخصصی کتاب خوان شعر(۹۵/۰۱/۲۵)، محمود اکرامی فر بود که به معرفی «دست خون» از علی محمد مودب، پرداخت.

 • نگاهی به شعر فروغ فرخزاد در برنامه نقدشعر شبکه4

  1,689 بازدید

  آخرین روز بهمن ماه برنامه ای از شبکه چهار تلویزیون روی آنتن رفت که شاید بسیاری از کارشناسان از این رسانه توقع روی آنتن فرستادن چنین برنامه ای را نداشتند. برنامه نقد شعر این بار به سراغ فروغ فرخزاد رفته بود، شاعری که تاکنون در تلویزیون و رسانه ملی جایگاه خاصی نداشته است.

 • تیزر پنجمین نشست لذت داستان

  142 بازدید

  با حضور استاد محمد کاظم مزینانی

 • تاثیرات متقابل ادبیات و جنگ

  161 بازدید

  هشتمین نشست از سلسله نشست های تخصصی موسسه شهرستان ادب با موضوع «تاثیرات متقابل ادبیات و جنگ» برگزار شد. در این نشست تخصصی مسعود کوثری استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران و مجید قیصری نویسنده جنگ و مدرس داستان نویسی به سخنرانی پرداختند.

 • نشست نقد و بررسی مجموعه شعر فیض بوک(2)

  760 بازدید

  چهارمین نشست عصر اثر، با موضوع نقد و بررسی کتاب" فیض بوک" سروده ناصر فیض در موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب برگزار شد. در این مراسم استاد بهاءالدین خرم‎شاهی، اسماعیل امینی و شهرام شکیبا درباره «فیض‎بوک» ناصر فیض سخنرانی کردند.