در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
شفافیت برای ایران ویدیو‌های ارائه های آموزشی شفافیت
بازگشت به کانال

ویدیوهای ارائه های آموزشی شفافیت

 • API چیست؟

  148 بازدید

  با APIها آشنا شوید. با استفاده از APIها چه کارهایی می توان انجام داد؟ APIها چه نقشی در توسعه داده ها در دنیای وب دارند؟

 • بررسی تعارض منافع در صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران

  131 بازدید

  با توجه به اهمیت موضوع تعارض منافع به عنوان ریشه ی اصلی فساد و ناکارآمدی، «شفافیت برای ایران»، تیمی را به صورت ویژه از سال 1397 برای این موضوع اختصاص داد تا با تمرکز روی بحث تعارض منافع و مدیریت آن در گام اول به شناسایی مصادیق تعارض منافع در دستگاه ها بپردازد و در گام دوم با توجه به مصادیق شناسایی شده، راهکارهای عملیاتی برای مدیریت آن پیشنهاد کند. در این راستا، مجموعه پروژه هایی در حوزه ی شناسایی مصادیق تعارض منافع در نهادهای مختلف کشور را در دستور کار قرار داد. یکی از این پروژها «شناسایی

 • بهینه سازی نظام مجوز دهی کشور _ قسمت دوم

  113 بازدید

  بررسی عملکرد وزارت اقتصاد در بهینه سازی نظام مجوز دهی صحبت‎های مهندس علی فیروزی پیرامون تغییرات در نظام مجوز دهی کشور _ قسمت دوم

 • بررسی عملکرد وزارت اقتصاد در بهینه سازی نظام مجوز دهی_قسمت اول

  201 بازدید

  صحبت های مهندس علی فیروزی پیرامون تغییرات در نظام مجوز دهی کشور _ قسمت اول

 • ارائه آموزشی: «بررسی قوانین متضمن تعارض منافع در سپهر تقنینی ایران»

  229 بازدید

  قوانین زیادی در کشور ما هستند که مستقیم یا غیرمستقیم به موضوع تعارض منافع پرداخته‌اند. در این ارائه این قوانین را بررسی خواهیم کرد. برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • «شفافیت» در نظام حقوقی ایران

  280 بازدید

  دکتر «محمدجعفر نعناکار»، مدیر کل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات، 24 دی ماه 97 با ارائه ی موضوع «شفافیت در نظم حقوقی ایران» میهمان اندیشکده «شفافیت برای ایران» بودند. شما مخاطبان گرامی می توانید فایل ویدئویی این نشست را با کیفیت های مختلف از کانال رسمی اندیشکده در آپارات دریافت نمایید.

 • ارائه آموزشی: «حکمرانی داده، ضرورت بقا در عصر دیجیتال»

  320 بازدید

  نگاه استراتژیک به داده به عنوان یک دارایی راهبردی و فرصت، موجب استفاده درست از داده در بلند مدت می شود. برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «آسیب شناسی ساختاری و عملکردی اتاق بازرگانی»

  161 بازدید

  در این ارائه ضمن معرفی اجمالی «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران» و ساختار آن، وضعیت شفافیت و تعارض منافع اتاق بازرگانی را بررسی خواهیم کرد. برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس b.tp4.ir/post/707 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «تأمین مالی جمعی، تجربه اقتصاد شفاف مردمی»

  393 بازدید

  تأمین مالی جمعی چیست و آیا می تواند به عنوان یکی از راه های حمایت از ایده های نو و خلاقانه معرفی شود؟ برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس b.tp4.ir/post/699 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «تعارض منافع در نظام سلامت»

  523 بازدید

  تعارض منافع در نظام سلامت به چه صورتی نمود پیدا می کند؟ مصادیق تعارض منافع در نظام سلامت کدامند؟ در این ارائه سوالاتی از این قبیل را پاسخ خواهیم داد. برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس b.tp4.ir/post/697 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «آشنایی با تنظیم گری و نقش شفافیت در آن»

  576 بازدید

  تنظیم گری(رگولاتوری) چیست و چه حوزه هایی را دربرمی گیرد؟ تنظیم گری چه ضرورتی دارد؟ پاسخ این سوالات را در این ارائه خواهیم دید. برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس b.tp4.ir/post/694 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «آشنایی با سازمانها و نهادهای نظارتی»

  626 بازدید

  در این ارائه و در گام اول از آشنایی با سازمان ها و نهادهای نظارتی در جمهوری اسلامی ایران سعی کرده ایم وظایف این سازمان ها را بررسی کنیم. برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l21 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4 مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «قانون سپاری»

  331 بازدید

  به نظر شما چگونه می توان فرایندهای تقنینی را در کشورمان بهینه کرد؟ چگونه می توان قوانینی کارآمدتر نوشت؟ ما معتقدیم جمع سپاری قانون نویسی راهی است که ما را به قوانین بهتر و کارآمدتر می رساند. برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l21 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4 مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «شفافیت معادن و صنایع معدنی»

  248 بازدید

  حوزه معادن و صنایع معدنی همواره یکی از مستعدترین حوزه ها برای وقوع فساد بوده است. در این ارائه به واکاوی بیشتر صنایع معدنی و راهکارهای مبارزه با فساد در این حوزه خواهیم پرداخت. برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l20 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «مطالبه گری عمومی از حاکمیت در بستر وب»

  385 بازدید

  عموم مردم چطور می توانند از خواسته های خود را از حاکمیت مطالبه کنند؟ این کار در بستر وب چطور امکان پذیر است؟ این کار در سایر کشورها به چه صورت اجرا شده است؟ برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l18 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «پیرامون فساد: ناشناخته ها»

  621 بازدید

  در سال های اخیر بحث اختلاس و فسادمالی، موضوع هر محفل و مجلسی شده است. در این ارائه قصد داریم قدری بیشتر با این موضوع آشنا شویم. برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l17 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • قسمتی از ویدئوی پخش زنده جلسات شورای شهر نیویورک

  332 بازدید

  جلسات شورای شهر نیویورک به صورت زنده برای عموم مردم پخش می شود. بخشی ازصحبت های یکی از میهمانان را می توانید در این ویدئو مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد ویدئوی جلسه آموزشی: «شفافیت شوراها و جلسات کمیسیونی» را مشاهده کنید.

 • قسمتی از ویدئوی پخش زنده جلسات شورای شهر کلمبیا

  87 بازدید

  جلسات شورای شهر کلمبیا (ایالات متحده امریکا) به صورت زنده برای عموم مردم پخش می شود. بخشی ازصحبت های یکی از میهمانان را می توانید در این ویدئو مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد ویدئوی جلسه آموزشی: «شفافیت شوراها و جلسات کمیسیونی» را مشاهده کنید.

 • جلسه آموزشی: «شفافیت شوراها و جلسات کمیسیونی»

  570 بازدید

  شوراها و کمیسیون ها همواره برای وقوع فساد مستعد بوده اند. معتقدیم با راهکار شفافیت می توان زمینه های این فساد بالقوه را به حداقل کاهش داد. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l13 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «عارضه یابی متون قانونی کشور»

  541 بازدید

  این جلسه ابتدا با عنوان «آسیب شناسی نظامات تقنینی» برگزار شد؛ اما پس از جلسه بنابر صلاحدید کارشناسان عنوان آن به «عارضه یابی متون قانونی کشور (مطالعه موردی قانون برنامه پنجم توسعه)» تغییر داده شد. برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l16 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «آزادی اطلاعات»

  537 بازدید

  در این ارائه به بررسی قانون «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» پرداخته، آن را با قانون «داده حکومتی باز» مقایسه و در نهایت پیشهاداتی را برای اجرای هرچه بهتر این قانون در کشورمان ارائه می کنیم. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l15 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «گزارشگران تخلف»

  504 بازدید

  استفاده از ظرفیت های مردمی شاید حلقه ی گمشده ی پیشگیری و مبارزه با فساد باشد که پژوهشگر میهمان ما «سیدعباس پرهیزکاری» به طور مختصر به آن پرداخته است. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l14 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «شفافیت در انتخابات»

  444 بازدید

  در این ارائه قصد داریم انتخابات و فرآیند آن را با عینک شفافیت مرور کنیم و از این منظر برای محدود کردن زمینه های فساد در این مقوله، پیشنهاداتی ارائه بدهیم. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l12 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «داده حکومتی باز»

  705 بازدید

  در این ارائه «داده حکومتی باز»، فواید و اثرات آن مورد بررسی قرار می گیرد. جهت دستیابی به سیر مطالب آموزشی می توانید به صفحه ی آموزش «شفافیت برای ایران» به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «چالش» (مسابقات حکومتی)

  658 بازدید

  برگزاری چالش (challenge) یکی از راه های افزایش مشارکت مردم در حل مشکلات و معضلات ملی است. در این ویدئو به بررسی سازکار برگزاری چالش در سایر کشورهای جهان می پردازیم. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l10 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «شفافیت هدایای دریافتی مسئولین»

  628 بازدید

  شفافیت هدایای دریافتی مسئولین، امری ضروری است که در بیشتر کشورهای جهان اتفاق افتاده است. در این ارائه ضمن بررسی آن، مروری بر تجربیات بین المللی آن خواهیم داشت. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l11 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «پیرامون تعارض منافع»

  1,349 بازدید

  اگر در شرایطی قرار گرفتیم که منافع فردی ما(یا مسئولین) با منافع سازمانی هم در تضاد بودند، چاره ی کار چیست؟ پاسخ این سوال و سوالات نظیر این در این ویدئو ببینید. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l07 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: « شفافیت شهر و حکومت های محلی»

  810 بازدید

  این جلسه را به شهر، شهرداری ها و حکومت های محلی اختصاص داده ایم. چگونه می توان یک شهر را بهتر، راحت تر و کارآمدتر اداره کرد؟ برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l06 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «آشنایی با شفافیت»

  1,797 بازدید

  دوره آموزشی شفافیت درصدد است با آموزش اساسی ترین مسائل این حوزه مخاطبان خود را با کاربرد شفافیت در حوزه های مختلف آشنا کند. در این ارائه برخی مفاهیم و مصادیق کلی از شفافیت مطرح می شود. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l01 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه آموزشی: «شفافیت نظام سلامت»

  735 بازدید

  در این جلسه قصد داریم شما را با شفافیت در نظام سلامت و برخی نمونه های خارجی آن آشنا کنیم. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l04 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.

 • جلسه ارائه: «شفافیت و سامانه های اقتصادی»

  629 بازدید

  در این ارائه ضمن آشنایی به مفهوم سامانه های اقتصادی، به ارتباط آن با شفافیت خواهیم پرداخت. برای مطالعه بیشتر، می توانید به مطلب مربوط به این ارائه در سایت «شفافیت برای ایران» به آدرس l.tp4.ir/l05 و همچنین برای مشاهده سایر ارائه ها می توانید به صفحه ی آموزش سایت، به آدرس learn.tp4.ir مراجعه کنید.